Pittsburgh – New Jersey 1:5 (kon.) | Washington – Edmonton 4:2 (kon.) | NY Islanders – Montreal 3:4 (0:1 po s.n.)
Boston – Dallas 2:1 (po pr.) | Arizona – Philadelphia 2:5 (kon.)
Washington Capitals
4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Edmonton Oilers
Úterý 06.11.2018, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Přeji krásnou hokejovou noc. Své síly dneska změří hokejisté Washingtonu a Edmontonu, tudíž nás jednoznačně čeká zajímavý duel. Bude se radovat Alexandr Ovečkin nebo Connor McDavid?

Obhájce Stanleyova poháru se zatím herně hledá, z pěti zápasů se z vítězství radoval Washington pouze pětkrát a aktuálně nepatří mezi osm nejlepších týmů v konferenci.

V minulém zápase ale Capitals bodovali, když prohráli s Dallasem až po prodloužení 3:4.

Kanadský celek je na tom o něco lépe a ze třinácti duelů vyhrál osmkrát. Výkony Oilers i v této sezóně závisí hodně na tom, jaký výkon podá hvězdný Connor McDavid, a i dnes to zřejmě nebude jinak.

Edmonton aktuálně drží sérii dvou vyhraných zápasů v řadě, vyhraje i dnes?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Washington Capitals: Copley (Holtby) – Niskanen, Orlov, Carlson (A), Kempný, Bowey, Djoos – Jaškin, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Stephenson – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Boyd, J. Vrána.

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Nurse, Benning, Garrison – Caggiula, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Chiasson, Draisaitl, Rieder – Puljujärvi, R. Strome, Lucic (A) – Kassian, Brodziak, Khaira.

Rozhodčí: Nicholson, St. Laurent – Daisy, Berg.

Utkání začne tradičně o pár minut později.

00:01

00:09
    Caggiula nahodil kotouč ze středního pásma na branku a Copley musel zasahovat.

00:52
    Ovečkin rychle přejel modrou čáru a pokusil se zakončit z levého kruhu, jeho pokus se až k brance nedostal.

01:26
    Duel začal ve vysokém tempu.

02:05
    Pokus o rychlé založení útoku ze strany Capitals skončil zakázaným uvolněním.

02:44
    Washington právě vstřelil branku!
    Capitals se dostávají do vedení. Smith-Pelly z rohu kluziště našel před brankou JAKUBA VRÁNU a ten pohotovým zakončením překonal Talbota. Asistence: Travis Boyd a Devante Smith-Pelly.
    02:44 Jakub VRÁNA - 1:0

03:30
    Washington po úvodní brance zatlačil svého soupeře, elitní lajna Capitals si vytvořila silný tlak, Talbota ale domácí znovu zatím nepřekonali.

04:01
    Carlson od pravého mantinelu nahodil kotouč na branku a Talbot musel být pozorný a zasáhnout betonem.

04:49
    Po rychlé akci se do šance na levém kruhu dostal Lucic, Copley jeho ránu po ledě vykopl.

05:18
    Další závar u branky Washingtonu dokázal Copley vyřešit. Strome nahodil z levého kruhu kotouč na branku, následně se k dorážce dostal Khaira, i on však selhal na domácím brankáři.

05:44
    Čtvrtá formace má prsty i ve druhé brance Capitals. DEVANTE SMITH-PELLY nejprve vybojoval v útočném pásmu kotouč pro Boyda, který mu posléze puk vrátil a bojovný útočník se z mezikruží trefil přesně do šibenice. Asistence: Travis Boyd.
    05:44 Devante SMITH-PELLY - 2:0

06:13
    Niskanen si proti McDavidovi pomohl hákováním a je vyloučen na dvě minuty. Oilers si zahrají přesilovou hru.

06:59
    Hosté se dokázali usadit v útočném pásmu, ale to je všechno. Hosté se nedostávají ke střelbě.

07:30
    Domácí dokázali dostat kotouč k brance Talbota a bránící čtveřice může vystřídat.

08:13

09:00
    Edmonton přesilová hra nabudila a hosté mají tlak i po konci početní převahy.

09:04
    A Oilers si přesilovou hru zopakují. Za sekání je vyloučen Ovečkin.

09:40
    Capitals se dokázali osvobodit, hosté musí zakládat nový útok.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:24
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Přesilová hra je využita a ve Washingtonu je to jen o jednu branku. CONNOR MCDAVID to zkusil zápěstím z pravého kruhu a jeho rána propadla až do branky. Asistence: Oscar Klefbom a Ryan Nugent-Hopkins.
    10:24 Connor MCDAVID - 2:1

10:45
    V předbrankovém prostoru se dostal do zakončení Jaškin, jeho rána branku těsně minula.

11:01
    První formace Capitals si vytvořila solidní tlak, Talbot však své spoluhráče podržel a připsal si několik zákroků.

12:48
    Capitals po inkasované brance převzal iniciativu a pokouší se vrátit do dvoubrankového vedení.

