Hannover – Wolfsburg 0:2 (kon.) | Ulm – Düsseldorf 1:5 (kon.) | Chemie Lipsko – Paderborn 0:3 (kon.)
Darmstadt – Hertha 0:2 (kon.) | Augsburg – Mohuč 3:2 (po pr.) | Heidenheim – Sandhausen 3:0 (kon.)
Rödinghausen – Bayern 1:2 (kon.) | Wiesbaden – Hamburg 0:3 (kon.)
Hannover 96
0:2 (0:1)
VfL Wolfsburg
Úterý 30.10.2018, 18:30 • HDI-Arena. Hannover • Německý pohár • 1/16 finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

V tomto týdnu se odehrají zápasy německého poháru – DFB Pokal. Již ve druhém kole na sebe narazí dva účastníci nejvyšší německé soutěže!

Hannover v prvním kole porazil vysoko třetiligové Karlsruhe 6:0! Zatímco Wolfsburg se tehdy natrápil s regionálním týmem Elvesbergem, kterého porazil těsným výsledkem 1:0. O branku se postaral D. Ginczek.

Favorit se v tomto zápase hledá těžko a otázkou bude, jak obě mužstva přistoupí k tomuto pohárovému zápasu. Co se týká formy, tak oba celky neoslňují výraznou formou v nejvyšší soutěži. O něco lépe je na tom Wolfsburg, který dokázal v minulém kole porazit Düsseldorf, naopak Hannover se v Bundeslize trápí a v minulém kole prohrál s Augsburgem.

Hannover 96: Tschauner – Wimmer, Anton, Elez – Albornoz, Walace, Fossum, Haraguchi – Bebou – Asano, Weydandt.
    Náhradníci: Weinkauf – Bakalorz, Felipe, Muslija, Ostrzolek, Sorg, Wood

VfL Wolfsburg: Casteels – William, Tisserand, Brooks, Roussilon – Mehmedi, Gerhardt, Arnold, Rexhbecaj – Ginzcek, Weghorst.
    Náhradníci: Pervan – Uduokhai, Steffen, Malli, Knoche, Itter, Brekalo

Rozhodčí: B. Cortus.

1

1
    Snaha o první útok domácích zhatila nepřesná rozehrávka. Wolfsburg nyní drží míč a snaží se dostat na polovinu soupeře.

2
    Dlouhý nákop hostů nepřinesl usazení na polovině soupeře a Hannover vrací míč zpět na polovinu soupeře.

3
    Dlouhý centr, ale Weydandt se nacházel v ofsajdovém postavení.

4
    Mehmedi byl ve vzdušném souboji faulován a jeho celek bude rozehrávat na polovině hřiště.

5
    Brooks provedl dlouhý nákop, ale ten nenašel nikoho z řad jeho spoluhráčů a míč skončil v rukavicích Tschaunera.

6
    Ginzcek vyslal svou přihrávkou svého spoluhráče k útočné akci, ale obrana Hannoveru dokázala odvrátit míč na autové vhazování.

7
    Zatím sledujeme opatrnou hru od obou celků a na první šanci zápasu čekáme.

8
    Míč více drží hosté, ale jejich hru doprovází řada nepřesností.

9
    Hosté chybovali v rozehrávce na své polovině a Hannover se již dostával do náznaku šance. Nakonec vše hasil Brooks.

10
    I další centr Brooks odvrací do autu.

10
    První střela Hannoveru na branku, ale Weydandt nepřesně trefil míč, poté co mu Tisserand svou nepovedenou hlavičkou namazal míč.
    10. Weydandt nedokázal využít chyby soupeře.

11
    Domácí svým presinkem začínají znepříjemňovat hru Wolfsburgu.

12
    Roussilon se vydal na útočný výlet po levé straně, ale jeho centr byl nepřesný.

13
    Hráči v bílém, tedy hosté, jsou u míče, se kterým se nachází poblíž poloviny hřiště.

14
    Faul na hranici šestnáctky a Wolfsburg se dostává k první vážnější standardní situaci.

14
    Žlutou kartu dostává Albornoz (Hannover 96).

