Toronto – Montreal 6:2 (kon.) | Carolina – Nashville 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Buffalo 5:4 (4:3 po s.n.)
NY Islanders – Philadelphia 3:0 (kon.) | Tampa – Florida 2:3 (kon.) | Dallas – St. Louis 3:1 (kon.)
Colorado – Vegas 4:7 (kon.) | Vancouver – Seattle 0:4 (kon.) | Los Angeles – Arizona 1:4 (kon.)
Los Angeles Kings
1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Arizona Coyotes
Středa 06.10.2021, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z přípravného zápasu před ostrým startem nové sezóny NHL. Od čtyř hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Los Angeles Kings a Arizonou Coyotes!

Tým z Glendale prošel v létě obří proměnou. Z loňského ročníku zůstalo jen pár jmen, přesto Arizona dokázala všechny tři první testovací duely vyhrát. Nad Anaheimem to bylo 4:1 a 4:3. S Kings si Kojoti zase poradili 2:1. Prohra přišla až s Dallasem, a to v poměru 3:6. Postupné zužování soupisky se týkalo i českého mladíka Jana Jeníka. s Arizonou naopak pokračují brankáři Vejmelka s Kořenářem a útočník Jaškin.

Domácí organizace disponuje velkým počtem talentovaných mladíků, kteří se v předchozích dnech zapojili do čtyř přípravných zápasů s hlavním týmem. Začalo to prohrou o jeden gól s Arizonou, ale pokračovalo triumfy 4:3 nad San Jose a 3:1 nad Vegas. Odvetu s týmem z Nevady každopádně Králové prohráli 0:4. Kings dnes nechají rozehrát své nejzkušenější borce. V brance bude Quick, v obraně Doughty a v první lajně s posilou Arvidssonem by neměli chybět Kopitar a Brown. Čerstvě osmadvacetiletý Čech Martin Frk chybí.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Anderson, Doughty, Bjornfot, Roy, Edler, Walker – Arvidsson, Kopitar, Brown – Iafallo, Danault, Kempe – Tkačev, Vilardi, Andersson – Moore, Byfield, Wagner

Arizona Coyotes: Hutton (Kořenář) – Chychrun, Stralman, Gostisbehere, Timmins, Ljubuškin, Söderström – Galchenyuk, Schmaltz, Eriksson – Grouse, Boyd, Keller – Ladd Larksson, Dzingel – OBrien, Fischer, Roussel.

Zápas brzy začne.

Jeden z rozhodčích má nějaké problémy na hrací ploše, na led míří nosítka.

Vypadá to na to, že jeden z rozhodčích zkolaboval. Dostal se do kontaktu s jedním z hráčů Coyotes.

Situace nevypadá vůbec dobře.

Oba lékařské týmy jsou u rozhodčího.

Sudí je odvážen na nosítkách. Informace o jeho stavu nejsou k dispozici.

Utkání začne později s pouze hlavním sudím.

00:01

01:14
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Galchenyuk – 2 min., držení hole).

01:30
    Domácí hokejisté si tedy zahrají přesilovou hru hned v úvodu zápasu.

01:45
    Arvidsson se dostal k zakončení, jeho ránu z kruhu kryje brankář Hutton.

02:41
    Do nějaké výraznější šance se nemohou nyní domácí hokejisté propracovat, sledujeme nepříliš povedenou přesilovku.

03:13
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    V samotném závěru přesilovky se prosazuje domácí celek a jde do vedení. Střelou z kruhu se trefuje GABRIEL VILARDI.
    03:13 Gabriel VILARDI - 1:0

05:06
    Edler se od modré čáry dostal k zakončení, ale jeho pokus poměrně snadno kry brankář Hutton.

05:35
    Od mantinelu zakončoval domácí Alex Iafallo, ale jeho pokus byl snadnou prací pro brankáře Arizony.

06:44
    Hostující celek se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale Laddův pokus končí nad brankou. Gólman Kings zasahovat nemusel.

07:10
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

07:29
    Kopitar se dostal do střelecké pozice, ale jeho ránu dokázal dobře zblokovat soupeř. Söderström to byl, kdo si počínal nyní dobře.

08:10
    OBrian zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale jeho pokus velmi dobře zblokoval Koptar.

