Minnesota – Colorado 7:0 (kon.) | Buffalo – Toronto 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:2 (kon.) | Tampa – Nashville 5:2 (kon.)
Dallas – Florida 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.)
San Jose – Vegas 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – St. Louis 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Nashville Predators
Neděle 23.09.2018, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování zámořské NHL! Dnes v noci je na programu nejlepší hokejové ligy světa celkem deset přípravných zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Tampa Bay Lightning a Nashville Predators. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno v 01:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

(0:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Josi (Subban, Forsberg) – 8. Erne (Volkov), 10. Erne (Cirelli), 10. Katchouk (Colton, Andreoff), 30. Andreoff (Dumont), 58. Mašín

Brankáři: P. Rinne (14 zákr., 4 OG), T. Grosenick (8 zákr., 0 OG) – L. Domingue (38 zákr., 1 OG)
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Příjemný večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování přípravného utkání mezi týmy Tampa Bay Lightning a Nashville Predators.

Tampa Bay Lightning: Ingram (Domingue) – Koekkoek, Strålman, McDonagh, Černák, Coburn, Girardi – Killorn, Miller, Joseph – Katchouk, Paquette, Volkov – Yan, Colton, Stephens – Barré-Boulet, Somppi, Verhaeghe

Nashville Predators: Saros (McCollum) – Bitetto, Ellis (A), Tinordi, Weber, Hamhuis (A), Carrier – Järnkrok, Turris (A), Arvidsson – Salomäki, Sissons, Tolvanen – Grimaldi, Pettersson, Blackwell – Trenin, Gaudet, Olivier

Rozhodčí: TJ Luxmore, Kelly Sutherland – Brad Kovachik, Matt MacPherson.

NSH: Saros – Bitetto, Ellis – Järnkrok, Turris, Arvidsson

V Amalie Areně zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, přípravný zápas mezi Lightning a Predators začne co nevidět.

Na úvodní vhazování se staví J.T. Miller a Kyle Turris, jdeme na to!

00:01

00:03
    Na buly byl úspěšnější hostující hokejista.

00:07
    Úvodní útok Predators zastavují čároví a postavená mimo hru.

00:58
    Konec úvodní minuty, oba týmy se zatím do žádné akce nedostali.

01:28
    Ofsajd v podání Tampy Bay.

01:42
    Coltonova střela z levé strany míjí Sarosovu svatyni.

01:51
    Na opačné straně kluziště zahrozil Carrier, Ingram ale vytáhl velmi dobrý zákrok.

02:47
    Barré-Boulet otestoval Sarose z levého kruhu pro vhazování, finský brankář ve službách Nashvillu zapsal první zákrok.

02:58
    Ingram schoval kotouč pod svou lapačku, hra je přerušena.

03:09
    Nashville právě vstřelil branku!
    Začátek čtvrté minuty utkání, Predators otevírají skóre! Turris vyslal své spoluhráče z útoku do situace 2 na 1. Po Arvidssonově přihrávce se pak prosadil CALLE JÄRNKROK. Pro švédského forvarda je to druhá trefa v přípravě! Asistence: Viktor Arvidsson, Kyle Turris.
    03:09 JÄRNKROK - 0:1

03:43
    Střelecký pokus Volkova minul tři tyče.

04:16
    McDonaghova střela z levé strany taktéž nepřesná.

04:35
    Zkušený obránce Tampy s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

05:08
    Signalizovaný trest pro Lightning, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

05:36
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Otto Somppi – 2 min., vysoká hůl).

05:36
    Predators a jejich první přesilová hra. Vhazuje se po levici Connora Ingrama.

06:02
    Lightning se podařilo vyhodit.

06:37
    Začala druhá polovina ze Somppiho trestu.

07:01
    Ellis nabil Tolvanenovi, ten ale zlomil při střele bez přípravy svou hůl.

07:19
    McDonagh osvobozuje své mužstvo.

