Liverpool – West Ham 4:0 (kon.) | Southampton – Burnley 0:0 (kon.) | Arsenal – Manchester City 0:2 (kon.)
Arsenal FC
0:2 (0:1)
Manchester City
Neděle 12.08.2018, 17:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 1. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (19:06:29)

Fauly: 11:14

Utkání skončilo, úřadující mistr Anglie Manchester City porazil domácí Arsenal 2:0. A nutno říci, že gólů mohl vstřelit i více, kdyby nevytáhl několik parádních zákroků brankář Petr Čech. Manchester City začal utkání nejlépe jak mohl. Už v první desetiminutovce měl šance a pak v 15. minutě překonal Čecha Raheem Sterling. Do půle ještě měli hosté několik šancí, zejména střelu Mahríze z přímého kopu skvěle chytil Čech, stejně jako následnou dorážku Laporteho. Ve druhém poločase pak po deseti minutách měl šanci střídající Alexandre Lacazette, ale šajtlí mířil vedle. A hosté trestali. Tutovku Agüera sice ještě vychytal Čech, ale o minutu později už se parádně pod víko trefil Bernardo Silva a bylo hotovo. Arsenalu už se v závěru nepovedlo zápas zdramatizovat, protože Mesut Özil v dobré šanci netrefil přihrávku a Lacazette si v další šanci právě s tímto Němcem vůbec nerozuměl.

90+5

90+4
    Kevin De Bruyne se odhodlal ke střele z velké dálky a nechybělo mu moc. Petr Čech musel vytáhnout ještě jeden skvělý zákrok.

90+4
    Henrich Mchitarjan dnes hraje neúnavně stále dopředu, ale tentokrát mu jeho akce středem hřiště nevyšla, přihrál nepřesně.

90+3
    Ilkay Gündoğan přihrával středem hřiště na Saného, ale vložil se do toho Jesus, takže se mladý Němec k míči nedostal.

90+2
    Hráči Manchesteru City si počínali hodně suverénně, ale pak ztratili míč a ke střele se dostal z pravé strany po Mchitarjanově pasu Alexandre Lacazette. Jenže mířil nepřesně.

90+1
    Dnešní utkání sleduje 59 934 diváků.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty. Přesně tolik času má ještě Arsenal na vyrovnání.

90
    Sokratis Papastathopoulos poslal míč pod tlakem k Čechovi a ten znovu docela dost zariskoval s rozehrávkou. Ale vyšlo mu to.

89
    Matteo Guendouzi nahrál hezky obloučkem do vápna Özilovi. Ten ale nemohl střílet, protože měl míč na pravačku, a tak balon předložil Mchitarjanovi. Jeho rána byla zablokovaná.

88
    Leroy Sané byl na hřišti jen chvíli a už se prezentoval střelou. Rána po zemi mu ale nevyšla, mířila vedle.

87
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Leroy Sané.

86
    Dlouhý nákop Manchesteru skončil v autu. Než dojde k rozehrání, je tady střídání hostů.

85
    Sokratis Papastathopoulos vleže obětavě bránil ve střele Sterlingovi a nakonec se mu to povedlo. Nakonec vystřelil Mendy, ale jeho sraženou střelu měl bez problému Čech.

84
    Také Ederson si neodpustil chybu v rozehrávce. Alexandre Lacazette byl ale tak překvapený, že s míčem nic neudělal a nechal, ať mu brankář hostů sebere míč zpod kopaček.

84
    Alexandre Lacazette tělem odstavil Fernandinha a rozhodčí Michael Oliver tento střed považoval za nedovolený.