Carolina – Chicago 5:3 (kon.) | Detroit – Florida 2:7 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:2 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 0:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 1:4 (kon.) | New Jersey – Buffalo 2:3 (kon.)
Detroit – Florida 2:1 (kon.)
Vancouver Canucks
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Winnipeg Jets
Sobota 20.02.2021, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver, BC • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

VÍTEJTE PŘI SLEDOVÁNÍ ON-LINE PŘENOSU!

Nejslavnější hokejová liga světa v noci na sobotu pokračuje celkem čtyřmi utkáními. Zde proběhne on-line přenos z duelu mezi dvěma mančafty, které jsou v letošním zkráceném ročníku součástí 'Scotia' Severní divize. Příjemnou zábavu!

Vancouver Canucks vs. Winnipeg Jets
    → 20. 02. 2021, 04:00 SEČ • Rogers Arena, Vancouver, BC

AKTUÁLNÍ FORMA DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

Vancouver bodoval ve třech utkáních po sobě se dvěma výhrami – včetně středečního úspěchu na calgarském ledě. Winnipeg vstoupí do dnešního souboje s porážkou v zádech a třemi nezdary z posledních pěti měření sil.

Brock Boeser – Vancouver Canucks – pravé křídlo
    → 2+3, +5 účast, 12 střel na bránu, TM 0, ø čas na ledě 17:08
    (Pozn.: Statistické údaje jsou z posledních 3 zápasů jmenovaného hráče.)

Mark Scheifele – Winnipeg Jets – střední útočník
    → 3+4, -2 účast, 6 střel na bránu, TM 2, ø čas na ledě 20:58
    (Pozn.: Statistické údaje jsou z posledních 4 zápasů jmenovaného hráče.)

VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

Tento duel bude druhým vzájemným v letošní sezoně. První měření sil se uskutečnilo koncem ledna na winnipežském kluzišti, ve kterém Canucks zastavili nepříznivou sérii deseti porážek v řadě za sebou proti dnešnímu soupeři. Obě mužstva se střetnou znovu v rámci nedělního hracího dne.

Winnipeg Jets vs. Vancouver Canucks 1:4
    → 31. 01. 2021 • Bell MTS Place, Winnipeg, MB
    Tři hvězdy utkání: B. Boeser, T. Demko, C. Hellebuyck

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Jo. Benn, Juolevi, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), Höglander – Roussel, B. Sutter (A), Gaudette – L. Eriksson, Beagle, Virtanen.

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey (A), Poolman, Forbort, Pionk, Beaulieu, DeMelo – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Copp, Stastny, Ehlers – Perreault, Lowry, Appleton – Harkins, N. Thompson, Lewis.

Rozhodčí: Meier, Markovic – Cormier, Barton.

Kdo se dnes postaví do brankoviště?
    (Pozn.: Statistické údaje jsou ze současného ročníku.)

00:07
    Bo Horvat uspěl na úvodní vhazování proti Marku Scheifelemu. Vancouveru byl odpískán ofsajd.

02:34
    Pokus Adama Lowryho skončil v lapačce vancouverského maskovaného muže.

04:48
    Útočná akce Nikolaje Ehlerse po pravé straně neměla dlouhého trvání. Obrana domácího týmu byla dobře postavená na vlastní modré čáře.

06:37
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě za Laurentem Brossoitem. Následuje první reklamní přestávka.

06:40
    Pokračujeme. Vhazovalo se po pravé ruce winnipežského brankáře.

07:06
    Střely na bránu → VAN: 3 vs. WPG: 4

07:25
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Winnipeg v osmé minutě otevírá skóre! MARK SCHEIFELE využil zaváhání vancouverského obránce na útočné modré a skóroval blafákem do bekhendu. Jeho devátá branka v letošní sezoně! Bez asistence.
    07:25 Mark SCHEIFELE - 0:1

08:21
    Laurent Brossoit schoval touš pod svou lapačku. Následuje vhazování po jeho levé ruce.

09:36
    Kosatkám byla rozhodčími odpískána hra vysokou holí. Vhazování nařízeno do středního pásma.

10:04
    J.T. Miller před bránou tečoval nabídku Quinna Hughese a kotouč skončil jen těsně vedle pravé tyče.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:04
    Puk si to namířil do ochozů vancouverského domácího stánku. Reklamní přestávka...

11:04
    Zpět do akce! Brandon Sutter a Adam Lowry v souboji na vhazování po levé ruce gólmana Tryskáčů.

