Palmeiras – Grêmio 1:2 (kon.)
SE Palmeiras
1:2 (1:2)
Grêmio
Středa 28.08.2019, 02:30 • Estádio Municipal Paulo Machado de Carvalho (São Paulo) • Copa Libertadores • Čtvrtfinále

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího přenosu z Copy Libertadores, na viděnou. (04:33:53)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:13.

Je konec. Skvělé utkání je u konce, postupujícím týmem do semifinále se stává Grêmio. V prvním utkání měli neuvěřitelnou smůlu, kterou hráči Palmeiras potrestali, nyní to však bylo obráceně. I přesto, že domácí vedli po čtrnácti minutách, ve dvacáté druhé už prohrávali. Od té doby již gól k vidění nebyl a hosté tak mohou slavit zasloužený postup. Závěr utkání přinesl ještě opravdu velké drama, nakonec o osudu Palmeiras rozhodl VAR systém. Hráčem utkání byl zvolen asistent první branky a střelec druhé, Alisson.

90+9

90+8
    Dudu posouval míč na Rafaela, který mohl běžet na bránu, ovšem na poslední chvíli mu uklouzla noha a o postupujícím bylo rozhodnuto.

90+6
    Brankář Paulo Victor je po srážce s jedním z hráčů Palmeiras ošetřován a myslím si, že pro domácí je toto konec.

90+5
    Nakonec ne! Domácí fanoušci doufali v pokutový kop, rozhodčí však toto rčení odmítl, rozhodlo o tom i video.

90+4
    Žlutou kartu dostává Geromel (Grêmio).

90+4
    Tomu říkám závěr! Hlavní sudí jde zkoumat pomocí VAR systému situaci ve vápně a možná z toho bude pokutový kop!

90+2
    Rozhodčí nastavuje šest minut!

90+1
    Pepe mohl přidat pojišťující branku pro svůj tým, jenže jeho zajímavou ránu zpoza vápna výtečně vytěsnil brankář Weverton.

90
    Sledujeme velmi smutné diváky Palmeiras, neboť prvních patnáct minut neuvěřitelně slavili, poté se ale rázem vše změnilo v noční můru.

89
    Žlutou kartu dostává Rocha (SE Palmeiras).

88
    Dnešní utkání sleduje 35 250 diváků.

86
    Dudu obehrál jednoho z hráčů Gremia, na další dva již ale nevyzrál, tudíž jeho následná střela zasáhla pouze tělo obránce Geromela.

85
    Ani jeden z týmů se dopředu nijak netlačí, sledujeme spíše kombinační hru na středu hřiště.

83
    Domácí se snaží co to jde, neboť momentálně nepostupují, ovšem přes obranu Gremia neprojde ani moucha.

82
    Ze hry odešel zřejmě hráč utkání, nahradí ho téměř zkušený Diego Tardelli. Tak uvidíme zda se mu podaří ještě vstřelit nějakou tu branku.

81
    Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Alisson, přichází Tardelli.

80
    A nyní šance na druhé straně! Z pravé strany byl k vidění další z několika centrů hostujícího celku. Ve vápně se o hlavičku pokusil Alisson, jenže i on branku míjel.

78
    Přímý kop domácích letěl na zadní tyč, kde se do hlavičky opřel čerstvý Rafael, brankář Victor byl však připraven!

77
    Žlutou kartu dostává Alisson (Grêmio).

76
    Tlak domácího celku se mohl vyplatit, jenomže rána Duda letěla příliš vedle Victorovi svatyně.

75
    Rohový kop nic velkého nepřinesl, dopředu se tak mohli přesunout hráči domácího celku.

74
    Střídání v týmu SE Palmeiras: ze hřiště odchází Henrique, přichází Veiga.

73
    Skvělá střela! Po centru hostů, nadešla ještě lepší střela zpoza vápna, kterou z kopačky vypálil Pyerre, jeho nebezpečnou pumelici však vyrazil na roh brankář Weverton.

71
    Běží nám poslední dvacetiminutovka základní hrací doby, tak uvidíme zda se nám utkání ještě nějak zdramatizuje, nebo jíž žádný branka nepadne.

70
    Na hrací ploše je stále nejlepší a nejvíce produktivní hostující hráč Alisson, který podstatě zařídil první branku, a tu druhou sám přidal.

