Boston – Buffalo 2:1 (kon.) | Montreal – Nashville 1:4 (kon.) | Florida – Columbus 3:4 (po pr.)
Toronto – Vancouver 5:0 (kon.) | St. Louis – NY Islanders 3:4 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 4:0 (kon.)
San Jose – Tampa 5:2 (kon.) | Ottawa – Carolina 4:5 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:2 (kon.)
Arizona – NY Rangers 5:0 (kon.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.) | Detroit – Washington 2:3 (kon.)

3. Ryan O'Reilly (STL) 1+0 (04:42:05)

Domácí celek vedl o dvě branky, po první třetině tak byl lepší klub. Ve druhé třetině dokázali hosté snížit, trefil se Matt Martin. Ve třetí části hry pak na 2:2 srovnal Jordan Eberle. Johnny Boychuk poslal hosty poprvé v zápase do vedení, které navýšil Anders Lee. Při hře bez brankář dokázal Ryan O'Reilly snížit. V samotném závěru své šance už St. Louis nevyužilo. Dva body bere New York Islanders.

59:40
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., držení).

59:40
    Alex Pietrangelo to zkoušel individuálně, dostal se do šance, ale brankáře nepřekonal.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině, domácí znovu v šesti.

58:44
    Postavení mimo hru znamená, že se bude vhazovat ve středním pásmu, a tak musí domácí brankář znovu na led.
    58:27 Ryan O'REILLY - 3:4

58:27
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je sníženo, chytře to udělal RYAN O'REILLY. Získal odražený kotouč od zadního mantinelu a odrazil jej od brankáře z hodně ostré pozice za brankovou čáru. Asistence: David Perron a Vladimir Tarasenko.

58:04
    Tlak Blues pokračuje dál, hostující obrana musí být velmi pozorná.

57:50
    Leo Komarov mířil přes celé kluziště, ale trefil tyčku.

57:20
    Mnoho času už domácí celek nemá, prohrává o dvě branky.

56:48
    Alex Pietrangelo musí rozehrávat ve středním pásmu. Následně rychle zakončoval Brayden Schenn. Jeho ránu kryje Robin Lehner.

56:30
    Islanders dostali kotouč do středního pásma, následně šli střídat.

56:20
    Colton Parayko mohl zakončovat, ale rána mu nesedla.

56:03
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

55:31
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Do výraznější šance se nemůže dostat.

55:14
    Komerční přestávka.
    55:04 Anders LEE - 2:4

55:04
    Islanders právě vstřelili branku!
    Své šance domácí celek neproměnil, a tak přichází trest, po rychlé akci se do šance dostal ANDERS LEE. S první jeho střelou si brankář dokázal poradit, vyrazil kotouč a na dorážku byl krátký. Asistence: Devon Toews a Scott Mayfield.

55:01
    Islanders rozehrávají od své branky.

54:30
    Colton Parayko pálil od modré čáry, jeho rána byla snadným soustem pro brankáře.

54:03
    25:12, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, převahu mají i optickou hokejisté St. Louis. Jenže na góly prohrávají.

53:38
    Blues sice přesilovku neproměnili, ale dál jsou aktivní a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.

53:02
    Robin Lehner kryje znovu kotouč, vhazovat se tak bude v útočném pásmu.

52:53
    Robert Thomas pálil z dobré pozice, jeho rána byla tečovaná mimo hrací plochu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:00
    Domácí přesilovka pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej, Blues se rychle pokouší dostat do útočného pásma.

51:30
    Vladimir Tarasenko sice dostal kotouč v přesilovce do branky, ale nemůže platit pro úmyslné kopnutí.

51:14
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., podrážení).

50:27
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, hostující celek otočil stav zápasu a vede. Domácí se nyní musí výrazně snažit a přidat.

