Havířov – Vítkovice 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 3:5 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 3:5 (kon.)
PZ Kladno – K. Vary 2:6 (kon.) | Warriors Brno – Vsetín 1:5 (kon.) | Plzeň – Slavia 3:2 (po pr.)
Přerov – Olomouc 4:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Technika Brno 3:0 (kon.) | Tábor – Jihlava 3:0 (kon.)
Chomutov – Sparta 4:3 (po pr.) | Žďár n/S – Č. Budějovice 1:7 (kon.) | Kobra – Třemošná 4:1 (kon.)
Liberec – HC Litvínov 5:4 (kon.)
konec
Bílí Tygři Liberec
5:4 (2:3, 2:0, 1:1 - N 0:1)
HC Litvínov
Sobota 08.12.2018, 18:30 • Home Credit Arena, Liberec (kapacita: 7 500) • ELIOD Extraliga dorostu • Nadstavba A
Partner:
   
  To už je ode mne vše, z Liberce se loučím a přeji příjemný večer! Někdy příště se budu těšit znovu na počtenou. (20:40:35)
   
  Liberec ve velice pěkném utkání vítězí 5:4, rozhodující branku vstřelil kapitán Jakub Šedivý!

  V naprosto vyrovnaném zápase si zasloužily vyhrát oba týmy, i když to samozřejmě není možné. Férovým kompromisem tak dnes je nadstavba, díky které se Litvínov nebude vracet domů s prázdnou.
   
  60:13
  Nadstavba skončila.
   
  60:13
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Hosté si domů odvezou nadstavbový bod, a to velice rychlým a šťastným způsobem! Dominik Brouček oslovil na pravém kruhu MARKA SLAVÍKA, jehož střelu tečoval liberecký obránce tak smolně, že se padáčkem snesla až za Vopravila. Asistence: Dominik Brouček.
   
  60:01
  Začala nadstavba.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:43
  Tomáš Trunda vypálil švihem z levého kruhu, Petr Herkommer jeho pokus nachází v lapačce. Základní hrací dobra je téměř u konce, nicméně ještě nás bude čekat nadstavbová část.
   
  58:56
  Liberečtí hrají přesilovku velmi dobře. Hosté se doposud nedostali k vyhození a zůstávají pod tlakem.
   
  58:27
  Vyloučení v týmu HC Litvínov (Adámek – 2 min., pozdní dohrání).
   
  58:27
  Liberec mohl zřejmě rozhodnout, ale nestalo se tak! Po rychlém brejku měl před sebou prázdnou branku Martin Böhm, avšak poslal kotouč pouze do tyčky!
   
  57:45
  Martin Adámek vystřelil z velké vzdálenosti. Zakončení bylo navíc sraženo mimo tři tyče, Štěpán Vopravil tak mohl zůstat v klidu.
   
  56:48
  Na Herkommera mířilo hned několik střeleckých pokusů za sebou. Halou se jen rozléhaly zvuky betonů a vyrážečky, gólman Litvínova si pořádně zachytal.
   
  56:13
  Pro Chemiky to je bezesporu tvrdý direkt, a zatím se z něj úplně nevzpamatovali, stále totiž zůstávají pod domácím náporem.
   
  54:51
  Liberec právě vstřelil branku!
  Šelmy se ve velmi zajímavém čase dostávají znovu do vedení! Petr Gajda přihrál na pravý kruh najíždějícímu JAKUBOVI ŠEDIVÉMU, který se s tím nepáral a parádní ranou pod horní tyčku přibližuje domácí k výhře. 5:4! Asistence: Petr Gajda, Tomáš Trunda.
   
  54:23
  Jakub Masař se na konci zajímavého průniku po pravém křídle snažil o zasunutí puku za betony, ty měl ale Herkommer přitisknuty pevně k ledu.
   
  53:50
  Měchura měl za domácí brankou problémy se zpracováním skákavého puku, nicméně napadajícího hráče si dobře odmítl zády a zakládá útok Liberce.
   
  53:20
  Liberečtí se dostali do přečíslení tři na dva. Sehráli jej na Jakuba Hujera, který mohl dovršit hattrick, přesouvající se Herkommer byl ale u tyčky včas a střelu z levého kruhu udržel ve výstroji!
   
  52:36
  Matěj Hora byl na útočné modré lajně vystaven trošku pod tlak, ale poradil si a poslal kotouč na zadní mantinel, kde o něj bojuje David Skuhrovec.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 1. Hujer (Masař, Dvořák), 12. Měchura (Putz, Trunda), 33. Hujer (Dvořák), 36. Měchura (Šedivý), 55. Šedivý (Gajda, Trunda) – 6. Slavík (Brouček, Krocker), 9. Brouček (Slavík), 20. Brouček (Krocker), 44. Slavík (Hocelík), 61. Slavík (Brouček)


  Bílí Tygři Liberec: Vopravil (Franc) – Damašek, Böhm, Hladík (A), Šedivý (C), Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura (A), Vodlan, Leden, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Gajda.
  HC Litvínov: Herkommer (Čermák) – Werner, Cimrman, Hocelík, Kuchař, Novotný, Hora – Beran, Dej, Postl, Adámek, Kočárek, Slavík (A), Špaček, Brouček, Krocker, Skuhrovec (C).

  Rozhodčí: Wagner – Grundler, Serbus.