15
    Arnold to zkoušel přímo na branku, ale trefuje přesně střed branky, kde byl připravený brankář domácího celku.

16
    Na druhé straně byl odpískán těsný ofsajd Hannoveru.

17
    Nepřesná rozehrávka z levé strany a míč doputoval až do zázemí. Domácí budou vhazovat autové vhazování.

18
    Hannover se nyní ubránil na své levé straně a snaží se o rychlý protiútok.

19
    Nakonec ale míč opět končí v autu a z dané proti útočné akce nic nebylo.

20
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Zničehonic je tu první branka, kterou dává ADMIR MEHMEDI, jemuž nechtěně přihrál svým obranným skluzem Wimmer a Mehmedi to pěkně trefil z úhlu pod horní tyčku, kdy se míč odrazil ještě od horní tyčky. Proti tomuto domácí brankář nemohl nic dělat.
    20. Admir MEHMEDI - 0:1

22
    Domácí postupují do útoku a budou se snažit o rychlé vyrovnání.

23
    Brooks úspěšně odvrací centrovaný míč z pravé strany a dopředu s míčem utíká Ginzcek. Nakonec z toho nebyla povedená útočná akce.

24
    Standardní situace pro Hannover z pravé strany a poměrně z dobré pozice.

25
    Avšak centr byl uspěchaný a neměl vůbec ideální parametry, aby mohl ohrozit branku soupeře.

25
    Asano dostal dobrý míč, nakonec byl těsně před šestnáctkou sražen na trávník, ale rozhodčí ukazuje, že se nebude pískat. Z opakovaných záběrů šlo o souboj tělo na tělo a o nedovolený zákrok nešlo.
    25. Asano dostal do běhu dobrý míč, nakonec byl dovoleným způsobem ubráněn.

26
    Stále tedy hosté vedou o jednu branku, ale soupeř se sympaticky snaží o vyrovnání stavu.

27
    Ofsajd, do kterého se nyní dostal Ginczek.

29
    Mehmedi se ocitl v podobné šanci, ze které dával svou první branku. Tentokrát byl však již hodně z úhlu a trefuje jen boční síť.

30
    Bebou se dostal z pravé strany až do šestnáctky, ale jeho následný centr neoslovil nikoho z jeho spoluhráčů.

31
    Wolfsburg se nyní dopustil nedovoleného zákroku na polovině hřiště a soupeř bude rozehrávat.

32
    Nyní útočný faul od Antona a útok domácích je tak zastaven.

34
    Weghorst se dostával do slibné šance a snažil se uniknout hostující obraně, nakonec je od míče odstaven a končí na trávníku.

35
    Na druhé straně již několikátý ofsajd Hannoveru.

35
    Šlo o třetí ofsajd Hannoveru a jejich hra směrem dopředu zatím nevypadá příliš ideálně.

36
    Dobrá myšlenka od hráče Hannoveru, ale přihrávka do uličky postrádala přesnost. Nepřesnost se následně projevila i na hře soupeře.

37
    Po standardní situaci směřoval Haraguchi míč před branku, ale jeho spoluhráč nakonec nedokázal zpracovat odrážející míč. Nicméně konečně slibný pokus domácího celku.

39
    Ginczek zpracoval přihrávku z levé strany, ale on sám nedokázal vyslat pořádnější střelu na branku. Velká škoda pro hostující celek, kdyby Ginczek lépe trefil míč, měl by Tschauner co dělat.
    39. Ginczek nedokázal ideálně trefit míč!

40
    Hannover se nyní v útoku vůbec neprosadil a míč končí v rukavicích Casteelse, který může v poklidu rozehrát.

41
    Při pohledu na střídačku Hannoveru nevládne zrovna nejlepší spokojenost.

42
    Asano byl faulován Tisserandem a domácí rozehrávají z poloviny hřiště.

43
    Avšak domácí se daleko nedostali a krátce před koncem poločasu má Wolfsburg opět míč pod svou kontrolou.

44
    Haraguchi hlavičkuje před Casteelsem a ten si připisuje svůj první zákrok!

45
    Vzápětí již velká šance Hannoveru, Asano zpětnou přihrávkou oslovil Bebouha a ten přestřelil branku. Tohle měl být bezesporu vyrovnávací gól.
    45. Bebou mohl vyrovnat, ale přestřelil branku soupeře!