50:18

48:38
    Oddechový čas pro domácí.
    48:38 Johnny BOYCHUK - 2:3

48:38
    Dva góly Islanders za 11 sekund a všechno je rázem jinak. Hosté se dostávají třemi góly v řadě do vedení. JOHNNY BOYCHUK se prosazuje ze střední vzdálenosti střelou zápěstím. Asistence: Casey Cizikas.
    48:27 Jordan EBERLE - 2:2

48:27
    Hostující celek nyní dokázal vyrovnat, JORDAN EBERLE obkroužil branku, vylepšil si střeleckou pozici a zakončil. Jeho rána prošla brankáři mezi rukou a tělem. Asistence: Anders Lee a Adam Pelech.

46:17
    Sledujeme rychlý hokej, který nyní ovšem nabízí poměrně malé množství šancí.

46:09
    Komerční přestávka. Domácí celek před malou chvílí prohospodařil přesilovku.

45:44

45:35
    Tato přesilovka rozhodně není ozdobou tohoto zápasu.

45:20
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, domácí tak musí znovu vyklidit útočné pásmo.

44:41
    Vladimir Tarasenko pálil z první, bez přípravy vyslal kotouč na branku, ovšem brankáře Lehnera prostřelit nedokázal.

44:00
    Domácí celek má k dispozici přesilovou hru, ovšem do útočného pásma se zatím nedostal.

43:44
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., vysoká hůl).

43:30
    Robert Thomas připravil střeleckou pozici pro Jadena Schwartze, jehož projektil kryje Robin Lehner.

42:36
    Ačkoliv začal domácí celek třetí třetinu aktivně, tak si zatím výraznější šanci nevypracoval.

41:46
    Aktivně hrající domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:34
    Robert Bortuzzo nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

41:03
    Josh Bailey pálil dvakrát na branku z předbrankového prostoru, domácí brankář si dokázal poradit.

40:30
    Jake Allen vyjel za svou branku, odkud rozehrává na spoluhráče.

40:01
    Zápas pokračuje dál, třetí třetina právě začala.

40:01

Střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté (18:8), nicméně vedou jen o jednu branku. Ve druhé části hry dokázal snížit hostující Matt Martin.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:07
    Blues zakončovali od modré čáry, rána byla hodně nepovedená.

38:46
    Domácí celek kontroluje hru, hraje aktivněji. Robby Fabbri se do střelecké pozice nedostal.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:23
    Robert Thomas se dokázal propracoval do útočného pásma, udělal zpětnou kličku, ale o kotouč přišel.

36:47
    Ryan O'Reilly rozehrává od své branky. Vladimir Tarasenko v útočném pásmu ovšem o o kotouč přišel.

36:16
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Domácí celek je střelecky aktivnější. V tomto ohledu vede 19:8, na góly vede jen o jeden.

35:08
    Oskar Sundqvist svou velkou šanci v brejku neproměnil. Komerční přestávka.

34:12

34:07
    Colton Parayko páli od modré čáry, jeho ránu vyrazil snadno Robin Lehner.

33:52
    Ani domácí se v početní výhodě nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

33:24
    Jake Allen má kotouč u své branky, rychle pro něj spěchá Vince Dunn.

33:01
    Vladimir Tarasenko ránou ze střední vzdálenosti minul branku, následně hosté vyhazují přes všechny čáry.

32:47
    Ryan O'Reilly ani David Perron nedokázali své dobré pozice proměnit ve výraznější šance.

32:12
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., hákování).

32:01

31:30
    Ryan Pulock pálil nepřesně, následně jeho kolegové musí znovu vyklidit útočné pásmo.

31:12
    Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu stabilněji, domácí znovu vyhazují.

30:20
    Nick Leddy musí rozehrávat od své branky, domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

30:03
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál, sledujeme přesilovku Islanders.

30:01

30:01
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robby Fabbri – 2 min., hákování).

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, bude se vylučovat.

