Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Barys – Toljatti 4:3 (kon.) | Ufa – HC Slovan 5:3 (kon.)
Kazaň – Viťaz 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jokerit 3:2 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 21.01.2018, 11:30 • Sibir Arena • KHL

S konstatováním, že dnes Sibir bere 3 body za výhru 3:0 se s Vámi loučím a u dalších onlajnů se těším na vaši sledovanost. (13:51:10)

Česká stopa v utkání
    Alexandr Salák (Sibir Novosibirsk) – nenastoupil (náhradní brankář)
    Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – nenastoupil (náhradní brankář)

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 22 – 18.
    Zablokované střely: 16 – 9.
    Vyloučení v minutách – 10 – 10.
    Využití přesilovek: 0/5 – 0/5.
    Vhazování: 20 – 29.

Sibri si připisuje čtvrtou výhru v řadě a posiluje svou pozici pro play off. Na východě totiž Sibir uzavírá osičku. Dnes Sibiri vítězí 3:0 po brankách Pervušina, Vereščagina v první třetině se ještě v úvodu druhé třetiny prosadil Enlund a uzavřel brankový účet dnešního utkání. Alexej Krasikov si připisuje po 18 ti zákrocích čisté konto a podepsal se tak velkou zásluhou o dnešní výhru domácích.

59:44
    A Krasikov mohl přijít o čisté konto v závěru zápasu, když se řítil po levé straně sám Dwight King, ale lapačka domácího fantoma v brance byla opět na místě.

59:36
    Střela Ignatoviče sražena do rohu kluziště.

59:25
    Icing Jekatěrinburgu.

59:01
    Oba týmy jsou v plném počtu. A hrajeme poslední minuta, troufnu si říci utkání.

57:50
    Hra ve čtyřech vyhovuje hostům, kteří se snaží o kosmetickou úpravu skóre. Ránu Trjamkina od modré vyrazil Krasikov pouze na hůl Golyševa, ale ten trestuhodně netrefil odkrytou část domácí branky.

57:01
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stěpan Chripunov – 2 min., podražení).

57:00
    Krasikov si dnes nechce pokazit čisté konto. Zlikvidoval nyní ránu z hole Čajkovského.

56:17
    Jermakov bojoval o kotouč v útočné třetině, ale Vasilevskij byl úspěšnější a hosté vyvezli puk ze své třetiny.

55:37
    Po nepovedené rozehrávce Avtomobilistu se píská zakázané uvolnění a hra se přesouvá před Sochatsikje a halou Sibir obíhá mexická vlna, domácí míří za čtvrtou výhrou v řadě.

55:29
    Alexander Šarov z otočky minul pravou tyč hostující branky.

55:00
    Kotouč v hledišti po zásahu Čajkovského, dnes to již vypadá, že si Sibir výhru pohlídá.

53:48
    Timašov zablokoval ránu Morozova z velkého nápřahu.

52:41
    A Sibir je také v plném počtu a hraje se opět v pěti na obou stranách.

52:34
    A to se nedaří, dokonce Sanikov podržel hru chvíli v útočném pásmu Sibiru.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 5. Pervušin (Ignatovič, Sigarjov), 10. Vereščagin (Bergström), 21. Enlund (Bergström, Zackrisson)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Salák) – Vereščagin, K. Alexejev (A), Morozov (A), Jermakov, Demidov, Ignatovič, K. Vorobjov – Zackrisson, Bergström, Enlund – Osnovin, Sannikov, Šarov – Tičar, Sigarjov, Pervušin – Tkačenko, Zyrjanov, J. Bodrov – Koňkov (C).
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Jakub Kovář) – Mišarin (A), Kuljaš, Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Jegoršev, Čajkovský, Timašov, Megalinskij (C) – Česalin, Golyšev, Chripunov – Kučerjavenko, Krikunov (A), Milovzorov – Torčeňuk, Michnov, Belockij – Obidin, V. Popov, King.

Rozhodčí: Gofman, Ravodin – Sazonov, Sadovnikov