Česko – Švýcarsko 4:1 (kon.) | Finsko – Bělorusko 2:3 (po pr.) | Švédsko – Slovensko 6:3 (kon.)
konec
Švédsko
6:3 (1:2, 5:0, 0:1)
Slovensko
sk Čtvrtek 05.04.2018, 18:30 • Himmelstalundshallen, Norrköping • Euro Hockey Challenge
Předzápasové kurzy: 1.36 5.71 6.14
Partner:
   
  V poslednej dvadsaťminútovke naši hokejisti síce strelili jeden gól, no už sa im nepriaznivý stav zvrátiť nepodarilo. Slovenských reprezentantov môže mrzieť najmä katastrofálna druhá tretina, v ktorej sme až päťkrát inkasovali a kvôli tomu sme aj Švédom podľahli dnes v Norrköpingu 6:3. Zajtra našich hokejistov čaká ďalší zápas so Švédskom, odveta sa hrá v Oskarshamne.

  Ďakujeme za pozornosť. (20:49:33)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:29
  Miklík potiahol puk do útočného pásma, Nagy sa ho ešte snažil vybojovať. Naši hráči však pásmo už neudržali.
   
  57:46
  Grman prenechal puk v útočnom pásme Šimunovi, ktorý sa pokúšal vystreliť, no strela bola zblokovaná. Na našich hráčoch v posledných minútach badať snahu o zlepšenie tohoto stavu, no zatiaľ sa nám nedarí.
   
  56:33
  Ďaloga šiel do pásma a prihrávkou pred bránku hľadal Andreasa Štraucha, no napokon sa už Štrauch k strele nedostal.
   
  55:24
  Ladislav Nagy si nakorčuľoval do útočného pásma po ľavej strane, potom prihrával puk pred bránku, ale tam sa ho nikomu nepodarilo zachytiť.
   
  54:12
  Norman prihral po modrej čiare Brännströmovi, ktorý vystrelil na bránku. Puk však šiel do rohu klziska a Hrenák ostal pokojný.
   
  53:21
  Marek Ďaloga opäť rozvíjal svoj útočný výlet, no prekazili mu to mierne spoluhráči. Jeden z nich mu vnikol skôr do pásma a pískalo sa postavenie mimo hry.
   
  52:16
  Martin Bakoš vypálil spomedzi kruhov, jeho delovka preletela ponad Hellberga, puk skončil na ochrannej sieti.
   
  51:37
  Michel Miklík videl, že Buc je pripravený pred bránkou na teč, a tak sa odhodlal k strele. Gólman Hellberg však puk dostal pod kontrolu.
   
  51:17
  Slovensko bude hrať presilovú hru. Olle Liss dostáva dve minúty za sekanie.
   
  50:46
  Patrick Cehlin si spracoval puk na modrej čiare a vystrelil. Brankár Hrenák bol pripravený, situáciu mal pod kontrolou a puk zachytil lapačkou.
   
  50:17
  Sundström zrýchlil cez stredné pásmo, následne prenikol aj ku bránke, vystrelil, ale gólman Hrenák bol úspešný.
   
  49:02
  Svitana zaviezol puk do útočného pásma a následne ho chcel prihrať Grmanovi, ktorému sa puk spracovať nepodarilo.
   
  47:45
  Slovensko dalo gól!
  Naši hokejisti začali byť viac aktívni a podarilo sa im korunovať svoje snaženie gólom. Nagy z rohu klziska šikovnou prihrávkou medzi kruhy našiel MICHELA MIKLÍKA, ktorý pohotovou strelou k pravej žrdi prekonal Hellberga.
  Asistencia: Ladislav Nagy.
   
  46:19
  Marek Bakoš sa dostal k strele z ľavého kruhu, jeho zakončenie však smerovalo iba priamo do Hellberga. Po dlhšom čase sa nám podarilo aspoň ohroziť švédskeho gólmana.
   
  45:26
  Pop pravom krídle prenikol do útočného pásma Dávid Bondra, ktorý sa snažil niečo vymyslieť, no proti švédskej defenzíve naozaj nemal šancu.
   
  44:48
  Perfektne sa teraz uvoľnil Erik Brännström, ktorý sa dostal až pred brankára Hrenáka, puk si prehodil na bekhend, ale trafil už iba do Hrenákovho betónu!
   
  44:22
  Nagy prenechal na ľavom kruhu Valachovi, ktorý však už nedokázal nadviazať na nášho kapitána a prihral priamo na hokejku švédskeho hráča.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky a nahrávky: 8. Klingberg (Sundström), 23. Klingberg (Wikstrand, Pilut), 30. Klingberg (Lindqvist), 33. Cehlin (Zackrisson, Wikstrand), 35. Zackrisson (Cehlin, Grundström), 36. Almqvist (Norman, Klingberg) – 16. Valach (Krivošík, Svitana), 20. Bakoš (Hovorka), 48. Miklík (Nagy)


  Švédsko: Hellberg (Lindbom) – Pilut, Wikstrand, Almqvist, Nyberg, Andersson, Arnesson, Brännström, Ginning – Cehlin, Zackrisson, Rödin – Lindqvist, Sundström, Olofsson – Grundström, Asplund, Nygard – Norman, Ölund, Klingberg – Liss
  Slovensko: Hrenák (Godla) – Gernát, Valach, Trška, Grman, Bodák, Ďaloga (A), Fehérváry, Sloboda – Nagy (C), Buc, Miklík – Bakoš (A), Hovorka, Kudrna – Šoltés, Krivošík, Svitana – Bondra, Šimun, Štrauch