Salzburg – Č. Budějovice 9:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 4:5 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 2:6 (kon.)
Chomutov – Kladno 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 1:5 (kon.) | Třinec – Zlín 1:2 (kon.)
Slavia – Plzeň 3:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:7 (kon.) | Přerov – Havířov 3:5 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Vsetín 6:5 (po pr.) | K. Vary – HC Litvínov 4:7 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Olomouc
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 27.10.2018, 16:15 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Konec zápasu. (18:31:25)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Jediným úspěšným exekutorem nájezdů byl ADAM HILŠER.

0:0
    Svozil chtěl doťuknout puk za ležícího gólmana, bez úspěchu.

0:0
    Matiaško příliš dlouho vyčkával na pohyb brankáře Micky.

64:55
    Zřejmě poslední střela prodloužení skončila na hrudi brankáře Mokrého.

64:30
    Podlaha nedokázal Matiaškovu nahrávku ideálně zpracovat.

63:55
    Další šance olomouckých ztroskotaly na Mickových betonech.

63:02
    Olomouc se už třikrát v prodloužení vydala do útočného pásma, pokaždé ale tento výlet vyšel naprázdno.

61:48
    Rutarova přihrávka nebyla moc přesná.

60:30
    Podlaha obkroužil bránu Micky a přihrával na modrou čáru. Puku se posléze zmocnil jeden z brněnských a vydal se do protiútoku.

60:01

Třetí třetina přinesla vyrovnávací branku domácího celku. Michal Matiaško hýřil aktivitou už od začátku třetiny a za svou snahu byl nakonec odměněn gólem. Další branka už však ani na jedné straně nepadla – ačkoli příležitosti k tomu byly -, a tak se zápas přehoupne do prodloužení

60:00

59:50
    Na poslední minutu se hra přesunula před Mokrého a brněnští útočníci ohrožovali jeho bránu, ale bez gólového úspěchu.

58:50
    Brnu se nedaří dostat puk dál než do středního pásma.

58:08
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:58
    Malý to zkusil z otočky. Bez úspěchu.

56:18

55:35
    Matiaško tentokrát neprokličkoval přes obránce Brna.

55:08
    Kometa se osvobozuje.

54:33
    Domácí jsou v plném počtu a pokusí se využít přesilovou hru.

54:20
    Šest vteřin před vypršením Podlahova trestu byl vyloučen kapitán Komety Radek Kučeřík (KOM) za podrážení.

53:10
    Před bránou Mokrého teď hrozilo menší pošťuchování, ale rozhodčí se vydal situaci uklidnit.

52:24
    Přesilová hra pro Kometu. Josef Podlaha (OLO) se provinil podrážením.

52:14
    Matiaško se opět vydal na jeden ze svých výletů do útočného pásma. Tentokrát ho zastavil ofsajd.

51:45
    Jednu z brněnských střel obětavě zastavuje olomoucký obránce svým tělem.

49:51
    Kometa hraje v plném počtu.

49:29
    Meluzínova nepříjemná střela z úhlu Mokrého štípla do ramene.

49:01
    Dajčarovi přeskočil puk na hokejce a domácí tak musí pryč z útočného pásma.

47:45
    Na trestnou lavici usedl Martin Snášel (KOM) za nedovolené bránění.

47:15
    Další Mickův zásah. Jakmile se Olomouci podařilo uvolnit tlak, který na ni Kometa vyvíjela, rázem se dostává do nadějných šancí.

46:14
    A brněnský gólman teď měl velké problémy. Se střelou Matiaška si ještě poradil, potom ovšem skončil na zádech a byl rád, že se puku nezmocnil žádný z olomouckých útočníků.

45:48
    Domácí vyhazují jen na zakázané uvolnění.

45:00
    Na druhé straně se do útočného pásma řítil Handl, jenže byl zastaven na hranici modré čáry a Kometa následně opět vyrazila do protiútoku.

44:32
    Hraje se teď především v obranném pásmu domácích.

42:29
    Vhazovat se bude u Mokrého.

41:05
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Na podruhé už únik olomouckého útočníka vyšel. MICHAL MATIAŠKO ujel všem brněnským obráncům a vyrovnává stav utkání. Asistence: David Štefka, Josef Podlaha.

