Union Berlín – Sandhausen 2:0 (kon.) | Bochum – Paderborn 1:2 (kon.) | Fürth – Duisburg 1:0 (kon.)
VfL Bochum
1:2 (0:2)
SC Paderborn 07
Sobota 09.02.2019, 13:00 • Vonovia Ruhrstadion, Bochum • 2. německá Bundesliga • 21. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (14:59:31)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 19:14.

Je konec. Paderborn dnes dokázal zvítězit na půdě Bochumu 2:1 a připisuje si tři body do tabulky, ve které se posouvá na páté místo.
    Už v první minutě poslal hosty do vedení po skvělé střele Zolinski. Následně byla hra vyrovnaná a byly slyšet taky tyče. Nakonec jsme se gólu dočkali ještě v nastaveném čase, kdy se prosadil Michel. Ve druhém poločasu hra nebyla tak atraktivní, ale v 80. minutě se prosadil Hinterseer, který tak snížil. Následně ale už domácí nedokázali srovnat.

90+5

90+5
    Následně ale přišel faul z domácí strany a to je pravděpodobně konec nadějí Bochumu.

90+4
    Domácí ještě získali volný kop, což je jejich poslední šance.

90+4
    Posléze se ovšem hostující hráč ocitl v ofsajdu, ale to už zbývá pár vteřin do konce dnešního zápasu.

90+3
    Tekpetey se dopustil faulu na polovině soupeře.

90+3
    Brankář Riemann nyní musel jít z brány skoro, až na polovinu hrací plochy, aby byl u balónu dříve, než soupeř.

90+2
    Hosté nyní získali balón a pokoušejí se o nákopy do vápna, což se jim ale moc nedaří.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+1
    Posléze se domácí mužstvo dopustilo faulu ve středu hřiště, což hraje Paderbornu do karet.

90
    Ovšem následný centr nic vážnějšího nepřinesl a obrana Paderbornu odkopla balón.

89
    Tekpetey ještě následně obdržel žlutou kartu za nesportovní chování.

89
    Bochum získal volný kop na levé straně a může vyrovnat na 2:2.

88
    Domácí se dožadovali penalty, ale nakonec je z toho pouze ofsajd.

87
    Následná rána ale letěla jen do míst, kde byl připraven Riemann a stále je to o gól.

86
    Nyní Paderborn získal přímý kop z velice dobré pozice, když byl opět atakován Tekpetey.

85
    Tekpetey byl zfaulován Soaresem ve středu hřiště.

85
    Brankář Zingerle uviděl kartu žluté barvy za zdržování při odkopu od brány.

84
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Klement, přichází Gjasula.

83
    Domácí se dál snaží srovnat stav utkání, ale tentokrát se jim nepodařila přihrávka na pravé straně.

81
    Hosté získali autové vhazování na své polovině.
    80. Lukas HINTERSEER - 1:2

80
    Bochum právě vstřelil branku!
    No pozor! Domácí snižují deset minut před koncem na 1:2. Centr z levé strany byl velice dobrý a domácí hráč ho hlavou mířil na zadní tyč, kde ho ještě těsně před brankovou čárou dorazil LUKAS HINTERSEER!

80
    Posléze přišel faul Gueyeho ve středu hřiště a u balónu tak bude Bochum.

80
    Deset minut před koncem se do střely opřel Tekpetey, ale jeho pokus letěl vysoko nad domácí svatyní.

79
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Proger, přichází Antwi-Adjej.

78
    Bochum zvyšuje svou aktivitu v útoku a nechává tak zadní vrátka otevřené. Můžeme se těšit ještě na dramatické chvilky.

