K. Vary – Havířov 3:1 (1:0 po n.s.n.) | Jihlava – Zlín 2:5 (po nadst. prodl.) | Kladno – Havlíčkův Brod 4:6 (po nadst. prodl.)
Chomutov – Olomouc 2:0 (po nadst. prodl.) | Č. Budějovice – Sparta 5:3 (1:2 po n.s.n.) | HC Litvínov – Třinec 6:3 (po nadst. prodl.)
Plzeň – Vítkovice 4:3 (2:0 po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 6:2 (po nadst. prodl.) | Žďár n/S – Přerov 2:8 (po nadst. prodl.)
Salzburg – Pardubice 3:2 (po pr.) | Slavia – Vsetín 4:3 (po s.n.)
po nadst. prodl.
HC Dukla Jihlava
2:5 (0:2, 0:1, 2:2 - N 1:0)
Berani Zlín
Pátek 22.02.2019, 16:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu DHL extraligy juniorů, jejíž nadstavbová část B se pomalu chýlí ke svému konci. HC Dukla Jihlava i PSG Berani Zlín odehrají už jen dva zápasy, poté se rozhodne, do které části se oba týmy dostanou. Zápas začíná na Horáckém zimním stadionu přesně v 16 hodin.

HC Dukla Jihlava:
    Jihlavští hokejisté by se rádi vyhnuli barážové skupině o udržení se v extralize, byť i kdyby do této skupiny spadli, jejich náskok by byl pravděpodobně na záchranu dostačující. Dukla ale ještě může hrát i ve skupině o 17. – 20. místo, k čemuž se potřebuje v závěrečných dvou kolech dostat na místo aktuálně osmé Olomouce. Hanáci mají na Duklu náskok tří bodů.

PSG Berani Zlín:
    Zlínští by se rádi udrželi na druhém místě, které znamená jistotu bojů o play-off. Ale situace kolem první čtyřky je hodně zamotaná. Postup mají jistý pouze Karlovy Vary s 91 body. Druhý Zlín má 84 bodů, následuje Mountfield HK a Chomutov s 83 body (ale ti budou hrát už jen jeden zápas). Právě první čtyřka postoupí do skupin o play-off. Tým na pátém místě bude hrát naopak pouze o umístění a pátý je aktuálně s 82 body Havířov (také už bude hrát jen jeden zápas).

HC Dukla Jihlava: Javůrek (Krejčí) – Moravec, Vála, Rašín, Mareš, Chvátal – Chlubna, Juda, Vala – Menšík, Kardoš, Barák – Smolko, Krajíček, Doležal. Trenér: Karel Nekvasil

PSG Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Bednařík, Janošek, Riedl, Hefka, Pavlas, Talafa – Sebera, Fajkus, Dobiáš – Lekeš, Pröschl, Sedláček – Kozubík, Luža, Weintritt – Handl, Bachánek, Podešva. Trenér: Zbyněk Mařák

Rozhodčí: Maršálek – Musil, Husák.

00:01

00:58
    Jako první otestovali pozornost gólmana domácí plejeři, poté se musel snažit u pravé tyče také Jan Javůrek. Úspěšně, stav se nemění.

01:18
    Po vyhraném buly nemířil vůbec přesně Vlastimil Hefka, Zlín musel vyjet ven z pásma a následná rozehrávka Beranů končí zakázaným uvolněním.

02:34
    Jedna akce jihlavské třetí formace, kde nastupuje i obránce Valentýn Smolkou, ale bez výrazného ohrožení Kořénka. Na druhé straně neměl problémy ani domácí muž v masce.

03:34
    Oba týmy se dvakrát neúspěšně snažily dostat do útočného pásma.

04:22
    Další nepřesná rozehrávka hostí a znovu vidíme zakázané uvolnění.

04:31
    To samé i po následném buly.

05:11
    Zakázané uvolnění také na jihlavské straně.

06:11
    Smolko zkusil nahodit kotouč z levého kruhu na branku, ale netrefil se.

06:25
    První výrazná šance zápasu. Zlín předvedl rychlý útok a Matěj Pröschl si našel před brankou z druhé vlny odražený puk. Zkusil zakončit k levé tyči, ale beton Javůrka byl rychlejší.

07:20
    S dalším útokem hostí si jihlavská první lajna dokázala poradit a Juda ihned vyslal do úniku Chlubnu, který se sice nyní trošku zlobí, ale byl lapen v ofsajdu.

08:39
    Zatím nevidíme žádný hokej, který by zvedal hrstku diváctva na Horáckém zimním stadionu ze sedadel. Stále bez branek.

09:52
    To se pokoušel změnit Tomáš Chlubna, leč svojí střelou z vrcholu levého kruhu minul tři tyče.

10:40
    Mantinely nyní po soubojích duní a kdo ví, třeba právě tyto momenty trošku zvýší tempo zápasu.