69
    Hráči Palmeiras dnes poměrně dost faulují, jenže žádnou kartu ještě nemají, zatímco hosté již dvě.

67
    Po pravé straně se následně do útoku vydal Everton, místo útočení však u brankoviště Palmeiras fauloval.

66
    Dopředu se opět přesunuli domácí, ovšem znovu nastala špatná a nepřesná přihrávka, která jejich naději na srovnání překazila.

65
    Střídání v týmu SE Palmeiras: ze hřiště odchází Scarpa, přichází Rafael.

64
    V úvodním zápase drželi míč převážně hráči Gremia, nyní to jsou ale hráči Palmeiras, ovšem i zde vidíme že držení míče nehraje ve fotbale skoro žádnou roli.

62
    Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází André, přichází Pepe.

60
    Oproti první části, sledujeme opravdu klidný fotbal, což samozřejmě hostům hraje do karet, zatímco domácím se čas pomalu ale jistě krátí.

57
    Alisson má dnes velmi dobré přihrávky, ovšem nyní chtěl poslat Andrého do běhu, místo toho však jeho pas zavítal do zámezí.

56
    Domácí si přece jen vybojovali rohový kop, ovšem moc dobře s ním nenaložili. Míč putoval pouze na přední tyč, kde žádný náběh hráče v zeleném nepřišel.

55
    Domácí se dlouhé dvě minuty drželi na polovině Gremia, ovšem jejich neúspěch rozhodla jedna nepřesná přihrávka o kterou si žádal Scarpa.

53
    Domácí diváci začínají být poměrně nespokojeni, dávají to najevo svým bouřlivým pískotem. No já se ani nedivím, protože to co se stalo v prvním poločase, bylo něco neuvěřitelného.

52
    Standartní situace zatím moc hostům ve druhé části nejdou, neboť přímý kop skončil úplně stejně jako předešlý rohový kop.

51
    Jean Pyerre je dnes již podruhé ošetřován, což musí být velmi nepříjemné, uvidíme zda i teď utkání dohraje, nebo už nastane střídání.

50
    Tak ani rohový kop nebyl podle představ. Míč putoval na přední tyč, odtamtud zas ihned pryč.

49
    Everton pronikl s míčem až do brankoviště, tam se mu však jeho akce nepovedla, i tak uvidíme rohový kop.

48
    Žlutou kartu dostává Pyerre (Grêmio).

47
    Střídání v týmu SE Palmeiras: ze hřiště odchází Willian, přichází Deyverson.

46

Druhý poločas začne přibližně v 3:31.

První poločas je u konce. Myslím si, že jsme shlédli opravdu skvělý první poločas, tak doufám, že druhý bude stejně kvalitní. Vše začalo díky rohovému kopu ve čtrnácté minutě, po kterém se prosadil Adriano. Za pár minut však přišlo rychlé srovnání a následně i obrat! Domácí hráči, tak i diváci museli být zaskočení. Do konce poločasu už sice branka nepadla, ovšem domácí k ní nebyli daleko.

45+3

45+2
    Luiz Adriano viděl skulinku v obraně, díky čemuž se chtěl prosmýknout do obrany, to mu ale nevyšlo.

45+1
    V nastaveném čase se ještě hosté nedostali k míči, zatím vidíme pouze tlak domácích, dočkáme se do konce první části ještě vyrovnání?

45
    Rozhodčí nastavuje tři minuty!

44
    Toto musí být brazilské prokletí!! Z pravé strany přilétl výtečný centr z kopačky Williana. Ve vápně si na něj seběhl Dudu, ten však z bezprostřední blízkosti branku nevstřelil!

42
    Není vyrovnáno!! Přímý kop domácích proplul až na zadní tyč, a to přesně na kopačku Bruna Henriqua, jeho střela ale orazítkovala pouze levou tyč Victorovi branky!

40
    Jak jsem již zmiňoval, nejlepším hráčem na place v minulém utkání byl brankář Weverton, nyní je však tím nejhorším, ovšem za žádný gól nemohl.

39
    Everton dostal přesnou přihrávku až do brankoviště Palmeiras, jenže nic velkého zde nenapáchal, neboť u něj byli ihned dva obránci.

37
    Po chvilce klidu, je tu znovu rušno. Po pravé straně chtěl proklouznout Alisson, ovšem jeden z obránců ho začal atakovat a nakonec i fauloval.

35
    Domácí mají opravdu dobré rohy! Nyní jsme viděli třetí rohový kop domácího celku, který se po něm málem dostal opět ke gólu, celou nadějnou situaci však zmařil písknutý ofsajd.

