NY Rangers – Winnipeg 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Montreal – San Jose 1:3 (kon.)
Detroit – Colorado 0:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:0 (kon.)

Colorado právě vstřelilo branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Minutu před koncem hosté vyvezli puk ze třetiny, načež GABRIEL LANDESKOG ze středního pásma nasměroval černou pryž do odkryté detroitské svatyně. Asistence: Nathan MacKinnon.
    24:54 Nathan MACKINNON - 0:1

24:54
    Tak to bylo rychlé, hosté už po šesti sekundách přetavili početní převahu v úvodní gól. Na konci náramné kombinace Avs na jeden dotek stál NATHAN MACKINNON, který se z mezikruží nezmýlil! Asistence: Mikko Rantanen a Gabriel Landeskog.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 25. MacKinnon (Rantanen, Landeskog), 60. Landeskog (MacKinnon)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – DeKeyser, Jensen, Kronwall, Green, Ericsson, Cholowski – Mantha, D. Larkin, Abdelkader – Nyquist, Nielsen, Athanasiou – Bertuzzi, Glendening, Rasmussen – Vanek, J. de La Rose, Witkowski.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, Cole, Nemeth, Zadorov, E. Johnson, Alt – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Compher, G. Bourque.

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Knorr, Sericolo