Jihlava – Tábor 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:8 (kon.) | Kladno – PZ Kladno 7:4 (kon.)
Technika Brno – Olomouc 4:0 (kon.) | HK MD Šumperk – Warriors Brno 4:1 (kon.) | Třinec – Vsetín 5:1 (kon.)
Havířov – Vítkovice 3:2 (2:1 po s.n.) | Sparta – Plzeň 2:4 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 3:4 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Slavia – Kobra 8:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 4:0 (kon.)
Přerov – Zlín 2:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (1:1, 2:0, 2:0 - N 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Čtvrtek 01.11.2018, 17:30 • WERK ARENA • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký večer z třinecké WERK ARENY, kde dnes budeme sledovat souboj mezi domácími Oceláři a hosty ze Vsetína.

Oceláři se zatím drží na čtvrtém místě v tabulce. Vsetínu patří předposlední devátá příčka. Oceláři se utkají se Vsetínem podruhé v této sezoně. První duel těchto dvou celků se odehrál na hřišti Vsetína, na kterém Vsetín dokázal porazit Třinec 4:3 a získal také bonusový bod v nadstavbovém prodloužení. Proto je jasné, že dnes se mu to pokusí Třinec vrátit. Můžeme očekávat velice zajímavý souboj.

Domácí Oceláři se zatím vezou na vítězné vlně. Dokázali vyhrát čtyřikrát za sebou, jak v základní hrací době, tak i v nadstavbovém prodloužení. Naposledy se radovali v Brně, kde dokázali získat čtyři body a třinecký gólman Halouzka si připsal čisté konto. Oceláři se také mohou chlubit perfektním oslabením, které mají zatím nejlepší ze všech týmů v tabulce.

Nejproduktivnější hráči Třince
    Petr Przybyla – 18 bodů (8+10)
    Michal Ramik – 18 bodů (8+10)
    Alexandr Kašpárek – 13 bodů (6+7)

Hosté ze Vsetína nedokázali v posledních pěti zápasech získat ani bod. Je teda jasné, že dnes v Třinci budou o nějaký ten bod bojovat a pokusí se Třinci přerušit sérii výher. Poslední zápas odehráli na svém ledě, kde podlehli prvnímu Havířovu vysoko 2:7. Vsetín se ale může chlubit nejmenším počtem trestných minut. Z celé ELIOD extraligy je to druhý nejméně trestaný tým.

Vsetín právě vstřelil branku!
    A máme tady úvodní branku. Po vyhrání úvodního buly, dostal perfektní pas ŠTEPÁN JUREK a proměnil ho střelou na vzdálenější tyč.Asistence: Stanislav Kunst

01:40
    Oceláři si vytvořili tlak před bránou Tkadlece. Jejich snaha o vyrovnání se stále stupňuje.

02:29
    Hra je přerušena, kvůli posunuté brance Halouzky.

03:21
    Půček se snažil z levého kruhu překonat Halouzku. Jeho střela se dostala za záda třineckého gólmana, ale až po odpískání.

04:17
    Kyselý nahrál nepřesně. Píská se zakázané uvolnění.

04:34
    Ofsajd Vsetína.

05:17
    Vsetín zatím perfektně forčekuje a dělá problémy Třinci.

05:51
    Ramik zavezl kotouč až do pásma. Nic víc však s pukem nevymyslel.

06:45
    Už to vypadalo,že Oceláři vyrovnají. Přerušil je však ofsajd.

06:56
    Obrovská šance na hokejkách Třince. Tkadlec ale zatím zůstává nepřekonán.

08:10
    Andrle dostal nabito na útočnou modrou. Jeho střela však zasáhla pouze Rybára, který vyvezl kotouč z pásma.

09:05
    Ramik s Przbylou teď na dvakrát ohrozili Tkadlecovu branku. Tkadlec je zatím pozorný.

09:40
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Pospíšil – 2 min., hákování).

10:35
    Kočí v přesilovce vystřelil z levého kruhu jeho střelu si ale Halouzka pohlídal. Vsetín si zatím v přesilovce vytváří tlak, jeho pokusy jsou ale zatím nepřesné.

11:33

11:50
    Oceláři jsou v pěti a už se hrnou do útočného pásma. Ramik se snažil překvapit Tkadlece otočkou kolem branky. Jeho záměr však zpozoroval jeden z vsetínských a odzbrojil ho.

13:03
    Turek z protiútoku nastřelil Halouzkovi lapačku.

14:31
    Třinec se snaží, zatím ale nemá štěstí.Vynutil si ale zakázané uvolnění, po kterém bude moci znovu kombinovat.

