Osasuna – Eibar 0:0 (kon.) | Real Madrid – Valladolid 1:1 (kon.) | Celta Vigo – Valencia 1:0 (kon.)
Getafe – Ath. Bilbao 1:1 (kon.)
Getafe CF
1:1 (1:1)
Athletic Bilbao
Sobota 24.08.2019, 21:00Španělská LaLiga • 2. kolo

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:11. (22:58:13)

Zápas je u konce, Getafe na domácí půdě remizovalo s Bilbaem 1:1. Rozhodně se nejednalo o žádný exkluzivní a strhující fotbal, hlavně ve druhém poločase se na hřišti nic zajímavého neodehrálo, ani jedno z mužstev si nevytvořilo šanci na skórování. Zápas přitom začal zajímavě, už po dvanácti minutích to bylo 1:1, když Bilbao do vedení dostal Raúl García a vyrovnával Jaime Mata.

90+4

90+3
    Další rohový kop Bilbaa byl rozehraný na přední tyč a ani ten se neujal.

90+2
    Rozehrával Gaizka Larrazabal, ale žádného spoluhráče ve vápně nenašel.

90+1
    Bilbao se už chystá na rozehrávku rohového kopu z pravé strany.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Mikel San José.

88
    Ještě stále není rozhodnuto o remíze. Getafe v posledních minutách tlačí Bilbao.

87
    Unai Simón tentokrát sice zasahovat musel, ale nebylo to pro něj nic složitého.

85
    Jenomže ta exekuce se nepovedla ideálně, David Soria v brance Getafe mohl být v klidu.

84
    Žlutou kartu dostává Markel Bergara (Getafe CF).

84
    Markel Bergara byl faulovaný a Bilbao dostává možnost utkání rozhodnout ze standardní situace.

83
    Střídající Francisco Portillo si našel za vápnem kousek prostoru na to, aby vypálil, ale ani on branku netrefil.

81
    Iñaki Williams zůstával chvíli ležet otřesený na trávníku, dostal totiž úder kopačkou do břicha. Ale bude v pořádku.

80
    Zbývá posledních deset minut do konce zápasu. Ani jeden z týmů nemá momentálně k vítězství blíž. Nikdo si nedokáže vytvořit šanci na skórování.

79
    Jaime Mata skončil po nedovoleném zákroku přesně na půlící čáře na zemi.

78
    Marc Cucurella podle rozhodčího nebyl faulován, takže to bude jen aut pro Getafe.

77
    Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Fajsal Fajr, přichází Francisco Portillo.

76
    Následuje čas na občerstvení.

75
    Ani tento rohový kop na nerozhodném skóre nic nezměnil, Getafe se ubránilo.

74
    Bilbao bude kopat roh z pravé strany.

74
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází Aritz Aduriz.

73
    Ani Athletic svůj útočný výpad ani nezakončilo, pokračujeme za nerozhodného stavu.

71
    Getafe je nyní nastěhováno na polovině soupeře, ale k centru i ke střele má zatím daleko.

71
    Druhý poločas zatím rozhodně nepřináší žádný strhující fotbal, oba brankáři nemuseli řešit nic závažného.

69
    Měl by ovšem být v pořádku a bude pokračovat ve hře. Mezitím rozehrává z místa přestupku David Soria.

68
    Raúl García fauoval v souboji o míč Damiána Suáreze, ale bolestivěji to odnesl on sám.

66
    Rozehrávka standardky Bilbaa nepřinesla nic nebezpečného, míč doputoval do rukou Simóna.

65
    Damián Suárez fauloval unikajícího Iñakihi Williamse a dostává žlutou kartu.

65
    Yeray neměl příliš na výběr, tak raději zvolil zpětnou přihrávku na brankáře.

62
    Praporek pomezního rozhodčího zastavil akci Bilbaa. Je to už třetí ofsajd hostů.

61
    Jaime Mata neměl tak rychlé nohy, aby udržel míč ve hře, takže vhazovat bude Bilbao.

60
    Yuri Berchiche sice šel skluzem po míči, ale zasáhl také Muniaina, takže se jedná o faul.

59
    Damián Suárez a Raúl García se utkali v hlavičkovém souboji a oba nakonec skončili na zemi. Hrát bude Getafe.
    58. Cucurella pálil těsně nad.

