Banská Bystrica – Färjestad 3:4 (po pr.) | Bern – Kärpät 1:2 (1:3 po s.n.) | Mountfield HK – Frölunda 3:4 (kon.)
Rungsted Seier Capital – Plzeň 2:4 (kon.) | Hämeenlinna – Zug 1:3 (kon.) | Moser Medical Graz 99ers – Cardiff 2:5 (kon.)
Grenoble – Skellefteå 1:4 (kon.) | Ambri-Piotta – Mnichov 2:3 (2:3 po s.n.)
Rungsted Seier Capital
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Sobota 07.09.2019, 18:00 • Bitcoin Arena, Hørsholm • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Dominik Frodl dnes dostal příležitost a společně se svými spoluhráči dovedl Škodovku ke čtvrtému vítězství v řadě, na kterém se tentokrát góly podíleli Michal Moravčík, Milan Gulaš, Vojtěch Němec a Miroslav Indrák. Domácí sice vykročili do zápasu dobře a vedli, jenže Plzeň krátce před skončením první třetiny předvedla skvělý obrat a rozhodla prakticky o osudu utkání. Konečný výsledek fantastického zápasu v Dánsku. Rungsted Seier Capital 2 HC Škoda Plzeň 4. (20:20:18)

59:41
    Domácí předvedli při signalizovaném vyloučení krásnou kombinaci, na střelu z pravé strany ale nedošlo.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:48
    Škodovka vyhodila puk z obranného pásma tak, že se málem od hrazení odrazil do prázdné sítě!

58:37
    Rungsted se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru, brankář domácího týmu se ale nevrací na led.

58:14
    Jakub Pour dostal dvě minuty za podrážení a hokejisté Rungstedu nyní hrají v pěti proti třem bez brankáře.

57:55
    Willie Raskob si najel na volný puk a před vrcholem levého kruhu napřáhl ke tvrdé ráně s příklepem, která mířila pod víko, zároveň ale do hrudi Dominika Frodla.

57:51
    Rungsted si vyžádal oddechový čas a podle slov trenéra Erika Hjalmarssona zkusí hrát bez brankáře.

57:28
    Plzeň odmítá drama a tvrdě vypálila od modré čáry, Jon Lee-Olsen puk pouze vyrazil před sebe, žádný z hokejistů Škodovky ale puk nedokázal dojet včas.

57:04
    Do konce zápasu zbývají odehrát necelé tři minuty a uvidíme, zda to ještě domácí zkusí při hře bez gólmana.

56:25
    Rungsted nevyužil přesilovou hru a odmítl šanci na snížení. Nyní navíc vyhodil puk na zakázané uvolnění.

55:43
    Domácí hokejisté cítí šanci a pálí ze všech stran, v drtivé většině případů ovšem nepřesně, což je dobře.

54:56
    Dominik Frodl byl na ledě a domácí se ocitli v obrovské šanci, z blízkosti ho ale nepřekonali!

53:53
    Petr Straka fauloval v pravém rohu útočného pásma a za zbytečný faul poté vyfasoval dvě minuty. Drama?

53:03
    Hokejisté Plzně skvěle zablokovali střelu domácích z vrcholu pravého kruhu a Dominik Frodl nakonec zasahovat lapačkou nemusel. Závěr je vyrovnaný.

52:03
    Roman Vráblík je zpět na ledě a hokejisté Plzně úspěšně přečkali oslabení. Do konce je osm minut.

52:01
    Shane Hanna vypálil od modré čáry, Dominik Frodl si ale dokázal puk najít a bezpečně ho podržel v náručí.

51:12
    Domácí tentokrát vypálili na pravém křídle od modré čáry a jejich táhlá střela byla zablokována. Dobrý tlak.

50:32
    Rungsted dobře vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a rána domácích skončila nad bránou.

50:03
    Roman Vráblík vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Přesilová hra domácích.

49:00
    Shane Hanna dobruslil puk a proti hokejistům Plzně se pískalo zakázané uvolnění. Hosté vedou o dva góly.

48:12
    Škodovka mohla zkusit dvakrát vypálit od modré čáry, nakonec ale útočnou akci zbytečně překombinovala.

47:32
    Jeden z domácích hráčů nebezpečně objížděl bránu, nakonec ale nevystřelil a ani nikomu nepřihrál.

46:54
    Po krátké prodlevě hra opět pokračuje a domácí jsou nastěhováni v útočném pásmu hokejistů z Plzně.

46:44
    Hra byla přerušena a na řadu přichází Powerbreak, během něhož si mohou hráči obou celků oddechnout.
    46:08 Shane HANNA - 2:4

46:08
    Rungsted právě vstřelil branku!
    SHANE HANNA si najel před bránu na krásnou zpětnou přihrávku z pravého rohu útočného pásma a z blízkosti překonal Dominika Frodla mezi betony! Je sníženo – 2:4. Bez asistence.

