Buffalo – Ottawa 2:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:4 (kon.) | Anaheim – Minnesota 3:1 (kon.)
Anaheim Ducks
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Minnesota Wild
Čtvrtek 05.04.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Česká stopa v utkání

Ondřej Kaše (ANA) 1+0, 4 střely, TOI 15:04 (06:45:53)

Hvězdy utkání

1. Ryan Miller (ANA) 26 zák., 1 gól, 96,3%
    2. Ondřej Kaše (ANA) 1+0
    3. Josh Manson (ANA) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 30-27; Zablokované střely: 14-14; Vhazování: 49%-51%; Hity: 23-20; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.

Český útočník Ondřej Kaše vstřelil ve třetí třetině svůj 20. gól v letošní sezóně NHL a poslal Anaheim v zápase proti Minnesotě do playoff. Rodák z Kadaně pomohl Ducks rozhodnout důležité utkání proti Los Angeles, poté proti Coloradu a nyní také Minnesotě. Anaheim si zajistil účast v playoff pošesté v řádě a nezbývá nic, než věřit, že si český útočník přenese formu i do Stanley Cupu. Konečný výsledek utkání v Honda Center. Anaheim Ducks 3 Minnesota Wild 1.

59:31
    Francois Beauchemin byl vyloučen na dvě minuty za sekání, Devan Dubnyk už ale ven z brány zřejmě nepůjde.

59:02
    Dnešní utkání sleduje 17495 diváků.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:31
    Nate Prosser na pravém křídle vypálil tvrdě pod modré čáry a Ryan Miller na přední tyči puk podržel.
    57:47 Andrew COGLIANO - 3:1

57:47
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Jakob Silfverberg střelou z obranného pásma těsně minul levou tyč odkryté brány, v levém kruhu ale dojel puk ANDREW COGLIANO a napálil ho do sítě – 3:1! Je rozhodnuto! Asistence: Jakob Silfverberg a Francois Beauchemin.

57:37
    Ducks vyhodili puk na zakázané uvolnění a Minnesota Wild se rozhodla odvolat brankáře Devana Dubnyka!
    56:05 Ondřej KAŠE - 2:1

56:05
    Adam Henrique vyhrál důležitý souboj v pravém rohu útočného pásma a Josh Manson po jeho zpětné přihrávce podél hrazení od modré čáry mířil zápěstím ke vzdálenější pravé tyči, kde Devan Dubnyk skvěle zasáhl pravým betonem, ONDŘEJ KAŠE se ale dostal k odraženému kotouči a poslal ho z blízkosti do levého horního rohu brány! Český útočník vstřelil svůj 20. gól v sezóně a zřejmě posílá Anaheim do playoff. Asistence: Josh Manson a Adam Henrique.

55:42
    Ondřej Kaše se ocitl za bránou proti dvojnásobné přesile a Carson Soucy ho o puk rychle připravil.

55:08
    Ryan Kesler vystřelil v pravém kruhu a jeho pokus se od jednoho z hráčů Wild odrazil vedle přední tyče.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 33. N. Ritchie (Beauchemin, Manson), 57. O. Kaše (Manson, Henrique), 58. Cogliano (Silfverberg, Beauchemin) – 27. Dumba (Brodin, Zucker)

Anaheim Ducks: R. Miller (Berra) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, M. Pettersson, Welinski – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Chimera, D. Grant, J.T. Brown. Hlavní trenér: Randy Carlyle.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Brodin, Dumba, Seeler, Prosser, Soucy, R. Murphy – Parise (A), M. Koivu (C), Mikael Granlund – Zucker, E. Staal (A), Niederreiter – Greenway, Cullen, Coyle – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Jean Hebert, Chris Rooney. Čároví: Lonnie Cameron, Jonny Murray

Diváci: 17495