Turín – Sassuolo 3:2 (kon.) | Frosinone – Udinese 1:3 (kon.) | Sampdoria – Empoli 1:2 (kon.)
Spal – Neapol 1:2 (kon.) | AS Řím – Juventus 2:0 (kon.)
Spal
1:2 (0:0)
SSC Neapol
Neděle 12.05.2019, 18:00Italská Serie A • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání mezi týmy Spal a SSC Neapol. Zápas se odehraje na Stadio Paolo Mazza v Ferraře.

Spal

Spal patří rozpočtem mezi nejmenší kluby Serie A, ale zažívá velice povedenou sezónu, překvapivě se nezapojil do boje o záchranu a užívá si poklidný střed tabulky. Tři kola před koncem sezony má na sestup náskok deseti bodů, takže se už o záchranu bát nemusí. Na poháry ztrácí ještě víc bodů, takže už mu v závěru ročníku o nic nejde. Z posledních osmi utkání Spal prohrál jen jednou, naposledy vyhrál na hřišti Chieva 4:0. Doma zatím Spal v této sezóně odehrál v lize sedmnáct utkání s bilancí pěti výher, sedmi remíz a pěti proher. Z posledních čtyř domácích utkání Ferrara tři vyhrála, naposledy remizovala 1:1 s FC Janovem.

SSC Neapol

Neapol naopak patří mezi největší italské kluby a její ambice je každoročně ukončit konečně nadvládu Juventusu a získat mistrovský titul. Jenže to se jí ani letos nepovedlo a navíc k tomu ani neměla blízko. S třiasedmdesáti body je Neapol druhá a na vedoucí Juve ztrácí šestnáct bodů. Na třetí Atalantu má náskok osmi bodů a zápas k dobru, o druhé místo už přijít nemůže. Z posledních šesti soutěžních utkání Neapol polovinu vyhrála a polovinu prohrála, naposledy porazila doma 2:1 Cagliari. Venku zatím Neapol v této sezóně v lize odehrála sedmnáct utkání s bilancí deseti výher, tří remíz a čtyř porážek. Z posledních čtyř venkovních utkání Neapol vyhrála dvě, naposledy 3:0 na hřišti Frosinone.

Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou týmů v této sezóně vyhrála doma Neapol 1:0, jediný gól utkání vstřelil na konci prvního poločasu Albiol. Neapol se Spalem ještě nikdy neprohrála a ve čtyřech posledních střetnutích ho porazila.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Spal: Viviano – Bonifazi, Cionek, Vicari, Fares – Lazzari, Missiroli, Murgia, Valoti – Floccari (C), Petagna.
    Náhradníci: A. Gomis – Antenucci, F. Costa, Dickmann, Felipe, M. Janković, Paloschi, Regini, Schiattarella, Šimić, Valdifiori.

SSC Neapol: Meret – Malcuit, Koulibaly, Luperto, Rui – Callejón (C), P. Zieliński, Allan, Ruiz – Younes, Milik.
    Náhradníci: D'Andrea, Karnezis – Albiol, Gaetano, Ghoulam, Hysaj, Verdi..

1

2
    Piotr Zielinski se dostal do zajímavé šance. Vystřelil levou nohou z pravé strany pokutového území, branku ale minul.

