Čeljabinsk – Kazaň 1:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
1:3 (0:1, 1:1, 0:1) Stav série: 0:4
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 05.04.2018, 16:00 • Traktor Arena • Play-off KHL • Semifinále V. konference

Česká stopa v zápase
    Pavel Francouz (CLJ) 59 minut, 35 střel, 33 zákroků. (18:23:37)

V nejkratším možném termínu dokázala Kazaň porazit Traktor Čeljabinsk 4:0 na zápasy, a tak postupuje dál. Naopak pro Traktor, za který chytá Pavel Francouz, skončila právě dnes sezóna.

59:59 Anton LANDER - 1:3

59:59
    Kazaň vstřelila branku!
    A je to jasné, hostující celek vyhrává o tento zápas a postupuje do další fáze play-off. Gól do prázdné branky dává ANTON LANDER. Asistence: Justin Azevedo a Arťom Lukojanov.

59:46
    Oddechový čas pro domácí.

59:46
    Zakázané uvolnění Kazaně, vhazovat se bude před její brankou. Drama vrcholí.

59:20
    Rána od modré čáry byla hodně nepřesná.

59:00
    Puk má Traktor za svou brankou, poslední minuta.

57:44
    Alexej Potapov drží hru v útočném pásmu, domácí celek tak nemůže hrát bez brankáře.

57:22
    Alexandr Burmistrov měl na hokejce třetí gól svého týmu, po pěkném blafáku ale branku vůbec netrefil.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, mnoho času Čeljabinsk už nemá.

56:30
    Domácí celek rozehrává od své branky, stále prohrává o jednu branku.

55:20
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznějších šancí.

54:47
    Traktor se nemůže propracovat do útočného pásma, sledujeme aktivní hru hostujícího celku, kteří pravděpodobně míří za výhrou.

54:10
    Atte Ohtamaa má kotouč za svou brankou, nikam se nežene. Čeká na dostřídání spoluhráčů.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Gynge (Černikov, Šipin) – 15. M. Gluchov (Glinkin), 33. Lander (Azevedo), 60. Lander (Azevedo, Lukojanov)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – A. Petrov, I. Višněvskij, Šinin, Bailen, Borodkin, Klimontov, Isajev – J. Petrov, Černikov, Peňkovskij – Gynge, Videll, Šipin – Gubarev, Kokujov, Šolochov – Šarov, Kravcov, Kručinin – Podkorytov.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov, Ohtamaa, Ljamkin, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Glinkin, M. Gluchov, Svitov – Klinkhammer, Azevedo, Lander – Galijev, Zaripov, Tkačov – Burmistrov, Lukojanov, A. Potapov.

Rozhodčí: Gališiv, Fraňo – Sadovnikov, Sivov

Diváci: 7 500