34
    Na hřišti je zatím nejlepší a nejaktivnější hostující hráč Alisson, který se objevil u obou branek svého celku. Na první nahrával, druhou vsítil.

33
    Tentokrát se domácí po rohu neradovali. Míč letěl do středu vápna, kde ale byli aktivnější obránci, než útočníci.

32
    Willianův dlouhý aut prosvištěl až do brankoviště, odtamtud ihned k rohovému praporku.

31
    Poměrně nepříjemná zpráva pro hosty, protože ze hry musel odstoupit defenzivní záložník Maicon, nahradí ho však též zkušený Romulo.

30
    Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Maicon, přichází Romulo.

29
    Žlutou kartu dostává Matheuzinho (Grêmio).

28
    Sledujeme opravdu skvěle utkání. Tři branky za 28. minut, to se jen tak nevidí. Doufám, že tato aktivita bude trvat i po celé utkání.

27
    Palmeiras trošku zatlačili obranu Gremia, ta ale skvěle zafungovala a nikoho dovnitř nepustila.

26
    Pyerre nakonec ve hře pokračuje, což je vskutku překvapení. No pojďme zpátky do hry.

24
    Jean Pyerre je momentálně ošetřován a zatím to moc nevypadá, že by měl zápas dohrát, protože přicházejí na řadu i nosítka.

23
    Pokud se nepletu, tak hosté momentálně postupují, a to díky dvěma gólům na stadionu soupeře. Před chvílí jsem mluvil o kritické situaci, ta je nakonec na straně Palmeiras.
    22. ALISSON - 1:2

22
    Grêmio právě vstřelilo branku!
    To je neuvěřitelné!! Everton ukázal, že to s míčem skvěle umí a vyškolil dva obránce domácího celku, ovšem brankáře již neprostřelil. To mu však nemuselo vůbec vadit, protože odražený míč do odkryté sítě dorazil ALISSON!

20
    Domácí se s tím nechtějí smířit a ihned se pokoušeli o další gól. Z levé strany přilétl přesný centr na kopačku Adriana, ten ale branku těsně míjel.

19
    Toto byl čekal málo kdo, ovšem je zde vidět opravdová brazilská rivalita a myslím si, že se máme ještě na co těšit.
    18. EVERTON - 1:1

18
    Žlutou kartu dostává Maicon (Grêmio).

18
    Tak to byla rychlovka! Alisson zahrával přímý kop, který namířil přesně na zadní tyč, kam si ještě lépe zaběhl EVERTON a senzační střelou nedal brankáři šanci!

16
    Pro hráče Gremia je tu kritická situace, protože prohrávat v součtu o dvě branky a ještě gól dostat na domácí půdě. No uvidíme zda se jim utkání podaří otočit.

15
    Hosté šli ihned situaci řešit, neboť se jim nelíbil kontakt s brankářem a Adrianem, hlavní sudí ale veškerá rčení odmítl.
    14. ADRIANO - 1:0

14
    Palmeiras právě vstřelilo branku!
    A máme tu první branku!! Domácí si vybojovali rohový kop, který putoval do středu vápna, odtamtud však ihned na brankáře. Tomu se míč nepodařilo v rukavicích udržet a LUIZ ADRIANO měl snadnou pozici pro zakončení.

13
    Po přímém kopu žádná velká šance nenastala, díky tomu se dopředu přestěhovali hosté.

12
    Everton si nedal pozor a na vlastní polovině poměrně zbytečně fauloval, domácí tak budou zahrávat přímý kop.

10
    Nutno říci, že v prvním utkání byl nejlepší hráč na place brankář domácího celku Weverton, jelikož nebýt jeho tak Gremio by slavilo značnou výhru. Uvidíme zda týmu pomůže i dnes.

9
    Hosté se na malou chvilku usadili na polovině Palmeirasu. Po kombinaci se ke střele odhodlal Jean Pyerre, mířidla ale mířila pouze vedle.

8
    Domácí se opět snažili o nějaké ohrožení. Do střely se konkrétně rval Scarpa, jeho střela zpoza vápna však na brankáře neprošla.

7
    Už takto dopředu můžeme říci, že je zde skvělá atmosféra a také mnoho diváků, takže se ani nebudeme divit, když ke konci utkání uslyšíme vyprodáno!