40:41
    Jeden z olomouckých hráčů poslal svou nahrávku na Svozila, ten minul bránu.

40:05
    Matiaško ujížděl na Micku, ale bez úspěchu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 17:45.

Ve druhé třetině se do vedení opět dostala Kometa Brno zásluhou souhry Jakuba Malého a Adama Krejčího, který přihrávku od spoluhráče neomylně směřoval do brány soupeře. Hosté byli v druhém dějství aktivnějším týmem a vypracovali si i několik zajímavých šancí.

40:00

39:30
    Krejčího střela z bezprostřední blízkosti zaduněla o plexisklo.

39:05
    Erik Meluzín je dnes velmi aktivní. Jeho střela končí v lapačce strážce olomoucké klece.

37:50
    Meluzín obešel olomouckou obranu, jeho rána byla sice tvrdá, ale nepřesná.

36:33
    Kometa teď kombinuje v útočném pásmu.

34:35
    Meluzín trefil jen nohu obránce Kohoutů.

33:52
    Ani tuto přesilovku nedokázali domácí využít. Kometa hraje v plném počtu.

33:51
    Před útočníky Komety teď byla prázdná brána, ale puk pouze projel brankovištěm.

33:07
    Proti Handlově střele teď Marek Micka vytasil parádní zákrok lapačkou.

32:00
    Krejčí se vrací na led, Kometa hraje ve čtyřech.

31:49
    Další přesilovka pro Olomouc. Jan Sedláček (KOM) byl potrestán 2minutovým trestem za podrážení.

30:02
    Petr Krejčí (KOM) hákoval soupeře a půjde si sednout na trestnou lavici.

29:20
    Olomouc teď měla štěstí, že Kadlic netrefil puk úplně ideálně.

28:17
    Spolupráce Kunc-Studený teď Kometě vynesla vhazování v útočném pásmu.

27:00
    Micka teď měl trochu problémy, střela mu vypadla a musel ji přikrýt lapačkou.

26:30
    Také druhá třetina se hraje ve vysokém tempu a nasazení.

25:47
    Kuncova střela proskákala před olomouckým brankovištěm, ale nebyl tak nikdo další v modrobílém dresu, kdo by se pokusil dostat puk za brankovou čáru.

25:13
    Oba týmy jsou v plném počtu.

24:45
    Na druhé straně musel dvakrát zasahovat Mokrý proti střelám od modré čáry.

24:20
    Matiaškovu střelu Micka vyrazil na mantinel.

23:40
    Bude se hrát 4 na 4. Matěj Tomajko (OLO) a Radek Kučeřík si odpykají trest za hrubost.

23:10
    Malý opět v plné rychlosti vjel do útočného pásma, tentokrát byl ale zastaven jedním z obránců Olomouce.

22:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa jde opět do vedení po trefě ADAMA KREJČÍHO, kterému krásně přihrál Jakub Malý. Asistence: Jakub Malý a Adam Studený.

21:00
    Mokrého beton byl na teč brněnského útočníka připraven.

20:30
    Kometa nahazuje puk do útočného pásma.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:00.

Kometa do utkání vstoupila aktivněji a byl to právě jihomoravský tým, kdo se radoval z první branky utkání. Ta padla ve druhé minutě po střele Adama Popelky. Po úseku, kdy se hrálo hlavně před Filipem Hořejším, se Olomouci podařilo vybojovat útočné pásmo. Daniel Ministr pak dostal přihrávku od Robina Kaplana a srovnal stav utkání na 1:1.

20:00

19:48
    Menším trestem je potrestán hráč domácích Daniel Ministr (OLO) za hrubost.

19:33
    Micka musel zasahovat lapačkou.

19:10

18:00
    Kometě se podařilo vyhodit a Kunc mířil do brejku.

17:14
    Přesilovku si tentokrát zahrají domácí. Na trestné lavici sedí Stanislav Svozil (KOM) za nedovolené bránění.

16:27
    Bahounek dostal přihrávku těsně před Micku, ten byl ale pozorný.

