Boston – Buffalo 2:1 (kon.) | Montreal – Nashville 1:4 (kon.) | Florida – Columbus 3:4 (po pr.)
Toronto – Vancouver 5:0 (kon.) | St. Louis – NY Islanders 3:4 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 4:0 (kon.)
San Jose – Tampa 5:2 (kon.) | Ottawa – Carolina 4:5 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:2 (kon.)
Arizona – NY Rangers 5:0 (kon.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.) | Detroit – Washington 2:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Vancouver Canucks
Neděle 06.01.2019, 01:15 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hokejisté Toronta a Vancouveru spolu svedou souboj v noci ze soboty na neděli. Půjde o duel aktuálně třetího týmu Východní konference z Toronta a devátého celku Západní konference.

Toronto se pokusí na domácím ledě po dvou porážkách konečně dosáhnout opět na vítězství a napravit své zaváhání z domácích zápasů s Islanders a Minnesotou.

Vancouver odehraje v Torontu poslední duel z šestizápasového tripu, během něhož dokázal vybojovat hned tři cenné výhry. Zakončí svůj výjezd dalším dvoubodovým ziskem?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Kaskisuo) – Hainsey, Rielly, N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares, Co. Brown – W. Nylander, Matthews, A. Johnsson – Kapanen, Kadri, Marleau – Moore, F. Gauthier, P. Lindholm.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Ch. Tanev, Edler, Stecher, D. Pouliot, Gudbranson, B. Hutton – Eriksson, Horvat, Roussel – Virtanen, M. Granlund, Bärtschi – Boeser, B. Sutter, Goldobin – Motte, Beagle, Schaller..

00:01

00:14
    Po pár vteřinách se Toronto dopouští nepřesnou rozehrávkou zakázaného uvolnění.

01:06
    Hutchinson si připisuje první zákrok na své konto. Edlerovu ránu od modré drží ve své výstroji a přerušuje hru.

01:50
    Do útoku se tlačí i domácí tým.

02:15
    Gardiner a Marner si vylámali zuby na Markströmovi, jemuž se podařilo vyrazit puk. Jeho spoluhráči poté dostávají puk do neutrální zóny.

02:35
    Toronto bylo zastaveno při návratu do útoku vystřelením puku na střídačku.

03:20
    Maple Leafs pořádají jeden nájezd do útočného pásma za druhým.

03:38
    Nylander se zpoza levého kruhu pokusil zakončit přes clonu, puk ale Markström chytá.

04:40
    Horvat se před brankovištěm k teči letícího kotouče nedostal, ten skončil jen na zadním mantinelu.

05:12
    Zakázané uvolnění Toronta.

05:59
    Po krátkém náporu Toronta byl puk vytlačen do středního pásma a vystřelen na střídačku domácích.

06:45
    Canucks se ubránili dalšímu útoku soupeře a vyváží puk ze svého pásma.

07:09
    Jejich útočný výpad ale nadvakrát přináší jen ztrátu puku.

08:08
    Pouliot se vydal na útočný výlet, projel středním pásmem až do pravého kruhu, ale jeho střelu Hutchinson srazil na zadní mantinel.

08:54
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení! Rielly vypálil od modré a před brankovištěm dokázal JOHN TAVARES kotouč protečovat pod horní tyčku Markströmovy klece. Asistence: Morgan Rielly, Connor Brown.
    08:54 John TAVARES - 1:0

10:35
    Horvat zachytil výbornou přihrávku na útočné modré čáře a vyjel proti Hutchinsonovi. Brankář domácích jeho zakončení srazil na zadní mantinel.

11:10
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

11:55
    Domácí v tuhém souboji u mantinelu v útočném pásmu uspět nedokázali a o puk přichází.

12:20
    Stecherovo nahození od modré bylo protečováno na Hutchinsona. Ten puk vyrazil před sebe, přitáhl holí a přerušil hru. Komerční pauza.

12:45
    Kadri se dostal k nečekané dorážce na levé straně brankoviště, ale položený beton hostujícího brankáře nepřehodil!

13:07
    Nahozený puk ze strany Vancouveru Hutchinson ukryl do lapačky a přerušil hru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

14:30
    Domácí vyrazili do přečíslení, TREVOR MOORE se vřítil do útočného pásma na pravé straně a nakonec nevyužil najíždějícího Lindholma. Rozhodl se střílet sám a prostřelil Markströma z pravého kruhu. Asistence: Igor Ožiganov.
    14:30 Trevor MOORE - 2:0

15:33
    Hra je přerušena v obranném pásmu Toronta. Horvatova střela byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.

15:57
    Rielly se protlačil ke střele mezi kruhy, Markström letící puk ramenem vytěsnil na zadní mantinel.

16:25
    Další zákrok hostujícího brankáře, který vychytal Johnssona a poté i Nylandera z bezprostřední blízkosti.

17:22
    Tanev nahazoval ze středního pásma na Hutchinsona, puk byl ale zblokován.