76
    Domácí si chtěli vymodlit penaltu, ale rozhodčí ukázal, že hra bude pokračovat.

75
    Zbývá nám posledních patnáct minut a Paderborn pořád vede na půdě Bochumu 2:0.

74
    Domácí gólman Riemann měl menší problémy s chycením míče, ale to se mu nadvakrát nakonec povedlo.

73
    Zoller si udělal místo pro střelu, ale ta nakonec neměla moc razance.

72
    Hosté se dopustili faulu ve středu hrací plochy a hra je přerušena.

70
    Posléze sice přišel centr z pravé strany, ale ten nebyl nijak nebezpečný a letěl pouze do rukou Zingerleho.

69
    Už to vypadalo na nadějnou akci domácích, ale celou akci zbrzdil domácí hráč na levé straně.

68
    Střídání v týmu VFL Bochum: ze hřiště odchází Sam, přichází Zoller.

67
    Hostující borec se dostal ke střele zpoza vápna, ale ta byla jen zblokována a dopředu se tak může vydat Bochum.

65
    A opět je hra přerušena, jelikož je ošetřován Losilla, který schytal tvrdou ránu od soupeře.

63
    Domácí se provinili dalším faulem ve středu hrací plochy a stále tak tahají za kratší konec v dnešním zápase.

61
    Střídání v týmu VFL Bochum: ze hřiště odchází Tesche, přichází Maier.

60
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Zolinski, přichází Gueye.

59
    Tesche se dopustil nedovoleného zákroku ve vápně soupeře a hra je tak opět přerušena.

58
    Centr domácích z volného kopu byl sražen do zámezí a následuje tak rohový kop pro Bochum.

57
    Klement ovšem bude moct dále pokračovat a hra pokračuje také.

56
    Po chvíli přišel faul ve středu hrací plochy od domácího hráče a na hřišti jsou lékaři.

55
    Nyní se Kruse snažil dostat ke hlavičce, ale brankář Zingerle šel nekompromisně po míči, který také chytil.

53
    Opět domácí nevymysleli nic nebezpečného směrem dopředu a hra tak momentálně není příliš pohledná.

51
    Začátek druhé půle nám toho zatím moc nepřináší, jelikož u míče jsou sice domácí, ale ti se nemohou dostat přes obranu Paderbornu.

49
    Opět si hostující obrana poradila s nákopem Bochumu.

48
    Žlutou kartu dostává Losilla (VFL Bochum).

47
    Domácí si sice vytvořili střeleckou příležitost, ale následná rána byla zblokována.

46

Druhý poločas začne přibližně v 14:04.

První poločas je u konce a Paderborn vede 2:0, jelikož se mu podařil jak začátek tak konec této půle. Už v první minutě poslal hosty do vedení po skvělé střele Zolinski. Následně byla hra vyrovnaná a byly slyšet taky tyče. Nakonec jsme se gólu dočkali ještě v nastaveném čase, kdy se prosadil Michel.

45+1
    45+1. Sven MICHEL - 0:2

45+1
    Paderborn právě vstřelil branku!
    Tak tohle je obrovská chyba domácího obránce Baumgartnera, který se po autovém vhazování snažil přihrát míč svému brankáři, ale do přihrávky nedal moc razance. K balónu se tak dostal SVEN MICHEL, který se dostal přes gólmana a posléze zakončil do prázdné brány.

45
    Hostující hráč se snažil zakončit z voleje, ale zamířil pouze vedle brány.

43
    Opět je to jen faul z domácí strany, který se provinil Hinterseer, který už má žlutou kartu a může být rád, že nešel do šatny.

