Trenčín – Poprad 2:0 (kon.) | Nitra – Miskolc 3:0 (kon.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
Žilina – Detva 3:4 (kon.) | Košice – Zvolen 2:7 (kon.) | MAC Budapešť – Nové Zámky 4:3 (kon.)
MsHK Žilina
3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
HK Detva
Neděle 18.11.2018, 17:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (19:27:53)

Je dobojováno! Z duelu dvou týmů ze spodní poloviny tabulky se vyklubal nesmírně zajímavý mač, kterému scházela jen důstojnější atmosféra. Pár stovek žilinských fanoušků bylo do poloviny zápasu spokojených, neboť vlci po gólech Húževky a Jenčíka vedli 2:0. Murček okamžitě snížil a jeho tým po druhé pauze disponoval velkým tlakem, z něhož zaslouženě vyrovnal Radovan Puliš. Detva se poprvé dostala do vedení v 56. minutě díky Žilkovi, ale o náskok přišla v poslední minutě gólem Podešvy. Asi všichni už čekali na prodloužení, nicméně Detva zavelela k ještě jednomu útoku a z něj se prosadil Michal Murček, jenž hostům vystřelil tři body.

59:59
    Ještě jedny problémy pro hosty. Bárta vystřelil z pravé strany a puk se za dezorientovaným Zalivinem zastavil až o tyč!
    59:43 Murček (DTV) - 3:4

59:43
    Tým Detva právě vstřelil branku!
    Tak to je neskutečné, po buly ve středovém kruhu uteklo jen pár vteřin a Detva se opět vrátila do vedení! Radovan Puliš předložil vynikající přihrávku z levého křídla na MICHALA MURČEKA a ten zasadil hodně nečekaný direkt hráčům Žiliny, kteří se ani nestihli doradovat z vyrovnání. Asistence: Radovan Puliš, Michail Kuklev.
    59:28 Podešva (ZIL) - 3:3

59:28
    Žilina vstřelila branku!
    Domácím se hra bez gólmana vyplatila a radují se z vyrovnání na 3:3! Húževka vyhrál buly a po chvilce přihrál z pravé strany na MARTINA PODEŠVU, jenž si povyjel do lepšího úhlu a vypálil do místa, kam Zalivin nedosáhl. Asistence: Peter Húževka, Lukáš Hvila.

59:18
    Vyhození přes všechny čáry minulo prázdnou klec a je z toho další icing a vhazování v útočné třetině vlků.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:56
    Žilina je bez gólmana a bude to zkoušet v šesti proti pěti!

58:56
    Nyní už to svěřencům Josefa Turka nevyšlo a po zbytečném icingu budou čelit buly před vlastní brankou.

58:39
    Hosté hrají velmi chytře a nahazují puky co nejdál od své branky. A jelikož se nepřerušuje, tak se velmi rychle blíží k vítězství.

58:03
    Rudolf Huna nabral rychlost na pravé straně, kde si hodil puk na bekhend, ale branku Zalivina netrefil.

57:33
    Bárta se z nenápadné situace dostal ke střele z pravého kruhu. Zalivin neinkasoval a pak sledoval brejk Puliše, který se taktéž neprosadil.

57:03
    Ani v tomto případě se Detva neprovinila icingem a navíc překazila nepřesnou rozehrávku domácích vlků.

56:32
    Domácím moc času na odpověď nezbývá. Po chytrém vyhození se vrací pro puk k vlastnímu brankovišti.
    55:25 Žilka (DTV) - 2:3

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 24. Húževka (Rehák, Dubeň), 30. Jenčík (Huna, Podešva), 60. Podešva (Húževka, Hvila) – 31. Murček (Ďaloga, Gašpar), 53. Puliš (Kuklev, Chovan), 56. Žilka (F. Fekiač, Tibenský), 60. Murček (Puliš, Kuklev)

MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Piegl, Jankovič, Bagin, Hudec, Matejka, Dubeň, Pastor – Bárta, Surovka, Balej – Jenčík, Podešva, Huna – Milý, Ručkay, Hvíla – Rehák, Húževka, Síkela.
    HK Detva: Zalivin (Petrík) – Mar. Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Král, Giľák – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Mat. Chovan, Žilka.

Rozhodčí: Müllner, Fridrich – Orolin, Konc