Sparta – Vítkovice 4:3 (2:1 po s.n.) | Třinec – Jihlava 4:1 (kon.) | Liberec – Zlín 7:0 (kon.)
Chomutov – Pardubice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Litvínov 7:3 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 21.01.2018, 15:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga (ČR) • 42. kolo
Předzápasové kurzy: 2.15 4.0 3.0
Partner:
   
  Díky za pozornost a někdy zase u extraligových onlajnů na počtěnou! (18:01:00)
   
  Třetí třetina přes aktivitu Pardubic již branku nenabídla, a tak se domácí ve speciálních dresech radují z výhry 4:2. Za domácí celek se prosazovali postupně Stanislav Dietz, Jan Havel, Jiří Smejkal a Vladimír Růžička. Branky Dynama střílela dvojice Martin Kaut a Rostislav Marosz.

  Střely na branku: 24:36
  Hvězdy utkání: Jakub Sklenář (0+2) – Martin Kaut (1+0)
   
  Konec zápasu.
   
  59:56
  V posledních sekundách vyhazoval ještě Stanislav Dietz, Skokan ovšem kotouč nedojel, a tak se píská poslední icing utkání.
   
  59:19
  V momentě, kdy se Rostislav Marosz dostal z trestné lavice, stříleli hosté nebezpečně od modré čáry. Štěpán Lukeš ovšem pohotovým zákrokem překazil snížení stavu.
   
  58:58
  V posledních sekundách nevýrazné přesilovky se domácí vystavili úmyslnému ofsajdu. Vhazovat se tak bude před Lukešem, Kacetl nejspíše zůstane na střídačce, hosté si vyžádali timeout.
   
  58:14
  Do protiútoku dokonce prošel Josef Hrabal, jeho pokus z levé strany přes obránce ovšem úspěch neslavil. Vhazuje se před Lukešem.
   
  57:45
  Domácí očividně nikam nespěchají a spíše v klidném tempu dohrávají dnešní utkání.
   
  57:16
  Další trest po zásahu vysokou holí, nyní to odnáší hostující Rostislav Marosz, jenž nejspíše ukončuje šance svého celku na srovnání stavu.
   
  56:52
  Petr Koblasa se nyní pokoušel prodloužit přihrávku ve střední třetině, místo toho ale jen zaútočil na střídačku Pardubic. Pokračuje se vhazováním ve středu ledové plochy.
   
  56:24
  Další pokus Patrika Poulíčka byl nyní zblokován Jurajem Valachem a i v tomto případě kotouč skončil v ochranné síti.
   
  56:11
  Šikovně prošel až do útočné třetiny obránce Patrik Poulíček. Ten následně bekhendem zakončoval, ale jeho pokus byl sražen vysoko nad branku.
   
  55:46
  Domácí v plném počtu.
   
  55:21
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Michal Poletín – 2 min. + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Sacha Treille – 2 min. + 2 min., hrubost).
   
  55:21
  Hosté dlouho kombinovali a dostali se až před Lukešem, kde Sacha Treille klasicky dorážel. Michal Poletín to nevydržel a do hostujícího hráče se pustil. Následovala hromadná strkanice.
   
  54:02
  Po odpískaném ofsajdu si do šance najel Marek Trončinský, kterému se svižnou střelou před Lukešem nepovedlo snížit na rozdíl jediné branky!
   
  53:46
  Domácí dostávají již třetí dvouminutový trest ve třetí části, za vysokou hru putuje na lavici hanby Jiří Smejkal. Ten s trestem nesouhlasil a dostává navíc desetiminutový trest.
   
  52:48
  Petr Koblasa se po dobrém napadání Ivana Humla dostal do zakončení, z levého kruhu ale netrefil branku. Piráti ovšem pokračují v útočném snažení.

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 12. Dietz (Sklenář, Vondrka), 17. J. Havel (Flemming, A. Dlouhý), 30. Smejkal (V. Tomeček, Poletín), 37. V. Růžička (Vondrka, Sklenář) – 32. M. Kaut (Hrabal, Trončinský), 39. Marosz (Trončinský, Rolinek)


  Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Tadeáš Dvořák) – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák – Sklenář, V. Růžička, Vondrka – Koblasa, Huml, Skokan – Poletín, Smejkal, V. Tomeček – A. Dlouhý, Šťovíček, J. Havel – Lauko.
  HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Wishart, Cardwell, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hrabal, Holland – T. Svoboda, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.

  Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Barvíř, Hynek.

  Diváci: 4 628