12:06
    Střely na bránu → VAN: 5 vs. WPG: 6

13:41
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Loui Eriksson – 2 min., hákování).

13:57
    Po střeleckém pokusu Joshe Morrisseyho od modré čáry se ozvala branková konstrukce.

14:24
    Jay Beagle dostal kotouč do středního pásma. Domácí mohou prostřídat své hráče.

15:26
    Mathieu Perreault zkusil své štěstí z pravého kruhu pro vhazování. Thatcher Demko byl připraven na správném místě.

15:41
    Tým Vancouver Canucks hraje v plném počtu.

15:44
    Máme za sebou další reklamní přestávku. Vhazuje se ve středním pásmu mezi hole Bo Horvata a Marka Scheifeleho.

16:06
    Střely na bránu → VAN: 5 vs. WPG: 11

17:03
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., vysoká hůl).

17:17
    Mark Scheifele střílel z levého kruhu pro vhazování do náručí maskovaného muže Vancouveru.

17:58
    Thatcher Demko se blýskl skvělou lapačkou proti střele Kylea Connora z pravého kruhu.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:03

19:59
    Poslední útočná akce úvodní dvacetiminutovky patřila domácím hokejistům. Ke střelám se dostali Brock Boeser či Elias Pettersson.

20:00

Statistické okénko

Střely na bránu: 9 – 15; Přesilová hra: 0/0 – 0/2; Trestné minuty: 4 – 0; Úspěšnost na vhazování: 42% – 58%; Rozdané bodyčeky: 5 – 5

Nejpilnějším střelcem v první třetině dnešního utkání byl Blake Wheeler se čtyřmi střelami na bránu.

20:01

20:50
    Prudkou střelu Joshe Morrisseyho od modré zablokoval jeden z bránících hráčů.

21:34
    Jordie Benn odvedl velmi dobrou defenzivní práci proti Paulu Stastnymu, jenž útočil po levé straně.

23:01
    Další útočnou akci winnipežského mančaftu zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu.

23:37
    Laurent Brossoit se zaskvěl svou lapačkou proti střeleckému pokusu Eliase Petterssona z mezikruží.

24:05
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).

24:55
    Elias Pettersson zkusil své štěstí z pravého kruhu pro vhazování. Gólman Tryskáčů vyrazil kotouč před sebe.

25:38
    Elias Pettersson měl další šanci Kosatek po velmi dobré přihrávce Brocka Boesera.

26:05
    Tým Winnipeg Jets hraje v plném počtu.

26:50
    Blake Wheeler se prokličkoval do útočného pásma, jenže vzápětí přišel o kotouč.

27:06
    Střely na bránu → VAN: 13 vs. WPG: 19

30:18
    Thatcher Demko má touš ve svém držení. Dlouhou dobu se hrálo bez přerušení...

30:21

31:06
    Střely na bránu → VAN: 14 vs. WPG: 20

31:47
    Mathieu Perreault pomohl svému gólmanovi, když zablokoval pokus Tylera Myerse od pravého mantinelu.

32:45
    Konec reklamní přestávky. J.T. Miller a Mark Scheifele se staví na vhazování po levé ruce brankáře Canucks.

33:50
    Laurent Brossoit měl připravenou svou lapačku proti střele Quinna Hughese od modré čáry.

34:35
    Thatcher Demko zastavil svým levým betonem bekhend Paula Stastnyho, jenž před bránu dostal přihrávku od Andrewa Coppa.

35:29
    Brock Boeser zkoušel bekhend z těsné blízkosti. Laurent Brossoit však zůstal bez práce.

36:14
    Proběhla další z reklamních přestávek. Vhazuje se po levé ruce Laurenta Brossoita.

37:06
    Střely na bránu → VAN: 16 vs. WPG: 22

37:14
    Nate Schmidt se octil za obranou soupeře, ovšem winnipežského brankáře nedokázal prostřelit.

37:31
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Paul Stastny – 2 min., podrážení).

38:29
    Ani jeden ze dvou střeleckých pokusů Quinna Hughese od modré čáry na bránu neprošel.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:26
    Tyler Myers napřáhl ke střele od levého mantinelu. Předtím zkusil své štěstí Nate Schmidt.

39:31

39:48
    Skrumáž před bránou Vancouveru. Hodně aktivní byl na brankovišti soupeře Mark Scheifele. Rozhodčí ještě kontrolovali video z celé situace.

40:00

Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání je zatím Josh Morrissey, jenž na ledové ploše strávil 15 minut a 28 vteřin.

40:01

40:19
    Kosatkám byla v krátkém sledu odpískána dvě zakázaná uvolnění.