45

A to je již z prvního poločasu vše. Wolfsburg byl po celý poločas aktivnějším týmem a po zásluze se dostal do vedení. Avšak Hannover v závěru poločasu ukázal, že také umí být směrem dopředu nebezpečný, jen to chce lepší zamířit. Uvidíme, jestli Hannover změní svou hru natolik, aby vyrovnal, potažmo zvrátil vedení na svou stranu. Po prvním poločase nemohou být jejich fanoušci příliš spokojení.

46

46
    Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Albornoz, přichází Wood.

47
    Domácí trenér posílil útočnou řadu a k dvojici útočníků vyslal na trávník Wooda, tak uvidíme, zda jim to něco přinese v jejich útočné snaze.

47
    Wood poprvé v akci, ale nikoliv střelecky, ale faulem na hráče Wolfsburgu.

48
    Nyní už Wood dobře odcentroval z pravé strany, ale u míče byl jako první Tisserand, který odvrátil míč do bezpečí.

49
    Na stadionu nám mírně prší a opět vidíme dalšího hráče hostí na travnaté ploše. Mehmedi je ten, který inkasoval menší ránu do zad.

50
    Stále se nehraje a Mehmedi se jen ztěžka snaží rozchodit své poranění.

51
    Už pokračujeme ve hře a hosté hrají momentálně v deseti hráčích. Nyní se úspěšně ubránili útoku soupeře, který nebyl nikterak nebezpečný.

52
    Mehmedi již opět na trávníku a vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.

53
    Hannover zatím nenavázal na dobrý závěr prvního poločasu a stále je jejich hra směrem dopředu neúčinná.

54
    No, Mehmedi nakonec gestikuluje, že bude chtít střídat. Nyní je u míče, ale jeho pohyb není zrovna nejideálnější.

55
    Fossum se po přihrávce snažil zakončit před brankou, ale míč je nakonec odražen nad branku. Rohový kop z pohledu Hannoveru již nepřinesl žádnou šanci.

56
    Hosté se dostali před branku a nakonec z toho byla střela mimo branku.

57
    Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Asano, přichází Muslija.

57
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Mehmedi, přichází Steffen.

58
    Stále je hra Hannoveru směrem dopředu nemastná neslaná a nedokáže vůbec nebezpečně ohrozit branku soupeře.

60
    Gerhardt se snažil na hranici pokutového území něco vymyslet s míčem, nakonec Hannover odklízí míč od své branky do bezpečných míst.

61
    William nyní při postupu vpřed fauluje a i když se hodně diví, musí míč přenechat svému soupeři.

63
    Faul na půlící čáře a faulovaný Walace to nesl hodně nelibě.

64
    Hannover jen vyslal míč dopředu a ihned jej ztrácí. Wolfsburg však také se svým postupem do útoku nedokázal nic vymyslet.

65
    Žlutou kartu dostává Steffen (VfL Wolfsburg).

65
    Možná svitne naděje pro Hannover z následné zajímavé standardní situace.

66
    Míč skončil v pokutovém území, kde nikdo z hráčů nedokázal dostat, respektive doklepnout míč do branky. Hráči Hannoveru následně reklamují, že jeden z hráčů zahrál rukou, rozhodčí však pouští hru dál.
    66. Rozhodčí potenciální ruku ve vápně neodpískal. Avšak pěkný závar ze strany domácích.

67
    Brooks je v obranných řadách svého celku zatím bezchybný a odehrává dobré utkání. Již vyhrál několik hlavičkových soubojů a zamezil několika přihrávkám.

69
    Wolfsburg má zatím pozitivní bilanci vzájemných zápasů se svým dnešním soupeřem a zatím to vypadá tak, že v ní bude pokračovat.

70
    V pokutovém území dobře sklepával míč Weydandt, ale nic z toho. Následně se ke střele dostal Haraguchi, který míří nad branku!

