Dynamo Kyjev – Ajax 0:0 (kon.) | AEK Atény – Fehérvár 1:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Young Boys 1:2 (kon.)
AEK Atény
1:1 (0:0)
MOL Fehérvár FC
Úterý 28.08.2018, 21:00 • Olympic Stadium, Atény • Liga mistrů (předkola) • Play-off

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:16. (23:08:00)

Ve druhém poločase jsme sledovali poměrně zajímavou podívanou, když se velmi brzy dostali do vedení domácí. Z nařízené penalty se nemýlil Petros Mantalos. Hosté však zbraně rozhodně nesložili a za necelých deset minut po Mantalosově brance vyrovnal Loïc Nego. Domácí znervózněli a bránili se ze všech sil, což se jim ale nakonec podařilo a mohou slavit postup do základní skupiny Ligy mistrů. Situaci AEK navíc ještě zkomplikoval Hélder Lopes, který se nechal úplně zbytečně vyloučit v 81. minutě. Maďarský celek však za předvedený výkon zaslouží uznání a respekt. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

90+8
    Po závěrečném hvizdu ještě rozhodčí udělil několik karetních trestů a jedním z nich je i červená karta pro Livaju, který tak může očekávat trest pro základní skupinu.

90+8
    Žluté karty si ještě z utkání odnáší Hult a Lazović.

90+8

90+7
    Roland Juhász se ještě dostal ke střele, ale ta jenom těsně minula domácí branku.

90+7
    Ezequiel Ponce trochu netakticky vypustil střelu ze střední vzdálenosti, kterou Ádam Kovácsik v pohodě kryje.

90+6
    Paulo Vinícius se dopustil faulu na vlastní obranné polovině a domácí směřují za kýženým výsledkem.

90+5
    Delší dobu trvá i než míč uvede do hry Vasileios Barkas. Míč je v držení hráčů AEK.

90+4
    Na hrací ploše opět zůstává ležet několik hráčů. Domácí se snaží šetřit čas všemi prostředky.

90+3
    Ofsajdové postavení přerušuje další útočné snažení hostujícího celku. Maďarům dochází čas.

90+2
    Řecký fotbalista stále leží na zeleném pažitu a rozhodčí přivolává lékařský tým AEK. Hráči MOL Vidi FC mezitím nabádají sudího, aby nezapomněl patřičně zvýšit nastavený čas.

90+1
    Žluté varování si z dnešního utkání odnese i kapitán hostů Juhász.

90+1
    Konstantinos Galanopoulos padl na trávník po souboji s Kovácsem a samozřejmě se ze země dlouho nezvedá.

90
    Polský rozhodčí Marciniak se rozhodl nastavit dalších 5 minut za různá zdržení.

89
    Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Uroš Ćosić.

88
    Brankář už je v pořádku, takže můžeme pokračovat v závěru základní hrací doby. Uvidíme, zda se ještě nedočkáme hostující branky a prodloužení.

87
    Danko Lazović tentokrát neposlal zrovna povedený centr, který sebral Barkas do rukavic. Řecký gólman navíc zůstává ležet na trávníku a signalizuje sudímu křeč ve stehenním svalu.

86
    Stopira poslal centr z levé strany, se kterým si domácí poradili. Ovšem hosté zůstali v útoku a Negův centr je zblokován na roh.

Pavel Černý

Branky: 48. Mantalos (pen.) – 57. Nego (Lazović)

Karty:   80. Simões (AEK), 90+8. Hult (AEK) – 7. Nikolov (VID), 38. Nego (VID), 42. Hadžić (VID), 47. Fiola (VID), 90+1. Juhász (VID), 90+8. Lazović (VID)   81. Lopes (AEK), 90+8. Livaja (AEK)

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:16.
    AEK Atény: Barkas – Bakakis, Oikonomou, Lampropoulos, Hult – Mantalos (C) (89. Ćosić), Galanopoulos, Simões, Lopes – Klonaridis (62. Ponce) – Livaja (84. Alef)
    Náhradníci: Tsintotas – Giakoumakis, Ćosić, Ponce, Svarnas, Mpotos, Alef

MOL Fehérvár FC: Kovácsik – Fiola, Juhász (C), Vinícius, Stopira – Nego, Hadžić, Nikolov (46. Pátkai) – Lazović, Kovács, Šćepović
    Náhradníci: Tujvel – Berecz, Pátkai, Tamás, Tóth, Hangya, Sós

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Polsko)
    22.08.2018
    Fehérvár - AEK Atény 1:2

Branky: 69. Lazovič (Kovács) – 35. Klonaridis (Bakasetas), 50. Bakasetas (Mantalos)

Karty:   26. Lazovič (VID), 32. Nego (VID) – 26. Klonaridis (AEK), 38. Galanopoulos (AEK)   23. Huszti (VID) – 54. Bakasetas (AEK)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:12.