17:45
    Bärtschi v pravém kruhu poslal prudký puk na branku domácího celku. Hutchinson přerušuje hru. Komerční přestávka.

18:16
    Hutchinson lapačkou zastavil tvrdou ránu Edlera od modré a nedal šanci dvěma hráčům Vancouveru, kteří číhali na dorážku.

19:23
    Další dalekonosná rána Edlera, ale Hutchinson opět puk chytá.

19:35
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Andreas Johnsson – 2 min., nedovolené bránění).

19:59
    V samém závěru třetiny se Vancouver dostal ke dvěma nebezpečným střelám, ale obě se podařilo Hutchinsonovi vyrazit!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině dokázali hokejisté Toronta dvěma góly skvěle zahájit duel dvou kanadských celků. Domácí, kteří na svém ledě prohráli poslední dva zápasy, vykročili za nápravou nepovedených výsledků skutečně dobře. Naopak Vancouver na závěr svého šestizápasového tripu zatím moc radosti mít nemůže.

Další třetina začne přibližně v 02:10.

20:01

20:43
    Hutchinson schytal střelu Bärtschiho do masky. Hra poté chvíli pokračovala, ale byla přerušena kvůli hře vysokou holí.

21:01
    Edlerova střela od modré byla zablokována, Bartschi poté přestřelil branku a Toronto vyhazuje puk.

21:35

22:29
    Virtanen se v pravém kruhu dostal ke střele zpoza obránce, ale Hutchinson dál drží čisté konto.

23:50
    Domácí šli ve dvou do přečíslení, ale dobrý obranný zákrok Pouliota jejich šanci zmařil.

24:04
    Zakázané uvolnění Vancouveru.

24:56
    Hutchinson sbírá do lapačky nahozený puk a přerušuje hru.

25:19
    Do dobré šance se dostal Gardiner v levém kruhu, ale Markström zatím ve druhé třetině nekapituluje.

26:27
    Ani další útok Toronta se nesetkal s úspěchem. Kapanena hostující brankář vychytal, stejně tak z dorážky Ožiganova a další dorážka Marleaua byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.

26:56
    Edlerova prudká střela od modré se opět stala kořistí Hutchinsona. Edler dnes zatím nemá moc štěstí, střelecky je přitom velmi aktivní.

27:34
    Aktivita Toronta roste, spousta jejich střel ale končí mimo tři tyče hostů.

28:45
    V šanci na druhé straně Motte, který obkroužil branku a rychle po vyjetí zakončil. Hutchinson vyráží.

29:41
    Matthews prokázal svou šikovnost, když vymíchal s pukem obránce před sebou a z levého kruhu vystřelil směrem pod horní tyčku. Jenže trefil přímo Markströmovu hruď.

30:20
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. U puku jsou domácí.

30:40
    Markströmovi vypadl po zákroku puk, k jeho štěstí ale odskákal k zadnímu mantinelu. Akce domácích pokračuje.

31:12
    Rána od modré byla sražena na zadní mantinel. Po chvilce dalšího přetahování se Vancouveru podařilo dostat puk ze svého pásma.

31:51
    Zakázané uvolnění Canucks.

32:14
    Stecher zkusil štěstí od modré, na Hutchinsona ale nevyzrál. Komerční přestávka.

32:59
    Do útoku se zase natlačili domácí. Marleau před brankovištěm zkoušel tečovat rychlou střelu od modré, ale nepodařilo se mu letící puk zasáhnout.

34:20
    Pokus o rychlé rozehrání podél mantinelu Torontu nevyšlo. Je z toho jen zakázané uvolnění.

34:57
    Rychlý přechod do útoku se pokusil zakončit Gardiner, ale jeho rána z nápřahu se stala kořistí Markströma, který puk vyrazil.

35:08
    Bleskový útok Vancouveru, Goldobin pálil mimo.

35:35
    A zase se hra přesunula do obranné třetiny hostů. Riellyho střela byla zachycena brankářem. Komerční přestávka.

36:02
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Gardiner – 2 min., podrážení).

36:45
    Domácím se podařilo vyhodit puk ze svého pásma.

37:12
    Vancouver přišel o útočné pásmo a musí se pro puk vracet.

37:46
    Další vyhození Toronta, které se oslabení brání výborně.

38:02

38:40
    Hraje se dlouho bez přerušení. Jenže oba týmy se marně snaží dostat do šance, útoky končí ztrátami.

39:35
    Dvě zakončení Toronta, respektive pokusy o něj, byla zablokována.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina branku nepřinesla a Toronto nadále vede před domácím publikem 2:0. Střelecky byli aktivnější domácí, ale Markström tentokrát nekapituloval.

Další třetina začne přibližně v 03:03.

40:01

40:33
    Třetí třetinu zahájili útokem domácí hokejisté. Markström si ale s jejich výpadem poradil a chytil puk do lapačky.

40:52
    Matthews, stejně jako poté Gardiner, míjí zpoza kruhů branku.

