Alaškert – Sutjeska 0:0 (kon.) | Laçi – Molde 0:2 (kon.) | Trenčín – Zabrze 4:1 (kon.)
Larnaka – Dundalk 4:0 (kon.) | Flora – APOEL 2:0 (kon.) | Valletta – Zrinjski Mostar 1:2 (kon.)
Slavia Sofia – Hajduk Split 2:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Dunajská Streda 4:1 (kon.) | Riteriai – Partizan Bělehrad 1:1 (kon.)
Lillestrøm – Linz 1:2 (kon.) | Häcken – RB Lipsko 1:1 (kon.) | Lincoln – New Saints 1:1 (kon.)
Mariupol – Djurgården 2:1 (po pr.) | Apollon Limassol – Željezničar Sarajevo 3:1 (kon.) | Niederkorn – Honvéd 2:0 (kon.)
Sparta – Spartak Subotica 2:1 (kon.) | Admira – CSKA Sofia 1:3 (kon.) | AIK Stockholm – Nordsjaelland 0:1 (kon.)
Vaduz – Žalgiris Vilnius 1:1 (kon.) | Atromitos – Dinamo Brest 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Balzan 3:1 (kon.)
Víkingur Reykjavík – Kutaisi 0:4 (kon.) | Asteras – Hibernian 1:1 (kon.) | Arnhem – Constanta 3:1 (kon.)
Besiktas – B36 Tórshavn 6:0 (kon.) | Kodaň – Stjarnan 5:0 (kon.) | Maribor – Čichura 2:0 (kon.)
FK Sarajevo – Atalanta BC 0:8 (kon.) | Domžale – Ufa 1:1 (kon.) | FCSB – Rudar Velenje 4:0 (kon.)
La Fiorita – Jūrmala 0:3 (kon.) | KF Drita – Dudelange 1:1 (kon.) | Lech Poznaň – Soligorsk 3:1 (po pr.)
Sarpsborg – St. Gallen 1:0 (kon.) | Bordeaux – Ventspils 2:1 (kon.) | Rangers – Osijek 1:1 (kon.)
Burnley – Aberdeen 3:1 (po pr.) | Alkmaar – Kajrat 2:1 (kon.) | Crusaders – Olimpija Lublaň 1:1 (kon.)
Újpest FC – Sevilla 1:3 (kon.) | Rio Ave – Jagiellonia 4:4 (kon.) | Niš – Maccabi Tel Aviv 2:2 (kon.)
Hafnarfjördur – H. Haifa 0:1 (kon.) | Valur – FC Santa Coloma 3:0 (kon.)
Girondins Bordeaux
2:1 (1:0)
FK Ventspils
Čtvrtek 02.08.2018, 20:45 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 10:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:13. (22:41:48)

Bordeaux potvrdilo i v odvetném utkání roli favorita na postup a po celkovém součtu 3:1 postupuje do třetího předkola Evropské ligy.

Dnešní odveta začala velmi podobně jako úvodní utkání před týdnem. Bordeaux už v desáté minutě udeřilo, když po geniální přihrávce Jaroslava Plašila udeřil jediným dotekem Francois Kamano. Bordeaux se jasně drželo v ofenzivním nastavení i po zbytek poločasu, ale další nebezpečné situace před brankou Ventspils nepřibývaly. Francouzskému týmu se povedl vstup také do druhé půle, když již ve 49. minutě přidal postupovou pojistku doražením míče do sítě Jules Koundé. O mírné zdramatizování se postaral individuální akcí devatenáctiletý útočník Ventspils Adeleke Akinyemi. Na další dvě branky, které by zaručily postup se ale už hostující hráči nezmohli.

Bordeaux se může těšit na dva zápasy ve třetím předkole proti ukrajinskému Mariupolu.

90+4

90+3
    Domácí drží balon plně ve své moci. Plašil si ještě řekl o přihrávku do běhu, ale s míčem se už nedokázal obtočit kolem bránícího Mendes. Střela z velké vzdálenosti poté přistála nebezpečně až na břevnu.

90+2
    Po závaru v pokutovém území Bordeaux se dostal do rychlého protiútoku na pravé straně Leborde. Toho ještě před půlící čárou sestřelil za žlutou kartu Talbergs.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90
    Fotbalisté Bordeaux si užívají závěr zápasu. Ve středu pole se podařilo Sankharému udělat pohlednou kličku proti Mamahovi.

89
    Domácí se hnali do otevřené obrany soupeře, ale Plašilovi se do cesty postavil tělem Bulvitis. Následná střela bez razance už Uvarenka nepřekvapila.

88
    Manjgaladze centroval z místa přestupku před Costila, ale z klubka hráčů se dostal nikdo k hlavičce neprodral a míč skončil jen nad brankou.

87
    Igor Lewczuk si nevěděl rady s aktivním pohybem Batisty a musel po něm sáhnout rukou až za cenu žluté karty.

86
    V rozehrávce zaváhal doteď bezchybný Koundé. Po jeho chybě se mohl hnát do útoku Rugins, ale střídajícímu hráči odskočil v nepravou chvíli balon od kopačky.

85
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Youssouf, přichází Otávio.

85
    Hosté ztratili míč v nebezpečné pozici na vlastní polovině, ale skvěle se vrátil do obrany Pedro Mendes. Sankharé neměl čas, aby něco vymyslel směrem dopředu.

84
    Ventspils pokračovalo rozehrávkou rohového kopu. Po rozehraném signálu pálil z hranice vápna rozběhnutý Mamah, ale jeho střela doplachtila znovu vysoko nad.

83
    Lotyšskému celku se podařilo domácí celek přitlačit aktivní hrou převážně na levém kraji. Akinyemi se otáčel v pokutovém území, ale po lehkém přidržení ihned padal k zemi.

81
    Ve středu pole byl faulován Rugins. Hosté se ale k rychlé rozehrávce nedostali a museli tak jít znovu do kompletní obrany v čele s Pablem.

80
    Bordeaux má opravdu problémy v posledních minutách. Mamah chtěl překvapit Costila střelou z velké dálky, ale ohrozil jen diváky sedící ve dvacáté řadě.

79
    Hostům se podařilo zatlačit Bordeaux až do jeho vápna. Pablo ve spolupráci s Koundém se však s přehledem dostali k míči a situaci uklidnili.

78
    Hlavní rozhodčí ještě nechává hráče občerstvit ve velkém horku u laviček. Do konce zápasu zbývá přibližně patnáct minut i s nastavením.