Boston – Carolina 7:1 (kon.) | Ottawa – Tampa 6:3 (kon.) | Toronto – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.)
Arizona – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.) | Colorado – Minnesota 7:2 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:2 (kon.)
Los Angeles – Nashville 3:4 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 5:4 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 4:1 (kon.)
Chicago – Edmonton 4:1 (kon.) | Winnipeg – San Jose 4:1 (kon.) | Washington – St. Louis 4:3 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (3:2 po s.n.)
Winnipeg Jets
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
San Jose Sharks
Neděle 07.01.2018, 21:10 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (23:53:50)

Československá stopa v utkání

Marko Daňo (WPG) 1+0, 2 střely, čas na ledě 4:28

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:38

1. Matt Hendricks (WPG)1+0
    2. Connor Hellebuyck (WPG) 31 zák., 1 gól, 96,88%
    3. Andrew Copp (WPG) 0+2

Je dobojováno. Domácí hokejisté zvládli utkání a nakonec vítězí rozdílem tří gólů. Hosté bojovali až do konce, na body to ovšem nestačilo.

59:45
    Ještě střela Patrika Laineho, která ale byla tou poslední v tomto utkání. Zápas je u konce a domácí se tak budou moci radovat z domácí výhry.

59:01
    Domácí mají převážně puk na svých hokejkách a hosty k ničemu nepouští. Ti už ví, že takový náskok dohnat nemohou.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
    56:48 Mathieu PERREAULT - 4:1

56:48
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    A hned na to trefují domácí prázdnou hostující branku. MATHIEU PERREAULT dostal přihrávku do jízdy a ze středního pásma trefil odkrytou klec – 4:1. Je hotovo. Asistence: Tyler Myers a Bryan Little.

56:38
    Hosté se pokusí o powerplay. Jones je na střídačce a San Jose hraje se šesti bruslaři v poli.

56:30
    Na druhé straně se snažil střílet Joe Pavelski, jenže ani jeho střela mezi třemi tyčemi nekončí.

56:06
    Chris Tierney se natlačil před branku Winnipegu, střela po zemi která následovala, ale byla zastavena Coppem. Ten poté přebírá puk do své moci a spěchá s ním před branku San Jose.

55:45
    A stejně si počínal o chvilku později také Blake Wheeler, jenž z pravého kruhu poslal kotouč přímo do lapačky Martina Jonese. Ten tak v posledních chvílích svůj tým drží.

55:39
    Jack Roslovic se pokusil překonat Jonese, svou přízemní střelu ale poslal pouze do obrany hostů.

54:47
    Na řadě je asi poslední komerční přestávka tohoto utkání.

54:20
    Další akce San Jose. Hosté se v posledních chvílích snaží o kontaktní branku. Zatím se jim to ale nedaří. Domácí po zisku kotouče ženou zpět do útočného pásma.

53:03
    Andrew Copp neprošel přes zhuštěnou obranu San Jose a do zakončení se tak nedostal.

52:25
    Hendricksova rána z mezikruží nechala znovu vyniknout Martina Jonese, který nyní drží svůj tým. Čas hostům ale začíná příliš rychle utíkat.

51:00
    Joel Armia střílel na Martina Jonese a ten se znovu mezi třemi tyčemi zaskvěl. Poté se hned chopil puku a rozehrál ho pryč od své branky.

49:15
    Copp vyslal jedovku z pravé strany, ale Jones byl pozorný. Hned kotouč rozehrál a poslal ho na hokejky svých spoluhráčů.

47:57
    A znovu se marně hosté snažili ohrozit domácí branku. Obrana Winnipegu nedopustila hostům žádnou střelu a sama zakládá další akci z hloubi vlastního obranného pásma.

46:40
    Joe Pavelski se ocitl tváří v tvář Hellebuyckovi, ale jeho střelu domácí brankář dokázal pokrýt. Následuje další útok domácího celku.

46:18
    Další komerční přestávka.

46:18
    Shawn Matthias se napřáhl ke střele z prostoru mezi kruhy a provětral lapačku Martina Jonese. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

45:28
    Hosté se opět snažili dostat se na dostřel svému soupeři, ale jejich útok měl zase jepičí život. Ne a ne se na delší dobu usadit v útočném pásmu.