3
    Také domácí už si připsali první střelu na branku. Hlavičkoval Sergio Floccari, ani on však nebyl přesný.

6
    Domácí zahrávali rohový kop, ale obrana Neapole se poměrně bez problému ubránila.

6
    A nyní už zase hrají hosté po faulu Spalu ve středu pole.

7
    Z velké dálky vystřelil Arkadiusz Milik, ovšem jeho pokus nemohl Viviana nijak vystrašit.

8
    Všechno se stěhuje před branku Neapole, domácí mají k dispozici standardní situaci.

9
    Nakonec se žádné nebezpečí pro branku hostů nekonalo, mával a pískal se totiž ofsajd.

10
    Spal se svou kombinací středem pole neuspěl a míči se znovu dostala Neapol.

11
    K hlavičce se po centru z hloubi pole dostal Milik, ale nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.

12
    Domácí fanoušci se zlobí, že rozhodčí nepotrestal hraniční zákrok hostů ve vápně.

13
    Akce Neapole vyšla na prázdno, domácí budou moci rozehrávat od své branky.

15
    Arkadiusz Milik fauloval Kevina Bonifaziho a opět tak mohou hrát domácí.

16
    Faulů nám začíná na hřišti přibývat, tentokrát se prosadil záložník Neapoli Amin Younes.

18
    Neapol se pokusila dostat míč z pravé strany do vápna jednoduchým centrem, ten ale nebyl přesný.

19
    Neapol může pokračovat ve svém dobývání branky Spalu, bude kopat roh.

20
    Rohový kop to byl velice nebezpečný a míč se stáčel do branky. A Neapol bude zahrávat ještě jeden roh.

20
    Hosté rozehráli tentokrát rohový kop na krátko a pak už se k zakončení nedostali.

21
    Hosté jsou ovšem dál velice aktivní. Po stříleném centru z pravé strany je to pro ně další rohový kop.

22
    Na rozehrávku rohového kopu se docela dlouho čekalo, protože situaci ve vápně řešil VAR. Nakonec se penalta za ruku nepískala a ani z rohového kopu se hosté neprosadili.

23
    Po poklidnějším úvodu utkání už Neapol několik minut zápasu dominuje, ale zatím hrozí jen prostřednictvím standardních situací.

24
    Tentokrát však akci Neapole zastavil ofsajd.

25
    Také domácí se po delší době podívali dopředu, ovšem po centru z levé strany přišlo jen nepřesné zakončení.

26
    Amin Younes předvedl už svůj druhý nedovolený zákrok a míč se tak dostane do moci domácích.

27
    V posledních minutách se poměrně přitvrdilo, obě mužstva si ve středu pole nic nedarují.

29
    Neapol se opět nastěhovala na polovinu Spalu a rozvíjí svou kombinaci plnou krátkých přihrávek.

30
    Poprvé v utkání se bude střídat, kvůli zranění nemůže pokračovat domácí Simone Missiroli.

30
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Simone Missiroli, přichází Pasquale Schiattarella.

31
    Domácí sportovně odevzdali míč a pokračovat tak bude Neapol.

32
    Amin Younes dostal výbornou narážečku do vápna, ale pak dlouho váhal se střelnou. Když konečně vypálil, byl nepřesný.
    32. Younes střílel těsně vedle.

34
    Znovu si aktivní Younes zasekl míč a z hranice vápna vypálil, tentokrát však byl jeho pokus zablokovaný.

34
    Do rozehrávky Spalu se zapojil i brankář Emiliano Viviano, ale míč nakopl pouze do autu.

35
    Ve středu pole byl faulovaný Andrea Petagna, což neuniklo zraku rozhodčího.

36
    Domácí akce ovšem nikam moc daleko nevedla a už jsou opět na míči hráči hostující Neapole.

37
    Neapol musela zastavit brejk domácích jen za cenu faulu. Spal tak má standardní situaci z pravé strany.

38
    Standardku rozehrál Alessandro Murgia a k hlavičce se dostal Kevin Bonifazi, mířil však vedle.

39
    Spal se dostal k centru z levé strany, ale Mohamed Fares nakonec vybojoval jen rohový kop.

40
    Rohový kop se Spalu vůbec nepovedl, protože tam došlo k útočnému faulu.

41
    Rychlou akci Neapoli táhl José María Callejón, který nakonec také vypálil, jeho rána však byla o kousek nepřesná.

42
    Neapol rozjíždí další akci, samozřejmě by se ráda uklidnila a dostala do vedení ještě do přestávky.

43
    Ke střele z dálky se znovu odhodlal José María Callejón, ale tentokrát jeho ráně chybělo k přesnosti mnoho metrů.

44
    Arkadiusz Milik také neukázal přesnou mušku, i po jeho ráně nemusel Emiliano Viviano zasahovat.

45+1
    Nastavují se dvě minuty.

