Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.) | Boston – New Jersey 3:2 (kon.) | Detroit – Philadelphia 2:3 (po pr.)
Montreal – Colorado 4:2 (kon.) | St. Louis – Ottawa 3:0 (kon.) | Nashville – Tampa 3:4 (po pr.)
Dallas – Florida 6:1 (kon.) | Edmonton – Buffalo 0:5 (kon.) | Anaheim – NY Rangers 6:3 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 6:2 (kon.) | Vegas – Columbus 6:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Vegas Golden Knights
6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 24.01.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Česká stopa v utkání

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 0 střel, TOI 11:38 (08:03:47)

Hvězdy utkání

1. William Karlsson (VGK) 2+0
    2. James Neal (VGK) 1+1
    3. Shea Theodore (VGK) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 38-32; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 43%-57%; Hity: 20-30; Přesilové hry: 2/3-0/3; Trestné minuty: 8-8.

Golden Knights v prostřední části během 3 minut a 1 sekundy předvedli fantastický obrat, když třemi góly v řadě otočili zápas na svou stranu a vítězství už si ve zbytku zápasu vzít nenechali, když sice jeden gól inkasovali, další dva ale přidali. Vegas bodovalo ve dvanáctém domácím zápase v řadě a jeho fantastická série nebere konce. Konečný výsledek v Las Vegas. Vegas Golden Knights 6 Columbus Blue Jackets 3.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:58 Erik HAULA - 6:3

58:58
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    A ještě jeden gól v dnešním zápase, který střílí ERIK HAULA při hře Columbusu bez brankáře z vlastního obranného pásma do prázdné brány – 6:3! Asistence: David Perron a Brad Hunt.

58:29
    Sergej Bobrovskij vyrazil na střídačku, aby se jeho spoluhráči ještě pokusili v šesti hráčích něco se zápasem udělat!

57:53
    Jeden faul, konkrétně podražení, sice rozhodčí Blue Jackets odpustili, vzápětí ale Josh Anderson dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Golden Knights budou mít k dispozici přesilovou hru.

56:10
    Jack Johnson krásnou střelou z vrcholu levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Marc-Andre Fleury předvedl fantastický semafor a puk vyrazil!

55:47
    Golden Knights na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Sergej Bobrovskij si připsal snadný zákrok. Komerční přestávka.

54:37
    Erik Haula tvrdě vypálil od modré čáry, Sergej Bobrovskij byl ale pozorný a hrudí puk vyrazil mimo prostor tyčí.
    52:53 Matt CALVERT - 5:3

52:53
    Columbus právě vstřelil branku!
    MATT CALVERT si najel v levém kruhu pro vhazování na diagonální přihrávku Nicka Foligna a krásnou střelou pod horní tyč snížil na 5:3! Asistence: Nick Foligno a Alexander Wennberg.

50:40
    Před bránou bylo Vegas bylo pořádné horko a Lukáš Sedlák se zapojil do vzniklé potyčky. Následuje komerční přestávka.
    49:21 William KARLSSON - 5:2

49:21
    WILLIAM KARLSSON se mezi dvěma protihráči protáhl do samostatného úniku, který zakončil krásným bekhendovým blafákem a u pravé tyče uklidil puk do odkryté brány ve hře 4 na 4! Asistence: Shea Theodore a Brad Hunt.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. W. Karlsson (Engelland, Marchessault), 28. C. Miller (Schmidt, Marchessault), 30. Hunt (Theodore, Neal), 33. Neal (Haula, Perron), 50. W. Karlsson (Theodore, Hunt), 59. Haula (Perron, Hunt) – 16. Nutivaara (N. Foligno), 27. J. Anderson (S. Jones, Panarin), 53. Calvert (N. Foligno, Wennberg)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, C. Miller, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Perron, Haula, Neal (A) – Leipsic, Eakin, Tuch – Carrier, Bellemare (A), O. Lindberg. Hlavní trenér: Gerard Gallant.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), D. Savard, Nutivaara, Harrington – Panarin, Dubois, J. Anderson – Jenner (A), Wennberg, Bjorkstrand – Calvert, Sedlák, N. Foligno (C) – Motte, J. Jokinen, Schroeder. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Tom Chmielewski. Čároví: Vaughan Rody, Darren Gibbs

Diváci: 18231