44:10
    Joel Armia střílel z pravého kruhu na Martina Jonese a ten si připsal další přesný zákrok. Podržel tak svůj tým a zároveň přerušil hru.

43:40
    Melker Karlsson je na ledové ploše a San Jose je tedy v plném počtu.

42:44
    Tyler Myers střílel od modré čáry, nikdo před brankou hostů ale nebyl na dorážku a další akce Winnipegu je u konce. Hosté se osvobozují.

42:02
    Nejprve netrefil branku hostů Patrik Laine z levé strany. Poté se do úniku ve vlastním oslabení dostali hosté, ale v těsné blízkosti Hellebuycka nepřekonali.

41:40
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., hákování).

40:35
    Hosté se po neúspěšné střele domácích dostali znovu ke kotouči a už ho vyváží do útočného pásma.

40:13
    Timo Meier se dostal do blízkosti domácí branky, ale jeho střela po zemi skončila pouze na pozorném Hellebuyckovi.

40:01

Střely na branku: 21 – 27

I druhá třetina je minulostí. V ní se domácí dostali do vedení o dva góly, když se trefil Marko Daňo. Hosté ale snížili v přesilové hře zásluhou Logana Coutureho. Domácí ovšem znovu hostům odskočili, když přesilovku využil Mathieu Perreault. Před třetím dějstvím je tak před hosty nelehký úkol, a sice dohnat své dvoubrankové manko. Třetí třetina začne přibližně ve 23:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Tato část hry se už jen pouze dohrává. Puk mají na svých holích domácí hokejisté a už se příliš nikam neženou.
    39:01 Mathieu PERREAULT - 3:1

39:01
    A hráči Jets svou početní výhodu využívají. MATHIEU PERREAULT se dostal těsně před Jonesem k odraženému kotouči a poté ho přízemní střelou umístil mezi jeho betony a Winnipeg tak vede už o dva góly – 3:1. Asistence: Blake Wheeler a Tyler Myers.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:37
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Chris Tierney – 2 min., nedovolené bránění).

38:34
    Chris Tierney si sjel na levou stranu a svou střelou ohrozil Hellebuycka, který si připisuje další důležitý zákrok pravým betonem.

38:00
    Přichází další komerční přestávka.

37:45
    Joe Thornton operoval za brankou domácích, poté poslal puk Timu Meierovi, ale ten pouze promáchl.

36:56
    Timo Meier si sjel před domácí branku a snažil se tečovat střelu svého spoluhráče z levé strany. Connor Hellebuyck byl ovšem na svém místě a nedovolil Žralokům srovnat.

35:46
    Domácí ale inkasovaná branka nijak nesložila a hned po vhazování se dostali do útočného pásma, kde zahrozil Patrik Laine. Jeho střela ale skončila jen na Jonesovi.
    34:47 Logan COUTURE - 2:1

34:47
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky a jsou zpátky ve hře. Už v klasické přesilové hře pět na čtyři se z levého kruhu přesně trefil LOGAN COUTURE, který rozvlnil poprvé sít za Hellebuyckovými zády – 2:1. Asistence: Joe Pavelski a Brent Burns.

34:34
    Domácí jsou ve čtyřech.

33:44
    Logan Couture střílel z prostoru mezi kruhy, ale jeho ránu vytěsnila obrana Winnipegu do bezpečí.

33:28
    Domácí jdou do tří. Dustin Byfuglien dostává dvě minuty za hákování a hosté mají velkou šanci dostat se na dostřel jediného gólu.

32:34
    Přesilovka pro San Jose. Myers inkasuje dvě minuty za podražení a už sedí na trestné lavici.

32:34
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tyler Myers – 2 min., podražení).

31:48
    Mathieu Perreault kousek od branky hostů napřáhl ke střele, ale ta skončila mimo tři tyče. Domácí jsou ale stále hodně aktivní a před Jonesovou brankou si mnohdy dělají, co chtějí.

