Barys – Spartak Moskva 1:4 (kon.) | Ufa – Nižněkamsk 5:1 (kon.) | Omsk – Jokerit 2:3 (kon.)
Kunlun – Soči 3:2 (2:0 po s.n.)
Salavat Julajev Ufa
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 11.09.2021, 13:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

56:21
    Závěr zápasu nám okořenila bitka, která byla vyprovokována tvrdým hitem Timura Chafizova. S ním se do souboje pustil Pjotr Chochrjakov a verdikt sudích je tento: Domácí Pjotr Chochrjakov dostal dvě minuty za hrubost, 5 minut za bitku a osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Hostující Timur Chafizov dostal pět minuty za bitku.

51:44
    Na trestnou lavici zamířil domácí Jevgenij Birjukov s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění. Nižněkamsk má přesilovku.

48:00
    Zase se vylučuje, hosté hráli v šesti lidech. Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů odsedí Vladislav Šutov.

43:47
    Vůbec první vyloučení na straně Ufy, dvě minuty za držení dostal Alexandr Kadějkin.

42:53
    Další vyloučení na straně Nižněkamsku, dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku dostal Timur Chafizov.

39:27
    A bude z toho přesilovka. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Kirill Vorobjov.

29:44
    Vzápětí se pískalo provinění hostů, dvě minuty za hákování dostal Ivan Glazkov.

20:59
    Navíc je tu přesilovka pro Salavat. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Raul Jakupov.

07:54
    Už se pískalo na na trestnou lavici zamířil Ronald Knot s dvouminutovým trestem za hákování.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Manninen, 20. N. Kuljomin (Šmeljov, Kadějkin), 29. Panin (Chochrjakov, Platt), 32. Šmeljov (Muchamadullin), 44. Manninen (Larsen, M. Granlund) – 57. Chajrullin (Klok, Popov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Larsen, Chafizullin, Koledov, Naumenkov, Muchamadullin, Panin (C), Zubarev, J. Birjukov – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Platt, V. Tichonov, Chochrjakov – Baškirov, Alalykin, Pustozjorov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa (Ozolin) – Berezin (A), Knot, Sidorov, Klok, K. Vorobjov (A), Glazkov, Puzanov – Sexton, L. Hudáček, Šafigullin – Chajrullin (C), Čiviljov, Porjadin – Popov, Chafizov, Bikmullin – A. Galimov, J. Popov, Šutov – Jakupov.

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Bersenjov, Judin

Diváci: 2 899