Vladivostok – Chabarovsk 2:1 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | Barys – Omsk 3:4 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 0:3 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Ufa – Kazaň 4:2 (kon.)
Toljatti – Soči 2:3 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 2:5 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 2:1 (po pr.)
Petrohrad – Čerepovec 1:0 (1:0 po s.n.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 4:3 (kon.) | Riga – Jokerit 3:1 (kon.)
HC Slovan – Minsk 4:2 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
CSKA Moskva
Čtvrtek 01.03.2018, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Dnešní utkání sledovalo 8 890 diváků. (21:43:08)

Vhazování: 35 – 28

Za námi je utkání dvou nejlepších celků Tarasovovy divize. Zápas nabídl v první polovině nepříliš pohlednou hru, pak ale utkání sneslo slušné měřítko a v globále se nejednalo o špatné utkání. V třetí třetině se domácí snažili o tlak, jenže se neprosadili, nemohli překonat dobře chytajícího Sorokina. Moskva o výhře rozhodla až v samotném závěru, kdy se do prázdné prosadil Valerij Ničuškin a Maxim Šalunov. Z mé strany je to dnes vše, děkuji za pozornost a příště u dalších zápasů z KHL někdy napočtenou.

59:58 Maxim ŠALUNOV - 2:5

59:58
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Smutná tečka pro domácí za tímto utkáním. CSKA vyhodilo kotouč na druhou stranu, tam si ho dojel Scott a zpoza brány našel MAXIMA ŠALUNOVA, který i přes tíseň doklepl kotouč do prázdné. Asistence: George Scott.

59:46

59:46
    Po jedné z mnoha střel se strhla mela před brankou Sorokina, vypadá to, že se nebude vylučovat. Konkrétně se do sebe pustili Averin s Pašinem, domácí hráč vyhrál.

59:13
    Kotouč chtěl Kontiola a také ho dostal, jenže si ho špatně zpracoval. Obrana hostí funguje dobře.

59:07
    Jaroslavl opět v šesti bez gólmana!

58:52
    Oddechový čas pro domácí. Ještě se rozhodně domácí nevzdávají.
    58:52 Valerij NIČUŠKIN - 2:4

58:52
    Ještě, než jsem stačil napsat, že domácí hrají bez brankáře, tak už puk ležel v domácí brance. Po vyhraném souboji si kotouč vzal do parády VALERIJ NIČUŠKIN a z vlastního mezikruží se obloukem trefil do prázdné branky. Bez asistence.

58:03
    První nátlak na obranu CSKA ubránilo. V další vlně střílel z pravého kruhu Kadějkin, Sorokin vyráží před sebe.

57:46
    Šalunov stáhl hokejku jednoho z domácích k zemi a jde za katr, kvalifikace hákování.

57:29
    Nálet před Sorokinovu klec zhatila navrátivší se domácí obrana. Ale bude se vylučovat a Jaroslavl dohraje třetinu v přesile.

57:10
    Hráči hostí šetří čas v útočné fázi a vůbec nikam nespěchají, to domácí jsou o poznání nervóznější.

56:09
    Načínáme poslední tři minuty třetiny, respektive Jaroslavl nahazovala puk do útočného pásma, tam nikdo v červeném nebyl a hra se stěhuje před Sudnicina zpátky.

55:45
    CSKA se soustředí spíše na obranu v závěrečných minutách, ale ani ta neklape úplně špičkově, Kontiola si prorazil cestu přes obránce a střílel, hostující maskovaný muž chytá a bude se vhazovat po jeho levici.

55:08
    Nenápadnou, ale o to zajímavější střelu Šumakova z mezikruží Sudnicin opět řeší vytáhnutím lapačky a zákrokem.

54:13
    Petrov vedl puk v přečíslení 2 na 1, přihrávku zadržel nohou Koledov a domácí vyjeli okamžitě na zteč, Kontiola rozjel kombinaci, kterou řešil Talbot střelou, což byla víceméně chyba, na druhé straně měl dva hráče. Sorokin tak bez obtíží chytá.

53:10
    Létalo to okolo Sudnicina slušně, všechno to byly vesměs střely ničím zvláštní, ale puky zůstaly v okolí brankoviště.

51:51
    Po buly v obranném pásmu a zisku puku se dopředu vydal aktivní Mosaljov, byl zastaven zhruba na modré čáře a hosté jeli zpět do útoku. Cestou zpět byl k vidění tvrdý střet dvou hráčů, oba odjeli na střídačku.

51:48
    Domácí se brání pouze icingem.

