Liberec – Salzburg 3:0 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 5:4 (po pr.) | Vsetín – Kometa Brno 3:2 (po pr.)
Chomutov – K. Vary 2:3 (kon.) | Pardubice – Sparta 4:6 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:0 (0:0, 2:0, 1:0 - N 0:0, 1:0)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 14.12.2018, 17:00DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přestože do lepší nadstavbové části postoupili Tygři doslova za pět minut dvanáct, nevede se jim v ní vůbec zle. V tabulce patří šelmám páté místo a od vedoucího Litvínova je dělí pouhé dva body.

Red Bull Salzburg

Rakušané se v tabulce nacházejí jen o jedno místo a tři body za Severočechy, a tak je mají přímo na dohled. Je také třeba zmínit, že klub z Mozartova rodiště odehrál o jeden zápas méně.

Bílí Tygři Liberec: Pařík (Čajan) – Starý, Hampl, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Šafařovský (C), Jansa, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Hadamczik, Menner, Nyman – Eckl, Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede (C), Eham, Eliaš, Vogt, Polegoško, Lindner, Leonhardt, Peterka, Zimmermann

Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Zavřel.

00:01

00:31
    Red Bull zahajuje zápas zakázaným uvolněním.

00:53
    Icing také na druhé straně.

01:20
    Klapka se tlačil před bránu za Liškovou přihrávkou, proti dvojici obránců neměl nárok.

01:56
    Žembovu střelu z ostrého úhlu vyrazil Bugl na zadní mantinel, jeho spoluhráči následně vyhodili na další zakázané uvolnění.

02:50
    Charvát zachyboval při rozehrávce, čímž daroval velkou šanci Zimmermannovi. Tomu však kotouč sjel z čepele.

03:58
    Obrovská šance také na druhé straně. Cikhart šel sám na bránu a Bugl jeho pokus vyrazil jen ke Klapkovi. Ten však trestuhodně selhal před prázdnou bránou.

04:48
    Tygři začínají dráždit salcburského býka. Další rána Žemby skončila na Buglově vyrážečce.

05:27
    Nepochopitelný zkrat Vomáčky pošle šelmy do dlouhého oslabení. Liberecký útočník dohrál Lindnera a je odeslán rovnou do kabin.

05:27
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vomáčka – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul kolenem). Trest odpyká Nezbeda.

06:30
    První minutu oslabení mají Tygři zdárně za sebou, Pařík zatím zůstává takřka bez práce.

07:17
    Zimmermann dostal nabito na vrchol levého kruhu, jenže neposedný puk hostujícího útočníka zase neposlechl.

08:10
    Rakušané se teď tak trochu trápí s přechodem do útočného pásma, liberecká defenziva zatím drží dobře.

09:16
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Zimmermann – 2 min., podrážení).

09:45
    Icing šelem.

10:05
    Eham zastavil na modré čáře liberecké vyhození a okamžitě hledal před bránou Borzeckiho. Ten si Paříka dobře položil, jenže následně branku přestřelil.

11:05
    Cikhart svou střelou zápěstím orazítkoval jen zadní mantinel.

11:51
    Klapka se efektně probíjel obranou Salcburku až před Bugla, v okamžiku střely ho však hosté přece jen dokázali odzbrojit.

12:25
    Ofsajd hostů.

12:36
    Žembovu ránu přes obránce Bugl dokázal vykrýt.

13:19
    Hadamczik dobře pálil přes chumel hráčů před bránou, Pařík si ale letící kotouč našel svou rukavicí.

14:18
    Útok Salcburku zastaven pro přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:59
    Na konci slibné akci rakouského celku stál Nyman, Pařík jeho zakončení skryl ve své výstroji.

16:11
    Postavení mimo hru v podání hráčů Salcburku.

17:29
    A znovu ofsajd! Leonhardt se nestihl vrátit včas z útočného pásma a čárový byl nekompromisní.

18:38
    Charvátovo nenápadné nahození se nakonec ukázalo jako velice chytré. Před bránou ho totiž dobře tečoval Nezbeda a Bugl měl co dělat, aby kotouč dokázal zkrotit.

19:36
    Ofsajd šelem.