07:36

07:41
    Střely na bránu: 1 – 5

08:07
    Svěřenci Jona Coopera vyhodili na icing, hra se tak vrátí zpět do jejich obranné třetiny.

08:28
    O kotouč se usilovně bojuje v levém rohu v obranné zóně domácích.

09:15
    Pettersson před bránu na Grimaldiho, ten si ovšem vylámal zuby na skvělém Ingramovi!

09:26
    Na druhé straně otestoval Sarosovu pozornost zleva Coburn. Po přerušení následuje první reklamní přestávka.

09:26
    Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Millera a Turrise po pravici Juuse Sarose.

09:28
    Millera nakonec v kruhu pro vhazování vystřídal Killorn.

09:45
    Dva zákroky pro Ingrama. Postupně jej ohrozili Tinordi a Järnkrok.

10:08
    Gólman Blesků znovu v akci. Nahození od pravého mantinelu jej ale nemohlo překvapit.

10:18
    Dobrá šance pro Coltona, Saros ale připraven na správném místě a skóre se nemění.

11:10
    Coburnova střela z levé strany zablokována, Saros tak bez práce.

11:16
    Kotouč v ochranné síti za Sarosovými zády, na řadě je druhá reklamní přestávka.

11:16
    Konec reklamní přestávky, Miller a Pettersson na vhazování po levici finského brankáře.

11:25
    Touš tentokrát mezi střídačkami, vhazovat by se mělo ve střední třetině.

11:41
    Skvělá příležitost pro Josepha, Saros se ovšem vyznamenal.

11:57
    Joseph tentokrát přihrál Killornovi, ten v další dobré šanci Tampy na Sarose rovněž nevyzrál.

12:20
    Strålmanova střela zablokována Salomäkim, brankář Nashvillu tak nyní mohl zůstat v klidu.

12:48
    Sissons vystřelil z dobré pozice, Ingram ale bez práce.

13:30
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Tyler Gaudet – 2 min., hákování).

13:30
    První početní výhoda pro Lightning. Podaří se domácím srovnat na 1:1?

13:46
    Bolts sice vyhráli buly, následně ale o útočné pásmo přišli.

14:24
    Miller na modrou pro McDonagha, jeho střela ale nebyla přesná.

14:45
    Yan trefuje z levé strany boční brankovou konstrukci.

15:07
    Miller znovu na McDonagha, Saros ale opět zasahovat nemusel.

15:30

15:41
    Střely na bránu: 7 – 9

16:15
    Strålman vyčkává s toušem za vlastní bránou, oba celky pomalu dostřídávají.

16:47
    Prudká střela Stephense z pravého kruhu minula Sarosovu bránu.

17:23
    Z podobné pozice zkusil štěstí Barré-Boulet, Saros ovšem znovu bez práce.

17:42
    Hra přerušena, proběhne další reklamní přestávka.

17:42
    2 minuty a 18 vteřin do konce první třetiny, Miller a Turris v souboji na vhazování ve střední třetině u trestné lavice Blesků.

18:07
    Černák vyslal kupředu Josepha, ten se ale ke střele nakonec nedostal.

18:29
    Predators vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

18:33
    Po vyhraném buly Paquettea vystřelil Koekkoek, Sarose ovšem nezaměstnal.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:07
    Volkov se dostal do samostatného úniku, Saros ale zasáhl na jedničku.

19:43
    Střelecký pokus Yana ze středu útočného pásma, gólman Predátorů předvádí poměrně jednoduchý zákrok.

19:51
    Nepřesná rozehrávka hostů znamená zakázané uvolnění a další vhazování před Sarosem.

19:59
    V poslední vteřině ještě střílel z otočky Verhaeghe, brankáře soupeře ale neohrozil.

20:00
    Po 1. třetině: Lightning vs Predators 0:1

Úvodní dvacetiminutovka přípravného utkání mezi Lightning a Predators nabídla velmi pěknou a zajímavou podívanou. Obě mužstva si totiž dokázala vypracovat několik dobrých šancí. Do šaten ale odchází spokojenější hosté z Nashvillu, kteří vedou díky trefě útočníka Calle Järnkroka ze čtvrté minuty 1:0.

