Dánsko – Švýcarsko 0:4 (kon.) | Slovensko – Finsko 1:5 (kon.) | Kanada – Česko 5:1 (kon.)
Švédsko – USA 5:4 (po pr.)
Slovensko
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Finsko
Neděle 30.12.2018, 00:30 • Save-On-Foods Memorial Centre • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (02:59:01)

Diváků: 6045.

Třetí třetina byla velmi rychlá a odehrála se velmi pohodlné náladě. Finsko už nikam nespěchalo a nakonec přidalo pátou branku z hole Oskari Laaksonena. Celkově Finsko přehrálo Slovenskou zaslouženě 5:1!

Finsko si tedy polepšilo na dvě vítězství a šest bodů. Slovensko je po třech zápasech stále na nule a v posledním utkání skupiny musí bezpodmínečně porazit Kazachstán, pokud tedy chce postoupit do vyřazovacích bojů!

59:48
    Vyloučení v týmu Finsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Samuli Vainionpää.

59:35
    Santeri Virtanen podržel kotouč za brankou Hlavaje a Finsko chce dohrát utkání v poklidu.

58:51
    Vyloučení v týmu Finsko (Otto Latvala – 2 min., držení).

58:27
    A právě Miloš Kelemen hned po naskočení z trestné lavice výborně přibrzdil svou útočnou akci a ranou přes obránce orazítkoval pravou tyč!

58:00
    Vyloučený Miloš Kelemen je na ledové ploše.

57:45
    Martin Fehérváry vyvezl kotouč až za branku Finska. Z této přesilovky Seveřané neudeří.

57:05
    Oskari Laaksonen vypálil od modré vedle branky kotouč opustil po mantinelu útočné pásmo Finska.

56:26
    Slovensko se osvobodilo vyhozením přes všechny čáry a následně se vyhnali Finové sami z útočné třetiny.

56:00
    Vyloučení v týmu Slovensko (Miloš Kelemen – 2 min., hákování).

55:23
    A Finům kombinace v útočné třetině náramně jde. Rasmus Kupari mohl dorážet do odkryté branky, poté Samuel Hlavaj vyrážel střelu Otto Latvali, no Slováci teď nevěděli, kde jim hlava stojí.

54:32
    Teď už Finové hrají s pukem v útočné třetině. O vítězi je nejspíš rozhodnuto.
    53:01 Oskari LAAKSONEN - 1:5

53:01
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Je tu pátá branka Finska! Samuelu Hlavajovi bude zvonit v uších ještě na hotelu. Eeli Tolvanen objel jeho branku, nabil OSKARU LAAKSONENOVI a ten dělovkou z první o horní tyč zvýšil náskok mladých Finů – 1:5! Asistence: Eeli Tolvanen a Ukko-Pekka Luukkonen.

52:11
    Ukko-Pekka Luukkonen teď už zasahovat musel, jeho lapačka si smlsla na střele Miloše Fafráka od pravého mantinelu.

51:01
    Adam Ružička se nádherně protáhl svou kličkou, nicméně kotouč se zasekl pod bruslemi finského obránce, a tak se slovenský útočník do šance nedostal.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 37. Roman (Fehérváry, Ivan) – 13. Jokiharju (Heponiemi, Tolvanen), 17. Virtanen (Vaakanainen, Talvitie), 23. Heinola (Kakko, Jokiharju), 34. Lundell (Heinola), 54. Laaksonen (Tolvanen, Luukkonen)

Slovensko: Hlavaj (Sklenár) – Ivan, Fehérváry (C), Korenčík, Žiak, Dlugoš, Demo, Golian – Liška (A), Roman, Hrehorčák – Pospíšil, Ružička, Krivošík (A) – Kelemen, Kollár, Fafrák – Regenda, Baláž, Kukuca.
    Finsko: Luukkonen (Lindberg) – Jokiharju (A), Heinola, Laaksonen, Vaakanainen (A), Utunen, Latvala, Honka – Tolvanen, Kupari, Heponiemi – Kakko, Lundell, Nyman – Talvitie (C), Virtanen, Ylönen – Engberg, Moilanen, Vainionpää – Puustinen.

Rozhodčí: Ansons, Sjoqvist – Harrington, Hynek