29:04
    Domácí hrají hodně aktivně, Robin Lehner kryje další střelecký pokus Blues, vhazovat se tak bude v jejich útočném pásmu.

28:20
    Tyler Bozak pálil z dobré pozice, jeho projektil ale dokázala hostující obrana zblokovat.

27:01
    Hostům se v první polovině druhé třetiny podařilo snížit na rozdíl jediné branky, nyní se domácí pomalu vrací ke své aktivní hře z první třetiny. Komerční přestávka.

25:43
    Domácí celek se snaží hrát aktivně, ale musí myslet také na obranu, rozdíl ve skóre je jednobrankový.

25:26
    Mathew Barzal přihrával za sebe, kde tušil spoluhráče. On tam sice byl, ale také domácí obránce, který vybojoval kotouč.

23:10
    Dva hostující hokejisté upadli ve středním pásmu, díky tomu se uvolnil prostor pro domácí. Jaden Schwartz se sice dostal do útočného pásma, ovšem vypálit na branku nedokázal.
    22:25 Matt MARTIN - 2:1

22:25
    Z kraje druhé třetiny dokázal hostující celek snížit. Puk vybojoval Casey Cizikas, který přihrával před branku. Tam byl mezi obránci MATT MARTIN. Domácí beci jej nechali zakončit a jeho rána propadla až za brankovou čáru. Rychlá akce se vyplatila, je sníženo. Asistence: Casey Cizikas a Cal Clutterbuck.

22:09
    Robin Lehner ukryl kotouč do rukavice, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

21:30
    New York Islanders svou přesilovku neproměnil, domácí hrají v plném počtu.

21:12
    Ivan Barbašev to zkoušel při vlastním oslabení, dostal se do střelecké pozice, položil si brankáře, ovšem jeho beton nepřehodil.

20:01

Střelecky aktivnější (9:6) domácí celek vede po první třetině o dvě branky. Nejprve se prosadil Brayden Schenn, a pak v sedmnácté minutě výborně tečoval střelu od modré čáry Zachary Sanford.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:27
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Nick Leddy pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

19:16

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

18:50
    Bude se vylučovat, hosté mají ponechanou výhodu, hrají bez brankáře.

17:54
    Jake Allen musel po delší době zasahovat, tentokrát jeden z hostujících hráčů pálil od modré čáry.

17:40
    New York Islanders se snaží hrát aktivně, ale má problémy s přechodem do finální fáze.
    16:37 Zachary SANFORD - 2:0

16:37
    Aktivní hra přinesla domácím dvoubrankové vedení. Vince Dunn vypálil od modré čáry a jeho projektil výborně před brankou tečoval ZACHARY SANFORD. Puk zapadl přesně pod horní tyčku, Robin Lehner nedokázal zasáhnout. Asistence: Vince Dunn a Tyler Bozak.

15:55
    Alexander Steen pokračoval v útočném pásmu, jenže Tyler Bozak nedokázal zakončit. To se povedlo až později a Vladimir Tarasenko vyslal na branku nebezpečnou ránu.

15:24
    To už nyní neplatí, neboť další ránu Alexe Pietrangela zastavit hostující brankář.

15:03
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba kluby vyprodukovaly pět střel.

14:25
    Další komerční přestávka.

14:00
    Šest minut hry zbývá do konce první třetiny, Brayden Schenn se sice dostal do útočného pásma s kotoučem na holi, ale nezakončit přesně.

13:36
    Špatná rozehrávka St. Louis znamená vhazování v jeho obranném pásmu.

13:10
    Blues se dostali do útočného pásma, Oskar Sundqvist zakončoval z kruhu, jeho ránu vykopl betonem brankář Robin Lehner.

12:46
    5:4, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, mírně aktivnější je domácí celek.

12:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

11:47
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Islanders.

11:30
    Mathew Barzal to zkoušel individuálně, obránce sice oklamal, ale jeho střela byla hodně nepovedená, kotouč mu sjel z hole.