58
    Ani z něj přímo branku Bilbaa Getafe neohrozilo. poté pálil zajímavě z dálky Marc Cucurella, ale branku těsně přestřelil.

57
    Domácí zahrávali standardní situaci, ale prozatím se jim ohrozit branku Bilbaa nepovedlo. ještě budou kopat roh.

56
    Damián Suárez centroval z pravé strany před branku Bilbaa, ale hostům v obraně vypomohl i útočník Iñaki Williams.

54
    Bilbao opět svůj útok nedotáhlo do zdárného konce v podobě alespoň zakončení. Od branky rozehrává Soria.

53
    Domácí však nic nebezpečného pro svou branku nedopustili a rychle zase získali míč pod kontrolu.

52
    Bilbao se ale znovu usadilo na útočné polovině a bude vhazovat z pravé strany.

50
    David Soria dobře četl hru a byl ve svém vápně jako první a nyní může rozehrávat.

49
    Raúl García si počínal v souboji o míč nedovoleně, hrát tedy bude moci Athletic.

49
    Fajsal Fajr si nabíhal na zadní tyč zbytečně, protože na centr stejně nedosáhl.

48
    Dnešní utkání sleduje 10 103 diváků.

46
    Během poločasové přestávky ani jedno mužstvo neprovedlo změny v sestavě.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:04.

První poločas je za námi, Getafe zatím na domácím hřišti hraje s Bilbaem nerozhodně 1:1. Zatím jsme mnoho šancí neviděli, na střely na branku je to 2:2. Přitom na začátku se jednalo o strhující fotbal. Už v 6. minutě se po centru z pravé strany prosadil Raúl García. Bilbao ale vedlo jen šest minut, o vyrovnání se postaral Jaime Mata. Další gólové šance už si ani jedno z mužstev nevypracovalo, mírně aktivnějším týmem bylo nicméně Getafe.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+4

45+4
    Hosté ještě naposledy v prvním poločase nakopli míč do vápna. Unai Simón nejprve míč vyboxoval a při dalším centru potom chytil do rukavic.

45+3
    De Marcos tedy odstoupil už před přestávkou, oba týmy už tak jednou vystřídaly.

45+3
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Gaizka Larrazabal.

45+2
    Mezitím se odehrál rohový kop Bilbaa, který žádnou šanci pro hosty nepřinesl.

45+2
    Tentokrát má zdravotní problémy hostující Óscar de Marcos. Uvidíme, zda nastoupí do druhého poločasu.

45+2
    Óscar de Marcos centroval z pravé strany. Míč odvracel kapitán Getafe Djené Dakonam na rohový kop.

45+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

45
    Závěr prvního poločasu se už nehraje v takovém tempu, jako by už oba týmy čekaly na poločas.

44
    Iñaki Williams unikal obraně Getafe zbytečně, protože se nacházel ve zjevném ofsajdu.

43
    K hlavičce se sice dostal Yeray, ale nemířil přesně, takže z toho je jen odkop od brány Getafe.

42
    Všechno se stěhuje před branku Getafe, hosté budou zahrávat svůj první rohový kop v zápase.

41
    Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Markel Bergara.