09:13
    Trevor Moore střelou zápěstím zkoušel překonat brankáře, ale obrana si s jeho pokusem celkem snadno dokázala poradit. Následně puk kryje Carter Hutton.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí hokejisté díky přesilovce vedou.

11:14
    Nejprve neuspěl z dobré pozice hostující OBrien, následně na druhé straně Lias Andersson střelou zápěstím našel výstroj brankáře. Hra je přerušená.

12:02
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže usadit v útočném pásmu.

12:45
    Byfield se dostal k zakončení, jeho ránu vyrazil Hutton před sebe, a pak hrála obrana.

13:41
    Roussel vyhodil puk ze středního pásma na branku soupeře, domácí brankář v pohodě zastavil tento výhoz.

15:15
    Timmins výborně zapracoval před svou brankou a dokázal zblokovat střelu domácího hráče. Bjornfot nyní neuspěl.

16:17
    Arizona právě vstřelila branku!
    Z bezprostřední blízkosti se prosazuje aktivně hrající hostující LAWSON CROUSE. V závěru třetiny Coyotes vyrovnávají.
    16:17 Lawson CROUSE - 1:1

16:46
    Domácí mohli bleskově odpovědět, ale Dustin Brown z dobré střelecké pozice trefil jen břevno.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

17:52
    Quick musel zasahovat proti střele soupeře, od modré čáry to zkoušel Loui Eriksson.

18:13
    Na druhé straně Tkačev to vzal na sebe a zakončoval rychle po příjezdu do útočného pásma, hra je přerušená,

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

20:00

Po první třetině platí vyrovnaný stav. Nejprve se prosadili v přesilovce domácí, a pak hosté dokázali vyrovnat.

20:01

20:39
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., podrážení).

21:09
    V přesilovce to zkoušel Nick Schmaltz, ale jeho rána končí vedle.

21:55
    Z dobré pozice pálil Keller, ale jeho pokus kryje brankář Los Angeles.

22:23
    Galchnyuk pálil z dobré pozice před brankou vedle. Jeho ráně chyběla přesnost.

23:33
    Z bezprostřední blízkosti to nyní zkoušel Anže Kopitar. Rána domácího hráče končí v náruči brankáře Huttona.

24:39
    Edler od modré čáry minul branku. Hutton zasahovat nemusel, jen kontroloval situaci.

25:33
    Byfield se dostal do zakončení, ale jeho ránu zblokoval soupeř.

26:01
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Liam O'Brien – 2 min., vysoká hůl).

27:25
    Přesilovku hrají domácí, ale vůbec ne se mohou stabilněji dostat do útočného pásma.

28:08
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Timmins – 2 min., hákování).

28:08
    Vilardi se dostával do zakončení, ale kvůli faulu soupeře nedokázal vypálit.

28:19
    Doughty pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

29:02
    Domácí celek hraje znovu přesilovku a musí o útočné pásmo bojovat, sledujeme nepříliš povedenou pasáž hry.

29:30
    Špatná přihrávka Kings na modrou čáru, a tak přišli o útočné pásmo.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině. Byfield to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

30:30
    Komerční přestávka.

30:30
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Galchenyuk – 2 min., hákování).

30:39
    Arvidsson vyslal dobrou ránu bez přípravy, jeho pokus ale zblokovala obrana nad branku.

31:31
    Domácí hrají v přesilovce aktivně, tlačí se do zakončení, ale hostující defenziva je zatím pozorná.

31:50
    Walker pálil z dobré pozice, jeho rána ale končí vedle branky. Zkoušel zakončovat na vzdálenější tyč, ale minul ji.

32:30

32:55
    Matt Roy to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus poměrně snadno kryje brankář Carter Hutton.

33:25
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útoku.

34:00
    Po bleskové akci se Kopitar dostal do zakončení, jeho rána nebyla podle představ.

34:08

34:38
    Vilardi pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář Arizony, bude se vhazovat před jeho brankou. Předtím Andersson trefil tyč.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Brankář Coyotes rozehrává od své branky. Následně pálil nepřesně domácí Byfield.

36:00
    Los Angeles momentálně kontroluje hru a má převahu. Vybojovalo další buly v útočném pásmu.

36:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry,

37:20
    Kings vybojovali další buly v útočném pásmu. Následně Arizona vyhodila jen na icing.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

40:00

40:01

40:50
    Utkání, ve kterém platí vyrovnaný stav, pokračuje třetí třetinou.

41:17
    Vhazovalo se ve středním pásmu, do šance se dostávají hosté, ale obrna si dokázala poradit.

42:18
    Byfield byl tvrdě dohraný u mantinelu soupeřem. Za asistence lékařů opouští hrací plochu.

42:34
    Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

43:40
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Mario Kempe – 2 min., držení).

44:00
    Přesilovku hraje Arizona, která má problémy s usazením se v útočném pásmu.

44:48
    Gostisbehere to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit. Následně Kings vyhodili.

45:30
    Hostující celek se v přesilovce dostává do vedení, z bezprostřední blízkosti dorazil kotouč do odkryté části branky LAWSON CROUSE.
    45:30 Lawson CROUSE - 1:2

46:01
    Doughty si vybruslil do dobré střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Hutton. Komerční přestávka.

46:37
    Domácí hokejisté se sice dostali do útočného pásma, ale Kopitar ani jeho spoluhráči nedokázali přesněji vypálit.

47:04
    Roy pálil z dobré pozice, ale nedokázal překonat brankáře.

47:19
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Lawson Crouse – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Austin Wagner – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jonathan Quick – 2 min., hrubost).

48:19
    Přesilovku hraje hostující celek, který se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu.

48:48
    Moore se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus poměrně snadno dokázal vyrazit brankáře Arizony před sebe.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Coyotes vedou o jednu branku.

50:25
    Keller se spoluhráči kombinoval v útočném pásmu, tlak hostů trvá dál.

50:43
    Keller pálil z dobré pozice, jeho pokus tak tak vyrazil brankář před sebe. Následně vyhodila obrana přes všechny čáry.

51:25
    Domácí nedokázali vyhodit, puk získal po několika odrazech LOUI ERIKSSON. Jeho rána propadla až do branky. Asistence: Shayne Gostisbehere a Connor Timmins.
    51:25 Loui ERIKSSON - 1:3

52:16
    Arvidsson mohl rychle snížit, ale jeho rána z dobré pozice před brankou končí vedle.

53:24
    Los Angeles hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale domácí mají velké problémy s přesností střelby.

54:03
    Hutton přerušuje hru, domácí si nyní vypracovali několik dobrých šancí, ale prosadit se nedokázali.

54:47
    Domácí hrají aktivně, tlačí se do zakončení, střelecky jsou aktivnější 34:19, ale na góly prohrávají.

55:18
    Hutton kryje další domácí střelu. Následně od modré čáry páli Edler, ale ani on se nedokázal prosadit.

55:33

55:48
    Vhazovat se nyní bude před brankou Arizony, domácí mají další šanci na to, aby se usadili v útočném pásmu.

56:30
    Kings prohrávají o dvě branky, snaží se hrát aktivně, ale nebudou to mít v závěru zápasu snadné.

57:40
    Domácí hrají v šesti. Zkouší to bez brankáře.

58:05
    Vilardi z dobré pozice před brankou minul.

58:25
    Arizona vyhodila jen na zakázané uvolnění.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, následně Arizona rozehrála špatně, píská se icing.

59:10

59:31
    Přes celé hřiště do se do prázdné branky trefuje CONOR TIMMINS.
    59:31 Conor TIMMINS - 1:4

Domácí hokejisté se dokázali prosadit jako první, ale pak čtyřikrát inkasovali a nakonec tento zápas prohráli. Los Angeles bylo střelecky aktivnější 39:20, ale na výhru to nestačilo.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Vilardi – 17. Crouse, 46. Crouse, 52. Eriksson (Gostisbehere, Timmins), 60. Timmins

Arizona Coyotes: Hutton (Vejmelka) – Chychrun, Stralman, Gostisbehere, Timmins, Ljubuškin, Söderström – Galchenyuk, Schmaltz, Eriksson – Grouse, Boyd, Keller – Ladd Larksson, Dzingel – OBrien, Fischer, Roussel

Rozhodčí: Brenk, Schrader – Galloway