20:00

Zajímavé utkání mezi Libercem a Salcburkem začalo velice zajímavou první třetinou, v níž se oba týmy ocitly v několika dobrých příležitostech. Ani jeden ze soupeřů se však neradoval, a tak je stav po dvaceti minutách bezbrankový. Druhá třetina by měla začít přibližně v 17:44.

20:01

20:20
    Peterka jel sám na Paříka, samostatný nájezd ale zakončil vysoko nad.

21:45
    Oba týmy se v úvodu druhé části potýkají s velkým množstvím nepřesností.

22:09
    Had vzal přečíslení tři na jednoho sám na sebe a trefil jen prostor, kde se nacházel pozorný Bugl.

22:51
    Pařík raději přikryl puk před dotírajícími hráči Salcburku.

23:17
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Eckl – 2 min., držení).

24:30
    Tygři si zatím neví rady s pohyblivou čtveřicí hostů.

25:17
    Liberečtí v přesilové hře nic kloudného vymyslet nedokázali, Rakušané bránili velmi zkušeně.

25:55
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Peterka.

26:28
    Tentokrát šelmy kombinují s větším klidem a je to znát! Jirušovu skákavou střelu vyrazil Bugl ke Klapkovi, ten ale minul další gólovou dorážku.

26:45
    Teď Klapka pro změnu nahrával osamocenému Jirušovi, který poloodkrytou bránu tvrdým příklepem přestřelil.

27:13
    Hede stál na konci přečíslení na jednoho a Severočeši teď poznali, že Salcburk dokáže zahrozit i v oslabení. Pařík se nenechal překonat.

28:05
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Eham – 2 min., podrážení).

28:24
    Z liberecké chyby při rozehrávce vyplynulo zakázané uvolnění.

29:20
    Liberec se nyní prezentuje jednou ze svých slabších variant přesilové hry. To nejzajímavější z ní zatím byla šavlovačka gólmana Paříka s jedním z napadajících hráčů hostujícího celku.

30:28
    Liberec právě vstřelil branku!
    Salcburk sice ubránil tři oslabení v řadě, ale následně kapituluje ze zdánlivě nenápadné situace. Brankář Bugl nedosáhl na puk z hole VOJTĚCHA JIRUŠE a Liberec se dostává do vedení! Asistence: Jan Žemba, Lukáš Nezbeda.

31:27
    Varejcka postupoval sám vstříc liberecké bráně, jenže stejně jako spousta jeho předchůdců mířil vedle.

31:44
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Starý – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Eckl – 2 min., hrubost).

32:25
    Tak se ADAM KLAPKA nakonec dočkal. Poté, co dvakrát nedokázal dorazit kotouč do poloprázdné brány, nasměroval mezi tři tyče střelu Cikharta, kterou Bugl vyrazil na jeho hůl. Klapka měl i kus štěstíčka, puk se za brankovou čáru došoural jen tak tak. Asistence: Jan Cikhart.

33:06

34:27
    Šeligova rána zápěstím byla pro Bugla snadným soustem.

35:04
    Křepelkův pokus srazili hosté do rohu.

35:24
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Klapka – 2 min., krosček).

36:03
    Zimmermannovu ránu přizvedl do ochranné sítě Starý.

36:40
    Famózní Pařík! Rychlým přesunem od pravé tyčky k levé sebral Peterkovi jasný gól.

36:54
    Ofsajd Rakušanů.

37:45
    Tygři sice oslabení ustáli, unavenou čtveřici a Klapku však na střídačku nepustí zakázané uvolnění.

38:40
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Křepelka – 2 min., podrážení).

38:58
    Hede vypálil a trefil jen Paříkův beton.

39:05
    Nyní kapitán Salcburku neprostřelil ani prvního clonícího hráče.

39:34
    Po střele Eliaše zmizel kotouč v Paříkově lapačce.

40:00

Ve druhé části začaly padat góly. Oba dva puky, které se podívaly za brankovou čáru, zamířily do sítě Salcburku, což znamená, že Liberec vede po čtyřiceti minutách 2:0. Závěrečná třetí třetina by měla začít přibližně v 18:32.

40:01

40:17
    Peterka se z první opřel do křižné přihrávky od Varejcky, ale v souboji s Paříkem mu dnes zkrátka není dáno.

