Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 4:0 (kon.)
Plzeň – Zlín 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 3:2 (2:0 po s.n.) | Chomutov – Sparta 4:2 (kon.)
Vítkovice – Liberec 3:2 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 04.03.2018, 16:20 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 52. kolo

Pro dnešek je to už z Ostravy vše, mějte příjemný zbytek večera, budu se těšit už brzy na počtenou. (19:20:13)

Jisté je to, že domácí končí sezónu na předních příčkách tabulky, o čemž měli i mnozí fanoušci na podzim dost pochyb. Svěřenci trenéra Petra mají teď prostor na doléčení zranění a drobných šrámů, k prvnímu zápasu play-off se postaví na svém ledě v úterý 13. března. Buďte u toho s námi.

Dnešní dramatický zápas posledního kola základní části extraligy je za námi. Vítkovičtí prohrávali, dokázali v sobě najít vůli a srovnat, poté odolat vysokému tlaku Tygrů a v prodloužení i přes své oslabení dotáhnout zápas do vítězného konce Markem Hrbasem, který své narozeniny oslavil nejen gólem, ale i oceněním pro nejlepšího hráče zápasu.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí vyhodil, za pukem se pustil MAREK HRBAS, který bránícímu hráči udělal kličku a poslal puk přímo do branky – 3:2. Bez asistence.

60:54
    Ševc od modré zvolil střelu, puk se zatočil za branku.

60:41
    Bulíř puk za Bartošáka nedostal.

60:29
    Liberečtí rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

60:11
    Kurovský vyhazuje kotouč za Willa.

60:01

Třetí třetina rozuzlení nepřinesla, v nervozním závěru přišli vítkovičtí o Výtiska a hosté o Bakoše. Zda rozhodne prodloužení nebo se dnes dočkáme samostatných nájezdů, ukáží už následující minuty.

59:50
    Liberečtí bojují před Bartošákem o kotouč.

59:30
    Will je zpět v brance, Výtisk je vyloučen na dvě minuty za hákování a navíc vyfasoval osobní desetiminutový trest a trest do konce utkání. Vše bylo připraveno na vhazování u Bartošáka, ale další desítku teď dostává hostující Bakoš za nesportovní chování.

59:25
    Will se tedy najezdí, znovu je odvolán na střídačku.

59:12
    Will je zpět v brance.

59:12
    Obrovský závar u domácí branky, ale hosté jej nedokázali zužitkovat, Bartošák má puk pod kontrolou.

59:10

58:54
    Will je na střídačce!!

58:37
    Lehká Ševcova střela končí na zadním plexiskle.

58:13
    Vítkovičtí napadají hostující rozehrávku ve dvou.

57:48
    Další vyhození, ale jen do středního pásma, odkud rozehraje Pyrochta.

57:23
    Domácí vyhodili kotouč a Szturc jej následoval, Will byl ale rychlejší.

57:10
    Vítkovičtí jdou do čtyř, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Tybor.

57:10
    Filippi se protáhl kolem bránících hráčů, ale branku netrefil.

57:00
    Mahbod při své cestě do pásma přišel o kotouč.

56:38
    Přetahovaná o puk v pásmu u Bartošáka.

56:00
    Útočící strany se momentálně poctivě střídají.

55:30
    Roman nahodil kotouč za libereckou klec.

55:16
    Dnešní utkání sleduje 7 083 diváků.

54:59
    Jeden z hráčů Liberce zapomněl puk u tyče, Bartošák jej může dostat do bezpečí.

54:49
    Šmíd couvá ke své brance, odkud bude rozehrávat.

54:23
    Ševc srdnatě zachránil pásmo.

53:50
    Baranka se u branky bleskově ujal puku a posílá ho do bezpečnějších vod.

53:46
    Domácí rozehráli na zakázané uvolnění.

53:33
    Za obrovské nápovědy hlediště je odpískán ofsajd Liberce, následuje komerční přestávka.

52:39
    Zmatky u domácí branky nakonec vyřešil Bartošák.

52:17
    Vítkovičtí se mohli dostat do úniku, ale hosté se vrátili, první dva hráči nenašli prostor ke střele, objevil se ale Lev, jehož pokus překazil Derner.

51:55
    Hosté v pásmu, Filippi mířil vedle.

51:35
    Ofsajd pro vítkovické.

51:18
    Liberečtí v protiútoku, jeden z hráčů našel jen střed Bartošáka.

51:09
    Stránský se ocitl u liberecké branky, nepodařilo se mu ale zasunout kotouč k tyči.