41
    Ovšem následná střela letěla jen vedle domácí svatyně.

40
    Paderborn nyní získal přímý kop z velice dobré pozice.

39
    Momentálně toho k vidění moc není a hra je velice vyrovnaná.

37
    Drager se dopustil faulu na své polovině a obdržel žlutou kartu.

35
    Po rohu se hosté dostali do zakončení, ovšem to letělo jen vedle domácí svatyně.

34
    Ovšem následný pokus Progera byl sražen a Paderborn má k dispozici také rohový kop.

33
    Nyní se domácí mužstvo dopustilo dalšího faulu a Paderborn tak získal volný kop.

32
    Michel si udělal místo a posléze vypálil skvělou ránu, která ale orazítkovala pouze tyč!

30
    Půl hodina hry je u konce a Paderborn zatím vede 1:0.

29
    Následná standardní situace byla zahrána velmi dobře, ale Zingerle si s ní nakonec přes menší problémy poradil.

28
    Opět bude u míče domácí Buchom, který má k dispozici volný kop.

26
    Tentokrát přišel faul hostů a následuje volný kop pro Bochum.

25
    Hinterseer tvrdě srazil hostujícího brankáře a uviděl žlutou kartu.

23
    Kruse se dostal do velké šance, ale Zingerle se prezentoval parádním zákrokem!

22
    Hostující hráč se tentokrát dopustil faulu a nemohl tak pokračovat ve svém útoku.

21
    Riemann předvedl parádní zákrok proti střele hostujícího hráče a následuje tak rohový kop Paderbornu.

19
    Nákop Bochumu skončil jen u brankáře Zingerleho.

18
    Po aktivním začátku se hra uklidnila a vidíme jen marné pokusy obou mužstev se dostat do vápna a k zakončení.

16
    Hosté nyní získali rohový kop z pravé strany, ale ten nakonec nic vážnějšího nepřinesl.

14
    Opět se hosté dostali ke střele, ale ta byla zblokována domácím obráncem.

12
    Kruse se sice dostal přes obránce, ale následně vypálil uvnitř vápna vysoko nad bránu Paderbornu.

10
    A další ostrý faul domácích, kterým se začátek zápasu nedaří.

8
    Baumgartner se dopustil faulu na své polovině a Paderborn tak získal volný kop.

7
    Opět přišel faul z domácí strany a u míče tak bude Paderborn.

5
    Nyní se Hinterseer provinil nedovoleným zákrokem ve středu hrací plochy a od úvodní minuty tak vidíme atraktivní duel.
    4. Zakončení domácího hráče hlavou orazítkovalo břevno.

4
    A domácí byli velice blízko srovnávací branky, ale hlavička po rohovém kopu skončila jen na horní tyči!

3
    Následuje ale další roh domácího mužstva, kteří tak mohou srovnat stav utkání na začátku zápasu.

2
    Bochum sice získal rohový kop z levé strany, ale ten nakonec nic vážnějšího nepřinesl.
    1. Ben ZOLINSKI - 0:1

1
    Tak tohle je neuvěřitelný začátek tohoto zápasu, jelikož hosté jdou už v první mnutě do vedení! Proger se fantasticky dostal přes dva domácí hráče, ale následně se míč poodrážel k noze BENA ZOLINSKÉHO, který vypálil excelentní střelu do levé části branky.

1

VFL Bochum: Riemann – Gyamerah, Baumgartner, Hoogland, Soares – Losilla (C), Tesche – Kruse, Lee, Sam – Hinterseer
    Náhradníci: Dornebusch – Celozzi, Janelt, Maier, Romling, Saglam, Zoller

SC Paderborn 07: Zingerle – Drager, Schonlau, Strohdiek (C), Collins – Proger, Vasiliadis, Klement, Tekpetey – Zolinski, Michel
    Náhradníci: Ratajczak – Antwi-Adjej, Boeder, Gjasula, Gueye, Hunemeier, Ritter

Rozhodčí: Robert Kempter – Marcel Schütz, Marcel Gasteier.

Ve 21. kole druhé Bundesligy se proti sobě utkají týmy VFL Bochum a SC Paderborn 07. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu minulého roku na půdě Paderbornu, kde se ale zrodila remíza 2:2. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Robert Kempter a jeho asistenti Marcel Schütz a Marcel Gasteier. Hrát se bude na Vonovia Ruhrstadion v Bochumu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 27 559 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 13:00.
    Bochum je momentálně na osmé místě se třiceti body a skóre 30:27. Paderborn je na tom o bod lépe a nachází se tak na sedmé příčce s třiceti jedna body a skóre 48:32.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.