38
    Nemanja Maksimović má problémy s kolenem a není jisté, zda dnešní duel vůbec dohraje.

37
    Bilbao se opět dostalo do blízkosti vápna soupeře, bude mít autové vhazování.

36
    Iñaki Williams zahrál nedovoleným způsobem rukou, takže se k míči opět dostanou domácí.

35
    Nakonec ale Bilbao přeci jen z pravé strany nebezpečně centrovalo a po zakončení se natahoval Yuri Berchiche.

34
    Marc Cucurella odvedl dobrou práci při bránění a nepustil Bilbao ani k rohovému kopu.

32
    Rozhodčí odpískal faul domácích na Yuriho Berchicheho uprostřed hrací plochy.

31
    Hosté se dokázali rohovému kopu ubránit.

30
    Ander Capa byl tím posledním, kdo se dotkl míče, takže bude mít Getafe rohový kop.

29
    Bilbao ve středu pole vybojovalo míč, ale poté jej hosté zase rychle ztratili a budou se muset bránit.

27
    Rozhodčí vyhlásil občerstvovací pauzu.

26
    Unai Simón byl ve vzduchu nejvýš a v pohodě zpacifikoval míč.

26
    Rohový kop nebyl rozehraný špatně, ale zakončený nebyl. Je tu však další šance z opačné strany.

25
    Mauro Arambarri sice žádného ze svých spoluhráčů svým centrem nenašel, ale vybojoval rohový kop.

24
    Akci Bilbaa tentokrát zastavil zdvižený praporek rozhodčího, rozehrávat tedy budou domácí.

23
    Muniaín se snažil narazit si míč s Williamsem, ale vložil se do toho Nemanja Maksimović a získal balón pro své barvy.

22
    Nyní se hosté pokouší trochu tenhle fakt zvrátit a drží míč na svých kopačkách na vlastní polovině.

21
    Getafe po své vyrovnávací trefě jednoznačně přebralo taktovku hry a Bilbao se převážně brání.

20
    Unai Simón bude rozehrávat od své branky, ale ještě čekal, až se jeden z jeho spoluhráčů vrátí na trávník.

19
    Beñat ve středu pole přišlápl kopačku Djenému Dakonamovi, takže domácí budou pokračovat v kombinaci.

18
    Fajsal Fajr poslal střílený centr do vápna, který nikdo netečoval, takže Unai Simón v pohodě zasáhl.

17
    Bilbao se dopustilo už svého čtvrtého faulu a Getafe se tak chystá k rozehrávce standardní situace.

16
    Fajr se znovu zapojil do útočné akce Getafe, když vracel míč před branku Bilbaa. Nakonec z toho ale není ani rohový kop.

15
    Enric Gallego se v hlavičkovém souboji srazil hlavou s Danim Garcíou, ale vypadá to, že by měl pokračovat ve hře.

14
    Mata odcentroval na zadní tyč, kde číhal Maročan Fajr, ten však trefil pouze boční síť.

13
    Getafe je i dál aktivní. Mata má tentokrát dost prostoru na levé straně.
    12. Jaime MATA - 1:1

12
    Getafe právě vstřelilo branku!
    Bilbao si své vedení neužilo příliš dlouho a po šesti minutách je vyrovnáno! Z levé strany odcentroval Cucurella a našel přesně kopačku JAIMEHO MATY, který propálil Simóna mezi jeho nohama. Asistence: Marc Cucurella.

11
    Beñat Etxebarria zahrál rukou, takže se k míči dostanou domácí.

9
    Domácí zatím působí dost zaskočeně. Teď mohli být rádi, že pas za obranu na Muniaina byl nepřesný.

8
    Také další akce Bilbaa vypadala docela nebezpečně, ale Oscar de Marcos nedokázal přesně najít Williamse.
    6. Raúl GARCÍA - 0:1

6
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Hosté se hned ze své první šance dostávají do vedení 1:0! Capa předvedl z pravé strany přesný centr na kopačku RAÚLA GARCÍI, který byl na zadní tyči a už mu stačilo jen usměrnit míč do sítě. Asistence: Ander Capa.