50:50
    Domácí se drželi v pásmu, teď je ale puk zašlápnut za brankou Willa.

50:04
    Oba týmy hrají v plném počtu.

50:00
    Dej s Bartovičem zkusili najít skulinku v liberecké kleci, ale pro tyto chvíle marně.

49:31
    Hosté krouží s pukem ve svém obranném pásmu.

49:03
    Ani jedno mužstvo si zatím šanci nepřipravilo, hraje se od branky k brance.

48:04
    Po vhazování, které se ani napotřetí nepovedlo, usedají na trestnou lavici domácí Szturc a hostující Jašek, oba za sekání. Hraje se 4 na 4.

48:04
    Lakatoš zastavil puk na modré, počkal na spoluhráče, ale jeho tým se dostal do ofsajdu.

47:48
    Květoň s Romanem neumístili kotouč přesně, následuje komerční přestávka.

47:27
    Vítkovičtí rozehrávají Květoněm.

46:56
    Bartošák měl zakrytý výhled, odražený puk ale urychleně vyhazuje na Willa Lev.

46:39
    Puk se obloučkem dostal do pásma, je z toho zakázané uvolnění pro domácí.

45:58
    Dalšímu útoku velel Jelínek, ale vítkovičtí si hned za modrou přebrali puk.

45:35
    Ševc rozjíždí útok libereckých.

45:07
    Bartovič se dostal do dobré pozice, ale skóre se nemění.

44:51
    Vítkovičtí kombinují ve svém obranném pásmu.

44:22
    Tygři rozehráli na zakázané uvolnění.

43:44
    Liberečtí drží kotouč daleko od své branky, až k Bartošákovi se ale nepouštějí.

43:05
    Klok sebral za hostující brankou puk, nahrál jej ke kruhu na Lva, ale Will jej odpaluje na opačnou stranu, kde nikdo z vítkovických nečíhal.

42:33
    Po nahrávce Stránského napálil zadní plexisklo Kurovský.

42:16
    Trška rozehrál do pásma a střídá.

41:50
    Jašek se chtěl protáhnout do pásma, ale pokus mu nevyšel.

41:39
    Mahbod se prosmýkl kolem branky, Will raději přikrývá kotouč.

41:24
    Vítkovičtí rozehrávají od své branky.

40:56
    Po Romanově nahrávce se do šance dostal Tybor, jeho střelu vytěsnil Will ramenem.

40:28
    Ševc čeká na dostřídání spoluhráčů za svou brankou.

40:05
    Tygři hned po vhazování posílají puk k Bartošákovi.

40:01

Vítkovičtí ve druhé části srovnali hned zkraje druhé třetiny, pak už to byl ale boj plný emocí jak na ledě, tak v hledišti. Domácí se zdravě naštvali, začali si více věřit a v této části už dovedli libereckým zatopit. To ale bylo vzájemné, takže hra dostala spád a její třetí část bude jistě ještě hodně zajímavá.

1/3 – 8:18
    2/3 – 10:10

Další třetina začne přibližně v 18:15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54
    Hezká kombinace u Bartošáka, na jejím konci ale Filippi zprava nastřelil tyč!!

39:34
    Liberečtí se drží před Bartošákem, ale jakoby nevěděli, kam poslat puk.

39:17
    Šmíd krouží s pukem kolem mantinelu ve svém útočném pásmu a čeká na spoluhráče.

39:02

38:55
    Od kruhu to zkusil Baranka, puk se zastavil před brankovou čárou, ale nikdo z vítkovických si nestačil včas všimnout této výborné šance, liberečtí však neváhali a odpálil puk do bezpečí.

38:38
    Kotouč ve středním pásmu.

38:18
    Vítkovičtí hledají skulinku do Willovy branky.

37:57
    Tygři vyhazují kotouč, domácí se musejí vrátit ke své brance.

37:41
    Trškova střela od modré se dostala až před Willa, ale pozorní obránci jej posunuli do rohu.

37:19
    Roman nahrál přímo před branku na Tybora, ten v rozhodujícím okamžiku upadl!

37:02
    Za krosček je vyloučen hostující Šmíd.

36:53
    Vítkovičtí se dostali až k Willovi a snaží se usadit v pásmu.

36:32
    Domácí dostávají puk pod kontrolu a využívají toho i ke střídání.

36:04
    Domácí by si už potřebovali oddechnout, ale hosté se drží pod tlakem.

35:34
    Liberečtí okupují prostor kolem domácí branky, Bartošák toho mnohdy moc nevidí, ale zatím se mu daří puky od sebe odhánět.

