NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Columbus – Arizona 1:4 (kon.) | Montreal – Calgary 3:2 (kon.)
Ottawa – Boston 1:4 (kon.) | Nashville – San Jose 4:5 (kon.) | Chicago – Anaheim 3:1 (kon.)
Dallas – Los Angeles 4:2 (kon.) | Edmonton – Pittsburgh 5:6 (po pr.)
Montreal Canadiens
3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Calgary Flames
Středa 24.10.2018, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:27:45)

Bodyčeky: 35:23

Je konec. Montreal nakonec zvítězil 3:2 a odčinil poslední prohru.
    V 17. minutě šli do vedení hosté. Mikael Backlund poslal kotouč zpoza bránu před ní, kde trefil brusli Frolíka a ten nevědomky vstřelil gól.
    Do druhé periody vstoupil Montreal po hlavě a velmi útočně, ovšem trápil se v koncovce. To co Canadiens nevyšlo v první polovině zápasu se jim povedlo v posledních pěti minutách druhé dvacetiminutovky. Ve 36. minutě totiž srovnal v přesilové hře Jeff Petry, který vypálil přesně k levé tyči. O dvě minuty později otočil utkání Brendan Gallagher, který se rovněž trefil v početní výhodě a nakonec v poslední minutě této třetiny zvýšil vedení domácích na dvě branky Jonathan Drouin.
    V 52. minutě sice snížil Lindholm po skvělé přihrávce Backlunda, ale konec utkání si už domácí pohlídali.

59:43
    Domácím se opět nepodařilo vyhodit kotouč, ale Calgary se nemůže dostat do zakončení.

59:30
    Domácí získali kotouč ve své třetině, ale zatím ho nevyhodili.

59:10
    Domácí hráč zkoušel trefit prázdnou branku z poloviny, ale přestřelil.

58:55
    Hosté hrají v šesti!

58:45
    Montreal velice dobře drží puk poslední dobou.

58:28
    Tomáš Tatar to zkoušel z levé strany, ale minul.

58:12
    Nyní se bojuje v rohu kluziště na polovině hostů.

57:55
    David Rittich už byl na cestě na střídačku, ale nakonec se musel rychle vrátit, protože se ke kotouči dostali Canadiens.

57:25
    David Rittich nyní vypomohl s rozehrávkou svého týmu, ale hosté jsou ve svém pásmu a nemohou se dostat dopředu.

57:06
    Calgary se sice snaží, ale nyní Montreal zhustil prostor ve svém pásmu.

56:22
    Nyní už se hraje v plném počtu, ale u puku je stále Calgary.

56:04

Michal Raška

Branky a nahrávky: 36. Petry (Drouin, Domi), 38. Gallagher (Petry, Domi), 40. Drouin (Ouellet) – 17. Frolík (Tkachuk, Backlund), 52. E. Lindholm (Backlund, Tkachuk)

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Petry, Jo. Benn, Juulsen, Reilly, Ouellet, Mete – Gallagher (A), Danault, Tatar – Lehkonen (A), Domi, Drouin – Armia, Kotkaniemi, Byron (A) – A. Shaw, Peca, Deslauriers.
    Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk (A) – Neal, D. Ryan, S. Bennett – Hathaway, Jankowski, Dubé.

Rozhodčí: Marc Joannette, Dean Morton – Steve Barton, Ryan Daisy