6
    K vidění byl i první menší faul, po kterém hosté zahrávali přímý kop, ovšem míč se ve vápně moc dlouho neohřál.

5
    Není to gól!! Po špatné přihrávce hostů, nastala velká šance domácích, do které se po pravé straně probojoval Luiz Adriano. Jeho střelu zpoza malého vápna však Paulo Victor vyrazil.

4
    Pyerre posouval míč na Evertona, jeho přihrávka však měla příliš velkou razanci a míč zavítal za postranní čáru.

3
    Do vápna Gremia přilétl zajímavý centr na přední tyč, k míči se ale žádný domácí hráč nedostal.

2
    André se chtěl protáhnout obranou domácích, ta ho však k žádné šanci nepustila, i přesto jsou hosté stále u míče.

1
    O úvodní výkop se postarali hráči Gremia, kteří míč ihned zavezli do obrany, odkud začnou svůj první útok.

1

Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Domácí nastupují v zelených dresech, zatímco hosté v dresech modro-černých.

SE Palmeiras: Weverton – Barbosa, Gómez, Luan, Rocha – Henrique, Santos – Dudu, Scarpa, de Souza da Silva – Adriano
    Náhradníci: Prass – Luis, Dracena, Carlos, Fernandes, Rafael, Ramires, Jean, Eduardo, Veiga, Deyverson, Borja

Grêmio: Victor – Gomes, Geromel (C), Kannemann, Cortéz – Matheuzinho, Maicon – Alisson, Pyerre, Everton – André
    Náhradníci: César – Braz, Galhardo, Miranda, Capixaba, Luan, Thaciano, Romulo, Patrick, Pepe, Tardelli, Luciano

Rozhodčí: N. Pitana – H. Maidana, E. Brailovsky.

První utkání

Domácí byli před zápasem menší favorité. V utkání dominovali jak na míči, tak na střely, rozhodla však jedna dalekonosná střela. Vše začalo rozhozením v 19. minutě, neboť domácí Gremio muselo střídat. Třináct minut na to, měli hosté výhodu přímého kopu, který rozehráli na krátko a na jejímž konci byla rána Gustava Scarpy, na což brankář nedosáhl. Domácí jak hráči, tak fanoušci byli nesmírně zaskočení a snažili se rychle vyrovnat.

První poločas již nic velkého nepřinesl, ovšem druhá část ano. V 47. minutě to po hlavičce Dudy mohlo být 2:0, ale brankář ukázal senzační zákrok. Dále se hra vyvíjela poměrně klidně a velká šance nastala až v 70. minutě. Byli to znovu domácí, kteří chtěli utkání srovnat, brankář Weverton byl ale proti! O sedm minut později byl v šanci opět Dudu, jehož rána však putovala vedle. O pár sekund později šli hráči Palmeiras do desíti, čehož mohli domácí využít. Do konce utkání již ale žádná velká šance nepřišla a Palmeiras si odvezli velmi důležitou výhru.

Grêmio – SE Palmeiras 0:1 (0:1)

Branky: 32. Scarpa (Rocha)
    Karty: 18. Kannemann (GRM) – 10. Melo (PMS), 81. Santos (PMS) 78. Melo (PMS)

Statistiky: Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:20.

Grêmio: Victor – Leo Gomez, Goromel, Kannemann, Cortez . De Souza, Maicon – Alisson, Jean, Everton – André
    Náhradníci: Cesar – Pepe, Braz, Thaciano, Luan, Miranda, Galhardo, Luciano, Patrick, Rocha, Romulo, Tadelli

SE Palmeiras: Weverton – Rocha, Luan, Gomez, Barbosa Mendanha – Bruno Henrique, Melo – William, Gustavo Scarpa, Dudu – Adriano
    Náhradníci: Jailson – Borja, Vaiga, Carlos Antonio, Santos, Dracena, Carlos, Jean, Victor Luis, Ramirez, Dayverson, Ze Rafael

Rozhodčí: P. Loustau – J. Belatti, D. Bonfá

Dobrý večer všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na odvetné utkání Copy Libertadores. Podíváme se konkrétně na SE Palmeiras – Grêmio. První utkání skončilo pouze 1:0 pro Palmeiras, tudíž hosté dnes mají ještě šanci na postup. Utkání se ovšem odehraje před publikem Palmeiras, takže zase tak lehký zápas to jednoznačně nebude. Výkop je stanoven na 2:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.