Winnipeg – Montreal 1:3 (kon.) | Tampa – Washington 3:6 (kon.) | New Jersey – St. Louis 2:3 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 4:2 (kon.) | Nashville – Columbus 2:5 (kon.)
San Jose – Vegas 4:3 (po pr.) | Vancouver – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 1:5 (kon.)
Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 0:3 (kon.) | Arizona – Minnesota 4:0 (kon.)
Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
New York Rangers
Neděle 31.03.2019, 18:30 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat divizní duel mezi týmy Philadelphia Flyers a New York Rangers. Úvodní vhazování tohoto utkání bude ve Wells Fargo Center vhozeno už krátce po 18:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.

PHILADELPHIA FLYERS
    - 10. místo ve Východní konferenci (82 bodů)
    - jistý nepostup do play-off

Flyers z posledních čtyř zápasů třikrát prohráli. V minulém střetnutí padli na ledové ploše Caroliny Hurricanes 2:5. Jejich góly zde přitom obstarali útočníci Claude Giroux, Oskar Lindblom.

NEW YORK RANGERS
    - 12. místo ve Východní konferenci (73 bodů)

Rangers ve svém posledním zápase porazili doma St. Louis Blues 4:2. Brankář Alexandar Georgiev předvedl celkem 44 úspěšných zákroků. Na ledě Flyers Jezdci zahájí dvouzápasový trip.

KDO JE VE FORMĚ?

PHI:
    Útočník Sean Couturier si v posledních osmi zápasech připsal za čtyři góly a pět asistencí celkem devět kanadských bodů.

NYR:
    Útočník Mika Zibanejad za poslední tři zápasy zapsal celkem čtyři kanadské body – dva góly, dvě asistence.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou neděli! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Philadelphia Flyers a New York Rangers.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Provorov, Hägg, Gostisbehere, Gudas, Sanheim, P. Myers – J. van Riemsdyk, Patrick, Giroux (C) – Lindblom, Couturier (A), Voráček (A) – Hartman, Laughton, Konecny – M. Raffl, Knight, Varone.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, Shattenkirk, M. Staal (A), DeAngelo, Br. Smith, Pionk, Claesson (A) – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Naměstnikov (A), L. Andersson, R. Strome – Nieves, B. Howden, Lettieri – Chytil, Vesey.

Rozhodčí: Brad Meier, Dean Morton – Bevan Mills, Brandon Gawryletz.

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

NYR: Georgijev – Skjei, Shattenkirk – Kreider, Zibanejad, Bučněvič

Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, ve Wells Fargo Center zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, duel mezi Flyers a Rangers co nevidět odstartuje.

Úvodní vhazování dnešního utkání obstarají Giroux a Zibanejad, jdeme na to!

00:01

00:14
    Na úvod je tu nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Philadelphie.

00:34
    Po zaváhání Girouxe střílel zprava Zibanejad, Hart ale zasahovat nemusel.

01:16
    Nahození Voráčka z neutrální zóny, Georgijev si dnes poprvé sáhl na kotouč.

02:04
    Čároví pískají Letcům icing. Vhazovat se tedy za malý moment bude před Hartem.

02:56
    Střela Shattenkirka od modré čáry, z pravé strany, Hart nachází puk ve své rukavici.

03:22
    Obrovská šance pro Rangers otevřít skóre dnešního utkání! Hart se ovšem vyznamenal proti Staalovi, následně i proti Bučněvičovi.

04:14
    Pokus Chytila od levého mantinelu byl zablokován mimo Hartův dosah.

04:45
    Howden se dostal za obranu soupeře, do samostatného úniku, Hart jej však vychytal.

05:11
    Střely na bránu: 1 – 5

05:54
    Andersson zkusil štěstí zprava bekhendem, Harta ovšem nepřekvapil.

06:30
    Domácím hokejistům se zatím nic nepodařilo vymyslet směrem dopředu.

07:56
    Laughtonova střela z pravé strany, Georgijev ale u své levé tyče pozorný.

08:15
    Už dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

08:56
    Pokus Gudase od modré, zprava, byl před bránou zablokován Staalem.

09:55
    Krátce před polovinou první třetiny hrají Flyers a Rangers bez branek. Více ze hry mají hosté.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:45
    Giroux nahazoval z levé strany na bránu, Georgijeva ovšem zaměstnat nedokázal.

10:59
    Už více než pět minut se hraje bez přerušení.

11:40
    Nikomu se nyní nedaří pořádně zaútočit. Brankáři tak mohou být v klidu.

12:26
    Střely na bránu: 5 – 6

12:41
    Touš se dostal k Hartovi, jenž následně hru po velmi dlouhé době přerušil. Proběhne (teprve) první reklamní přestávka.

12:41
    Zpět do akce! Na vhazování po pravici Harta máme Girouxe a Zibanejada.

13:53
    Rána Gostisbeherea od modré čáry, zleva, minula Georgijevovu svatyni.

