Kralupy n. Vltavou – Písek 2:7 (kon.) | Ústí n/L – Kobra 1:2 (po pr.) | Warriors Brno – Poruba 2011 0:2 (kon.)
Vsetín – Technika Brno 3:12 (kon.) | Chrudim – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC Kobra Praha
Pátek 22.10.2021, 19:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Liga juniorů • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

V rámci jedenáctého kola Ligy juniorů zajíždí na led Ústí tým Kobry Praha. Oba týmy se utkaly naposledy devatenáctého září 2021. Utkání na pražském ledě vyznělo lépe pro domácí celek, který poslal v první třetině do vedení Ribarovski. V druhé periodě nejprve navýšil Rejna, poté snížil ústecký Martínek a celou dvacetiminutovku uzavřel pražský Čermák. V poslední třetině už Kobra pouze přidala další branku zásluhou Bauera a pohodlně dokráčela k vítězství.

Domácí Slovan má na svém kontě po osmi odehraných zápasech 12 bodů a drží se na předposlední pozici ligové tabulky. Vinou vynechání posledních dvou utkání má ale zápasy k dobru. V posledním odehraném zápase padli Severočeši v prodloužení na domácím ledě se Vsetínem.

Hostům z Prahy patří se ziskem osmnácti bodů zatím druhá příčka divize západ. Na první Písek ztrácejí šest bodů. Z deseti odehraných zápasů vyhráli pět, v tom posledním ale nestačili na Havlíčkův Brod těsně 3:4.

Poslední vzájemná utkání

19.09.2021 – Kobra vs. Slovan – 4:1

25.09.2020 – Slovan vs. Kobra – 4:8

13.02.2020 – Slovan vs. Kobra – 3:4pp

12.01.2020 – Kobra vs. Slovan – 6:2

08.12.2019 – Slovan vs. Kobra – 4:3pp

HC Slovan Ústí nad Labem: Štěpka (Tuček) – Martínek, Filip, Vlach, Polata, Hynek, Bartoň, Česnohlídek – Macek, Bár, Tot, Kušej, Kredl, Koval, Gašpar, Špaček, Puczek

HC Kobra Praha: Iliev (Peyerl) – Svach, Cichoň, Skorčík, Šesták, Bečvařík, Červenka, Vinš, Stejskal – Svoboda, Štípek, Čermák, Černý, Judiak, Rejna, Ribarovski, Senčák, Bauer

Rozhodčí: Žižka – Beneš, Povová.

Utkání jedenáctého kola Ligy juniorů začne z drobným zpožděním, ledař ještě dokončuje úpravu hrací plochy.

Hráči obou družstev jsou již vyrovnaní na modrých čarách, zápas za okamžik začne.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování pro Slovan.

00:35
    Macek byl aktivní v napadání, puk ale nezískal.

00:59
    Senčák servíroval dobrou přihrávku před bránu Štěpky.

01:14
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Čermák – 2 min., hákování).

01:40
    Ústečtí zakládají útok od své branky.

02:20
    Ofsajd zastavuje ústecké snažení, hosté zatím v klidu oslabení brání.

02:58
    Puczek v obrovské šanci, sjel si před bránu a dostal krásnou přihrávku, Iliev ale vyrazil betonem.

03:42
    Štěpka vyráží nahození soupeře.

04:19
    Parádní zákrok Štěpky proti Bečvaříkovi! Skvěle se přesunul a lapil puk lapačkou.

05:08
    Nedůraz v ústecké obraně nedokázal potrestat Rejna, puk mu sjel z hole.

06:01
    Skorčík přimáčkl Puczeka na mantinel a znemožnil mu pokračovat v útoku.

07:08
    Česnohlídek nahodil na Ilieva, ten s klidem kryje kotouč lapačkou.

07:16
    Ofsajd Slovanu.

07:38
    Puk končí na domácí střídačce.

07:46
    Zakázané uvolnění Ústí, hra je teď velmi rozkouskovaná.

08:07
    Senčák se zkoušel obtáčet kolem branky, plný úhel ale nevykroužil.

08:27
    Opět ve velké šanci Puczek, těžko říct, jak je možné, že puk neskončil po tomhle brejku za brankovou čarou.

09:38
    Štěpka uklidňuje hru, puk přidržel.

10:00
    Špaček se pomalu dostával do slibné šance, poslední klička mu ale nevyšla.