45:32
    Martin Heřman vypálil na vrcholu mezikruží po krásné zpětné přihrávce bez přípravy a dobře mířil do protipohybu brankáře, Jon Lee-Olsen ale kotouč našel.

45:09
    Rungsted se konečně vymanil z tlaku Plzně a v levém kruhu napřáhl ke střele, která byla hosty zablokována.

44:21
    Hokejisté dánského týmu mají obrovské problémy a jen těžko překonávají vlastní obrannou čáru.

44:00
    Škodovka vypálila na vrcholu levého kruhu a domácí brankář Jon Lee-Olsen vytáhl další výtečný semafor.

43:43
    Před bránou Rungstedu vznikla nepřehledná situace a Plzeň se dostala ke střele na teč, bránu puk ale minul.

42:46
    Lukáš Pulpán napřáhl před vrcholem levého kruhu ke tvrdé ráně s příklepem a dobře mířil do pravého horního rohu brány, jenže Jon Lee-Olsen předvedl nádherný semafor! Stále 4:1.

41:24
    Milan Gulaš hraje fantasticky a dokumentují to jeho čísla. V letošní sezóně Champions Hockey League už zaznamenal deset kanadských bodů.

40:33
    William Boysen nemohl na levém křídle pokračovat v akci, jelikož se ocitl v postavení mimo hru. Přerušení.

40:01
    V Dánsku začala poslední třetina zápasu a Plzeň do ní vstupuje s pohodlným tříbrankovým vedením 4:1.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:44.
    Plzeň opět pálí ostrými. Poslední gól vstřelil Miroslav Indrák.

Škodovka zatím předvádí suverénní jízdu, ačkoliv jí vstup do utkání nevyšel a inkasovala jako první. Před přestávkou ovšem předvedla obrat a po ní přidala další dva góly, o které se postarali Vojtěch Němec a Miroslav Indrák. Jon Lee-Olsen sice inkasoval celkem čtyři góly, několik jich ale také chytil a v průběhu prostřední části předvedl dost možná zákrok letošní sezóny. Skóre po druhé třetině velice pohledného zápasu. Rungsted Seier Capital 1 HC Škoda Plzeň 4.

40:00

39:14
    Plzeň využila zakázaného uvolnění domácího týmu a na pravém křídle vypálila od modré čáry. Jon Lee-Olsen měl ale dobrý výhled a puk pravým betonem vyrazil.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:59
    Matěj Kolda byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle vypálil od modré čáry, a Jon Lee-Olsen jeho střelu vyrazil na přední tyči do ochranné sítě. Přerušení hry.

38:14
    Plzeň vytvořila u pravé tyče brány obrovský závar, Jon Lee-Olsen ale dokázal puk najít a ihned přerušil hru.

37:53
    Simon Fredriksson vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho pokus těsně minul bližší horní roh.

37:07
    Rasmus Andersson nedokázal dobruslit puk včas na levém křídle a pískalo se tedy zakázané uvolnění.

35:18
    Plzeň pokračuje v ofenzivním pojetí hry a Jon Lee-Olsen zastavil kotouč po další střele hostů v náručí.
    34:19 Miroslav INDRÁK - 1:4

34:19
    Plzeň právě vstřelila branku!
    MIROSLAV INDRÁK si nyní najel na nádhernou kolmou přihrávku, ujel dvěma protihráčům a krásnou střelou zápěstím z mezikruží zamířil k pravé tyči! Je to 4:1. Asistence: Vojtěch Budík.

33:51
    Petr Kodýtek se ocitl na vrcholu mezikruží ve slibné střelecké pozici a dobře mířil k pravé tyči, jenže Jon Lee-Olsen vytáhl skvělý semafor!

31:45
    Nikolaj Rosenthal nyní nádhernou diagonální přihrávkou přenesl hru a jeden z jeho spoluhráčů měl v levém kruhu ideální střeleckou pozici, Dominik Frodl se ale stačil přesunout a puk mířící do bližšího horního rohu vyrážečkou vyrazil!

31:04
    Poslední momenty zápasu byly hodně vzrušující a Rungsted nyní vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
    29:41 Jon Lee-Olsen se nyní postaral o zákrok letošní sezóny!

29:41
    Škodovka měla obrovskou šanci, když po odrazu puku od hrazení za bránou mohla skórovat do prázdné sítě z levého kruhu pro vhazování, jenže Jon Lee-Olsen předvedl fantastický rozštěp a s pomocí pravého betonu a zřejmě i tyče kotouč zastavil! Nádherný a skvělý hokejový moment.