41:28
    Maple Leafs se nepřesnou rozehrávkou dopustili zakázaného uvolnění.

41:56
    Kadri (TOR) se probil ke dvěma střelám. První Markström vyrazil, druhá šla na zadní mantinel.

42:06
    Rychlý přechod Vancouveru do útoku přinesl jen hodně nepřesnou střelu Boesera.

43:20
    Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení. Oba týmy se pravidelně střídají v držení puku.

44:45
    Dlouhá pasáž bez přerušení byla nakonec ukončena gólem domácího týmu! AUSTON MATTHEWS si zajel za branku, vybruslil na pravé straně a rychle zakončil mezi betony Markströma! Asistence: Andreas Johnsson.
    44:45 Auston MATTHEWS - 3:0

via Gfycat

45:08
    Hutchinson si připsal dvacátý zákrok v utkání. Virtanen na něho zpoza levého kruhu nevyzrál.

45:39
    Tavaresova střela zpoza kruhů byla sražena do ochranné sítě.

46:48
    Rielly z pravého kruhu prudce vypálil, brankář Vancouveru vyrazil a hosté dostávají puk ze svého pásma. Vancouver by nutně potřeboval nějaký souvislý tlak, aby s výsledkem mohl něco udělat.

47:17
    Ale šance na to zatím jsou jen minimální. Další útok domácích tentokrát přinesl nepřesnou střelu Marleaua.

47:40
    Hra je přerušena po postavení mimo hru. Komerční přestávka.

48:12
    Marner zpoza kruhů minul branku Canucks. Domácí dál předvádí hodně velkou aktivitu a prakticky tím hatí veškeré šance soupeře na nějaký větší nápor na branku Hutchinsona.

49:35
    Vancouver ani nemůže těšit, že se hrají dlouhé pasáže bez přerušení a bez šance na vhazování před brankou soupeře.

50:47
    Markström musel zastavit letící puk a přerušit hru, aby nepřipustil nebezpečnou dorážku. Komerční pauza.

51:55
    Dá se říct, že je rozhodnuto! Hutton nedokázal vyhodit puk a za brankou o něj přišel. Matthews poté našel ANDREASE JOHNSSONA, který si vyjel do pravého kruhu a střelou na vzdálenější tyč překonal počtvrté Markströma. Asistence: Auston Matthews.
    51:55 Andreas JOHNSSON - 4:0

52:30
    Toronto je při chutí a dál se zkouší tlačit do útoku. Kapanenovu střelu Markstrom vyrazil.

53:15
    Canucks se dostává téměř při každém útoku soupeře pod tlak.

54:03
    Dvě prudké střely hostů od modré, obě ale Hutchinson dokázal zlikvidovat.

54:17
    Canucks, ve snaze o rychlý návrat do útoku, zahráli zakázané uvolnění.

54:49
    Tak tomuhle se říká smůla! IGOR OŽIGANOV nahazoval před branku soupeře, kam si sjížděl Matthews, ale puk až k němu nedoputoval. Za záda vlastního brankáře si ho totiž srazil nohou jeden z obránců. Asistence: Auston Matthews, Travis Dermott.
    54:49 Igor OŽIGANOV - 5:0

via Gfycat

55:07
    Hra je přerušena, komerční přestávka.

55:50

56:01
    Domácí vyhazují kotouč. Canucks cítí šanci alespoň na čestný gól, ale potřebují se udržet v útočném pásmo.

56:28
    No, místo toho se málem prosadilo Toronto v oslabení. Přihrávka před brankoviště ale byla příliš prudká.

56:39
    Hutchinson přerušuje hru a Vancouver tak vybojoval vhazování v útočném pásmu.

56:49
    Po sražené střele hostí se Torontu daří opět vyhodit.

57:15
    Hutchinson vyrážečkou vytěsnil puk na zadní mantinel. Domácí poté vyhazují.

57:50

58:20
    Hra stále nebyla přerušena a přelévá se ze strany na stranu.

58:33
    Dermott se dostal ke střele od modré, Markström puk zachytil na hrudi a přerušil hru.

59:40
    Závěrečné vteřiny tráví domácí tým v útoku.

Po dvou domácích porážkách dokázalo Toronto vybojovat vítězství, když přehrálo Vancouver hladce 5:0. Canucks naopak nezakončili svůj šestizápasový trip zrovna pozitivně, když prohráli podruhé za sebou a ještě navíc vysokým rozdílem.

Tři hvězdy utkání
    1. Michael Hutchinson (TOR) 28 zák., 100 %
    2. Trevor Moore (TOR) 1+0
    3. Auston Matthews (TOR) 1+2

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:54:01)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 9. Tavares (Rielly, Co. Brown), 15. Moore (Ožiganov), 45. Matthews (A. Johnsson), 52. A. Johnsson (Matthews), 55. Ožiganov (Matthews, Dermott)

Rozhodčí: Furlatt, Luxmore – Murphy, Berg