10:13
    Tyč zazvonila za Ilievem.

10:49
    Gašpar nabral obrovskou rychlost a z levého kruhu střílel na Ilieva, ten ale nemusel zasahovat.

11:22
    Icing domácích.

11:38
    Skorčíkovo nahození bylo nepříjemně tečováno před Štěpkou, ten ale vyrazil.

12:14
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Tot – 2 min., nedovolené bránění).

12:31
    Štípek nahodil před branku, puk je následně vyhozen až za Ilieva.

13:13
    Dobrou střelu si vypracoval Černý, z levého kruhu ale neskóroval.

13:48
    Skorčíkovo nahození opět vyráží Štěpka.

14:36
    Kredl zakončoval ústecký protiútok, jeho střela ale vysoko přestřelila branku soupeře.

17:12
    Hra teď postrádá přesnost, ani jeden tým není schopný založit kloudný útok.

18:00
    Puczek vymíchal dva obránce a dokázal zakončit, Iliev ale kryje ramenem.

19:05
    Macek tvrdě atakován v úniku, vypadá to na faul.

19:12
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Vinš – 2 min., hákování).

19:22
    Ofsajd stěhuje domácí ven z útočného pásma.

19:53
    Hynek to zkoušel zápěstím od modré čáry.

20:00

První třetina je u konce a branku nám nenabídla. Aktivnější byli ale určitě domácí, který si vytvořili více slibných příležitostí. Oba brankaři ale zatím drží dvé týmy a určují skóre 0:0 po dvaceti minutách.
    Druhá třetina začne přibližně v 19:50.

Nic nebrání startu druhé třetiny, hráči už krouží po ledové ploše.

20:01

20:02
    Buly pro hosty.

20:45
    Mela před Ilievem neskončila brankou.

21:01
    Ribarovski ujel v oslabení a dobrým zakončením ohrozil Štěpku, který se po svém zákroku modlil, aby puk nedoklouzal za jeho záda.

22:02
    Zákrok na ujíždějícího Hnyka nebude potrestán.

22:58
    Gašpar teď na hůl nabral krom puku i svého soupeře.

23:22
    Puczek a jeho další obrovská šance, tentokrát v signalizované výhodě projel půl hřiště a nebezpečně zakončoval.

23:52
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Bauer – 2 min., podrážení).

25:17
    Macek posílal střílenou přihrávku před branku, tu ale žádný ze spoluhráčů nezachytil.

26:20
    Štěpka si poradil se Svachovou střelou.

26:42
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Vinš – 2 min., nedovolené bránění).

27:18
    Excelentní zákrok Ilieva proti dorážce Kovala, v leže zneškodnil střelu do odkryté branky. Oba gólmani se na dnešek dobře vyspali.

28:28
    Macek od modré netrefil bránu soupeře.

29:44
    Špaček se marně probíjel do zakončení.

30:00
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Česnohlídek – 2 min., hákování).

30:46
    Štěpka zakročil proti střele soupeře.

31:05
    Ústí vyhazuje, střela Ribarovskiho neprošla na Štěpku.

32:00
    Štěpka chytá další puk, domácí v plném počtu.

33:07
    Svach si vybruslil na levý kruh, ale ani jeho projektil nenadělal Štěpkovi starosti.

33:38
    Zakázané uvolnění Kobry.

35:16
    Gólmani dále pokračují ve své krasojízdě, Štěpka ukázkovým semaforem likviduje Černého pokus.

36:19
    Cchoň nepříjemně nahazoval, Štěpka kryje betonem.

36:34
    Macek přebruslil obránce Kobry a nebezpečně zakončoval, puk skončil na tyči.

36:51
    Jeden z ústeckých beků zblokoval střelu soupeře, vhazování před Štěpkou.

37:05
    Icing Slovanu.

38:00
    Špaček prováhal ten správný okamžik na střelu, jeho pokus nakonec skončil mimo.

38:56
    Štěpka chvíli lovil puk, nakonec ale skončil v bezpečí jeho lapačky.

39:13
    Puk si následně do lapačky uklidil i Iliev na druhé straně.

39:53
    Dobrou střelu vyslal ještě Skorčík, Štěpka ale opět vyráží.

40:00

Čtyřicet minut za námi a skóre stále nula nula. Ne, nejsme na fotbalových pažitech, své branky totiž perfektně střeží, jak Štěpka, tak Iliev. Kdo se nakonec stane vítězem dnešního utkání napoví až třetí dějství.
    Třetí třetina začne zhruba ve 20:30.