34:51
    Tygři se znovu usazují v pásmu, domácí se urputně brání.

34:17

33:59
    Libereckým uniká kotouč až k Willovi.

33:40
    Domácí se brání dobře, Tygři nemají tolik prostoru u branky.

33:10
    Vítkovičtí se mohli dostat do přečíslení dva na jednoho, Kurovský ale nechal kotouč před kruhem, a tak se Szturc přihrávky nedočkal.

32:43
    Redenbachova střela proletěla těsně kolem vzdálenější tyče.

32:25
    Vítkovičtí vyhazují do středního pásma.

32:17
    Za držení je vyloučen domácí Lev. Hosté mají přesilovku.

32:17
    Další strkanice, tentokrát u Bartošáka, následuje komerční přestávka.

32:01
    Pokus Bulíře Bartošák vytěsnil do rohu.

31:38
    Liberečtí si berou puk a rozestavují se před Bartošákem.

31:07
    Po další strkanici před brankou Liberce jsou vyloučeni na 2+2 minuty domácí Bartovič a hostující Jánošík. Na trestných lavicích tak začíná být těsno. Hraje se stále v pěti na obou stranách.

31:06
    Od modré dobře vypálil Hrbas, ale puk se zastavuje u Willa.

30:43
    Vítkovičtí se ujímají puku a míří k Willovi.

30:12
    Za domácí je vyloučen Bartošák, za kterého dvouminutový trest odpyká Tybor, zároveň je vyloučen Květoň na 2+2 minuty za hrubost. Na straně Liberce je vyloučen na dvě minuty Vlach za hrubost, a na 2+2 minuty pak Lakatoš, také za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.

30:12
    Sudí se radí o počtu a výši trestů.

30:12
    Emoce na ledě i v hledišti vyletěli ve vteřině nad únosnou mez, Vlach se pustil do Bartošáka, poté se za domácí brankou strhla mela, teď už bez účasti vítkovického gólmana.

29:40
    Fanoušci se cítí pobouřeni hrou Liberce za vítkovickou brankou, za ní zůstává jen hůl a domácí rychle vyhazují na zakázané uvolnění.

29:12
    Šmíd na přihrávku nedosáhl, Krenželok musí za vítkovickou brankou bojovat o puk s Barankou.

28:47

28:32
    Vítkovičtí už podruhé v krátkém sledu posílají kotouč daleko od své branky a přesunují se do středního pásma.

28:16
    Kvapilova střela šla příliš nad.

27:57
    Tygři jsou usazeni v pásmu, vítkovickým se daří jejich pokusy eliminovat.

26:56
    Lev se mohl dostat do úniku, ale Pyrochta chybu libereckých napravil včas.

26:47
    Na trestnou lavici odjíždí domácí Szturc, který se provinil držením.

26:19
    Hra je přerušena, pauza bude využita ke komerční přestávce.

26:05
    Trška se proti Ordošovi v pásmu neprosadil, Tygři mohou do útoku.

25:49

25:30
    Vítkovičtí se znovu dostali do pásma, ale tentokrát se jim usadit se nepodařilo.

25:11
    Od modré pálil Lev, Will kotouč zachytil, s Oleszem, čekajícím na případnou dorážku se hosté u branky začali po odpískání pošťuchovat.

24:50
    Puk končí na střídačce domácích. Vhazuje se po pravici Willa.

24:39
    Od modré pálil Sloboda, ale Roman se dostal do brankoviště a hra je přerušena.

24:18
    Hosté už podruhé vyslali kotouč směrek k Bartošákovi.

23:49
    Za držení je potrestán liberecký Jánošík.

23:46
    Vítkovičtí vtrhli před Willovu klec, po pokusu Deje zazvonila branková konstrukce.

23:20
    Bartošák schovává puk na své výstroji, bude se vhazovat po jeho pravici.

22:54
    Liberečtí pokračují v ataku domácí branky, Ordoš si objel branku, vybruslil si mezi kruhy, ale klubko hráčů neprostřelil.
    21:53 Roman SZTURC - 2:2

21:53
    Je vyrovnáno!! ROMAN SZTURC se dostal k puku, na nikoho nečekal a vyrazil sám proti Willovi, puk líznul gólmanovu lapačku a dostal se do branky – 2:2. Bez asistence.

21:43
    Vítkovičtí poslali v nouzi puk na zakázané uvolnění.

21:12
    Závar před domácí brankou, ale Ordoš ani na třikrát nedokázal Bartošáka překonat.

