Florida – Ottawa 5:1 (kon.) | Washington – Arizona 1:4 (kon.) | Boston – Vegas 4:1 (kon.)
Winnipeg – New Jersey 5:2 (kon.) | San Jose – Calgary 3:1 (kon.) | Edmonton – Colorado 1:4 (kon.)

Tomáš Hyka (Vegas) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:52
    Tomáš Nosek (Vegas) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:25 (03:48:36)

1. Jaroslav Halák (Boston) 37 zák., 1 gól, 97,4%
    2. Brad Marchand (Boston) 1+0
    3. Anders Bjork (Boston) 0+1

A je tu konec. V této třetině padl jediný gól, o který se postaral David Pastrňák. Boston tak konečně využil přesilovou hru 5 na 3 a upevnil si vedení v zápase. Vegas se nedá upřít snaha, vždyť vypálili 38x na branku soupeře, ale Halák byl dnes opravdu perfektní. Boston si tak připisuje další 2 body a upevňuje svou pozici ve Východní konferenci.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 37, Hosté – 38.

59:40
    Kotouč za brankou Subbana,ale Vegas už ani neútočí.

59:20
    Bakes vyváží kotouč do třetiny Vegas a drží ho v rohu kluziště.

58:30
    Domácí hokejisté kombinují s pukem ve vlastní třetině.

57:50
    Kotouč je na hokejkách Medvědu, utkání se již dohrává.

57:10
    David Krejčí zůstává na ledě i s druhou přesilovkovou formací, jeho střela skončila na vyrážečce Subbana.
    56:08 David PASTRŇÁK - 4:1

56:08
    Bruins právě vstřelili branku!
    Bostonu se konečně podařilo využít dvojnásobné přesilovky. DAVID PASTRŇÁK dostal naservírovaný kotouč po křižné nahrávce a z jedničky ho poslal do prázdné branky!
    Asistence: Torey Krug, David Krejčí

55:40
    Marchand si vykoledoval 2 fauly a Boston bude mít luxusní přesilovou hru.

55:20
    David Krejčí nahazuje kotouč do třetiny,ale v ní ho sbírají hosté a ihned vyrážejí do útoku.

54:55
    Joakim Nordström se dostal k backhandové střele, ale jeho pokus nakonec těsně minul pravou tyč.

54:20
    Boston dobře brání vlastní modrou čáru a Vegas se nedaří dostat do třetiny.

53:49
    Ryan Reaves měl skvělou příležitost, když se dostal ke střele z pravého kruhu pro vhazování,ale hostující hráč přestřelil!

53:30
    Medvědi znovu odpalují kotouč. Naprosto katastrofická přesilová hra hostů.

52:50
    Nepřesná rozehrávka Tucha a kotouč je znovu ve středním pásmu.

52:40
    Domácí znovu vyhazují kotouč.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 3. Heinen (Bjork), 18. Lauzon (Kuraly, J. Moore), 21. Marchand (Bergeron, Pastrňák), 57. Pastrňák (Krug, Krejčí) – 31. Eakin (Tuch)

Boston Bruins: Halák (Vladař) – Carlo, Chára, J. Moore, Krug, Kampfer, Grzelcyk, Lauzon – Pastrňák, Bergeron, Marchand – DeBrusk, Krejčí, Nordström – Bjork, Forsbacka-Karlsson, Heinen – Backes, Kuraly, Wagner.
    Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, C. Miller, Theodore, Holden, Merrill, Hunt, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Eakin, Tuch – Nosek, Carpenter, Hyka – Carrier, Bellemare, Reaves.

Rozhodčí: Hanson, Skilliter – Miller, Mach