10:57
    Matouš Menšík se dral před branku ke kotouči a nechybělo moc, aby jej zasunul pod Kořénkovy betony do sítě.

11:22
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení. Bachánek poslal přihrávku na modrou pro VLASTIMILA HEFKU, který napřáhl a nahodil na Javůrkovu klec puk, jenž se zastavil až v síti. Asistence: Adam Bachánek, Vojtěch Riedl.

11:40
    Jihlava chtěla hned odpovědět, ale domácí snažení zamezil ofsajd.

12:22
    Další zakázané uvolnění, nyní znovu na straně Zlína.

13:40
    Odražený kotouč se mezi kruhy dostal na hokejku Valentýna Smolka, který se do něj opřel a vyslal tvrdou ránu po ledě. Kořenek ale sklapl své betony včas.

14:15
    Další jihlavská šance, z pravé strany si sjel před branku Jakub Krajíček, nicméně se střelou na bližší tyč úspěšný nebyl.

15:05
    Dobrá souhra zlínské první lajny přináší druhý gól hostí. Po ose Dobiáš a Fajkus, jenž má na kontě i jeden start za A-tým Dukly, se kotouč dostal na levý kruh pro MATĚJE SEBERU, který se nemýlil. Asistence: Sebastian Fajkus, Vojtěch Dobiáš.

16:42
    Jihlavští hokejisté se mohli dostat zpět do zápasu. Tomáš Chlubna ukázal dobrý cit pro hru a od modré se řítil sám na Kořénka. Snažil se ho rozhýbat a poslat puk pod jeho betony, ale tento prostor si zlínský gólman pohlídal.

17:25
    První třetina se jinak hraje poměrně disciplinovaně, vyloučení jsme zatím neviděli žádné, na rozdíl od dvou branek.

18:52
    Už to neplatí, 68 sekund před koncem první třetiny si jde odpočinout Filip Weintritt za sekání.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:17
    Chlubna hledal křižnou přihrávkou na pravém kruhu Valu, ale puk se na něj díky dobrému sražení Talafy nedostal. Hosté se navíc osvobozují.

20:00

První třetina je u konce. Zápasu byl zřejmě slušel více bezbrankový nebo vyrovnaný stav, ale realita je taková, že Ševci vedou o dvě branky. Ve dvanácté minutě se prosadil střelou od modré Vlastimil Hefka, o čtyři minuty později po hezké kombinaci první lajny skóroval Matěj Sebera. Jihlava mohla vzápětí snížit, ale Chlubna v úniku nepřekonal Kořénka, takže je stav po první třetině 0:2.

Další třetina začne přibližně v 16:45.

20:01

20:52
    Zlín si zbytek oslabení pohlídal i díky tomu, že domácím utekl puk za modrou. Hosté tak opět hrají v plném počtu.

21:30
    Matěj Pröschl zkusil projít před branku z levé strany, což se mu podařilo, ale s protlačením puku k bližší tyčce již úspěšný nebyl. Dobrý Javůrkův zákrok.

22:05
    Judova střela z levé strany míří mimo tři tyče.

22:37
    Hosté míří za stvrzením postupu do skupin o play-off. Talafa vyzval přihrávkou do jízdy DOMINIKA LUŽU, aby si najel po levé straně před branku, což také udělal a vzápětí i zblízka překonal Jana Javůrka. Asistence: Tadeáš Talafa.

23:18
    Přesilovka také pro hosty, kapitán domácích Lukáš Mareš je ztrestnán za sekání dvěma minutami.

23:29
    Jihlava se krátce po buly osvobozuje.

24:44
    Jihlavští hokejisté hrají oslabení velmi dobře. Zlín sice chvilku kombinoval před Javůrkem, ale poté byl domácími připraven o puk.

24:49
    Přihrávka rukou v podání hostí, hra je tak přerušena. Domácí už hrají v plném počtu.

26:03
    A hra je přerušena také nyní, jelikož puk se zasekl v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici Kořénka.

27:03
    Sebera se v rychlostním souboji dostal před Moravce, ale ten jej trošku otravoval, takže útočník hostí nestihl lépe zakončit. Javůrek se proto překvapit nenechal.

27:24
    Tvrdá rána Janoška z levého kruhu nemíří mezi tři tyče, nýbrž vedle.

28:00
    Zlín je nyní jasně lepší a na Javůrka se valí jeden útok za druhým. Gólman domácích může být rád, že Kozubík z kruhů, kde byl chvilku volný, mířil vysoko nad.

28:52
    Vala si pohlídal situaci na útočné modré a domácí se tak po čase vymaňují ze zlínského zámku.

29:55
    Barák vyhlížel puk před brankou, ale nakonec se k němu těsně nedostal. Kořének tak nemusel zasahovat.