15:06
    Dědek nyní šikovně tečoval střelu jednoho z obránců. Jeho rána však letěla pouze do betonů Halouzky.

15:32
    Třinec právě vstřelil branku!
    A máme srovnáno! DAWID WAWRZKIEWICZ dostal nabito od Patrika Šutého a dopravil puk až za záda Tkadlece. Asistence: Patrik Šutý.

16:43
    Třinec po vyrovnávací brance ožil. Vytváří si šance, které však končí pouze dobrými zákroky Tkadlece.

17:34
    Kašpárek na třikrát vystřelil na Tkadlecovu svatyni. Stav však zůstává stále stejný.

18:13
    Wawrzkiewicz je při chuti. Z pravého kruhu se uvolnil a následně vypálil. Jeho střelu však do své lapačky zachytil Tkadlec.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět velice dobrý hokej na obou stranách. Začátek se vůbec nepovedl Třinci, který už v první minutě inkasoval.Zásluhou Půčka. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Oceláři se snažili vyvinout tlak v jejich útočném pásmu a kombinovat. Zatímco hráči Vsetína hrozili z brejků a přesilovky, kterou jim Třinec nabídnul. V závěru třetiny se přeci jen podařilo Ocelářům překonat Tkadlece. Jejich snahu proměnil Wawrzkiewicz střelou k levé tyči a vyrovnal tak stav utkání.

Druhá třetina začne přibližně v 18:13

20:01

20:30
    Hykl si udělal prostor a dokázal i vystřelit. Jeho střelu vyrazil svými betony Tkadlec.

21:11
    Zakázané uvolnění Vsetína.

21:30
    Kašpárek byl tváři tvář proti Tkadlecovi, jeho forhendový blafák se mu ale nepovedl a kotouč mu sjel z čepele.

22:41
    Vsetín opět perfektně forčekuje a ztěžuje tak rozehrávku Třince. Zatím si však nedokázal vytvořit žádnou větší šanci.

23:58
    Hra nahoru dolů. Žádnému z týmu se nedaří na delší dobu zůstat v útočném pásmu.

24:41
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Urban – 2 min., podrážení).

25:20
    Přesilovka se zatím Třinci vůbec nedaří. Vsetín v pohodě odolává.

25:56
    Třinec otáčí zápas a ujímá se vedení!
    Přesilovku dokázal zužitkovat JIŘÍ MOLIN, který dorazil střelu Jakuba Hykla od modré, která se odrazila od Tkadlecového betonu. Asistence: Jakub Hykl.

27:45
    Oceláři opět ohrožují branku soupeře. Tentokrát Przybyla se snažil mířit na vzdálenější tyč, jeho střelu vystihl Tkadlec , který uklidil puk do své lapačky.

28:54
    Vsetín hrozil z brejku dva na jednoho. Kočí ale trestuhodně netrefil kotouč!

29:30
    Oceláři mají i nadále menší převahu. Jejich koncovka však zatím není přesná.

29:43
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Bednařík – 2 min., vražení na hrazení).

30:26
    Třinečtí se dostali do offsajdu a Vsetín si tak může odpočinout

30:40
    Vsetín z oslabení hrozí brejkem, obrana včas zasáhla.

31:46

31:55
    Další přerušení, zakázané uvolnění. Vhazování po levici Tkadlece.

32:14
    Střela Kašpárka si nenašla cestu za záda Tkadlece a hra pokračuje.

32:32
    Hra nahoru dolů, Przybyla nyní opět nedokázal překonat Tkadlece.

33:50
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ramik – 2 min., pozdní dohrání).

34:42
    Vsetínský útočník Jurek šikovně tečoval střelu Kunsta, Halouzka ve střehu a skóre zůstane nezměněno.

35:12
    Na klec Ocelářů se v posledních vteřinách pálí jak z děla, Halouzka předvádí kvalitní zákroky.

35:50
    Domácí v plném počtu, ihned spěchají do útoku.

36:22
    Opět Jurek v šanci, nyní mu v cestě za gólem stál beton domácího gólmana.

36:43
    Ofsajd domácích přerušuje hru.

37:12

Po vybídnutí Petra Przybyly se dostal MICHAL RAMIK ke střele a ta prošla až za záda Tkadlece a domácí se mohou touto brankou mírně uklidnit. Asistence: Petr Przybyla

38:42
    Hykl nyní mohl přidat gól, Tkadlec ve střehu.

39:01
    Poslední minuta 2. tercie.

39:35
    Vsetínský Turek ještě ohrozil Halouzku.