16:24
    Micka teď musel nadvakrát zastavovat střelu z dálky, poprvé mu vypadla z lapačky.

15:26
    Domácí jsou v plném počtu a jedou do protiútoku.

15:15
    Minarík prokličkoval až do prostoru mezikruží, potom ho však olomoucká obrana zneškodnila. Kometa přesto drží útočné pásmo.

14:05
    Kometa rozestavěla přesilovkový zámek.

13:26
    Kometa si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici odjel David Štefka (OLO), jenž si odpyká trest za sekání.

13:25
    Kuncova střela mířila někam za bránu domácích.

12:10
    Kalač teď proklouzl mezi brněnskými obránci, bohužel si nerozuměl se spoluhráčem, a tak jejich akce nevyšla.

10:47
    Mácha se zmocnil puku u brněnské brány, Micka raději podržel kotouč a bude se vhazovat po pravici brněnského gólmana.

09:00
    Kaláč založil olomoucký útok, červenobílí se dostali ke střele, ta ale mířila přesně na hrudník brankáře Micky.

08:15
    Olomoučtí obránci měli problém, když se snažili dostat puk z obranného pásma, ale nakonec se jim to podařilo.

07:55
    Sedláčkova tvrdá střela zaduněla na betonech olomouckého gólmana.

07:15
    Kometa zachytila rozehrávku domácích a je zase před Mokrým.

06:40
    Dopředu jde Krejčí.

06:28
    Vhazuje se před Mickou.

06:15
    Kohouti vyrovnávají stav utkání. Kaplan našel přihrávkou DANIELA MINISTRA a ten mířil přesně. Asistence: Robin Kaplan, Matúš Hlaváč.

05:40
    Olomouci se konečně podařilo vysvobodit a přesunula hru na druhou stranu.

04:31
    Kometa stále operuje v útočném pásmu.

03:27
    V mezikruží se k puku dostal Svozil, ale nedokázal vystřelit. Domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

02:34
    Bojuje se o puk v rohu olomouckého obranného pásma.

02:00
    Utkání začalo v ostrém tempu a Kometa si připsala první gól. Jeho autorem je ADAM POPELKA. Asistence: Jan Holemý

00:01

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Bahounek, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Hilšer, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Ministr, Kaplan

HC Kometa Brno: Micka (Vystavěl) – Kučera, Holemý, Kučeřík, Sedláček, Studený, Svozil – Popelka, Karpíšek, Snášel, Minárik, Meluzín, Hubáček, Krejčí, Malý, Kadlic, Brabenec, Kunc, Bartes

Rozhodčí: Šudoma – Kučera, Blažek.

Brněnská Kometa aktuálně vévodí tabulce skupiny C se ziskem 35 bodů. O 3, respektive 4, nové přírůstky do této sbírky se Kometa postarala ve čtvrtek v utkání proti Jihlavě. Byla to přitom vůbec první výhra Komety během měsíce října – z předešlých 4 utkání odcházeli modrobílí po základní hrací době poražení (proti Jihlavě, Salcburku a dvakrát proti Českým Budějovicím).

Olomouc během předešlého víkendu sehrála dvojzápas s EC RedBull Salzburg. První utkání se Kohoutům povedlo na výbornou a brali jak tři body za výhru 4:1 v základní hrací době, tak i bod navíc díky výhře na nájezdy. Druhé utkání už se Hanákům tolik nepodařilo, ačkoli dvakrát vedli. Salzburg však dokázal pokaždé vyrovnat a následně utkání dovést do vítězného konce. V tabulce skupiny C patří Olomouci 7. příčka.

19. kolo DHL Extraligy juniorů zavede do olomoucké plecharény juniory Komety Brno. Oba předchozí zápasy v letošním ročníku soutěže vyhrála Kometa. Nejprve v divoké přestřelce na vlastím ledě vystřílela výhru 6:5 a poté si z Hané odvezla další tři body za výhru 2:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 7. Ministr (Kaplan, Hlaváč), 42. Matiaško (Štefka, Podlaha), rozh. náj. Hilšer – 2. Popelka (Holemý), 23. Krejčí (Malý, Studený)