51:07
    Hluchou pasáž rozčísl aktivním pohybem hostující Žarkov a rozhýbal trochu obránce Jaroslavle. Zároveň tak započal okupaci vojáků v útočném pásmu.

49:40
    Otočkou zpoza brány zkusil překvapit hostujícího brankáře Kovalenkov, Sorokin to ale dle postoje tak trochu čekal a nedopustil radost domácích fanoušků.

49:26
    Hosté v plném počtu. Tuto početní nevýhodu ubránili bez sebemenších potíží.

48:10
    Špatná přihrávka způsobila vyhození kotouče hosty k brankáři Sudnicinovi a tak se stalo i v dalších dvou případech. Není tak divu, že se ze stadionu ozývá pískot.

47:28
    Přesilovku zahájil vyhraným buly Kontiola a na modré čáře operuje dvojice Kronwall – Nakládal, český reprezentant vypálil na Sorokina a trefil ho kamsi do hrudi.

47:26
    Během komerční přestávky je vyloučen hostující Šalunov, poslal puk přímo na střídačku bez přispění kohokoliv jiného a má vystaven účet za dvě minuty.

46:18
    Loktionov získal kotouč po vyhození Jelesina a vymýšlel, co s ním, jenže trochu přebral, až nakonec o puk přišel a gólman Sudnicin musel čelit trojici hráčů v bílém dresu, ale nebylo to nic dramatického.

45:42
    Zakázané uvolnění z hostující dílny, sudí Fatajev ještě uklidňuje Popova a jeho psychiku.

44:57
    Antipov se mistrně otočil okolo dvou hráčů Lokomotivu a vydal se dopředu, neměl ale žádné jištění hráči zezadu a proto taktéž rychle o puk přišel.

44:19
    Hraje se dlouho bez přerušení, u pravého mantinelu probíhala výměna kotouče v trochu mafiánském stylu mezi domácím Mosaljovem a Averinem, nakonec druhý jmenovaný pálil a hostující gólman přerušuje hru.

43:17
    Dopředu se vydal hostující útočník Platt, v dalším pohybu mu zamezil obránce Kovaljov. Na druhé straně se střelou prezentoval Alexejev, Sorokin kontroloval let kotouče.

41:48
    Hra se soustřeďuje do osobních soubojů u mantinelu, čímž stoupají emoce a taktéž vzrušení.

41:44
    Ihned následovalo další zakázané uvolnění, utkání je velice rozkouskované což vyhovuje více samozřejmě Moskvě.

41:38
    Opět další zakázané uvolnění na straně hostí.

40:44
    Šumakov si nebezpečně najížděl dopředu a chystal si puk, jenže ve finální fázi zpracování ho přenechal protihráči, následně ze zisku puku těžil Nakládal a vystřelil na branku, netrefil se. Hra je přerušena, kotouč skončil mimo led.

40:38
    CSKA vyhodilo na icing a hra se tak stěhuje před Sorokina.

40:04
    Byla zahájena třetí třetina utkání, první střelu na branku vyslal domácí Mosaljov.

40:01

Za námi je i druhá dvacetiminutovka, hra se poměrně vyrovnala, ale stále to žádný skvělý hokej není, přesto snese přísnější měřítko, než první třetina. Vývoj utkání otočil hostující Maxim Šalunov, za domácí odpovídal po pěkné souhře Maxim Talbot. Poslední slovo si v gólech ale vzalo CSKA a Valerij Ničuškin se taktéž po krásné souhře prosadil. Za 15 minut začne třetí třetina.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:57
    Několik střel zblízka mířilo po kombinaci domácí čtveřice hráčů a Sorokin se v brankovišti plácal, jako ryba na suchu, puk brankovou čáru nepřekonal!

39:36
    Hosté se však dobře brání a vyhazují kotouče ven z pásma.

39:06
    Jaroslavl přesto pokračuje v útoku a chce srovnat stav utkání.

38:20
    Fanoušci si přejí šajbu, Nakládal následně vypálil z vrcholu pravého kruhu, neúspěšně.

37:51
    Další přesilovka pro domácí, přidají třetí gól? Ven jde hostující Šalunov, nechal své koleno v cestě domácímu Kadějkinovi.

37:33
    Zakázané uvolnění domácích, ač se domácí kapitán hodně zlobí, verdikt již nezmění.

36:36
    Vhazování v útočném pásmu se trochu opozdí, byl tam problém v postavení hráčů. Hra bude přerušena, kotouč se dostal na střídačku vinou Nakládala, který trefil svého kustoda přímo na krk. Ten se zdá býti v pořádku a jdeme do posledních tří minut.