40:00

V druhé třetině mohli diváci zde, ve Werk Aréně vidět poměrně velkou dominanci Ocelářů, kterou zdůraznil Michal Ramik svým gólem na 3:1.
    Nutno pochválit hosty za samostatné úniky, ale Halouzka je již plně rozchytaný a žádné chyby se nedopustil. Další třetina začne asi v 18:57.

40:01

40:31
    Stejně jako na začátku první třetiny se Vsetín dostal do brejku, nyní Halouzka zastavil pokus jednoho z útočníků.

42:10
    Jeden z hostů nyní nevybíravě poslal u mantinelu nevybíravým způsoben Hrůzka s zemi.

42:29
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Mikula – 2 min., hákování).

42:33
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jurek – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

43:11
    Po souhře Chovaniaka a Petrovského v přesilovce 5 na 3 se ke střele dostal DENIS KYSELÝ a nekompromisně prostřelil gólmana hostů. Asistence: Servác Petrovský, Daniel Chovaniak

44:39
    Hosté v plném počtu

45:35
    Wawrzkiewicz nyní odvážně kombinoval v pásmu soupeře, nedokázal však vytěžit další branku na konto Ocelářů.

46:13
    Ke střele se dostal Daniel Chovaniak, jeho střela od modré však Tkadlece neohrozila.

47:27
    Kotouč se nyní ocitl v boxu časoměřičů a hra je tedy přerušena.

47:47
    Šotkovský nyní nahodil puk před Tkadlecovu klec, ale ani nyní se skóre měnit nebude.

48:45
    Půček nyní vyslal střelu na Halouzka, ten však připraven tuto střelu zlikvidoval.

49:43
    Jeden z lajnových rozhodčích nyní bruslí zastavil průnik hostů.

50:55
    Hra ve středním pásmu.

51:21
    Po delší době se jeden z celků dostal do útoku a byl to právě Vsetín, jež prověřil gólmana svého soupeře.

52:00
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Przybyla – 2 min., faul loktem).

52:41
    Tyčka zazvonila! Halouzka byl již překonán, ale hosté se z gólu radovat nebudou, jelikož nenápadná střela skončila na levé tyči jeho klece.

53:04
    Do hry se zapojí i druhý brankář domácího celku, jež nyní obětavě lapil puk, který byl vyhozen na střídačku.

53:25
    Alexandr Kašpárek nyní zahrozil v útočném pásmu, ale gól z toho opět není.

53:51

55:44
    Vsetínský Jurek ani napotřetí nedostal puk za záda gólmana Třince.

57:28
    Dawid Wawrzkiewicz nyní nebezpečnou střelou prověřil Tkadlece, ten ale puk za svá záda pustit nehodlá.

58:25
    Domácí bek Patrik Buják nyní rybičkou skočil mezi 2 útočníky hostů a přerušil slibnou akci.

59:01
    Poslední minuta základní hrací doby.

59:27
    A skóre se bude jestě měnit, po vybídnutí Anderleho dal ALEXANDR KAŠPÁREK Tkadlecovi šanci a zvyšuje na 5:1. Asistence: Petr Andrle

O vítězi 3 bodů máme jasno, Oceláři dnes svoje protivníky jasně porazili, ale byl to právě Vsetín, kdo vstřelil úvodní branku dnešního souboje. O tom, kdo získá prémiový bod rozhodne prodloužení.

60:01

61:08
    Třinec si bere i bonusový bod! DANIEL CHOVANIAK po krásném bekhendovém blafáku ukončuje zápas. Asistence: Michal Ramik

Třinec jasně potvrdil svou formu z předchozích zápasů a připisuje si pátou výhru v řadě. Dokázal zápas otočit a ovládnout. Bere i bonusový bod zásluhou Chovaniaka, který v prodloužení předvedl perfektní individuální akci a vymíchal Tkadlece. Vsetín po bojovném výkonu bude muset zkousnout další porážku. Pro dnešek to je ode mne vše. Hezký zbytek večera. (19:39:27)

Jakub Mikulík

Branky a nahrávky: 16. Wawrzkiewicz (Šutý), 26. Molin (Hykl), 38. Ramik (Przybyla), 44. Kyselý (Petrovský, Chovaniak), 60. Kašpárek (Andrle), 62. Chovaniak (Ramik) – 1. Jurek (Kunst)

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Pospíšil, Andrle, Molin, Chovaniak, Bujak, Kyselý, Hrůzek- Šutý, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek, Petrovský, Wawrzkiewicz, Samuhel, Tomicizek, Ramik, Procházka, Hykl
    VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (Růžička) – Machů, Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Urban, Půček, Dědek, Turek, Čajanová

Rozhodčí: Čahoj – Carbol,Zicháček