Arménie – Itálie 1:3 (kon.) | Gibraltar – Dánsko 0:6 (kon.) | Irsko – Švýcarsko 1:1 (kon.)
Faerské ostrovy – Švédsko 0:4 (kon.) | Norsko – Malta 2:0 (kon.) | Rumunsko – Španělsko 1:2 (kon.)
Izrael – S. Makedonie 1:1 (kon.) | Bosna – Lichtenštejnsko 5:0 (kon.) | Finsko – Řecko 1:0 (kon.)
Arménie
1:3 (1:1)
Itálie
Čtvrtek 05.09.2019, 18:00 • Republican Stadium after Vazgen Sargsyan, Jerevan • Kvalifikace ME • Skupina J

To je z mé strany vše, hezký večer. (19:56:29)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:7.

Je dobojováno. Lépe do prvního poločasu vstoupila domácí Arménie, která po dobré pasáži šla do vedení, kdy se po rychlé akci prosadil Alexandr Karapeťan. Itálie ale poté zabrala a byla jasně lepším týmem. Po hezké akci se prosadil Andrea Belotti, který tak vyrovnal na 1:1. Poté měli hosté ještě nějaké šance, ale neprosadili se. V nastaveném čase prvního poločasu fauloval Alexandr Karapeťan, který uviděl podruhé žlutou kartu a musel ze hřiště, což byla velká komplikace pro Arménii. Ve druhém poločase už Itálie proti deseti dominovala, vstřelila dvě branky a nakonec vyhrála zcela zaslouženě 3:1. Arménie tak zůstává na šesti bodech, Itálie jich už má 15, tedy plný počet.

90+4

90+4
    Hosté dohrávají zápas s míčem na kopačkách, už se nic nestane.

90+3
    Itálie se ještě tlačí dopředu, snaží se vstřelit čtvrtou branku, ale domácí se brání ze všech sil.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Z rohu ale nic nebylo. Italové jsou však stále u míče a tlačí se dopředu.

89
    Rohový kop pro hostující celek.

87
    Itálie zahrávala rohový kop, ale branku soupeře tentokrát neohrozila.

85
    Hosté kombinují, drží míč a nikam už samozřejmě nepospíchají, což je za stavu 3:1 zcela pochopitelné.

83
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Kevin Lasagna.

82
    Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Gevorg Ghazarjan, přichází Edgar Babajan.
    80. Andrea BELOTTI - 1:3

80
    Itálie právě vstřelila branku!
    A je hotovo, protože hosté jdou do vedení 3:1! ANDREA BELOTTI se ve vápně obtočil kolem dvou protihráčů a s velkou dávkou štěstí dostal míč za marně se natahujícího se brankáře.
    78. Lorenzo PELLEGRINI - 1:2

78
    Ale nyní už to hostům vyšlo a Itálie jde tedy zcela zaslouženě do vedení 2:1! Leonardo Bonucci poslal míč do vápna, tam si naběhl střídající LORENZO PELLEGRINI, který hlavou překonal brankáře.

78
    Italové podnikají jednu útočnou akci za druhou, ale v útočné fázi se jim dnes příliš nedaří a brzdí je hlavně nepřesnosti, který je k vidění opravdu dost.

76
    Kamo Hovhannisjan je nyní ošetřován, takže chvíli se hrát určitě nebude, což domácím samozřejmě vyhovuje.

74
    Na sebe to nyní vzal Marco Verratti, ale ani jeho rána nebyla přesná a od své branky bude rozehrávat Aram Ajrapeťan.

73
    Ale domácí stále velice dobře brání a do velkých šancí se favorit tohoto utkání příliš nedostává.

71
    Dvacet minutek mají oba celky na to, aby tento duel rozhodli. No, bude to ještě hodně zajímavé.

69
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Stefano Sensi.

67
    Ze svého druhého rohu v tomto utkání ale domácí nic nevytěžili a pokračujeme tedy za stavu 1:1.

66
    Po kombinační akci je tu rohový kop pro Arménii.

64
    Hostující hráči se stále tlačí dopředu. Dostávají se do zakončení, ale vedoucí branka stále nepřichází.

62
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Lorenzo Pellegrini.

62
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Itálie hraje v Arménii stále pouze 1:1, ale času má ještě dost, navíc domácí hrají v deseti.

60
    Domácí zahrávali standardní situaci zhruba z dvaceti metrů. Po střele ale skončil míč vysoko nad brankou.

59
    Žlutou kartu dostává Nicoló Barella (Itálie).

58
    Po delší době se dopředu vydali i domácí hráči, ale jejich snažení zastavil útočný faul. Na tahu je tedy Itálie.

57
    Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Tigran Barseghjan, přichází Sargis Adamjan.