34:39
    Kovalenkov vyjel napadat obránce CSKA, stačil mu k tomu jediný důvod, že nebude pískán žádný icing. Jeho aktivní hra nesla částečně ovoce, na kotouči jsou vlivem napadání domácí hráči.

34:08
    Nepřesná přihrávka zamezila tomu, aby se Lokotka vymanila z tlaku a mířila dopředu před Sorokina, hra po třech gólech o něco upadla a opět sledujeme průměrný hokej.

33:18
    Ze vzduchu si sklepl kotouč hostující Platt, nabral rychlost a vystřelil, Sudnicin, který neměl mnoho práce poslední dobou, sebral kotouč bez potíží. Nyní bude však v permanenci domácí gólman o něco více, neboť domácí vyhodili na icing.

32:57
    Podél pravého mantinelu se probíjel domácí Petri Kontiola, neuspěl a byl zastaven.

32:09
    Střela Nakládala byla zbytečná, jednalo se o ofsajd. Následuje komerční přestávka a zároveň prosím omluvte případné nepřesnosti, či prodlevy mezi komentáři, na vině jsou obrazové problémy spolu s chybějícími údaji o čase.

31:15
    Domácí napadají aktivně rozehrávku CSKA a odměnou jim mohl být gól, Mosailjov ale puk zblízka do branky nedotlačil! Na druhou stranu se valili dva hráči hostí, ten samý hráč přihrávku před branku ale výtečně vylehl!
    29:13 Valerij NIČUŠKIN - 2:3

29:13
    Domácí již však pokračující tlak neustáli a inkasují! Moskva předvedla krásnou souhru na jeden dotek, kdy vše spustil na levém kruhu Ožiganov křížným pasem na Petrova, který vyšperkoval akci další přihrávkou na VALERIJE NIČUŠKINA, který zakončil fakticky do prázdné brány. Asistence: Kirill Petrov, Igor Ožiganov

28:28
    Nicméně domácí famózně přesilovku odbránili a již hrají ve čtyřech!

27:11
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., podražení).

26:09
    Vše se ale zdá býti ve starých kolejích, CSKA je opět v útočném pásmu a tvoří hru, Jaroslavl jako by vyčkávala na chyby obrany.

25:56
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladislav Kartajev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    25:11 Maxime TALBOT - 2:2

25:11
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    A Lokomotiv srovnává stav utkání z druhé přesilovky v utkání! Stoprocentní úspěšnost přesilovek v tomto utkání zařídila komplet první lajna domácích. Kontiola našel od pravého mantinelu rozjetého Kozuna, který napoprvé z pravého kruhu Sorokina neprostřelil, dorážka MAXIMA TALBOTA již síť v brance rozvlnila. Asistence: Brandon Kozun, Petri Kontiola.

24:18
    Další situace se jim už ale líbit bude. Pašnin před brankou nasadil hrazdu právě Mosailjovovi a dvě minuty za krosček ho neminuly.

23:28
    Mosailjov svedl boj o kotouč v rohu kluziště a následně byl nejaktivnější před bránou hostí, vzhledem k důsledné obraně se nemohl prosadit, což se nelíbí domácím divákům.

22:39
    Po menším závaru před bránou Moskvy se strhla potyčka, ze které odjel domácí Apalkov s tržnou ránou na nose, ale netrestá se nikdo, pokračujeme v plném počtu.
    21:24 Maxim ŠALUNOV - 1:2

21:24
    Nicméně je to CSKA, které otevírá skóre druhé třetiny a taktéž otáčí vývoj zápasu! Pěknou kombinaci na jeden dotek zahájil Kuzmenko zpoza brány, kotouč se přes Šumakova dostal na úplně opomenutého MAXINA ŠALUNOVA, ten měl dostatek času na trefu a povedlo se mu skórovat. Asistence: Sergej Šumakov, Andrej Kuzmenko.

20:28
    Jelešin nejprve neudržel kotouč na své holi, pak si ho ale díky dobrému forčekingu shrábl zpět a rozjel další pokus o ohrožení brány Sorokinovy.

20:03
    Druhou třetinu zahájili v držení puku domácí a ihned vyjeli do útoku.

20:01

Skončila nám první třetina utkání, které není mnoho záživné, ale přineslo nám dva góly v úvodních šesti minutách, za domácí pálil Andrej Loktionov, za hosty srovnal Alexandr Popov. Další třetina začne zhruba za 16 minut.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:15
    Scott v poklidu krouží s pukem ve vlastním obranném pásmu a rozmýšlí, co dále.