28:26
    Domácí do toho začali pořádně šlapat a v mezikruží se dostali ke střele, která skončila těsně nad! Velkou šanci měl Simon Fredriksson!

28:02
    TJ Moore se vrátil z trestné lavice na led a v mezikruží se dostal ke střele zápěstím, která byla navíc skryta za hradbou těl, Dominik Frodl si ji ale dokázal najít a vytáhl další krásný semafor!

27:17
    Plzeň zasypala domácí bránu sprchou střel, z nichž dvě přišly z pravého kruhu, kotouč ale do sítě neprošel.

25:31
    TJ Moore fauloval za vlastní bránou a dostal dvě minuty za vražení na hrazení. Přesilová hra pro Škodu Plzeň.

25:01
    Roman Vráblík byl zřejmě hráčem, který vypálil od modré čáry na teč, jeho pokus ovšem minul bránu.

24:17
    Vojtěch Němec nabral skvělou rychlost na levém křídle a na bodu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou našel náruč Jona Leeho-Olsena. Hra přerušena.

23:47
    Rungsted se snažil vydat směrem vpřed, jenže přihrávka podél hrazení skončila na zakázaném uvolnění. Buly před domácí bránou Leeho-Olsena.

22:14
    Hokejisté Rungstedu nevědí, kde jim hlava stojí. Hra se odehrává pouze v útočném pásmu českého týmu.
    20:55 Vojtěch NĚMEC - 1:3

20:55
    Anders Poulsen se srazil na obranné modré čáře s jedním z hráčů Plzně a vleže se ještě snažil puk zamést do bezpečí, jenže se mu to nepovedlo a VOJTĚCH NĚMEC napřáhl na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která po ledě zamířila ke vzdálenější levé tyči! Plzeň vede rázem 3:1. Bez asistence.

20:44
    Plzeň vstoupila do druhé třetiny pořádně zostra a operovala s pukem za bránou, přihrávka se ale nepovedla. Domácí dobře zdvojili jednoho z hostů.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.
    Plzeň předvedla rychlý obrat. Jak pojede Škodovka dále?

Rungsted Seier vykročil do dnešního střetnutí skvěle a zásluhou Rasmuse Anderssona se ujal vedení, jenže Plzeň dokázala krátce před přestávkou skóre otočit, když nejprve vyrovnal Michal Moravčík a Milan Gulaš poté dokonal obrat. Kdo jiný také, že? Skóre po první třetině. Rungsted Seier Capital 1 HC Škoda Plzeň 2.

20:00
    19:36 Milan GULAŠ - 1:2

19:36
    MILAN GULAŠ si najel před bránu na krásnou zpětnou přihrávku z levého rohu útočného pásma a po ledě překonal přesouvajícího se Jona Leeho-Olsena mezi betony! Škoda Plzeň v závěru úvodní části otáčí skóre a vede 2:1! Těžká rána pro domácí hokejisty. Asistence: Luboš Rob.

19:00
    Do konce úvodní části zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

18:57
    Anders Poulsen dostal dvě minuty za hákování a Plzeň dohraje první třetinu zápasu v početní převaze.
    17:36 Nikolaj Rosenthal nedokázal proměnit trestné střílení!

17:36
    Nikolaj Rosenthal předvedl během trestného střílení rychlý forhendový blafák, následnou střelou zápěstím ale minul levou tyč brány!

17:36
    Vojtěch Budík fauloval protihráče v samostatném úniku a následovat bude trestné střílení Rungstedu.

17:36
    Nikolaj Rosenthal se krásně protáhl mezi dvěma obránci Plzně a během samostatného úniku byl faulován! Následovat tedy bude trestné střílení!
    17:19 Michal MORAVČÍK - 1:1

17:19
    MICHAL MORAVČÍK předvedl na levém křídle nádhernou střelu ihned po vhazování a puk zamířil k přední levé tyči! Jon Lee-Olsen měl mezeru nad vyrážečkou a puk prošel do sítě. Fantastické vhazování. Asistence: Petr Kodýtek.

16:37
    Škodovka se dostala ke střele na levém křídle, Jon Lee-Olsen ale pokryl přední tyč a puk dobře vyrazil.

15:01
    Jon Lee-Olsen nedokázal udržet lehké nahození z pravé strany, Plzeň se ale k dorážce nedostala!

13:26
    Vojtěch Němec se tentokrát vrátil z trestné lavice po dvou minutách a hokejisté Plzně hrají v plném počtu.

11:47
    Dominik Frodl předvedl skvělý rozštěp a ještě k tomu semafor, na kterém nyní zasvítila červená!

11:26
    Vojtěch Němec usedl podruhé v zápase na trestnou lavici, tentokrát se provinil hákováním a dostal trest.
    10:18 Dominik Frodl čelil samostatnému úniku a jak si poradil?