14:30
    Howden útočil po levé straně, ke střele se ale neodhodlal. Obrana Letců navíc odvedla dobrou práci.

15:05
    Bekhend Anderssona z pravé strany, Hart má kotouč ve své moci. Na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

15:05
    Vhazuje se po levici Harta, mezi hole Patricka a Anderssona.

16:25
    Rangers právě vstřelili branku!
    Polovina sedmnácté minuty, hokejisté New Yorku otevírají skóre utkání! Prosazuje se dorážkou z těsné blízkosti PAVEL BUČNĚVIČ. Pro ruského útočníka dvacátá trefa v této sezoně! Asistence: Mika Zibanejad, Chris Kreider.
    16:25 Pavel BUČNĚVIČ - 0:1

16:33
    Flyers se dostali do postavení mimo hru, následuje v pořadí třetí reklamní přestávka.

16:33
    Tři minuty a 27 vteřin do konce první třetiny. Knight a Chytil v souboji na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou Jezdců.

17:32
    Howdenovo nahození z pravého kruhu pro vhazování minulo tři tyče.

17:55
    Od pravého mantinelu vystřelil bekhendem van Riemsdyk, Georgijev měl připravenou svou lapačku.

18:28
    Nieves se už už před bránou dostával do dobré šance, kvalitní defenzivní práci ale nakonec odvedl Patrick.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:20
    Zakázané uvolnění Rangers.

19:57
    Hokejisté New Yorku jdou v samotném závěru první třetiny do dvougólového vedeni! Autorem gólu je RYAN STROME, jenž z levého kruhu pro vhazování vystřelil parádně pod horní tyč. Asistence: Brett Howden, Brendan Smith.
    19:57 Ryan STROME - 0:2

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Trestné minuty: 0 – 0

Hokejisté Philadelphia a Rangers jsou zpět na ledě Wells Fargo Center. Druhá část bude zahájena za několik málo okamžiků.

20:01

20:50
    Myersovu střelu od modré čáry, zprava, zablokoval hned první bránící hráč – Kreider.

21:14
    Další útočnou snahu Letců zastavili čároví kvůli postavení mimo hru.

21:50
    Flyers se snaží v úvodu druhé třetiny o aktivitu. Zatím ale Georgijeva neohrozili.

22:25
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., podrážení).

22:25
    Flyers si jako první dnes zahrají přesilovou hru. Vhazování po pravici Georgijeva.

23:26
    Polovina z trestu Smitha je minulostí. Philly zatím s jednou střelou na bránu. Obstaral ji mimochodem Voráček.

23:50
    Dobrá šance pro van Riemsdyka z těsné blízkosti, Georgijev ale podržel svůj tým.

24:25

24:27
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., nedovolené bránění).

24:27
    Vzápětí je tu druhá početní převaha pro Flyers. Vhazuje se po levé ruce Georgijeva.

25:25
    Provorov střílel z dobré pozice, trefil ovšem pouze střed brány, tudíž i Georgijevovo náručí.

25:41
    Od modré čáry vystřelil Gostisbehere, Georgijev ale opět připraven na správném místě.

26:27

26:41
    Střely na bránu: 12 – 11

27:21
    Konecny z levého kruhu mířil nepřesně.

27:50
    Také Gudasova střela od modré čáry postrádala na přesnosti.

28:17
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Michael Raffl – 2 min., krosček).

28:17
    Po reklamní přestávce budeme sledovat dnešní první přesilovku v podání Rangers.

28:17

29:09
    Rangers se při přesilové hře provinili icingem.

29:18
    Začíná druhá minuta z trestu Raffla. Hart zatím bez práce.

30:17

30:44
    Pionkovi střela od modré čáry nevyšla, dobře totiž zapracoval Giroux.

31:01
    Odehráno 31 minut. Rangers nadále vedou na hřišti Flyers o dva góly – 2:0.

32:10
    Prudká střela Gostisbeherea od modré, z pravé strany, Georgijev měl připravenou svou vyrážečku.

32:26
    Střely na bránu: 13 – 11

33:20
    Střelecký pokus Couturiera ze středu útočného pásma Georgijeva nezaměstnal.

33:50
    Znovu se hraje dlouho bez přerušení.

34:13
    Georgijev nyní přikryl puk pod svou lapačku, proběhnout může reklamní přestávka.

34:13
    Konec reklamní přestávky, Patrick a Zibanejad na vhazování po levici Georgijeva.

35:44
    Nepřesná rozehrávka Gostisbeherea, čároví odpískali Philadelphii zakázané uvolnění.

36:00
    Provorov a jeho nebezpečná střela z pravého kruhu, Georgijev kotouč vyrazil svým levým betonem.

37:04
    Ofsajd ze strany Jezdců, následuje další z reklamních přestávek.

37:04
    Dvě minuty a 56 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazování ve střední třetině, poblíž trestné lavice hostů, obstarávají Laughton a Chytil.

37:31
    Van Riemsdyk se řítil sám na Georgijeva, nepřišel si však na něj.

