Česko – Rusko 0:3 (kon.) | Švýcarsko – Švédsko 0:5 (kon.) | USA – Finsko 6:2 (kon.)
Kanada – Slovensko 4:2 (kon.) | Finsko – Česko 3:4 (po pr.) | Slovensko – Švýcarsko 5:3 (kon.)
USA
6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Finsko
Středa 08.08.2018, 03:00Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

57:03
    Finové mají možná poslední šanci s výsledkem ještě něco dělat. Dylan Davies (USA) si odpyká menší trest za sekání.

53:25
    Finové špatně střídali, a tak je lavice Seveřanů potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Mikko Petman.

51:13
    Americký výběr si zahraje další přesilovku. Mikko Kokkonen (FIN) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

40:24
    Hned na začátku poslední části si Američané zahrají další přesilovku, Anton Lundell (FIN) byl potrestán menším trestem a deseti minutami k tomu za vražení na hrazení.

36:53
    Další přesilovka pro zámořský výběr. Za hrubost si dvě minuty odsedí Mikko Petman (FIN).

33:25
    Jen vteřinu před koncem finské přesilovky míří na trestnou lavici za hrubost Kalle Loponen (FIN).

31:25
    Další přesilovka pro Finy. Menší trest za sekání si odsedí Nicholas Robertson (USA).

27:52
    Američané si mohou vzít své dvoubrankové vedení zpět. Na dvě minuty totiž za zdržování hry míří Mikko Kokkonen (FIN).

24:39
    Finové si zahrají další početní výhodu. Za nedovolené bránění si dvě minuty odsedí Dylan Davies (USA).

12:58
    Na trestnou lavici tak na dvě minuty za podražení míří Anton Lundell (FIN).

12:18
    Další přesilovka pro severský výběr. Menší trest si za vysokou hůl odpyká Luke Reid (USA).

07:53
    Počet hráčů na ledě se rychle srovnal. Za hákování si dvě minuty odsedí také Juuso Pärssinen (FIN).

07:43
    Finsko si zahraje první přesilovku utkání. Za sekání míří na dvě minuty na trestnou lavici Robert Mastrosimone (USA).

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 10. Toporowski (Feenstra, Jutting), 19. Colangelo (Reid, Webber), 22. Kaliyev (Robertson, Nodler), 46. Farinacci (Mastrosimone), 46. Jutting (Toporowski, Groll), 58. Toporowski – 19. Räty (Loponen, Lundell), 25. Lundell (Aaltonen, Miettinen)

USA: Wolf (Mullahy) – Koster, Miller, Webber, Reid, Davies, Feenstra, LaCombe – Silianoff, Farinacci, Mastrosimone – Robertson, Nodler, Kaliyev – Groll, Jutting, Toporowski – Huglen, Mancinelli, Colangelo – Paquette.
    Finsko: Taponen (Piiroinen) – Kokkonen, Loponen, Räsänen, Holtinkoski, Heinola, Koskenkorva, Sedoff – Räty, Lundell, Aaltonen – Puistola, Nikkanen, Simontaival – Petman, Pärssinen, Miettinen – Tuomaala, Intonen, Lahnaviik.

Rozhodčí: Campbell, Iarets – Huseby, Berseněv