20:18
    Hostům se povedlo narušit domácí rozehrávku Jelínkem, vše ale stačili napravit a začínají znova.

20:01

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří se nebáli využít jakékoliv příležitosti k zamíření do útoku a také zkoušení pozornosti domácího Bartošáka. Naopak domácí jako by se v první části pouze rozkoukávali, a i když si nějaké šance vytvořili, pozorného Willa rozhodit, kromě jednoho okamžiku zhruba kolem páté minuty, nestačili. Uvidíme, co nám přinese druhá část.

1/3 – 8:18

Další třetina začne přibližně v 17:15.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44
    Rychlý přechod do pásma mohl využít Bartovič, ale Will měl lapačku už připravenou.

19:17
    Vítkovičtí se snaží vyrazit do útoku.

18:41
    Po krátké chvilce v pásmu se vítkovičtí musejí vrátit, Filippi zkusil překvapit Bartošáka zleva, domácí gólman skrývá puk pod lapačkou.

18:13
    Hosté v pásmu, Bakoš si najel k brance zleva, ale přestřelil.

17:32
    Výtisk ukořistil kotouč, nahrál Mahbodovi, který se rozjel sám do pásma, tam jej ale hosté na hranici pravidel o puk obrali.

16:59
    Bulíř zakončoval jen do Bartošáka.

16:42

16:28
    Domácí se znovu pokoušejí usadit v pásmu.

16:04
    Vítkovičtí vletěli do pásma, po střele na branku ale hosté vyvážejí kotouč do středního pásma, odkud jej nahazují k Bartošákovi.

15:41
    Spolupráce Deje a Lva u branky své ovoce nepřinesla, Will byl pozorný.

15:21
    Od modré vypálil Baranka, ale odražený puk od plexiskla kontrolují hosté.

15:06
    Domácím se nedaří prosadit se do pásma.

14:42
    Bližňák to s důrazem trochu přehnal, bude vyloučen za hru vysokou holí.

14:14
    Domácí zavezli puk do útočné třetiny, kde si jej převzali Tygři a vyrážejí na zteč domácí branky.

13:32
    Krenželok s Jelínkem se dobíjeli do vítkovické branky, Bartošák raději kotouč ukrývá pod lapačkou.

13:13
    Vítkovičtí se osvobozují zakázaným uvolněním.

12:46
    Klok chtěl rozehrát od mantinelu, ale hostující Ordoš s ním soupeřil o puk.

12:17
    Vítkovičtí se dostali k puku, Květoňovi ale střela nesedla. Následuje komerční přestávka.
    11:33 Martin BAKOŠ - 1:2

11:33
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté také využívají přesilovou hru, MARTIN BAKOŠ viděl Bartošáka ležícího v brance, najel si do lepší pozice k tyči a poslal puk do její horní části – 1:2. Asistence: Tomáš Filippi, Michal Bulíř.

11:03
    Další vítkovický únik, ten se ale obešel bez pozornosti Willa.

10:49
    Liberečtí jsou v pásmu, ale jejich hra není uspořádaná.

10:18
    Vítkovičtí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Lev ale místo nahrávky Zdráhalovi vystřelil sám, a minul.

10:08
    Za sekání je potrestán domácí Bartovič.

09:23
    09:12 Rostislav OLESZ - 1:1

09:12
    Je vyrovnáno!! Domácí využívají přesilovou hru, Dej poslal puk na modrou k Hrbasovi, který napálil kotouč směrem na branku, ROSTISLAV OLESZ jej tečovat za Willova záda – 1:1. Asistence: Marek Hrbas, Rostislav Dej.

08:58
    Od kruhu vystřelil jeden z domácích hráčů, puk se od Willa odrazil nalevo k Romanovi, ale Will byl se stačil zorientovat.

08:29
    Hosté vyšťouchli puk za modrou, vítkovičtí musejí vycouvat.

08:00
    Slobodova střela se zastavila o Mahboda před brankou.

07:40
    Vítkovičtí rozjeli přihrávkový kolotoč.

07:18
    Roman při průniku do pásma dostal holí do obličeje, za hru vysokou holí je potrestán hostující Jašek.

07:10
    Puk končí u Bartošáka, bude se vhazovat po jeho levici, ale až po komerční přestávce.

06:51
    Liberečtí v pásmu, Filippi dostal puk za obránce, ale nevystřelil pod představ.

06:24
    Až nyní dostali domácí puk pod kontrolu, mohou vystřídat, toho využívají i hosté.