71
    Steffen se dostával do úniku před branku, ale Anton dokázal ubránit Steffena a odehrává míč do autu.

72
    Arnold zahrával druhý rohový kop svého celku a nacvičený signál nakonec neslaví úspěch.

72
    Walace velmi zbytečně dohrál Arnolda a může být rád, že vidí "pouze" jen žlutou kartu. Tohle se nedělá.

72
    Žlutou kartu dostává Arnold (VfL Wolfsburg).

73
    Další faul, ale tentokrát ze strany hostů a následuje standardní situace...

74
    ...míč ze vzduchu však bezpečně bere do svých rukavic Casteels a z této standardní situace nevznikne nebezpečná hrozba pro branku hostí.

76
    Hannover má již sice více ze hry, ale Wolfsburgu se jej daří držet daleko od své branky.

77
    Weydandt si počínal nedovoleně po souboji s Brooksem a hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.

78
    Weydandt měl na své hlavičce velkou možnost ke skórování, ale jeho hlavička jde mimo branku a chyběl mu malý krok, aby se dostal do lepšího zakončení!
    78. Weydandt minul svou hlavičkou branku.

79
    Žlutou kartu dostává Elez (Hannover 96).

80
    Rohový kop Wolfsburgu nenadělal potíže a Hannover se rychle snaží o útok směrem dopředu.

81
    Ginczek byl povalen Elezem a pochopitelně nepospíchá na nohy.

82
    Rexhbecaj v souboji s Elezem a druhý jmenovaný je tím hříšníkem. Wolfsburgu se daří hru dobře kouskovat.

83
    A najednou šance hostí, kdy Tschauner svým zákrokem zabránil tomu, aby hosté dali svou druhou branku.
    83. Tschauner dobrým zákrokem vyrazil míč.

84
    Hannoveru se pomalu a jistě krátí čas...zatím postrádáme tlak směrem dopředu.

84
    Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Fossum, přichází Felipe.

85
    Nový hráč na hřišti Felipe se dostal do zakončení, které kryje Casteels. Jeho střela nebyla natolik důrazná a přesná, aby mohl míč skončit za jeho zády.

87
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Steffen, přichází Knoche.

88
    Zajímavé střídání provedli hosté, kdy byl vystřídán Steffen, který sám střídal v 57. minutě. Při pohledu na diskuzi Steffena s trenérem to nevypadalo na rozhovor v přátelském duchu a Steffen nelibě nese tohle stažení ze hry.

89
    Felipe se snažil hlavičkovat před brankou, nakonec míč končí mimo pokutové území a z této hlavičky nakonec nic nebude.

90
    Běží nám poslední minuta základní hrací doby a uvidíme, kolik rozhodčí nastaví a dá času Hannoveru na potenciální srovnání.

90
    Ještě celých pět minut mají domácí k tomu, aby zápas poslali do prodloužení!

90
    Žlutou kartu dostává Bebou (Hannover 96).

90+1
    Faul na hranici šestnáctky se nepískal a následně vystřelil Muslija a Casteels předvedl svůj nejlepší zákrok zápasu, kdy vyrazil přízemní střelu na rohový kop.
    90+1. Muslija a jeho střela, Casteels vyráží.

90+2
    Po rohovém kopu hlavičkuje Anton a jeho hlavička nezamířila mezi tři tyče a Hannover nyní měl dobrý tlak na branku soupeře.

90+3
    Ginczek odcentroval míč na WOUGTA WEGHORSTA, kterému sice první pokus o střelu nevyšel, ale nakonec v pádu se mu odrazil míč od stehna a míč se ocitá v brance. Hodně šťastná branka hostí a také je to branka, která rozhoduje o postupu Wolfsburgu.
    90+3. Wougt WEGHORST - 0:2

90+6
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Rexhbecaj, přichází Uduokhai.

90+6

Druhý poločas přinesl vyrovnanou hru. Hannover se do šancí začal dostávat až v závěru zápasu, avšak své šance nedokázal využít a Wolfsburg v nastaveném čase svou druhou brankou pečetil své dnešní vítězství a postup v poháru do dalšího kola!
    Hannover, stejně jako minulý rok, končí v poháru po porážce s Wolfsburgem a je to zároveň jejich třetí porážka s tímto soupeřem v řadě za sebou!

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:16. (20:28:42)