57
    Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Artak Grigorjan, přichází Rumjan Hovsepjan.

55
    Nyní to zkoušel dlouhou přihrávkou kapitán Leonardo Bonucci, ale ani ta se nepovedla. Nepřesností je dnes k vidění opravdu hodně.

54
    Florenzi se dostal k centru, ale ani jeho přihrávka nebyla přesná a míč doputoval do zamezí. Od své branky bude rozehrávat Aram Ajrapeťan.

52
    Jorginho vymyslel parádní přihrávku za obranu, ale Emersonovi nakonec chyběl zhruba krok, aby se dostal do šance.

51
    Domácí to vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale to skvěle přečetl Gianluigi Donnarumma, který vyběhl a míč sebral.

50
    Po závaru ve vápně domácího celku nakonec skončil míč v brance, ale kvůli faulu na brankáře branka neplatí.

49
    Hosté se stále tlačí dopředu, domácí se brání s vypětím všech sil.

48
    Žlutou kartu dostává Tigran Barseghjan (Arménie).

47
    Italové se hned tlačí dopředu, což je obrázek, který budeme zřejmě sledovat po celý druhý poločas.

46

Hráči jsou zpět na trávníku, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 19:05 hodin.

První poločas je za námi. Lépe do něj vstoupila domácí Arménie, která po dobré pasáži šla do vedení, kdy se po rychlé akci prosadil Alexandr Karapeťan. Itálie ale poté zabrala a byla jasně lepším týmem. Po hezké akci se prosadil Andrea Belotti, který tak vyrovnal na 1:1. Poté měli hosté ještě nějaké šance, ale neprosadili se. V nastaveném čase prvního poločasu fauloval Alexandr Karapeťan, který uviděl podruhé žlutou kartu a musel ze hřiště, takže to je velká komplikace pro Arménii.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3
    Po rychlé akci přišla přihrávka do vápna domácího celku, kde byl Andrea Belotti, ale v ideální pozici nedokázal trefit branku!
    45+2. Červená karta po 2. žluté

45+2
    Tak to je velká komplikace pro domácí, protože Alexandr Karapeťan uviděl druhou žlutou kartu a následuje tedy karta barvy červené!

45+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    Hosté se i nadále tlačí dopředu a snaží se vstřelit vedoucí branku ještě v prvním poločase.
    Belotti branku těsně minul

41
    Andrea Belotti dostal přihrávku za obranu a byl sám před brankářem, ovšem zakončení se mu nepovedlo a míč skončil těsně vedle pravé tyče!

40
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek. Itálie je stále jasně aktivnějším týmem, tak uvidíme, zda ještě něco vymyslí.

38
    Další akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, protože aktivní Andrea Belotti byl v ofsajdu, takže jeho branka neplatí.

36
    Emerson dostal míč do vápna, ale přihrát už nedokázal. Následně se dopředu hnali domácí, ale zastavila je další nepřesná přihrávka.

35
    Z rohového kopu nic nebylo. Hosté poté navíc faulovali a domácí si mohou chvíli oddechnout, protože jsou stále pod velkým tlakem.

34
    Po další akci se do zakončení dral Andrea Belotti, který byl ale zastaven. Každopádně je z toho roh pro Itálii.

32
    Obraz hry je nyní stále stejný. Borci v bílých dresech útočí a domácí se pouze brání.

31
    Itálie je nyní samozřejmě na koni a znovu se tlačí dopředu. Uvidíme, jak tento úvodní poločas nakonec dopadne.
    29. Andrea BELOTTI - 1:1

29
    Domácí doplatili na svou pasivitu a hosté toho využili a vyrovnávají na 1:1! Emerson se výborně zbavil protihráče u lajny, poté poslal míč na zadní tyč a ANDREA BELOTTI ho pouze uklidil do poloprázdné branky!

27
    A na straně hostů ji vyfasoval Marco Verratti, který vše začal.

27
    A tu nakonec uviděl také Gevorg Ghazarjan, který do hloučku hráčů přiběhl.

26
    Alexandr Karapeťan, střelec úvodní branky, vyfasoval po strkanici žlutou kartu.

24
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Itálie nyní tlačí, je mnohem aktivnější, ale vyrovnávací branka zatím nepřichází.

23
    Po rohovém kopu zakončoval Federico Bernardeschi, ale s jeho střelou z otočky si skvěle poradil Aram Ajrapeťan, který míč vyrazil na další roh!

23
    Už se opět hraje. Hosté se hned vydali dopředu a vybojovali další rohový kop.

22
    Hovhannes Hambardzumjan zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.

20
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a po úvodních dvaceti minutách tak Itálie prohrává v Arménii stále o jednu branku, kterou vstřelil po rychlé akci Alexandr Karapeťan.