5
    Rozehrávku standardní situace si vzal na starosti Raúl García, ale nikoho ze svých spoluhráčů ve vápně nenašel.

4
    A je tu další nedovolený zákrok. Žlutou kartu si prohlédl obránce Bilbaa Ander Capa za faul na Marca Cucurellu.

3
    Ander Capa se stal objetí faulu, provinil se Marc Cucurella.

1

Domácí Getafe bude hrát ve svých tradičních modrých dresech, hostující Bilbao taktéž tradičně ve své bílo-červené pruhované variantě.

Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše a vše se chystá k úvodnímu hvizdu.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Cabrera, Raúl García – Fajr, Maksimović, Arambarri, Cucurella – Gallego, Jaime Mata.
    Náhradníci: Chichizola – Bruno González, Bergara, Portillo, Ángel Rodríguez, Nyom, Etxeita.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Núñez, Yeray, Berchiche – Dani García, Beñat – de Marcos, Raúl García, Muniain (C) – I. Williams.
    Náhradníci: Herrerín – I. Martínez, San José, Unai López, Larrazabal, I. Gómez, Aduriz.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, Melo.

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně bylo ve vzájemných utkáních úspěšnější Getafe. Nejprve se na hřišti Bilbaa odehrála remíza 1:1, následně Getafe doma zvítězilo 1:0. Tři z předchozích čtyř vzájemných duelů skončily remízou. Bilbao s Getafe prohrálo jen jednou z posledních deseti zápasů. Doma Getafe nad Bilbaem sice naposledy vyhrálo, ale z předchozích čtyř utkání tři prohrálo a jednou remizovalo.

Bilbao je tradičním španělským a zejména hrdým baskickým klubem. Řídí se pravidlem, že za něj hrají pouze Baskové a tato strategie mu vychází někdy lépe, někdy hůře. Bilbao se několikrát úspěšně představilo v pohárové Evropě, ale také byly sezony, kdy bojovalo o udržení se v La Lize. V loňské sezoně Bilbao nakonec díky vydařenému závěru vystoupalo na osmé místo, ale evropské poháry ho tentokrát minou. V sezoně předtím bylo Bilbao šestnácté. Také Athletic odehrál v přípravě osm utkání a měl bilanci čtyř výher, tří remíz a jedné porážky. Vstup do ligové sezony zvládlo Bilbao znamenitě, když doma vyhrálo 1:0 nad Barcelonou, obhájcem ligového titulu. Tyto kladné body bude chtít potvrdit i na hřišti Getafe. Athletic zatím nebyl na přestupovém trhu moc aktivní, hráče získával i posílal pouze na hostování, případně některým hráčům končily smlouvy. Klub ale jinak zůstává od minulé sezony v podstatě beze změn.

Getafe CF

Getafe je spíše menším španělským klubem, alespoň co se do rozpočtu týče, to se rozhodně největším španělským gigantům měřit nemůže. V čem se jim ale celkem úspěšně snaží vyrovnat, to jsou výsledky. V minulé sezoně se Getafe stalo překvapením La Ligy, když skončilo páté a jen o dva body mu unikla Liga mistrů. V předcházející sezoně skončilo osmé a i letos by se rádo ještě zlepšilo. V přípravě stihlo Getafe odehrát hned osm duelů s bilancí čtyř výher, tří remíz a jedné porážky. Na úvod ligové soutěže čekal Getafe nároční zápas na stadionu Atlética Madrid, které prohrálo těsně 0:1. Dnes už by rádo bodovalo, aby se ze začátku sezony nestalo trápení, nebude to však nic jednoduchého. Do Getafe zatím během přestupového období zamířili Raul Garcia, Enric, Allan Nyom a Faycal Fajr. Klub naopak zatím opustili Chuli a Pape Assane, tedy žádné opory.

Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 2. kola La Ligy mezi týmy Getafe CF a Athletic Bilbao. Zápas se odehraje na Coliseum Alfonso Perez v Getafe.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.