13:00
    Rieder podél levého mantinelu ujel do útočného pásma a vystřelil přes obránce, Copley s problémy vyrazil.

15:02
    Kuzněcov přejel modrou čáru a pokusil se oslovit Jaškina, český útočník byl ale odstaven.

15:21
    Další rychlá akce Washingtonu skončila postavením mimo hru.

15:56
    Burakovsky to zkoušel šikovně z levého kruhu, kotouč ale vletěl přímo do náruče připraveného Talbota.

16:19
    Edmonton v posledních střídáních naprosto vypadl z tempa a je přehráván. Capitals se usilovně snaží vstřelit třetí branku.

17:00
    Niskanen od modré čáry nahodil kotouč na branku a donutil Talbota k zákroku.

17:47
    Ovečkin si tentokrát našel kotouč na pravém kruhu a zápěstím trefil obránce stojícího před sebou.

18:03
    Další pokus ruského útočníka byl sražen do ochranné sítě.

18:03
    Bude se ale vylučovat. Za sekání usedne na dvě minuty na trestnou lavici Draisaitl.

18:55
    Ovečkin se tradičně postavil na levý kruh a tvrdě vypálil. Larsson se položil do jeho rány a zády vyrazil puk do ochranné sítě.

19:10
    Edmontonu se podařilo dostat kotouč ze svého pásma.

19:43
    Washingtonu se nedaří dostat do útočného pásma, v této třetině se již nic nestane.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Washington se na začátku první třetiny dostal brzy do dvoubrankového vedení, Oilers však využili přesilovou hru a snížili na rozdíl jedné trefy, tudíž je stále o co hrát. Druhá třetina bude určitě zajímavá.

Střely na branku: 11 – 12.

20:01

20:03

21:12
    Začátek druhé třetiny patří nahazovaným kotoučům do útočného pásma, obrany si však tohle bezpečně hlídají.

21:18
    S bolestivou grimasou nyní odjel na střídačku Capitals Oshie, jenž se držel za ruku.

22:00
    Přečíslení dva na jednoho vyřešil Burakovsky střelou z levého kruhu, která ale vůbec nebyla přesná a Talbot nemusel zasahovat.

23:14
    Ovečkin se v tomto zápase hodně tlačí do zakončení, zatím mu ale není přáno. Nyní byla jeho střela sražena mimo branku.

25:30
    Poslední střídání patří hokejistům Oilers. Z mezikruží to zkoušel Lucic, branku ale těsně minul.

26:35
    Nepřesné založení útoku ze strany Oilers končí zakázaným uvolněním.

27:45
    Draisaitl se v útočném pásmu pustil do kombinace s Larssonem, ke střele na branku se nedostali.

28:11
    Capitals se radují ze třetí branky! Bäckström v útočném pásmu šikovně uvolnil T. J. OSHIEHO, který z předbrankového prostoru trefil puk přesně nad rameno klečícího Talbota. Asistence: Nicklas Bäckström a John Carlson.
    28:11 T. J. Oshie - 3:1

28:38
    Smith-Pelly smolně poslal kotouč do hlediště a bude vyloučen.

29:05
    V obrovské šanci se ocitl v prodloužení Niskanen, který dostal puk mezi kruhy a po kličce do bekhendu trefil jen boční konstrukci.

30:01
    Edmonton se zatím těžko usazuje v útočném pásmu, obrana Capitals odvádí skvělou práci.

30:38

30:41
    Přesilovou hru sice Oilers nevyužili, prosadili se však těsně po ní. LEON DRAISAITL před brankou šikovně tečoval pokus Larssona a nasměroval kotouč za Copleyho. Asistence: Adam Larsson a Ryan Nugent-Hopkins.
    30:41 Leon DRAISAITL - 3:2

31:40
    Jaškin využil své postavy a udržel kotouč v útočném pásmu, jeho spoluhráči ale z toho nic vytěžit nedokázali.

32:24
    Larsson se provinil sekáním a je vyloučen na dvě minuty. Washington má velkou šanci vrátit se do dvoubrankového vedení.

33:09
    Capitals znovu vedou o dvě branky a postaral se o to ALEXANDR OVEČKIN, který si v přesilové hře našel kotouč na levém kruhu a ze své oblíbené pozice se nemýlil. Asistence: John Carlson a Jevgenij Kuzněcov.
    33:09 Alexandr OVEČKIN - 4:2

34:30
    Nugent-Hopkins dostal parádní přihrávku od McDavida do mezikruží, nicméně toho nevyužil. Střelou zápěstím ani netrefil branku.

35:33
    Edmonton hledá cestu, jak se rychle dostat znovu na dostřel.

35:50
    Draisaitl znovu šikovně tečoval kotouč před brankou, tentokrát ho ale nasměroval jen na boční tyčku.

36:28
    Klefbomova střela od modré čáry nebyla nejlepší, domácí dokázali tento pokus zablokovat.

37:00
    Washingtonu se nyní povedlo narušit tlak svého soupeře, a i Capitals se usadili na chvíli před brankou Talbota. Vše se obešlo bez střely na branku.