20
    Hosté budou zahrávat další rohový kop.

19
    Domácí už nejsou po vstřelené brance tak aktivní a zřejmě to jim nyní vyčítal jejich trenér, kterému se samozřejmě taková pasivita nelíbí.

17
    Domácí hráči to ale zvládli na jedničku a Artak Grigorjan nakonec míč poslal daleko ze své poloviny.

16
    Po dalším snažení je tu první rohový kop pro Itálii.

15
    Ale směrem dopředu se zatím favoritovi tohoto zápasu příliš nedaří, což se potvrdilo i tentokrát.

13
    Italové se samozřejmě hned tlačí dopředu a snaží se co nejrychleji odpovědět.
    11. Alexandr KARAPEŤAN - 1:0

11
    Arménie právě vstřelila branku!
    A pozor, protože outsider tohoto utkání jde překvapivě do vedení 1:0! Arménie hrála v posledních minutkách velice aktivně a po další útočné akci se prosadil ALEXANDR KARAPEŤAN, který povedenou přízemní střelou z hranice velkého vápna nedal brankáři šanci.

10
    Ale z prvního rohového kopu nic nebylo. Hosté se ubránili, ale domácí získali míč a znovu kombinují.

9
    Arménie vybojovala první rohový kop v tomto utkání.

8
    Po zisku míče šli domácí okamžitě dopředu, chvíli to vypadalo nadějně, ale nakonec vše zastavila velice nepřesná přihrávka.

6
    Nakonec se k centru z rohu velkého vápna dostal Nicoló Barella, ale ten se mu vůbec nepovedl a míč skončil v zámezí.

5
    Italové drží míč a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Aram Ajrapeťan.

3
    Z první kombinační akce nic nevytěžili ani hosté z Itálie. Začátek zápasu je velmi opatrný, což je pochopitelné.

2
    Domácí se vydali dopředu, jeden z hráčů upadl u rohového praporku, ale rozhodčí se pouze pousmál a faul neodpískal.

1
    Úvodní výkop obstarali fotbalisté domácího celku, který hrají v červených dresech. Itálie je v bílém.

1

Vše je připraveno, jdeme na to!

Hráči obou celků jsou na trávníku, na programu jsou státní hymny, poté kvalifikační zápas začne.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Arménie: Ajrapeťan – Hambardzumjan, Harojan, Calisir, K. Hovhannisjan – Grigorjan, Mkrtčjan – Barseghjan, Mchitarjan (C), Ghazarjan – Karapeťan.
    Náhradníci: Beglarjan, Avagjan – T. Voskanjan, Avetisjan, Vardanjan, Babajan, Išchanjan, A. Hovhannisjan, Artak Jedigarjan, Hovsepjan, Adamjan, Miranjan.

Itálie: G. Donnarumma – Florenzi, Bonucci (C), A. Romagnoli, Emerson – Verratti, Jorginho, Barella – Chiesa, Belotti, Bernardeschi.
    Náhradníci: Sirigu, Gollini – Izzo, Acerbi, Lorenzo Pellegrini, Sensi, Lasagna, Immobile, El Shaarawy, Mancini.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Häcker.

Poslední vzájemné zápasy

Itálie – Arménie 2:2
    Arménie – Itálie 1:3

Itálie zatím předvádí skvělé výkony a splňuje očekávání, protože se čeká, že Itálie tuto skupinu samozřejmě vyhraje. Po čtyřech kolech má plný počet bodů, když v prvním kole porazila doma 2:0 Finsko, pak 6:0 Lichtenštejnsko, následně vyhrála 3:0 v Řecku a naposledy hostila Bosnu a vyhrála 2:1. V dresu hostů najdeme samozřejmě řadu hvězd. V bráně většinou nechybí Sirigu, v obraně Emerson, Bonucci, Chiellini, v záloze Jorginho, Verratti a řadu hvězd má Itálie hlavně v útoku, kde se můžeme těšit na Insigneho, Quagliarellu, Bernardeschio, El Shaarawyho, Immobileho či Chiesu.

Arménie má po čtyřech odehraných zápasech na svém kontě zatím solidních 6 bodů a pronásleduje druhé Finsko. Jen dodám, že celek na prvním a druhém místě postupuje na Euro. Arménie začala na hřišti Bosny, kde nakonec prohrála 1:2. Pak hrála doma s Finskem a ani tento duel nezvládla a prohrála 0:2. V dalším zápase hostila Lichtenštejnsko, splnila povinnost a vyhrála 3:0. Poté zajížděla do Řecka, kde došlo k překvapení, protože Arménie tam vyhrála 3:2. V dresu domácího celku najdeme mnoho zajímavých hráčů, jako například Mhkitaryana či Ghazaryana.