10:18
    Mario Lucia se řítil sám na bránu a bekhendem chtěl puk zasunout v rychlosti k levé tyči, jenže Dominik Frodl skvěle zasáhl pravým betonem!
    09:11 Rasmus ANDERSSON - 1:0

09:11
    RASMUS ANDERSSON dostal v levém kruhu příliš volného prostoru a krásnou střelou zápěstím vymetl bližší levý horní roh brány! Dominik Frodl je poprvé překonán a domácí vedou po využití přesilové hry 1:0! Zápas začíná pro tým hostí špatně. Asistence: Gustav Green a Shane Hanna.

08:02
    Dominik Frodl se bezmocně ohlížel za střelou z levého kruhu pro vhazování a poté ho málem zaskočil odraz puku od hrazení za bránou. Nakonec však nezasáhl.

07:06
    Vojtěch Němec to přehnal s důrazem v útočném pásmu a Rungsted si zahraje první přesilovou hru.

06:58
    Roman Vráblík zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu pravého kruhu napřáhl k táhlé střele zápěstím, která byla zablokována. Škoda, byla to pěkná akce.

05:59
    Plzeň zavezla puk do útočného pásma příliš rychle a na levém křídle se tedy ocitla v postavení mimo hru.

05:37
    Škodovka před pár okamžiky předvedla krásnou kombinaci na jeden dotek, rána z pravého kruhu pro vhazování ale byla nepřesná a skončila vysoko nad.

04:17
    Hokejisté Plzně napadají rozehrávku Rungstedu hodně vysoko a znemožňují mu rozvinout jakýkoliv útok.

03:45
    Plzeň vyrazila do rychlého protiútoku a na vrcholu levého kruhu se dostala ke střele, kterou Jon Lee-Olsen bez potíží kryl, a na přední tyči puk podržel.

02:18
    Jan Eberle nyní skvěle vybojoval puk v pravém rohu útočného pásma a poté našel bekhendem Petera Čerešňáka, jehož střela z pravého kruhu skončila nad.

01:08
    Škodovka je od úvodních sekund aktivní a nyní se snažila vystřelit dvakrát v pravém kruhu pro vhazování, oba pokusy českého týmu ovšem byly zablokovány.

00:26
    Lukáš Pulpán dobře vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Jon Lee-Olsen jeho střelu raději podržel.

00:01
    Domácí hokejisté vyhráli vhazování a jako první se tedy mohou vydat směrem vpřed hráči Rungstedu Seier.

00:01
    Plzeň čeká čtvrtý zápas na evropské scéně, bude opět vítězný?

Rungsted Seier Capital: Lee-Olsen (Lillie) – Fredriksson, Raskob, Schulze, Hanna, Jelert, Møller – Rosenthal, Moore, Lucia – Andersen, Olsson (C), Andersson – Høeg, Poulsen, Boysen – Nistrup, Green, Gade – Harries Andersen. Hlavní trenér: Erik Hjalmarsson.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Čerešňák, Pulpán, Kaňák, Moravčík, Vráblík, Budík, Houdek – Gulaš (C), Vlach, Pour – Kantner, Heřman, Němec – Indrák, Kolda, Rob – Eberle, Kodýtek, Straka. Hlavní trenér: Ladislav Čihák.

Rozhodčí: Marcus Linde, Mads Frandsen. Čároví: Rene Jensen, Henrik Haurum.
    Škodovka dnes nastoupí proti Rungstedu v následující sestavě

Plzeň má za sebou dva zápasy proti finskému týmu Hämeenlinna a nevedlo se jí vůbec špatně, když obě utkání vyhrála shodně po prodloužení. Mezitím si navíc s chutí zastřílela proti nadcházejícímu soupeři, když v Logspeed CZ Aréně porazila Rungsted vysoko 9:3. Škodovka vyhrála v Champions Hockey League třikrát za sebou a skvělou sérii by dnes velmi ráda prodloužila.
    Zranění někdy přináší zajímavé okamžiky. Kustod o tom ví své.

Hokejisté Škody Plzně se představí v sobotu večer v dánském Hørsholmu, kde se budou snažit prodloužit skvělou sérii. Zatímco Plzni se na evropské scéně daří, Rungsted na první body v Champions Hockey League stále čeká. Obrovskou pozornost přitahuje plzeňský útočník Milan Gulaš (33), který byl loni nominován na nejužitečnějšího hráče a letos už zaznamenal devět kanadských bodů. Přidá dnes na ledě v Dánsku další?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 10. Andersson (Green, Hanna), 47. Hanna – 18. Moravčík (Kodýtek), 20. Gulaš (Rob), 21. Němec, 35. Indrák (Budík)

Rozhodčí: Marcus Linde, Mads Frandsen. Čároví: Rene Jensen, Henrik Haurum