17:59
    Poslední pětiminutovku první části tráví armádníci výhradně na útočné polovině, Jaroslavl je zatlačena do hluboké ofenzivy.

17:08
    Naumenkov opět posílá kotouč za vlastní bránu a odjíždí střídat. Jeho spoluhráči v útoku pranic nevymysleli a opravdu hra spíše nudí, než baví.

16:44

15:59
    Hosté hrají početní výhodu opticky lépe než jejich protějšek, na gól ale čekají.

15:08
    Od modré čáry to na bránu tvrdě poslal Blažijevskij, minul o dobré dva metry pravou tyčku. CSKA nicméně pokračovalo v přesilovkové formaci, střílel Sergejev taktéž od hranice útočného pásma, Sudnicin vytáhl lapačku a dostává se mu pozitivních ohlasů.

14:44
    Navíc půjde český bek na trestnou lavici, dostal menší trest za podražení nohou Žarkova u mantinelu.

14:19
    Marčenko prostrkoval kotouč dopředu na Šumakova stojícího před bránou, před něj se však v poslední chvíli dostal Nakládala a odebral mu kotouč, trochu taktéž i radost.

13:39
    Další zakázané uvolnění se teď nepíská, ač to bylo zřejmě jasné, hra pokračuje dále, puk vede na své holi Naumenkov a zaváží ho do útočného pásma.

13:02
    Tvrdou střelou se po buly v útočném pásmu prezentoval moskevský Marčenko, Sudnicin sebral kotouč do lapačky a započal tak komerční přestávku.

11:57
    Lokotka na to jde odzadu, přes dva obránce se kotouč dostal k Loktionovi vpředu, střelec prvního gólu spíše kotouč odevzdal, než aby něco vymyslel.

10:42
    Kartajev bojoval v rohu o to, aby mohl získat puk, což se mu i povedlo, jenže narazil na dojíždějícího Blažijevského a ten mu jakoukoliv akci zamezil obranným zákrokem.

09:58
    Diváci, kteří si vybrali dnešní hokejový přenos na sledování, nebudou mít vysoký srdeční tep vzrušením, není to hokej, který by byl nějak extra skvělý, sice padly dva góly, ale je to spíše taková oťukáváná.

08:35
    Střelu Žarkova z pravého kruhu obrana Lokomotivu zblokovala a domácí tak otáčí hru, opět se ale nedostali dále než za modrou. Nedorozumění předvedli hostující Scott a Žarkov, na úrovni modré čáry se srazili a publikum oceňuje toto potleskem. Po ofsajdu Moskvy následuje komerční pauza.

07:46
    Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně CSKA.

06:59
    V akci byl domácí Mosaljov, když využil menšího nedůrazu Ožiganova a střílel hned z otočky na Sorokina, ale ničím ho nepřekvapil a pokračujeme dále, na druhou stranu hřiště. Tam se v rohu zbavil strážců Šumakov, ale neměl komu nahrát před bránu.

06:26
    Domácí se opět nastěhovali před Sorokina a zatápí mu pod kotlem, hosté se osvobozují pouze za cenu icingu. Logicky tak nemohou vystřídat, zatímco domácí posílají na led čerstvé síly.
    05:28 Alexandr POPOV - 1:1

05:28
    Netrvalo nám dlouhou dobu a stav utkání je srovnán. Zase to byla chyba domácí obrany, Ničuškinovo vyhození neudržel Kronwall na své holi a dopředu se vydal Petrov, přenechal kotouč na druhé straně ALEXANDERU POPOVOVI a hostující forvard se prosadil. Asistence: Kirill Petrov, Valerij Ničuškin.

04:14
    Na puku je více času domácí Lokomotiv a posílá puky dopředu útočníkům, ty se mu ale vrací, jeden takový puk si našel hostující Antipov, vypíchl ho nic netušícímu Loktionovi a mířil sám na Sudnicina, jenže ten jeho kličku přečetl!

03:43
    Ihned po buly v útočném pásmu vyhodili domácí na icing. Celý akt se tak bude v podstatě opakovat.

03:24
    Nebezpečnou střelou se z mezikruží prezentoval hostující Žarkov, Sudnicin bez potíží vyjel a přerušuje hru.
    02:28 Andrej LOKTIONOV - 1:0

02:28
    Ač tato přesilovka vypadala všeljak, radost diváků a hučící lokomotiva dává jasnou zprávu, že domácí vedou! Po přesné přihrávce od Jelesina stojícího na modré čáře se kotouč dostal na hůl ANDREJE LOKTIONOVA a ten zblízka propálil Sorokina. Asistence: Alexandr Jelesin, Denis Mosaljov.