Trestné minuty: 2 – 2

Hokejisté obou mužstev jsou zpět na ledové ploše Amalie Areny, od začátku prostřední části nás dělí pouze několik málo okamžiků.

20:01

20:18
    Killorn se snažil s pukem dostat před bránu, obrana Predators byla ale pozorná.

20:40
    McDonagh s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy poprvé střídají ve druhé třetině.

21:08
    Weberova střela od pravého mantinelu, Ingram vyráží betonem před sebe.

21:39
    Yan našel pěkně Verhaegheho, ten následně trefil z dobré pozice brankovou konstrukci!

22:27
    Stephensův pokus z předbrankového prostoru, Saros se musel mít znovu na pozoru.

22:44
    Hosté vyhazují jen za cenu icingu.

22:56
    Katchouk nahodil na bránu a Saros raději podržel puk, aby mohli jeho spoluhráči v klidu dostřídat.

23:40
    Puk v ochranné síti za zády brankáře Nashvillu, vhazovat se ale zřejmě bude ve střední třetině.

24:05
    Hra znovu přerušena, protože se touš dotkl střídačky Predátorů.

24:10
    Joseph zablokoval střelu Tinordiho od modré čáry.

24:18
    Tampa právě vstřelila branku!
    Pětadvacátá minuta utkání, máme srovnáno! Za záda brankáře Predators prošla prudká střela J.T. MILLERA z levého kruhu pro vhazování. V Amalie Areně je tak hned veseleji, 1:1! Asistence: Alex Killorn, Mathieu Joseph.
    24:18 MILLER - 1:1

25:46
    Yan přihrával zprava před bránu, nikoho ze spoluhráčů zde ovšem nenašel.

26:33
    Paquette mezi kruhy na McDonagha, ten ale neměl volnou hokejku.

26:50
    Lightning pokračují v aktivitě a hosté mají problémy správně rozehrát.

27:28
    Arvidssonovo nahození z levé strany zablokováno před Ingramem.

27:46
    Střely na bránu: 14 – 13

28:25
    Domácím nevyšel přechod do útočného pásma, čároví přerušili hru pro ofsajd. Na řadu zároveň přichází reklamní přestávka.

28:25

29:00
    Coburnův pokus zablokován Tolvanenem.

29:27
    Na opačné straně zkoušel štěstí Pettersson, avšak ani on brankáře soupeře neohrozil.

30:15
    Bolts otáčejí skóre ve svůj prospěch! Pokažené rozehrávky hostujících hokejistů využil ALEXANDR VOLKOV. Ruský útočník se dostal s kotoučem mezi kruhy a následně zamířil přesně k levé tyči. 2:1! Bez asistence.
    30:15 VOLKOV - 2:1

30:35
    Černákovo nahození z ostrého úhlu minulo Sarosovu svatyni.

31:06
    Odehráno 31 minut, Lightning momentálně vedou nad Predators 2:1.

31:21
    Zakázané uvolnění v podání Predátorů.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

31:30
    Ihned po buly se tlačil do šance Verhaeghe, Saros si ale celou situaci dobře pohlídal. Následuje reklamní přestávka.

31:30
    Pokračujeme. Souboj na vhazování po pravici Juuse Sarose obstarají Somppi a Sissons.

31:43
    Šance na vyrovnání! Tolvanen obdržel před bránu přihrávku od Ellise, na Ingrama si ale nepřišel.

32:20
    Na druhé straně míjí Stephens Sarosovu bránu.

33:02
    Prudká střela Katchouka z levé strany, Saros zapisuje patnáctý úspěšný zákrok.

33:27
    Pokus Webera byl zablokován do ochranné sítě.

34:30
    Ellisovo nahození od pravého mantinelu nepřesné, Ingram tak znovu bez zákroku.