31:13
    Následuje další komerční přestávka.
    31:03 Marko DAŇO - 2:0

31:03
    Domácí hráči jdou do dvoubrankového vedení. Andrew Copp vyslal z pravé strany střelu, která mířila před Jonesovu branku a těsně před ní sklepl kotouč svojí holí MARKO DAŇO a ta skončila za Jonesovými zády – 2:0. Hosté tak budou muset dohánět už dvoubrankové manko. Asistence: Jacob Trouba a Andrew Copp.

30:46
    A nyní jsou už v plném počtu.

29:50
    Domácím se zatím přesilová hra nedaří podle představ a hosté se v pohodě znovu osvobozují.

29:05
    Dustin Byfuglien objel branku San Jose a snažil se prostrčit kotouč mezi betony Jonese. To se mu nepovedlo a brankář hostů svým zákrokem podržel svůj tým. A hned na to také přerušuje hru.

28:46
    Donskoi zahákoval soupeře a dostává dvě minuty. Přesilovku si nyní zahrají domácí hokejisté.

28:46
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joonas Donskoi – 2 min., hákování).

27:18
    Joel Armia napálil kotouč z pravého kruhu na hostující branku. Jonesova vyrážečka ale byla na svém místě a další střelu domácích tak dokázal zlikvidovat.

26:54
    Nyní ovšem následuje další komerční přestávka.

26:54
    Nahození Pavelskim od modré čáry chytil Connor Hellebuyck a raději pak podržel kotouč ve své lapačce, aby přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

26:04
    Jacob Trouba střílel od modré čáry a kotouč doplachtil až před Jonese. Tam ho ale sebrala pozorná hostující obrana a poslal mimo ohrožení vlastní branky.

25:20
    Od úvodu druhé třetiny je k vidění opět útočná hra na obou stranách, ale zatím tomu chybí góly. Oba gólmani jsou hodně pozorní.

24:07
    Kevin Labanc nyní zastavil unikajícího domácího hráče, který mířil před Jonesovu klec. Na poslední chvíli ale zabránil další velké šanci Winnipegu.

23:08
    Na druhé straně zkoušel štěstí Patrik Laine, jenž svou střelou z pravého kruhu nechal vyniknout Martina Jonese v brance San Jose.

22:40
    Hellebuyck musel znovu zasahovat proti hostující střele a raději před dotírajícími útočníky San Jose přerušil hru.

21:24
    Domácí celek je už v plném počtu.

21:01
    Logan Couture z levé strany napálil kotouč na branku domácích a orazítkoval tyč Hellebuyckovy branky! Hosté nyní nebyli daleko od srovnání stavu skóre.

20:35
    Tomáš Hertl založil akci z hloubi vlastního obranného pásma. Jeho tým se ale k pořádné střele před Hellebuyckem nedostal.

20:01

Střely na branku: 9 – 12

První třetina je za námi. V ní jsme viděli jednu branku. Ve třinácté minutě se prosadil pěknou akcí Matt Hendricks, jenže se proháčkoval za obranu hostů a svou bekhendovou střelil prostřelil Jonese mezi jeho betony. Hosté měli také nějaké šance k zakončení, ale srovnání se nedočkali. Ve druhé třetině budou dohrávat svou přesilovou hru a uvidíme, zda se dokáží trefit mezi tři tyče. Druhá třetina začne přibližně ve 22:05.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Ale také oni svou akci zmařili, kotouč se tak dostal znovu na hokejky domácích, kteří ho vyhazují až před Martina Jonese.

19:43
    Ve vlastním oslabení se do šance dostali domácí hráči, ale obrana San Jose dokázala jejich střelu zastavit. Hosté pak ještě spěchají na opačnou stranu.

19:24
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Joel Armia – 2 min., hákování).

19:08
    Timo Meier si nabruslil až do těsné blízkosti Hellebuycka, z levé strany ho ale neprostřelil. Byl ale faulován a následuje výhoda pro San Jose.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

17:57
    A hned se zapojili do hry a v útočném pásmu se dostali málem ke střele. Pokus Blakea Wheelera ale byl sražen obranou San Jose mimo branku.

17:34
    Winnipeg je v plném počtu.

