Den Haag – Emmen 1:2 (kon.) | Graafschap – Feyenoord 2:0 (kon.) | Arnhem – Groningen 5:1 (kon.)
Alkmaar – Breda 5:0 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
5:1 (2:1)
FC Groningen
Neděle 12.08.2018, 14:30 • Gelredome, Arnhem • Nizozemská Eredivisie • 1. kolo

Exhibice Vitesse končí. Domácí zvládli premiéru pod ruským koučem Sluckým. V prvním poločase inkasovali po jediné vyložené šanci soupeře. Ve druhém poločase si poté utkání užívali, hráli s velkou lehkostí a berou zaslouženě tři body. Zejména Matavž se trefil krásně pod víko. Velké chyby poté v bránění přidal Zeefuik. Ten v obou poločasech dával najevo negativní emoce a frustraci z výsledku. Zmínit musíme ještě také branku Slováka Bera do pravé části branky po centru z pravé strany na konci první půle. To je totiž gól vítězný.

Pro dnešek je to vše, děkujeme za pozornost, mějte se krásně. (16:25:11)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:14.

90+3

90+2
    Te Wierik poslal nohou k zemi Büttnera na levé straně domácí poloviny a nemůže nic namítat proti žluté kartě.

90+1
    Hrusticův centr levačkou skončil na zadní tyči a hlavě bránícího hráče.

90+1
    Ještě dvě minuty by se mělo hrát.

90+1
    Serero fauloval na levé straně a hosté můžou alespoň korigovat skóre.

90
    Hosté kombinovali u soupeřova vápna až centr zprava nejprve zablokoval Büttner a poté uklidil míč do bezpečí Clarke-Salter.

90
    Domácí nezvládli přechod do útoku po pravé straně a soupeř vhazuje zhruba na polovině hrací plochy.
    89. Doan se opět dostal ke střele, ale Eduardo jeho pokus vyrazil.

89
    Mahi se v pravé polovině vápna otočil kolem Clarkea-Saltera a přichystal míč pod sebe, Eduardo se poté činil rukama na bližší tyč po střele Doana.

88
    V posledních minutách je k vidění hodně nepřesností na obou stranách.

87
    Nečistý odkop Eduarda, ale domácí jsou na míči na levé straně.
    87. Doan spálil velkou šanci.

87
    Po centru Hrustice zleva na zadní tyč měl Doan jasnou šanci na ose vápna jenže křižnou levačkou přestřelil branku.

86
    Memiševič byl pokrytý na zadní tyči po sklepnutí spoluhráče.

86
    Faul domácích na levé straně.

85
    Te Wierik vyhrál jeden na jednoho v levé části šestnáctky a vykopává tak Padt.

Vít Muzikář

Branky: 22. Linssen, 44. Bero, 62. Beerens, 66. Clarke-Salter, 71. Matavž – 38. Doan

Karty:   32. Hrustic (GRO), 90+2. te Wierik (GRO)

SBV Vitesse Arnhem: Eduardo – V. Karavajev, van der Werff (C), Clarke-Salter, Büttner – Bero, Serero, Foor – Beerens (82. Bruns), Matavž (75. Darfalou), Linssen (77. van Bergen).
    Náhradníci: Pasveer – Karami, Clark, Bruns, Darfalou, van Bergen, Thelander.

FC Groningen: Padt (C) – Zeefuik, te Wierik, Memišević, Warmerdam – Van de Looi, Hrustic – Doan, J. Drost (58. Antuna), Mahi – van Weert (72. Mendes Moreira).
    Náhradníci: Begois, Hoekstra – Reis, Kramer, Antuna, Mendes Moreira, Absalem, Chabot, Breij.

Rozhodčí: Lindhout – Bluemink, de Nas