34:56
    Střely na bránu: 17 – 14

35:18
    Hra přerušena, proběhne další z reklamních přestávek.

35:18
    4 minuty a 42 vteřin do konce druhé třetiny, Somppi a Sissons v dalším souboji na buly.

36:05
    Koekkoek trefil svou střelou od modré čáry hned prvního bránícího hráče.

36:18
    Na druhé straně se po přihrávce Tolvanena dostal do dobré šance Sissons, Ingram ale předvedl velmi jistý zákrok.

36:40
    Olivierova střela z pravého kruhu, gólman Blesků zapisuje další zákrok.

37:19
    Preds znovu zaútočili, Treninův pokus byl ovšem zablokován vysoko nad Ingramovu bránu.

37:46
    Nashville v posledních minutách trochu zabral a Ingram je tak nyní více v pohotovosti.

37:55
    Slabá střela od Grimaldiho, brankář Tampy vyráží bez problémů do rohu.

39:01
    Hlasatel ohlásil poslední minutu druhého dějství.

39:55
    Arvidsson napřáhl na pravé straně k prudké střele, ta ale skončila v Ingramově lapačce. Necelých pět vteřin do konce druhé třetiny.

39:59
    Predátoři srovnávají pouhých osm desetin před koncem druhé třetiny na 2:2! Po vyhraném vhazování Turrise přihrál Arvidsson na modrou RYANU ELLISOVI. Jeho následná střela pak prošla až za Ingramova záda. Asistence: Viktor Arvidsson, Kyle Turris.
    39:59 ELLIS - 2:2

40:00
    Po 2. třetině: Lightning vs Predators 2:2

Také druhá třetina přípravného utkání mezi Lightning a Predators nabídla pěknou a vyrovnanou podívanou. Skóre je přitom po ní nerozhodné, 2:2.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 17 – 19
    Zablokované střely: 13 – 8
    Vhazování (%): 40 – 61
    Hity: 21 – 15

Bolts i Preds zpět na ledě Amalie Areny, závěrečné, třetí dějství bude zahájeno za malou chvíli.

40:01

40:33
    Arvidsson na nic nečekal a ihned po přechodu do útočného pásma střílel z pravé strany, minul však tři tyče.

40:48
    Lightning s pukem u vlastní brány, oba týmy poprvé střídají ve třetí části.

42:04
    Kotouč v hledišti, vhazovat se za moment bude po pravici Connora Ingrama.

42:11
    Icing Blesků, hra se vrátí zpět do jejich obranné třetiny.

42:25
    Pettersson vystřelil z ostrého úhlu, trefil ale pouze boční síť.

43:07
    Tampě Bay odpískán ofsajd.

43:48
    Bolts nespěchají s rozehrávkou, Černák se vrací s pukem zpět za vlastní bránu.

43:57
    Touš mimo hrací plochu, je tu tak další přerušení.

43:59
    Vhazovalo se ve střední zóně před střídačkou Preds.

44:10
    Obrovská šance pro Yana! Útočník domácích ale nedokázal dotáhnout bekhendový blafák do úspěšného konce.

44:30
    Další pokus Yana zablokován Hamhuisem.

45:22
    Lightning pokračují v aktivitě a snaží se vyzrát na Sarose.

46:37
    Střelecký pokus Strålmana od modré skončil na zadním mantinelu, Saros následně přikryl kotouč pod svou rukavici. Na řadu přichází první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:37
    Zpět do akce! Po levici Juuse Sarose máme na buly Millera a Turrise.

46:41
    Střely na bránu: 17 – 21

47:46
    Bitetto projel s pukem do útočného pásma, následně ovšem přihrál nepřesně na Järnkroka.

48:28
    Puk se dotkl ochranné sítě za Ingramovými zády, hra je přerušena.

48:30
    Vhazovalo se ve střední třetině u trestné lavice domácích.