05:53
    Tygři se v pásmu pohybují jako při přesilovce, domácí nevědí, kam dříve skočit.

05:18
    Vítkovice se usadily před Willem, střílejí na něj ze všech pozic, nejblíže měl ke gólu Zdráhal, ale nebyl přesný.

04:51
    Hosté se dostali do rychlého protiútoku, Krenželok měl před sebou odkrytou branku, ale přihrávku minul.

04:25
    Maier vypálil od modré na branku, jeden z libereckých ale tečoval puk mimo branku.

03:58
    Bulíř s Filippim se dostali do pásma poměrně lehce.

03:27
    Tybor při přechodu do pásma zapomněl puk před modrou, snažil se to napravit, ale spoluhráči se dostali do ofsajdu.

03:14
    Zcela mimo hru se do křížku dostali Olesz s Maierem, vše se ale obejde pouze s domluvou.

02:45
    Průnik vítkovických do pásma nevyšel, velmi rychle přišli o puk.

02:16
    Liberečtí zatlačili svého soupeře k brance.

01:51
    Zakázané uvolnění pro domácí.
    01:41 Michal BULÍŘ - 0:1

01:41
    Jánošík zavezl puk do pásma, přihrál dozadu na najíždějícího MICHALA BULÍŘE, který střelou nad lapačku otevírá dnešní skóre – 0:1. Asistence: Adam Jánošík, Marek Kvapil.

01:09
    Bulíř se hned po vhazování tlačil do branky, ale Bartošák byl pozorný.

01:05
    Zakázané uvolnění pro vítkovické hrající dnes v červených dresech.

01:00
    Domácí musejí rozehrát od své branky.

00:24
    Dej zbrzdil Ševce v rohu z Willovy klece, ale vítkovičtí z toho netěžili.

00:05
    Úvodní vhazování vyhráli hosté.

00:01

Čestné buly v tomto posledním utkání základní části vhodí vynikající bývalý hokejista, pan Vladimír Stránský.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kurovský, Š. Stránský, P. Zdráhal – T. Jáchym.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Šmíd (A), Maier, Jánošík, Derner – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Jašek, Bližňák, J. Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík.

Vítkovice i dnes nastoupí bez některých svých opor, ale přesto věří, že se o body poperou. Motivací je jim to, že v případě příznivých okolností by mohli skončit i na třetím místě, a v to na začátku sezóny doufal jen málokterý z fanoušků. Liberečtí mají ale také o motivaci postaráno, je jasné, že boje play-off je neminou, ale rádi by postoupili přímo do šestky. A není to přání nereálné. I z těchto důvodů bude mít poslední zápas základní části ten správný náboj.

Nejlepším hráčem Liberce je s devětatřiceti kanadskými body útočník Martin Bakoš (13+26), nejlepším střelcem je se čtrnácti góly útočník Petr Jelínek (14+16). Nejlepším obráncem je se čtyřiadvaceti body Martin Ševc (2+22), který je také nejtrestanějším hráčem se sto šesti trestnými minutami. Obránce Ladislav Šmíd má ve statistice Radegast indexu celkem 112 bodů. Gólmanskou jedničkou Tygrů je Roman Will s průměrem 2,33 a úspěšností 91,37 %.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s pětatřiceti body útočník Jakub Lev (19+16), nejlepším nahrávačem je s třiadvaceti příhrami Ondřej Roman (10+23). Nejlepším bekem je se čtyřiadvaceti kanadskými body Ivan Baranka (3+21). Sto jedna trestných minut udělili rozhodčí obránci Lukáši Klokovi. Obránce Jan Výtisk vládne statistikám Radegast indexu s 203 body. Gólman Patrik Bartošák s průměrem 2,12 a úspěšnost 93,31 % je stále jedničkou týmu.

Vítkovičtí si i přes prohru na ledě Litvínova v minulém kole (1:2 pp) upevnili pozici na 4. místě, Liberec si na svém ledě poradil s Plzní (4:0) a k tomu, aby se dostal rovnou do play-off, by mu mohly stačit dva body.

Uteklo to jako voda. Základní část Tipsport extraligy je téměř za námi, čeká nás totiž její poslední, 52. kolo. V něm Vítkovice naposledy v sezóně změří síly s Libercem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 10. Olesz (Hrbas, Dej), 22. Szturc, 62. Hrbas – 2. Bulíř (Jánošík, M. Kvapil), 12. Bakoš (Filippi, Bulíř)

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík

Diváci: 7 083