10:33
    Zakázané uvolnění se nepíská, domácí obrana musí hrát kotouč. Což se podařilo, ovšem rychlý přechod do útočného pásma už ne.

10:04
    Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

09:13
    4:2, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, aktivnější jsou domácí hokejisté.

08:50
    Jake Allen rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se příliš daleko v útočném pásmu nedostali.

08:06
    Jay Bouwmeester aktivně napadal rozehrávku soupeře, následně se ale do šance dostal hostující celek. V ideální pozici stojící Jordan Eberle netrefil branku.

07:48
    Sledujeme zajímavý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu.

07:30
    Anthony Beauvillier rozjel útočnou akci svého celku, jeho spoluhráč následně nepřesně zakončovat.

07:08

06:21
    David Perron do zkoušel dobrou střelou z mezikruží, trefil hokejku Ryana Pulocka, která kotouč odrazila mimo hrací plochu.

06:08
    Vladimir Tarasenko zakončoval, jeho ránu dokázal brankář New Yorku vyrazit.

05:42
    Domácí celek sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

05:08
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Joshua Ho-Sang – 2 min., hákování).
    04:11 Brayden SCHENN - 1:0

04:11
    Domácí celek se dostává do vedení díky své aktivní hře. Jay Bouwmeester pálil od modré čáry, jeho ránu tečoval před brankou Jaden Schwartz . Puk se dostal do míst, kde byl zcela volný BRAYDEN SCHENN. Asistence: Jaden Schwartz a Jay Bouwmeester.

03:37
    Jordan Eberle zakončoval další akci Islanders, tentokrát už domácí brankář zasahovat musel.

03:02
    Ryan Pulock se dostal do pozice na modré čáře, ze které mohl zakončit. Jeho projektil byl zblokovaný.

02:27
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry. Ivan Barbašev pálil od modré čáry, brankář hostujícího celku byl připravený.

01:01
    Alexander Steen se dostal v útočném pásmu k odraženému puku a chtěl bych zakončovat. Rána mu však nesedla.

00:34
    Domácí celek začal aktivně, Colton Parayko obkroužil branku a pokoušel se rychle zasunout kotouč k tyčce. Brankář Robin Lehner byl připravený.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, Steen, Thomas – Sanford, Bozak, Tarasenko – Fabbri, Barbašev, Sundqvist.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee, B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey – Dal Colle, Komarov, Ho-Sang – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck..

Poslední zápase se St. Louis Blues povedl na výbornou. V domácím prostředí nastoupilo proti obhájci Stanley Cupu, Washingtonu Capitals, a vyhrálo 5:2 Za Blues se prosadilo pět různých střelců. Robert Thomas, Colton Parayko, Oskar Sundqvist, Alex Pietrangelo a Tyler Bozak, Jake Allen si připsal 23 zákroků. Utkání vynechal Vladimir Tarasenko, který v pátek trénoval a v sobotním zápase by mohl nastoupit.

Islanders v posledním zápase nastoupili proti Chicagu a dokázali vyhrát v prodloužení 3:2. Rozhodující branku vstřelil coby svou premiérovou v NHL Davon Toews ve svém pátém zápase v NHL. Oba góly Islanders v základní hrací době zaznamenal Matthew Barzal, který vyhrál posledních pět zápasů a z posledních devíti hned osm. První vzájemný zápas letošní sezóny se hraje dnes, odveta pak za deset dní v Barclays Center.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a New York Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. B. Schenn (Schwartz, Bouwmeester), 17. Sanford (Dunn, Bozak), 59. R. O'Reilly (Perron, Tarasenko) – 23. M. Martin (Cizikas, Clutterbuck), 49. Eberle (Lee, Pelech), 49. Boychuk (Cizikas), 56. Lee (D. Toews, Mayfield)

Rozhodčí: MacDougall, Dwyer – Cherrey, Shewchyk

Diváci: 16 801