Oostende – Genk 0:2 (kon.) | Charleroi – Anderlecht 1:2 (kon.) | Gent – Waasland-Beveren 4:1 (kon.)
KV Oostende
0:2 (0:0)
KRC Genk
Neděle 12.08.2018, 14:30 • Versluys Arena, Ostende • Belgická liga • 3. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (16:33:54)

Pozápasové statistiky

Držení míče: 41 % : 59 %
    Střely na branku: 6:9
    Střely mimo: 3:6
    Rohy: 4:7

Genk nakonec dokázal porazit domácí Oostende 2:0, o svém vítězství rozhodl dvěma brankami ve druhém poločase. Také v první půli byli hosté jasně lepším týmem, jenže si až na jednu výjimku, kterou nevyužili, nedokázali připravit žádnou velkou šanci. Ve druhém poločase se domácí Oostende začalo více zaměřovat na útočení, ale gólu nedosáhlo. Naopak samo inkasovalo. Nejprve z penalty po ruse Wouta Faese vstřelil vítězný gól Leandro Trossard, v závěru pak pečetil vítězství Genku pěknou střelou z dálky Ruslan Malinovskyj.

90+3

90+3
    Oostende sice drží míč na polovině soupeře, ale zatím hodně daleko od jeho pokutového území.

90+2
    Wout Faes byl pod tlakem, takže musel volit přihrávku zpět na brankáře. Oostende přitom potřebuje co nejrychleji dostat míč dopředu.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Oostende rohový kop ubránilo a může se pustit dopředu.

90
    Po přihrávce od Leandra Trossarda se ke střele z blízka dostal Dieumerci Ndongala. Jeho rána byla sražena na rohový kop.

88
    Konečně se domácí dostali na polovinu soupeře, ale pak Fernando Canesin nepřesně přihrál a Genk bude vhazovat.

87
    Hráči Oostende by rádi ještě utkání zdramatizovali, jenže se nemohou dostat k míči. A sil už jim asi také moc nebývá.

86
    Genk drží míč na svých kopačkách a už hlavně myslí na to, aby si udržel svůj tvrdě vypracovaný náskok.

85
    Žlutou kartu dostává Kevin Vandendriessche (KV Oostende).
    84. Ruslan MALINOVSKYJ - 0:2

84
    Genk právě vstřelil branku!
    Tak teď už je nejspíš definitivně rozhodnuto. RUSLAN MALINOVSKYJ dostal prostor před šestnáctkou na to, aby vyzkoušel svou pověstnou střelu z dálky. A ta se mu povedla náramně, míč zaplachtil a skončil přesně u tyče branky Oostende. Genk vede už 2:0. Asistence: Alejandro Pozuelo.

83
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Rubin Seigers, přichází Joakim Maehle.

82
    Po faulu přesně uprostřed hrací plochy budou rozehrávat hráči domácího Oostende.