49:17
    Aktivní forčekink Volkova, Predators kazí svou rozehrávku.

49:38
    Strålman na Koekkoeka, ten ale už útočné pásmo udržet nedokázal.

50:01
    Jsme v polovině třetí třetiny, skóre mezi Lightning a Predators stále nerozhodné, 2:2.

50:44
    Girardiho zablokovanou střelu dorážel Miller, Saros vyrazil.

51:34
    Po chybě Coburna střílel zleva Gaudet, Ingram ale schoval černou pryž ve svém náručí. Je tu reklamní přestávka.

51:34
    8 minut a 26 vteřin do konce třetí třetiny. Vhazuje se mezi hole Millera a Turrise po pravici Connora Ingrama.

51:49
    Čároví odpískali Tampě přísný icing. Po přerušení ještě dochází k postrkávání několika hráčů.

51:49
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alexandr Volkov – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Ellis – 2 min., hrubost).

51:49
    Hrát se bude ve čtyřech.

52:10
    Stephens nabral ve středném pásmu dobrou rychlost a snažil se dostat před Sarose, kotouč mu ale na poslední chvíli sjel z hole.

53:01
    Lightning jdou necelých sedm minut před koncem třetí třetiny zpět do vedení! Strålman přenechal puk na pravé straně DENNISU YANOVI. Ten si s ním následně najel do střelecké pozice a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 3:2! Asistence: Anton Strålman, Braydon Coburn.
    53:01 YAN - 3:2

53:49
    Oba týmy v plném počtu.

54:16
    Střely na bránu: 19 – 23

54:54
    Tinordiho nepřesná rozehrávka, píská se zakázané uvolnění hostů.

55:23
    Bitetto vystřelil z levé strany, Ingram ale bez problémů vyrazil.

55:51
    Po pasu od Turrise vypálil bez přípravy Järnkrok, brankář Blesků měl ale dobrý výhled a znovu vyrazil.

56:40
    Lightning nyní strávili dlouhou dobu v útočné zóně. Hokejistům Nashvillu se čas na vyrovnání krátí.

57:36
    Domácí znovu operují v útočném pásmu.

57:44
    Strålmanovo nahození od modré zamířilo mimo tři tyče.

58:20
    Preds to zkusí v šesti! Saros je na střídačce.

58:29
    O vítězi je velmi pravděpodobně rozhodnuto! Opuštěnou bránu Predators totiž trefuje po přejetí modré čáry CARTER VERHAEGHE. 4:2! Asistence: Alex Barré-Boulet, Braydon Coburn.
    58:29 VERHAEGHE - 4:2

58:29
    Oddechový čas pro hosty.

58:35
    Saros znovu na střídačce.

58:52
    Druhý gól Lightning do opuštěné brány Preds, 5:2! Tentokrát se trefil z vlastního pásma CÉDRIC PAQUETTE. Asistence: Mathieu Joseph.
    58:52 PAQUETTE - 5:2

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého utkání.

59:30
    Střela Koekkoeka zablokována do ochranné sítě. Necelé půlminuta do závěrečné sirény.

59:57
    Kotouč je za bránou Nashvillu, nic dalšího se už nestane.

Konečný výsledek: Lightning vs Predators 5:2

Lightning porazili Predators i ve druhém přípravném zápase. Tentokrát zvítězili na domácím ledě v Amalie Areně 5:2. Sledovali jsme ale jinak vyrovnané a velmi pohledné utkání se spoustou šancí.

NSH:

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělní noci! (03:47:58)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 25. Miller (Killorn, Joseph), 31. Volkov, 54. Yan (Strålman, Coburn), 59. Verhaeghe (Barré-Boulet, Coburn), 59. Paquette (Joseph) – 4. Järnkrok (Arvidsson, Turris), 40. Ellis (Arvidsson, Turris)

Rozhodčí: TJ Luxmore, Kelly Sutherland – Brad Kovachik, Matt MacPherson

Diváci: 14 457