38:20
    Flyers ve druhé třetině střelecky výrazně aktivnější.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Trestné minuty: 2 – 4

Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu Wells Fargo Center. Je tu závěrečná, třetí dvacetiminutovka!

40:01

40:18
    Shattenkirk vystřelil od modré čáry, zprava, minul ale Hartovu bránu.

40:42
    Rangers poslali puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy za moment bude v jejich obranné zóně.

41:44
    Střelecký pokus Hägga od modré, z levé strany, nepřesný. Georgijev zůstal v klidu.

42:05
    Strome mohl přidat třetí gól Jezdců, když z těsné blízkosti dorážel střelu Smitha z pravé strany. Hart ale zasáhl na jedničku.

42:27
    Icing od hostujících hokejistů.

43:41
    Ve střední třetině se nešťastně srazili Patrick a Bučněvič. Oba se těžce sbírají z ledu.

43:41
    Oba hokejisté snad zřejmě budou v pořádku. Vhazuje se ve středovém kruhu.

44:35
    Hosté v situaci 2 na 1. Vesey to vzal na sebe, zleva ovšem na Harta nevyzrál.

44:57

44:57
    Třetí přesilovka pro Flyers. Podaří se jim konečně skórovat?

45:31
    Giroux mířil zleva mimo tři tyče.

45:58
    Začala druhá minuta z trestu Smitha. Letcům se zatím moc nedaří.

46:57

47:16
    Střely na bránu: 19 – 19

47:20
    Pokus Provorova ze středu útočného pásma skončil v rukavici Georgijeva. Na řadě je první reklamní přestávka ve třetí třetině.

47:20
    Pokračujeme. Vhazuje se po pravici Georgijeva, mezi hole Laughtona a Stromea.

47:39
    3:0 pro hokejisty New Yorku! Střelou od modré čáry, zleva, skóroval, poněkud se štěstím, BRADY SKJEI. Jeho sedmý gól v letošní sezoně! Asistence: Ryan Strome, Brett Howden.
    47:39 Brady SKJEI - 0:3

49:26
    Pionk zablokoval střelecký pokus Girouxe z levé strany, Georgijev tedy bez práce.

49:58
    Těsně před polovinou třetí třetiny mají Rangers na ledě Flyers k dispozici náskok 3:0.

50:55
    Útočná akce Laughtona po pravé straně neměla dlouhého trvání. Obrana soupeře byla pozorná.

51:49
    Chytil z úhlu, z levé strany, nastřelil brankovou konstrukci.

51:58
    Touš následně v ochranné síti, za Hartovými zády. Před námi je reklamní přestávka.

51:58
    Konec reklamní přestávky, Patrick a Zibanejad na vhazování po pravici Harta.

52:06
    Střely na bránu: 22 – 23

52:25
    Gostisbehere ze středu útočného pásma otestoval Georgijevovu pozornost. Bulharský brankář ve službách Rangers ale i nadále drží čistý štít.

53:01
    Podaří se ještě Philadelphii zdramatizovat utkání? Do konce třetí třetiny zbývá necelých sedm minut.

53:40
    Další zákrok Georgijeva, tentokrát proti pokusu Hartmana z pravé strany.

54:11
    Útočná akce van Riemsdyka končí (samozřejmě) u Georgijeva. Následuje poslední reklamní přestávka.

54:11
    Pět minut a 49 vteřin do konce závěrečné části. Souboj na vhazování po levé ruce Georgijeva obstarávají Patrick a Zibanejad.

55:23
    Kotouč vylétl mimo hrací plochu. Následovat by mělo vhazování v obranné zóně hostů.

55:38
    Georgijev zastavil Voráčka, jenž rychle obkroužil bránu soupeře.

55:43
    Voráček v další šanci. Nyní před bránou tečoval střelu spoluhráče od modré čáry, Georgijev však na výbornou.

56:01
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., krosček).

56:01
    Čtvrtá početní převaha Flyers. Vhazování po pravé ruce Georgijeva.

57:10
    Skvělý zákrok Georgijeva vyrážečkou proti střele Sanheima z levého kruhu pro vhazování.

57:46
    Provorov vypálil od modré čáry, z pravé strany, Georgijev touš vyrazil.

58:01

58:29
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Sanheim – 2 min., hákování).

58:29
    Ještě druhá početní výhoda pro Rangers. Vhazuje se po pravici Harta.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

Konečný výsledek: Flyers vs Rangers 0:3

Rangers zvládli uspět ve druhém zápase po sobě. Jedná se zároveň o jejich třetí výhru z posledních pěti utkání.

Flyers zaznamenali čtvrtou porážku za uplynulých pět střetnutí.

Filip Chytil (NYR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:51

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek nedělního večera! (21:07:37)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 17. Bučněvič (Zibanejad, Kreider), 20. R. Strome (B. Howden, Br. Smith), 48. Skjei (R. Strome, B. Howden)

Rozhodčí: Brad Meier, Dean Morton – Bevan Mills, Brandon Gawryletz

Diváci: 19 437