Boston – New Jersey 2:5 (kon.) | Washington – Carolina 3:1 (kon.) | NY Rangers – Columbus 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Detroit 5:2 (kon.) | Tampa – Philadelphia 6:5 (po pr.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Winnipeg – Calgary 1:4 (kon.) | Nashville – Dallas 0:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:4 (kon.) | Vegas – Colorado 2:1 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:2 (kon.)
San Jose Sharks
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Anaheim Ducks
Pátek 28.12.2018, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

50:21
    Ve stejném čase si jde za nesportovní chování na dvě minuty sednout Jakob Silfverberg. Takže z toho bude další přesilová hra pro San Jose.

38:23
    Anaheim si na závěr prostředního dějství zahraje přesilovku. Barclay Goodrow jde totiž sedět za sekání.

36:10
    Po vyhroceném závěru druhé části se tohle dalo očekávat. Radim Šimek se dostal do střetu se Sprongem, oba si rozdali pár ran. Půjdou za to pykat. Shodně dostávají po dvou minutách za hrubost.

29:03
    Karta se však obrací, tentokrát jde do oslabení San Jose. Střelec první domácí branky Melker Karlsson jde sedět na dvě minuty za sekání.

26:10
    San Jose Sharks si navíc zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za krosček totiž inkasuje Jacob Larsson. Ten bude doufat, že jeho spoluhráči oslabení zvládnou.

09:30
    Bude se už potřetí v první třetině vylučovat, podruhé na straně Sharks. Marcus Sörensen si jde sednout za krosček, který u něj rozhodčí spatřili. Takže další příležitost pro hosty.

05:59
    Počet hráčů na ledě se na nějakou chvíli srovná. Hostující Silfverberg totiž podrazil soupeře, za což musí jít na dvě minuty pykat. Poté hned začne zkrácená přesilovka Sharks.

04:23
    Anaheim si zahraje první přesilovku zápasu. Domácí bek Marc-Edouard Vlasic totiž vyhodil kotouč přes mantinel, takže dostává menší trest za zdržování hry. Uvidíme, jak s tím Ducks naloží.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 19. M. Karlsson (Donskoi, Goodrow), 26. Sörensen (Pavelski, J. Ryan), 51. Burns (Dillon, Goodrow), 60. Hertl (Goodrow, Vlasic) – 11. Silfverberg (N. Ritchie, Mahura), 44. Sherwood (Manson, Rowney)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Braun, R. Šimek, Burns, J. Ryan, Dillon – Radil, Couture, Meier – Sörensen, J. Thornton, Pavelski – E. Kane, Hertl, Labanc – Donskoi, Goodrow, M. Karlsson.
    Anaheim Ducks: Gibson (21. Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Ja. Larsson, Manson, Mahura, Dotchin – N. Ritchie, Getzlaf, O. Kaše – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Åberg, Henrique, Sprong – Sherwood, Rowney, Gibbons.

Rozhodčí: Skilliter, Meier – Gawryletz, Galloway

Diváci: 17 562