Jungadler Mannheim – Zürich 6:5 (2:1 po s.n.) | Junosť Minsk – Sparta 4:2 (kon.) | Nitra – North American Select 4:5 (0:2 po s.n.)
Ťumenský Legion – Eisbären 5:0 (kon.) | Davos – Rapperswil 2:1 (kon.) | Sparta – Zürich 6:1 (kon.)
Jungadler Mannheim – Junosť Minsk 2:3 (kon.)
HC Davos
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
SC Rapperswil-Jona Lakers
Neděle 07.04.2019, 13:00 • Malá sportovní hala, Praha 7 (Bubeneč) • Memoriál Jana Marka • O 5. - 6. místo

58:02
    Je to tak, branka Lakers zeje prázdnotou! Hosté dvě minuty před koncem odvolávají gólmana a zkouší štěstí při hře v šesti.

52:18
    Rapperswil právě vstřelil branku!
    Papíroví hosté snižují, pod kontaktní gól se podepisuje ROBIN RAMSAUER. Náskok Davosu tak činí už jen jednu jedinou branku, tohle může být ještě zajímavé. Bez asistence.

51:53
    Před davosskou klecí vznikla po přerušení menší straknice, dvě minuty za hrubost dostává Noel Siren (RAP), za držení je pak vyloučen Livio Janggen.

51:10
    Davos právě vstřelil branku!
    Vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání si dovolím říct, že o vítězi duelu už je definitivně rozhodnuto! Devět minut před koncem vedení Davosu na dvě branky zvyšuje IVAN ALTUCHOV. Asistence: Alain Heim, Dmitri Wey.

45:27
    Papíroví domácí mají šanci zvýšit svůj náskok, Silvio Thüring (RAP) si na trestné lavici odsedí dvouminutový trest za podrážení.

37:08
    Tak přeci jen jsme se dočkali, Davos přetavuje mírný nápor v první branku a tři minuty před koncem druhé periody otevírá skóre! Z bezprostřední blízkosti klece udeřil ALAIN HEIM. Asistence: Sergio Giubbini, Ivan Altuchov.

30:32
    Rapperswil si střihne další hru v početní výhodě, tentokrát jim jí pozdním dohráním daroval Gion Coray (DAV). Uvidíme, jak se hosté s přesilovkou popasují.

29:09
    A Florian Haller (DAV) se úspěšným zárkokem loučí s letošním Memoriálem, druhou polovinu zápasu totiž odchytá jeho parťák Mathieu Croce.

24:19
    Lakers špatně vystřídali, jejich přesilovka končí předčasně. Hráčská lavice Rapperswilu dostává trest za příliš mnoho hráčů, jenž odpyká Jonas Taibel (RAP).

23:04
    Další přesilovka pro Rapperswil. Erni Lorenz (DAV) se odebírá na trestnou lavici, kde si odpyká menší trest za hákování. Uvidíme, co hosté vymyslí.

18:26
    Rapperswil se bude muset obejít bez Alexe Schwittera, který dostává menší trest za úder hlavou a k tomu ještě osobák. Na trestné jej zastoupí Jan Hornecker.

15:44
    A přesilovku si nyní vyzkouší také Davos, Valentin Senn (RAP) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění. Uvidíme, jak si s početní výhodou poradí.

11:59
    Ivan Altuchov (DAV) dostává za naražení zezadu krom dvouminutového trestu také desetiminutový "osobák". Menší trest odpyká Marco Rösch.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 38. Heim (Giubbini, Altuchov), 52. Altuchov (Heim, Altuchov) – 53. Ramsauer

HC Davos: Haller (30. Croce) – Altuchov, Bome, Waidacher, Giubbini, Varano, Hammerer, Rieder, Parreé, Trösch, Beutler, Frehner, Mazolani, Balzer, Coray, Rösch, Egger, Wey, Hungerbühler, Erni, Janggen, Mair, Heim.
    SC Rapperswil-Jona Lakers: Harder (Braun) – Stäheli, Senn, Helbling, Frischknecht C., Thüring, Taibel, Hauberger, Bidoli, Ramsauer, Kaufamann, Imboden, Vetter, Schwitter, Siren, Buff, Hämmerle, Freitag, Frischknecht L., Hornecker.