41:48
    Tucker Poolman odvedl velmi dobrou obrannou práci proti Eliasu Petterssonovi, jenž se zprava tlačil do ohně.

42:40
    Prudká střela Tylera Myerse od modré čáry skončila na zadním mantinelu. O chvíli později ještě zkusil své štěstí Adam Gaudette.

43:44
    Chybnou rozehrávku Marka Scheifeleho se snažil potrestat Jake Virtanen. Ovšem Laurent Brossoit zůstal bez práce.

44:40
    Olli Juolevi nahazoval kotouč od levého mantinelu mimo dosah winnipežského brankáře.

45:56
    Domácí tým kombinuje v útočném pásmu zatím bez střely na bránu. Na ledě je formace Eliase Petterssona.

46:06
    Střely na bránu → VAN: 24 vs. WPG: 28

47:50
    J.T. Miller vybídl ke střele z levého kruhu pro vhazování Quinna Hughese, jenž ovšem nemířil přesně.

48:28
    Na opačné straně kluziště napřáhl ke střele od modré Josh Morrissey. Úvod třetího dějství však patří Kosatkám.

49:48
    Thatcher Demko má touš ve své moci. Následuje první reklamní přestávka ve třetí periodě.

50:05
    Necelých deset minut do konce závěrečného dějství. Jedinou branku dnešního utkání obstaral v osmé minutě Mark Scheifele.

51:50
    Mason Appleton vystřelil z pravého kruhu pro vhazování do připraveného Thatchera Demka.

52:06
    Střely na bránu → VAN: 24 vs. WPG: 30

52:29
    Laurent Brossoit udržel čistý štít i po střeleckém pokusu Nilse Höglandera od pravého mantinelu.

53:51
    Quinn Hughes vyčkává s kotoučem u vlastního brankáře. Obě mužstva totiž prostřídávají své formace.

55:56
    Touš skončil v ochozech vancouverského domácího stánku. Před námi je poslední reklamní přestávka duelu.

55:56
    Elias Pettersson a Mark Scheifele se staví na vhazování po pravé ruce gólmana Tryskáčů.

56:49
    Nils Höglander se z mezikruží pokoušel dorážet střelecký pokus Alexandera Edlera.

57:32
    Laurent Brossoit schoval kotouč do své rukavice a následuje vhazování po jeho pravé ruce.

57:35
    Thatcher Demko už je na střídačce.

58:43
    MASON APPLETON na levé straně předstihl Eliase Petterssona a pouze dopravil kotouč do opuštěné brány soupeře. Jeho pátá trefa v letošní sezoně! Asistence: Neal Pionk.
    58:43 Mason APPLETON - 0:2

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:10
    Thatcher Demko znovu opustil svou bránu.

59:18
    V obranném pásmu Tryskáčů se strhla potyčka. Čekáme na udělení trestů...

59:18
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Derek Forbort – 2 min., držení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:21
    Dnešní utkání se dohraje ve čtyřech na obou stranách. Vhazování bylo nařízeno do středního pásma.

59:56
    Laurent Brossoit ještě vyrazil před sebe pokus Quinna Hughese od modré čáry a v dnešním souboji udrží čisté konto!

Konec zápasu. (06:32:48)

Duel gólmanů vyzněl lépe pro winnipežského Laurenta Brossoita, jenž zastavil všech 29 střeleckých pokusů soupeře. Rozdílovou branku utkání vsítil už v osmé minutě Mark Scheifele, aby potvrdil svou skvělou formu.

Kosatkám nestačilo k bodovému zisku ani 29 úspěšných zákroků Thatchera Demka. Domácímu mančaftu tedy skončila bodová šňůra na třech utkáních.

Střely na bránu: 29 – 31; Úspěšnost na vhazování: 47% – 53%; Přesilová hra: 0/2 – 0/2; Trestné minuty: 16 – 16; Rozdané bodyčeky: 24 – 19; Zablokované střely: 6 – 18

Kdo se postavil do brankoviště?

Thatcher Demko (VAN) – 29 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,7%, odchytal 57:56

Laurent Brossoit (WPG) – 29 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:58

Česká & slovenská stopa

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Laurent Brossoit (WPG), 2. Thatcher Demko (VAN), 3. Mark Scheifele (WPG)

Po chudší noci pokračuje nejslavnější hokejová liga světa v rámci sobotního programu hned 12 utkáními. Krátce po 21. hodině středoevropského času začne utkání mezi Coloradem a Vegas na pobřeží jezera Tahoe.