01:18
    Jenže Moskvané vyhazují a Jaroslavl se nemůže dostat hlouběji do útočného pásma. Povedlo se to až nyní a domácí se snaží o střelu.

00:48
    Kozunovi totiž nadvakrát přesekl hůl Naumenkov a jde si odpočinout. Lokomotiv má tak šanci na první gól utkání.

00:38
    Přes obránce se tlačil domácí Kozun a byl faulován.

00:18
    Na druhou stranu se ale po nepřesné přihrávce řítil Ničuškin, střelou z bekhendu Sudnicina nepřekvapil.

00:03
    Utkání začalo, jako první jsou na puku domácí.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Nakládal, Kronwall (C), Jelesin, Ljubuškin, Koledov, Pajgin, Kovaljov, Čerepanov – Kontiola, Kozun, Talbot (A) – Loktionov, Averin (A), Mosaljov – Kartajev, Apalkov, Kadějkin – Polunin, Kovalenkov, Alexejev.
    trenér: Dmitrij Kvartalnov

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Marčenko, Blažijevskij, Naumenkov (C), Ožiganov, Pašnin, Ar. Sergejev, Makjejev – Ničuškin, Al. Popov, K. Petrov – Kuzmenko, Šumakov, Šalunov – Scott (A), Ljubimov, V. Žarkov – Antipov, Popugajev, Platt – Pešechonov.
    trenér: Igor Nikitin

Rozhodčí: Bondar, Fatajev – Ponamarenko, Savenkov.

Zranění

Jaroslavl
    Rušan Rafikov – neupřesněno

Češi a Slováci na soupiskách

Jakub Nakládal (JAR) 53 zápasů, 28 bodů (9+19)

Nejproduktivnější hráči

Jaroslavl: Staffan Kronwall 35 bodů (10+25)
    CSKA: Kirilj Kaprizov 40 bodů (15+25)

Nejlepší střelci

Jaroslavl: Danilj Apalkov 15 gólů
    CSKA: Maxim Šalunov 18 gólů

Vzájemné zápasy

V této sezoně se Jaroslavl s CSKA utkaly třikrát a z toho dvakrát se z vítězství radoval moskevský klub. Nejprve zvítězilo CSKA na ledě Jaroslavle 2:1 na nájezdy, pak vyhrálo doma jasně 5:2. Až ve třetím utkání uspěla Jaroslavl, doma zvítězila 3:2 po prodloužení.

CSKA Moskva
    CSKA Moskva se nachází v tabulce Západní konference na druhém místě a už dávno má zajištěn postup do play-off. Za 55 utkání stihl tento moskevský klub nahrát 121 bodů. Před sebou má se 136 body nedostižný Petrohrad, za sebou na třetím místě Jokerit se 103 body. Žádný posun v tabulce se už tak od CSKA neočekává. Z posledních pěti utkání CSKA čtyři prohrálo. Naposledy si poradilo v prvním utkání po olympijské pauze nestačilo 1:4 na Čerepovec na domácím ledě. Na ledech soupeřů CSKA prohrálo tři z minulých čtyř střetnutí, naposledy v lednu prohrálo na ledě Kazaně 4:6.

Jaroslavl se nachází v tabulce Západní konference s 99 body na čtvrté příčce a už má jistotu, že ve vyřazovacích bojích chybět nebude. Ani si už nemůže vylepšit svou pozici, protože o čtyři body před sebou má třetí Jokerit a do konce základní části už zbývá jen jeden zápas.. Za sebou má Lokomotiv dvanáctibodovou díru, takže o propad se už vůbec obávat nemusí. Poslední utkání navíc Jaroslavli vyházely, ta vyhrála už čtyřikrát v řadě. Naposledy v prvním poolympijském utkání porazila 2:0 Spartak Moskva na jeho ledě. Na domácím stadionu Jaroslavl vyhrála čtyřikrát z pěti předešlých klání.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání KHL mezi týmy Lokomotiv Jaroslavl a CSKA Moskva. Zápas se odehraje na stadionu Arena-2000 Lokomotiv v Jaroslavli.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 3. Loktionov (Jelesin, Mosaljov), 26. Talbot (Kozun, Kontiola) – 6. Al. Popov (K. Petrov, Ničuškin), 22. Šalunov (Šumakov, Kuzmenko), 30. Ničuškin (K. Petrov, Ožiganov), 59. Ničuškin, 60. Šalunov (Scott)

Rozhodčí: Bondar, Fatajev – Ponamarenko, Savenkov

Diváci: 8 890