30:36
    Útok hostí končí zlomenou holí, co je dobrá zpráva pro domácí druhou formaci, která může vyvézt kotouč kupředu.

31:26
    Podešva přišel k puku na pravém kruhu jako slepý k houslím. Ale neváhal a rychle vystřelil, nicméně bližší tyč minul.

31:49
    Zakázané uvolnění na jihlavské straně, bude se vhazovat po Javůrkově levé straně.

32:48
    Tento přechod do útoku v podání domácího celku úspěšný nebude, zastavuje ho ofsajd.

33:24
    Jihlavští hokejisté nyní trošku zazlobili a sevřeli soupeře před jeho brankou. Ale k přímému ohrožení Kořénkovy branky nedošlo.

34:40
    Tak třeba nyní, hosté jdou do čtyř za faul loktem Filipa Weintritta, jenž tak podruhé dnes usedá na trestnou lavici.

35:17
    Vala našel přihrávkou napříč brankovištěm volného Miroslava Judu, který při zakončení promáchl do vzduchoprázdna. Pokud by domácí forvard, který nastoupil již za A-tým Dukly, puk trefil, nešlo by pro Kořénka o jednoduchou situaci.

36:05
    Hosté se dvakrát po sobě osvobozují.

36:33
    Hand padl Valentýnu Smolkovi pod nohy a domácí obránce, dnes tedy útočník, se přes něj neprosadil.

36:40
    S konce přesilovky vypálil Smolko, ale Kořének si jeho střelu pohlídal.

37:18
    Stejně jako nyní Javůrek, který viděl na ránu Jáchyma Janoška od modré.

38:49
    Jihlavští junioři nehrají nyní úplně špatně, snaží se soupeře zatlačit, dostat se k prvnímu gólu. Leč výraznější šance si vypracovat nedokáží.

39:15
    Na rozdíl od Sebastiana Fajkuse, který si nyní najel před branku a z pravé strany jen o kousek minul vzdálenější tyčku.

39:54
    Tadeáš Talafa dostal puk na střelu. Viděl napadajícího Smolka, tak zkusil kličku, ale domácí hráč si situaci pohlídal a srazil jeho střelu do ochranné sítě.

40:00

Jestliže vedení Zlína nebylo po první třetině asi úplně zasloužené, nyní je tomu jinak. Hosty výrazně povzbudil gól ve 23. minutě, o který se postaral Dominik Luža a od této chvíle byli hosté lepší. Pouze vinou špatné koncovky a pár dobrých zákroků Jana Javůrka v domácí kleci tak není skóre vyšší než současných 0:3.

Další třetina začne přibližně v 17:27.

40:01

41:27
    Martin Barák jde ven na dvě minuty za krosček a také hosté si zahrají druhou početní výhodu v zápasu.

41:38
    Jejich úsilí ale zatím hatí ofsajd.

42:06
    Jihlavští se znovu dokázali ubránit, nyní vyváží puk až na druhou stranu. Ale také s ofsajdem.

43:27
    Zlínu asi úplně nemusí vadit, že v přesilové hře nepředvedl zhola nic, neboť vede stále o tři branky.

44:38
    Dukla právě vstřelila branku!
    Že by se domácí ještě dokázali dostat do hry? VALENTÝN SMOLKO dostal přihrávku na levý kruh od Doležala a rychlou střelou možná trošku překvapil Kořénka. Asistence: Jiří Doležal.

45:08
    Tomáš Vala zkusil obkroužit branku a vystřelit, což se mu ale nepodařilo, byl zablokován dvěma hráči soupeře.

45:43
    Zakázané uvolnění domácího celku.

47:23
    Po dalším přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.

48:33
    Opět vidíme hodně rozkouskovanou hru. Přerušuje se hodně, nyní za zakázané uvolnění.

48:51
    Talafa hledal křížem na pravém kruhu Dominika Lužu, který ale nedokázal zpracovat puk ideálně a tudíž nemohl ani střílet.

50:00
    Třetí třetina je v polovině, do konce základní hrací doby chybí deset minut.

51:03
    Rašín chtěl vyslat dlouhou přihrávkou na zteč Doležala, ke kterému se ale pul nedostal. Vypíchl ho totiž Pröschl, který nelenil a bryskně se dostal k levé tyči jihlavské klece, ale trefil pouze boční síť.

51:55
    Závar krátký, ale o to více nebezpečný. Kořének chvilku nevěděl, kde má kotouč, ale Tomáš Vala ho nedokázal dostat na hůl a doklepnout do sítě. Naopak u puku byli jako první hosté.

52:10
    Zlínští si berou oddechový čas.

52:41
    Lukáš Mareš nyní poslal ve středním pásmu na zem Sebastiana Fajkuse, který o blížícím se jihlavském hráči vůbec neviděl. Zlínský forvard se jen těžko zvedá z ledu, ale řekl bych, že tohle bylo čisté. A stejného názoru je i sudí Maršálek.

