Novosibirsk – Dynamo Moskva 6:4 (kon.) | Barys – Ufa 0:3 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 4:3 (kon.)
Petrohrad – Magnitogorsk 2:1 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Neděle 18.11.2018, 15:00 • Hartwall Arena • KHL

Československá stopa
    Jakub Nakládal – 1+0, 3 střely na branku, čas na ledě činil 19:52.
    Domink Furch – chytal skvěle, ale zkrátka útočné řady Jokeritu mají svou sílu. Čelil dohromady 26 střelám na svou branku, jeho úspěšnost v tomto zápase tedy činila 84,62%.

Utkání sledovalo dohromady 8 588 diváků! (17:39:23)

Jokerit si díky vítězství udržel třetí pozici v Západní konferenci a navýšil svůj náskok na svého dnešního soupeře na dva body. V dalším utkání čeká Jokerit opět hodně těžký soupeř, kdy do Hartwall arény zavítají Jestřábi z Omsku.
    Jaroslavl pak bude doma hostit Dynamo Moskva.

Ve třetí třetině jsme viděli asi nejpěknější hokej. Jokerit svou další brankou dokázal opět soupeři odskočit na rozdíl dvou branek. Tím utnul takový menší tlak Lokomotivu. Nicméně pět minut před koncem byl vyloučen na pět minut Oliver Lauridsen a Jaroslavl sahal po vyrovnání. Vstřelila snižující branku a následně si při hře bez brankáře vytvořila slibný tlak, ale Jokerit s vypětím všech sil ubránil závěrečný nápor soupeře a slaví třetí vítězství v řadě za sebou a opět potvrdil, že doma je doma!

59:37
    Kozun střílí, ale puk směřuje mimo branku! Velký tlak Jaroslavle!

59:32
    Jaroslavl nedokázala po buly dostat puk pod kontrolu a Jokerit úspěšně vyhazuje!

59:20
    Rychlý výpad provedl Vladislav Kartajev a ten střílí do připraveného Kalninše v brance.

58:57
    Střela od modré byla sražená do rohu kluziště, následně se puk dostává do středního pásma.

58:28
    Jaroslavl v tlaku, střela z pravé strany minula branku domácích.

58:00
    Branka Lokomotivu zeje prázdnotou!

57:39
    Jaroslavl s pukem za svou branou a otázka času, kdy sáhnou ke hře bez brankáře, aby posílili svůj útok o jednoho hráče v poli.
    57:00 Brandon KOZUN - 4:3

57:00
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Jaroslavl snižuje a čeká nás zajímavých pár minut koncovky zápasu! BRANDON KOZUN vystřelil ze středu kluziště a čistě poslal puk do branky. Asistence: Andrej Loktionov a Jakub Nakládal.

56:35
    Salák musel dávat pozor na střelu ze středního pásma, ihned vytřepává puk z výstroje a jeho celek zahajuje útok.

56:18
    Oddechový čas pro hosty.

55:59
    Čas rychle utíká a hosté si nedokáží vytvořit potřebný tlak.

55:28
    Jaroslavl s pukem a zakládá útočnou akci, kterou opět domácí úspěšně rozbíjí ve středním pásmu.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 1. O'Neill (Joensuu, Kivistö), 11. Norman (Joensuu, O'Neill), 24. Jormakka, 45. A. Grant (Manninen, Jormakka) – 14. Nakládal (Rafikov, Jurtajkin), 19. Loktionov (Kozun), 57. Kozun (Loktionov, Nakládal)

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Kivistö, Lepistö (C), Stollery, A. Grant, O. Lauridsen, Jensen Aabo – Joensuu (A), O'Neill (A), Norman – Jormakka, H. Ikonen, Manninen – Moses, Platt, Wärn – Mäki, Niemi, Pihlström.
    Lokomotiv Jaroslavl: Salák (Konovalov) – Rafikov, Nakládal, Kronwall (C), Jelesin, M. Osipov, Kutuzov, Afanasjev – Kozun, Kontiola, Loktionov – Sannikov, Averin (A), Apalkov (A) – Alexejev, Jurtajkin, Kartajev – Kajumov, Ivanov, Beljajev – Kovalenko.

Rozhodčí: M. Sidorenko, N. Akuzovsky – E. Streltsov, A. Maitak