45+2
    Spal se pokusil o rychlou akci po levém křídle, ale té chyběla přesnost, přihrávka na Farese byla příliš dlouhá.

45+3

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi, Spal zatím hraje doma s Neapolí nerozhodně 0:0. Prvních pár minut poločasu bylo vyrovnaných, ale pak začala přebírat iniciativu favorizovaná Neapol. Do žádné opravdu velké šance se nedostala, protože třeba Younes pálil z nadějně pozice vedle. Jinak hosté zakončovali hlavně z dálky a brankáře Viviana příliš neprověřili.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

46

46
    Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v sestavách.

48
    Spal začal druhý poločas aktivně, ale není už je u míče Neapol a může poprvé zaútočit.

49
    Neapol právě vstřelila branku!
    Hosté se po jedné z první akcí ve druhém poločase dostávají do vedení! Younes nezazmatkoval a přesně předal míč ALLANOVI, který se trefil technicky pěkně pod horní tyč. Asistence: Amin Younes.
    49. ALLAN - 0:1

50
    Neapol pokračuje v útočení a vybojovala si rohový kop z pravé strany.

51
    S rohovým kopem na zadní tyč si hráči Spalu poradili.

52
    Neapol kopala ještě jeden rohový kop, tam však rozhodčí ve vápně viděl útočný faul.

53
    První žlutou kartu utkání dostává Mário Rui za zbytečné dohrání Lazzariho.

55
    Callejónova akce nebezpečná nebyla, míč v pohodě uzmul Viviano.

55
    Z velké dálky zkusil své štěstí Mario Rui, ale jeho pokus byl velice nepřesný.

56
    Hráči Spalu sice požadovali po své akci rohový kop, ale bude to jen odkop od brány.

57
    Akci domácího mužstva zastavil praporek pomezního, hrát tak bude moci Neapol.

58
    Spal se snaží po inkasované brance tlačit mnohem více dopředu, ovšem zatím se mu nedaří dostat obranu soupeře pod tlak.

60
    Neapol dlouze kombinuje na vlastní polovině a dopředu zatím vůbec nespěchá.

61
    Mattia Valoti se stal obětí nedovoleného zákroku, domácí mají standardní situaci,

62
    Obrana Neapole tento moment ustála, standardní situaci dokázala přežít bez úhony.

63
    Vše se zase přesunulo na druhou stranu, Neapol kopala roh. Ani z něj ale nic nebylo.

64
    Nyní musí být v pohotovosti Viviano, protože standardku mají k dispozici hosté. Žlutou kartu za svůj faul dostal Thiago Cionek.

65
    Nebylo to sice rozehráno špatně, ovšem Viviano nakonec do akce nemusel.

66
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Simone Verdi.

68
    Po centru z pravé strany akrobaticky zakončoval Mattia Valoti, branku však netrefil.

69
    Mohamed Fares zastavil akci Neapole faulem a vidí žlutou kartu.

70
    Neapol bude usilovat o svou druhou branku z rohového kopu.

71
    Ten rohový kop mířil překvapivě rovnou do brány a Viviano ho musel přizvednout nad břevno.

71
    Opět se Viviano musel činit, tentokrát reflexivně vyrážel ránu Milika.

72
    Neapol pokračuje ve svém soustavném tlaku, Spal v posledních minutách nenachází síly na odpověď.

73
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Mirco Antenucci.

74
    Prostor na střelu si našel Manuel Lazzari, jeho pokus byl ovšem zablokovaný.

75
    Zkusil to také Andrea Petagna, jeho ránu však chytil Meret.

76
    Už to vypadalo, že z další akce se povedlo Spalu vyrovnat, ale gól to není, protože se jednalo o ofsajd, což potvrdil i VAR.