16:59
    Joonas Donskoi se zkoušel prodrat obranou Winnipegu. To se mu ovšem nepodařilo. Naopak se domácím povedlo znovu vyhodit kotouč až před Jonese a jejich oslabení se už chýlí ke svému konci.

16:25
    Domácí hráči zatím své oslabení zvládají velmi dobře a i nyní se dokázali osvobodit. Hosté tak musí zakládat svou další akci z hloubi vlastního obranného pásma.

15:52
    Hosté se natlačili do útočného pásma, svými dvěma střelami ale branku domácích neohrozili. Jacob Trouba poté sebral puk a posílá ho až před Martina Jonese.

15:34
    Mathieu Perreault dostává dvě minuty za hákování a hosté si jako první zahrají přesilovou hru.

14:08
    Znovu je tu krátká komerční přestávka.

13:46
    Hosté jsou zaskočení a do akce po inkasované brance se nedostali. Naopak jim domácí vzali kotouč a znovu s ním míří do útočného pásma.
    12:41 Matt HENDRICKS - 1:0

12:41
    Hned po komerční přestávce udeřili domácí a jdou do vedení. MATT HENDRICKS ujel obraně hostů a poté zblízka svou bekhendovou střelou prostřelil Martina Jonese mezi jeho betony – 1:0. Asistence: Andrew Copp a Joel Armia.

12:21

12:21
    Connor Hellebuyck nyní zastavil nenápadnou střelu z hole Pavelskiho. Ten střílel švihem z pravého kruhu, ale úvodní branku nevsítil. Domácí brankář poté raději přerušil hru před dotírajícími dalšími hráči.

11:12
    Dalekonosné nahození kotouče až před Hellebuycka zachytil právě domácí brankář. Ten hned posílá puk mezi své spoluhráče a ti zakládají další akci.

10:35
    Tomáš Hertl nahodil puk do útočného pásma, nikdo z jeho spoluhráčů ho ale nedojel a Jets tak míří znovu před branku San Jose.

09:48
    Od Tima Meiera se odrazila střela jeho spoluhráče, ale doputovala pouze na obranu domácích. Ta se tak znovu pokusí založit další útočnou akci před brankou Martina Jonese.

08:45
    Brent Burns napálil puk od modré čáry, ten se odrazil o zadní mantinel na hokejku Donskoie, který ale z jedničky netrefuje domácí klec.

08:06
    Nyní musel zasahovat také domácí brankář Connor Hellebuyck, jenž sebral puk po střele z pravé strany. Poté ho ukryl pod svojí lapačku a hra je přerušena. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

07:32
    Vhazovalo se v pásmu San Jose a buly vyhráli právě hosté, kteří s pukem míří do útočného pásma.

06:43
    Další Kulikovova střela od modré čáry a musel opět zasahovat Martin Jones. Ten vyrazil puk před sebe, kde si ho poté sebrala zase obrana Žraloků.

06:34
    Na řadě je první komerční přestávka tohoto utkání.

05:58
    Melker Karlsson tečoval těsně před brankou Hellebuycka střelu od modré čáry. Domácí brankář ale předvedl svou pohotovost a sebral puk do své lapačky. Následně pak raději přerušil hru.

05:09
    Dmitrij Kulikov nahodil kotouč do útočného pásma, kde si ho sebrali spoluhráči, ale před brankou hostů se ke střele vůbec nedostali.

04:20
    Brent Burns se napřáhl na modré čáře k prudké střele. Tu ovšem obrana Winnipegu zastavila a poslala puk do bezpečí.

03:16
    Nikolaj Ehlers si sjel na pravý kruh a táhlou střelou znovu zaměstnal Jonese v brance San Jose. Ten se rozhodně na začátku prvního dějství ve svém brankovišti nenudí.

02:22
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Matt Hendricks – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 5 min., bitka).

02:22
    K vidění je i bitka. Do sebe se pustili Matt Hendricks a Brenden Dillon. Oba kohouti usedají na trestnou lavici a dostávají pětiminutový trest.

01:59
    Úvodní třetina tohoto zápasu začala hodně aktivně. Nyní zahrozili Žraloci, Hertl ale svou střelu poslal mimo tři tyče.