38:19
    Ani tentokrát střela Klefboma k brance nedošla, domácí hrají velmi obětavě.

38:47
    Kuzněcov se po individuální akci dostal před branku a pokusil se zasunout po kličce do forhendu puk do branky, Talbot jeho záměr vystihl.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina skončila naprosto stejným výsledkem jako ta první a Washington tak vede nad Edmontonem 4:2. Oilers se ale nevzdávají, hrají velmi aktivně a pokud se jim podaří včas snížít, tak klidně mohou ještě sahat po bodovém zisku.

Střely na branku: 21 – 22.

Další třetina začne přibližně v 3:01.

40:01

40:50
    Washington vstoupil do poslední části ve velkém stylu a snaží se rozhodnout.

41:38
    Jaškin se obtočil okolo branky a pokusil se zasunout puk do klece, tento záměr mu ale nevyšel. Kotouč proletěl pouze brankovištěm.

43:44
    Larsson od modré čáry nahodil kotouč na branku a Copley měl problémy, protože toho příliš neviděl. Nakonec puk vyrazil.

44:19
    Z podobné pozice to nyní zkoušel Nurse, jeho střela ale branku vůbec netrefila.

45:28
    Bäckström nahodil puk na branku a donutil Talbota k zákroku. Brankář Oilers ale rychle rozehrál, aby zbytečně nepřerušoval hru.

46:14
    Parádní kombinaci Capitals v útočném pásmu chybělo pouze lepší zakončení. Tohle klidně mohla být pátá branka.

48:09
    Edmontonu se ve třetí části příliš nedaří. Hosté se těžko dostávají do útočného pásma, a když už se do něj dostanou, tak tomu chybí střelba na branku.

48:55
    Burakovsky si vybruslil na levý kruh a vyzkoušel Talbota nenápadnou střelou, který si poradil a kotouč vyrazil do rohu.

49:34
    Domácí si hru velmi usnadňují a ze svého pásma posílají kotouče bez komplikací ven. Oilers se tak nadále nemohou dostat do tlaku.

50:46
    Washington vyhořel při založení útoku a zavinil postavení mimo hru. Hra je hodně roztrhaná.

51:14
    Nugent-Hopkins nahodil puk na branku a Copley ho vyrazil pouze před sebe. Při skrumáži před brankou se však nikdo z hostů k dorážce nedostal.

52:30
    Strome z vrcholu pravého kruhu šikovně vystřelil a Copley musel zasahovat na poslední chvíli.

53:03
    Do útočného pásma se vydali i domácí a byl z toho závar před brankou, Talbot ale udržel naděje svého týmu na možné vyrovnání.

54:28
    McDavid při přečíslení přihrával a celá akce šla do kytek. Nugent-Hopkins totiž nedokázal zpracovat jednoduchý kotouč.

55:14
    Washington hraje zkušeně a snaží se držet puk daleko od své branky, konec zápasu se rychle blíží.

56:42
    Snažení Oilers nenese ovoce. Tentokrát se hosté dopustili postavení mimo hru.

57:30
    Capitals nyní v útočném pásmu odkroutili dalších třicet sekund a pomalu se blíží k vítězství.

57:55
    Talbot míří na střídačku, Edmonton to zkouší s šesti hráči na ledě.

58:10
    Hokejisté Washingtonu odmítli přidat pátou branku. Nejprve z pravého kruhu netrefil prázdnou klec Ovečkin a o chvíli později z mezikruží minul Smith-Pelly.

58:45
    Ovečkin se znovu pokusil ujet ze svého pásma s kotoučem na hokejce, hosté mu ale za cenu postavení mimo hru puk sebrali.

58:45
    Oddechový čas pro hosty.

58:57
    Bäckström vrazil Nugenta-Hopkinse na mantinel a je vyloučen. Oilers budou mít ještě v závěru přesilovou hru.

59:05
    Oshie po vyhraném vhazování poslal kotouč do středního pásma, Oilers musí zakládat nový útok.

59:30
    Edmontonu se nedaří usadit v útočném pásmu, čas rychle utíká.

59:54
    Klefbom se dostal do šance na levém kruhu, střelou zápěstím ale branku minul. Je rozhodnuto.

Washington si ve třetí třetině zkušeně pohlídal své dvoubrankové vedení a zápas dotáhl do vítězného konce. Úspěšná série Oilers je tak u svého konce, naopak Capitals mohou najet na vítěznou vlnu.

3. Travis Boyd (WSH) 0+2

Dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků. (03:48:07)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 3. J. Vrána (Boyd, Smith-Pelly), 6. Smith-Pelly (Boyd), 29. Oshie (Bäckström, Carlson), 34. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov) – 11. McDavid (Klefbom, Nugent-Hopkins), 31. Draisaitl (A. Larsson, Nugent-Hopkins)

Rozhodčí: Nicholson, St. Laurent – Daisy, Berg

Diváci: 18 506