41:50
    Starý nejprve zblokoval Vogtovu střelu a následně si na něj počíhal u mantinelu.

42:27
    Hedeho nahození Pařík vyrazil do ochranné sítě.

43:34
    Ira se ujal puku za vlastní bránou a proháčkoval se s ním až za protější svatyni, zpoza níž našel Cikharta. Tomu ale rychlé zakončení zblokovala obrana hostů.

44:46
    Salcburský ofsajd.

45:08
    Šeliga nabral rychlost ve středním pásmu a hned, jak přejel modrou čáru, vypálil. Bugl utěsnil mezírku mezi rukou a tělem včas.

46:08
    Eham obkroužil libereckou klec a snažil se zasunout puk za tyčky. Kdyby to zakončil precizněji, mezírka tam byla!

47:35
    Zimmermann vypálil po ledě a Pařík musel rychle na zem, aby dokázal zasáhnout.

48:16
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Klapka – 2 min., podrážení).

48:34
    Žemba přebruslil protihráče, čímž zničehonic vzniklo přečíslení Tygrů dva na jednoho. Jirušovi nevyšlo zakončení z voleje, tak alespoň napodruhé nasměroval puk mezi tři tyče, aby Bugl musel zasáhnout.

50:10
    Hadamczikova dlouho signalizovaná střela od modré zamířila jen na zadní mantinel.

50:31
    Liberecké přečíslení vzal Klapka sám na sebe, Bugl výtečně zasáhl.

52:12
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Vogt – 2 min., vysoká hůl).

53:05
    Charváta zastavil v rozletu ofsajd.

53:43
    Klapka nyní hazardoval s čistým kontem Paříka, když se dost lacině nechal obrat o puk Borzeckim. Pařík chybičku svého spoluhráče napravil jistým zákrokem.

55:03
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šeliga – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Polegoško – 2 min., hrubost).

55:23
    Na konci rychlého brejku Liberce byl Charvát, který střelou do protipohybu gólmana neuspěl.

56:31
    Obu vyslal projektil od modré čáry, Pařík byl pozorný.

56:48
    Liberecká obrana teď nechala Peterku úplně volného před Paříkem, ten ale Peterku doslova deptá.

58:28
    Pařík přerušil hru a dá se očekávat, že si hosté vezmou timeout.

Oddechový čas pro hosty.

58:28
    Brána pochopitelně zůstává prázdná.

58:52
    Pařík v důležité chvíli udržel puk pod svým tělem, minutu před koncem stále drží nulu.

59:07
    Zdá se, že je vymalováno! Žemba za brankou vydoloval kotouč pro DOMINIKA ŠELIGU, který zkušeně číhal před opuštěnou klecí. Přestože se netrefil úplně ideálně, puk si svou cestu do brány nalezl. Asistence: Jan Žemba.

Liberec zvládl dnešní zápas ve velkém stylu a zaslouženě získává tři body. Salcburk si bude moct napravit dojem v dodatečném prodloužení.

60:01

60:27
    Charvát si kousek za modrou dobře počíhal na Eliaše a dal mu pocítit svou sílu.

60:58
    Ofsajd Red Bullu.

61:55
    Hosté se na dlouhou pasáž usadili v útočném pásmu, avšak Paříka zásadně neohrozili.

62:04
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Křepelka – 2 min., nedovolené bránění).

62:30
    Peterkova rána skončila na Paříkově betonu.

62:54
    Menner mířil do horního růžku, Pařík zasáhl.

63:08
    Pařík je opravdu ve formě! Vypadalo to, že Eham bude zakončovat do prázdné brány, ale kde se vzal, tu se vzal liberecký brankář.

63:56
    Varejckův střílený pas skončil po teči Paříka v ochranné síti.

V prodloužení jsme branku neviděli, a tak rozhodnou o bonusovém bodu samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Cikhart jako první střelec neuspěl.

1. série
    0:0
    Pelegoško mířil pod vyrážečku, Pařík se nenechal.

2. série
    0:0
    Charvátův blafák gólem neskončil.

2. série
    0:0
    Pařík vypíchl Ehamovi puk přímo před nosem.

3. série
    1:0
    Lukáš Nezbeda s obrovským přehledem proměnil střelou mezi nohy.