01:23
    Josh Morrissey střílel z levého kruhu a znovu vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře. Ten sklapl své betony a kotouč za svá záda nepustil. Následně pak je hra přerušena.

00:40
    Poté se na druhou stranu přesunuli hosté, Joe Pavelski číhal u Hellebuyckovy branky, ale přihrávky se nedočkal. Domácí tak otáčejí směr hry opět na druhou stranu.

00:09
    Na Jonese hned v úvodu první třetiny mířila první střela a brankář San Jose si připsal první veledůležitý zákrok. Poté se do šance domácí hráči dostali znovu, ale i nyní se mezi tři tyče netrefili.

00:01

A nyní už také ta kanadská.

Halou ve Winnipegu už zní americká hymna.

Jak je v zámoří zvykem, utkání začne s menším zpožděním.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey (A), Byfuglien, Enström, T. Myers, D. Kulikov – Laine (C), Wheeler, Connor – Ehlers (A), Little, Perreault – Armia, Lowry, Copp – Daňo, Hendricks, Matthias.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, Dillon, Braun, Vlasic, DeMelo, J. Ryan – Pavelski (C), J. Thornton (A), Meier – Donskoi, Couture (A), Hertl – Labanc, Tierney, Bødker – M. Karlsson, Hansen, Sörensen.

Rozhodčí: Jean Hebert, Dan O´Rourke – Bevan Mills, Trent Knorr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Marko Daňo (WPG)

Tomáš Hertl (SJS)

Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v listopadu loňského roku. Hráči San Jose tehdy na svém ledě zvítězili 4:0. Jak to dopadne dnes v MTS Centru ve Winnipegu?

To Žraloci ze San Jose okupují sedmou příčku ve stejné konferenci s osmačtyřiceti body a zatím si také špatně nevedou. I když by určitě rádi vystoupali o nějaký ten stupínek výše. Dokáží se bodově prosadit proti rozjetému Winnipegu na jeho ledě? Na poslední utkání v Ottawě by Sharks asi velmi rychle rádi zapomněli. Po druhé třetině totiž vedli nad Senátory 5:2 a vše nasvědčovalo tomu, že si z ledu Ottawy odvezou dva body. Jenže opak byl pravdou. Domácí tým dokázal ve třetí třetině dohnat manko a srovnal na 5:5. Dokonalý obrat pak zpečetil už v sedmé vteřině prodloužení Matt Duchene, jenž rozhodl o bodu navíc pro svůj celek.

Kanadský celek Winnipeg Jets je v tabulce Západní konference na druhém místě se ziskem pětapadesáti bodů. Na první tým, nováčka soutěže Vegas Golden Knights ztrácí pouhé tři body. Sezónu tak mají Tryskáči z Winnipegu rozehranou velmi dobře a na stabilní výkony by hokejisté tohoto celku rádi navázali i dnes proti Hertlovu San Jose Sharks. Naposledy se Jets radovali doma z těsné výhry nad Buffalem 4:3. Připíší i dnes plný počet bodů ve svém teritoriu?

Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět nejlepší liga na světě, a sice NHL a my v rámci toho budeme sledovat duel mezi týmy Winnipeg Jets a San Jose Sharks. Pojďme si oba celky přiblížit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 13. Hendricks (Copp, Armia), 32. Daňo (Trouba, Copp), 40. Perreault (Wheeler, T. Myers), 57. Perreault (T. Myers, Little) – 35. Couture (Pavelski, Burns)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey (A), Byfuglien, Enström, T. Myers, D. Kulikov – Laine (C), Wheeler, Connor – Ehlers (A), Little, Perreault – Armia, Lowry, Copp – Daňo, Hendricks, Matthias – Roslovic.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, Dillon, Braun, Vlasic, DeMelo, J. Ryan, Heed (C) – Pavelski (A), J. Thornton, Meier – Donskoi (A), Couture, Hertl – Labanc, Tierney, Bødker – M. Karlsson, Hansen, Sörensen.

Rozhodčí: Jean Hebert, Dan O´Rourke – Bevan Mills, Trent Knorr

Diváci: 15 321