78
    K zakončení hlavou se dostal Mirco Antenucci, ale ani on Mereta překonat nedokázal.

79
    Mirco Antenucci byl tentokrát ještě blíž vyrovnání, ale z dobré pozice nedokázal trefit střelou po zemi branku.

80
    Sergio Floccari měl na hlavě vyrovnání, ale fantastický zákrok proti jeho pokusu předvedl Alex Meret.
    80. Flocari velkou šanci neproměnil.

82
    Domácí v posledních minutách hodně ožili a dál pokračují ve své aktivitě. Neapol se musí bránit.

83
    Domácí mají obrovskou šanci na vyrovnání, budou kopat penaltu!

84
    Spal právě vstřelil branku!
    Meret byl blízko, ale ANDREA PETAGNA tu penaltu kopl hodně prudce, takže brankář Neapoli se sice míče dotkl, ale vyrazit ho nedokázal.
    84. Andrea PETAGNA - 1:1

84
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Faouzi Ghoulam.

85
    Neapol samozřejmě hned všechno vrhá do útoku, ale času je už málo.

87
    Spal je blízko překvapivému bodu z tohoto zápasu a dokonce nyní postupuje dopředu.

88
    Neapol ovšem jeho akci brzo překazila a už je zase u míče.

89
    Spal závěr zápasu nezvládá a Neapol je zpět ve vedení! To jí vystřelil prudkou ranou přímo bod břevno krajní obránce MÁRIO RUI. Asistence: José María Callejón.
    89. Mário RUI - 1:2

89
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Thiago Cionek, přichází Marko Janković.

90
    Ve svém vápně chvíli zůstal ležet domácí hráč, ale měl by být v pořádku.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+1
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Gianluca Gaetano.

90+2
    Mohlo být znovu vyrovnáno! Nejprve pálil Mirco Antenucci a pak se při pokusu o dorážku dva hráči Ferrary srazili a nebylo z toho nic.
    90+2. Antonucci mohl vyrovnat.

90+3
    Spal to stále nezvládá a Neapol se musí v závěrečných minutách utkání bránit.

90+4
    Teď už se ovšem Neapol přesunula na útočnou polovinu hřiště a už by měla zápas zvládnout.

90+4

Zápas je u konce, Spal doma nakonec prohrál s Neapolí 1:2. Hosté byli většinu zápasu určitě aktivnějším celkem, takže si tohle vítězství rozhodně zaslouží. První poločas ještě skončil bez branek, ale hned po přestávce Neapol do vedení dostal Allan. Už to vypadalo, že to hosté nějak ukopou k vítězství, když přežili i největší šance soupeře, ale poté dostal Spal možnost kopat penaltu, kterou proměnil Andrea Petagna. Neapol ovšem nic nevzdala a v 89. minutě se dostala znovu do vedení, tentokrát díky brance Mária Ruie. Tohle vedení už hosté udrželi až do konce.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (20:01:36)

Petr Sumbal

Branky: 84. Petagna (pen.) – 49. Allan (Younes), 89. Rui (Callejón)

Karty:   64. Cionek (SPAL), 69. Fares (SPAL) – 53. Rui (NEA)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 6:10. Rohy: 1:12. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:20.
    Spal: Viviano – Bonifazi, Cionek (89. M. Janković), Vicari, Fares – Lazzari, Missiroli (30. Schiattarella), Murgia, Valoti (73. Antenucci) – Floccari (C), Petagna.

SSC Neapol: Meret – Malcuit, Koulibaly, Luperto, Rui – Callejón (C) (90+1. Gaetano), P. Zieliński (84. Ghoulam), Allan, Ruiz – Younes (66. Verdi), Milik.
    Náhradníci: D'Andrea, Karnezis – Albiol, Gaetano, Ghoulam, Hysaj, Verdi.