Hráči už jsou připraveni na třetí třetinu, uvidíme, kdo z dnešního duelu vzejde vítězně.

40:01

40:02
    Vhazování pro Slovan.

40:33
    Štěpka má puk v náručí.

41:16
    Puk končí po Bečvaříkově pokusu v ochranné síti.

42:10
    Macek dostal krásnou přihrávku na levý kruh, střílel z první a jen těsně minul branku hostí.

43:08
    Kobra usazena v útočném pásmu.

44:01
    Špaček vyhazuje tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

45:41
    Tot vypíchl kotouč jednomu z obránců a nadělal tak starosti Ilievovi. Kotouč ale branku těsně netrefil.

45:51
    Ofsajd Kobry.

46:11
    Štěpka chytá Vinšův pokus.

46:47
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Bezbrankové skóre nevydrží do konce utkání a postaral se o to krásnou akcí JIŘÍ ŠPAČEK, který oblafl obránce i gólmana Ilieva – 1:0! Asistence: Aleš Bár a David Kredl.

46:59
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Gašpar – 2 min., vysoká hůl).

48:01
    A mohlo být vyrovnáno, Senčák na dvakrát nepřekonal Špačka, jeho druhý pokus skončil na tyči.

49:54
    Hosté dále aktivní, ženou se za vyrovnáním.

51:11
    Kredl s dobrým úmyslem nabíjel svým spoluhráčům před bránu, přihrávka se ale nedostala na žádnou hokejku.

51:28
    Puk v náručí ústeckého Štěpky.

52:17
    Senčákovu střelu vyráží Štěpka do ochranné sítě.

Dnešní utkání sleduje 73 diváků.

52:50
    Na zemi leží pražský Bauer, faul se ale nepíská.

53:12
    Faul se nepíská ani na Hynka na druhé straně.

53:24
    Hosté už se radovali! Pokus jednoho jejich útočníka skončil ale podle rozhodčích na horní tyčce.

54:28
    Hra se přiostřuje, Bauer v šanci pouze nastřelil lapačku Štěpky.

55:08
    Další velká šance hostů, Senčák netrefuje prázdnou branku!

56:22
    Štěpka vyráží další ránu soupeře.

56:56
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Bár – 2 min., podrážení).

57:13
    Ribakovskeho střela skončila v lapačce Štěpky, Slovan následně vyhazuje.

57:33
    Puk končí v ochranné síti, vhazování před ústeckou bránou.

57:53
    Kobra právě vstřelila branku!
    Krásnou přesilovkovou akci zakončil do odkryté brány osamocený JAKUB ČERVENKA a vyrovnal skóre utkání – 1:1!. Asistence: Viktor Štípek a Jáchym Čermák.

58:24

58:41

59:30
    Ústí se nedostalo před bránu soupeře, vypadá to, že se bude prodlužovat.

59:59
    Poslední vhazování před Štěpkou.

60:00

Ve třetí třetině jsme se dočkali prvních branek. Nejprve poslal Slovan do vedení Špaček, dvě minuty před koncem ale vyrovnal Červenka a poslal tak utkání do prodloužení.

Máme tu prodloužení, hraje se tři na tři pět minut.

60:01

60:02
    Vhazování pro ústecké.

60:37
    Další hezké sólo Špačka, tentokrát ale Ilieva nepřekonal.

61:35
    Svach ujel svým strážcům, zakončil ale hodně nad.

62:05
    Ozvala se siréna, rozhodčí musel hru přerušit, vhazování ve středovém kruhu.

62:30
    Ribarovski si opět vylámal zuby na Štěpkovi, ten se roztáhl tak, že by se za to ani Dominik Hašek stydět nemusel.

63:05
    Velká mela před Ilievem, na zemi skončilo několik hráčů, rozhodčí hru přerušuje.

63:29
    Vítězný gól zapsal PATRIK BAUER, který dokázal dorážkou překonat již ležícího Štěpku – 1:2! Asistence: Viktor Štípek.

Konec zápasu. (21:09:48)

Jan Koudelka

Branky a nahrávky: 47. Špaček (Bár, Kredl) – 58. Červenka (Štípek, Čermák), 64. Bauer (Štípek)

Rozhodčí: Žižka – Beneš, Povová