54:44
    A zase Fajkus, který je nyní hodně aktivní. Přes dva hráče se snažil prodrat s pukem před branku a zakončit. Nevydařilo se mu to, přes jihlavské obranné duo nepřešel a skončil na zemi, ale vůbec neukázal špatnou akci, spíše naopak.

56:03
    Dukla měla situaci dva na dva, ale Menšík puk před branku na spoluhráče dostat nedokázal, byl bráněn Zlínskými.

56:20
    Hru přerušuje jihlavský ofsajd.

56:29
    Oddechový čas si vyžádala také domácí střídačka. Jihlava se ještě pokusí se zápasem něco udělat.

56:29
    Jihlavští zkusí zajímavý tah s hrou bez gólmana!

57:03
    Domácí se dokázali prodrat do útočného pásma, Vala byl mezi kruhy ale se střelou zablokován. Poté se hosté osvobozují zakázaným uvolněním.

57:17
    Domácí snižují na rozdíl jedné přesné trefy. Menšík po Marešově nahození udělal pořádné zmatky před brankou, což je díky jeho vysoké postavě pochopitelné, a TOMÁŠ CHLUBNA neměl problém zblízka dorazit puk do sítě. Asistence: Matouš Menšík, Lukáš Mareš.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Jihlava se opět tlačí před branku Kořénka.

58:33
    Domácí střídačka mává na Jana Javůrka, aby opustil hrací plochu. Jihlavští úspěšně zavezli puk do útočného pásma.

58:47
    Ač to chvíli vypadalo dobře, Miroslav Juda po kličce u mantinelu již neudržel puk v útočném pásmu.

59:09
    Možná to vypadalo, že se mohlo pískat zakázané uvolnění, ale není tomu tak. Matěj Vála tak musel k brance pro puk, kde ho ale o kotouč obral DOMINIK LUŽA a bez potíží ho doklepl do sítě. Asistence: David Kozubík, Filip Weintritt.

59:33
    Hosté se rychle dostali znovu před branku soupeře, kde si puk našel VLASTIMIL HEFKA a zblízka ho poslal krásně do horního růžku nad levé rameno Javůrka. Asistence: Vojtěch Dobiáš.

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

Jihlavští hokejisté se ve třetí třetině zvedli, začali hrát poměrně slušně a vstřelili také dvě branky. Nejprve snížil Valentýn Smolko, když se psala 45. minuta, a poté Jihlavě nejprve vyšel risk s odvoláním gólmana tři a půl minuty před koncem. V čase 57:17 totiž snížil na rozdíl jedné branky Tomáš Chlubna. Dukla se tlačila za vyrovnáním, ale to už se jí nepodařilo, naopak do prázdné branky se 51 sekund před koncem prosadil Dominik Luža a na konečných 2:5 upravil utěšenou střelou Vlastimil Hefka.

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

60:45
    Už mohlo být vymalováno, když Miroslav Juda z kruhů vyslal velmi dobrou střelu k levé tyči. Jenže Kořének ukázal ještě lepší zákrok a schoval puk v lapačce.

61:05
    Tomáš Chlubna rozjíždí při stavu tři na tři další útok, leč daleko se s pukem nedostal.

61:23
    Nyní se neúspěšně zkouší usadit v útočném pásmu také hosté.

62:09
    Tak přece jen se Dukla raduje z vítězné branky alespoň v nastavení a bere bod. Rašín přihrál VALENTÝNU SMOLKOVI, který se opřel do puku a z kruhů propálil Kořénka, který nestačil zareagovat. Asistence: Patrik Rašín.

Do nastavení vstoupila Jihlava s elánem. První šanci Judy ještě zneškodnil Kořének, ale v čase 62:09 už byl krátký na rychlou střelu Valentýna Smolka – 1:0.

Zlín si tak pojistil účast ve skupinách o play-off, do kterých půjde z druhého místa. Jihlava aktuálně stáhla ztrátu Olomouce na vyhnutí se baráži na dva body, ale Hanáci ještě můžou odskočit, byť ve třetí třetině prohrávají v Chomutově 0:2.

S konstatováním, že PSG Berani Zlín vyhráli v Jihlavě 5:2 a získali tak do tabulky tři body, naopak Jihlava zvládla nadstavbu a urvala v ní jeden bod, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (18:06:31)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 45. Smolko (Doležal), 58. Chlubna (Menšík, Mareš), 63. Smolko (Rašín) – 12. Hefka (Bachánek, Riedl), 16. Sebera (Fajkus, Dobiáš), 23. Luža (Talafa), 60. Luža (Kozubík, Weintritt), 60. Hefka (Dobiáš)

Rozhodčí: Maršálek – Musil, Husák