Slavia – Kolín 4:0 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 5:0 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 5:3 (kon.)
Prostějov – Havířov 3:2 (kon.) | Sokolov – Frýdek-M. 3:0 (kon.) | Vrchlabí – Kadaň 5:0 (kont.)
Přerov – Jihlava 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 2:0 (kon.)
HC Slavia Praha
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
SC Marimex Kolín
Středa 17.11.2021, 15:00 • Zimní stadion Eden • Chance liga • 21. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (17:41:49)

Slávisté ve svátečním utkání porazili Kolín 4:0. O branky se postarali postupně Mikuláš Hovorka, Lukáš Žejdl, Jiří Doležal a Jaroslav Brož.

59:14 Jaroslav BROŽ - 4:0

59:14
    Slavia právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto. Prázdnou branku Kolína trefuje z trestné lavice se navrátivší JAROSLAV BROŽ. Asistence: Tomáš Pšenička.

59:09

58:54
    Šalda ostřeluje slávistickou branku, střely však sešívaní blokují.

58:39
    Oddechový čas pro hosty.

57:40
    Kolín hraje v šesti bez brankáře!

57:04
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jaroslav Brož – 2 min., podrážení).

56:39
    Hru teď zastavila přihrávka rukou.

56:01
    Oba týmy hrají v plném počtu.

54:01
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Radek Havel – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Václav Jankovský – 2 min.).

53:33
    Kolín je v posledních minutách častěji v útočném pásmu, ale nedaří se mu vytvořit žádnou šanci.

49:51

49:30
    Zdeněk Čáp napřáhl od modré k tvrdé střele, která skončila na horní tyčce Málkovy branky!

48:34
    Kolín pokračuje v přesilové hře. Z pravého kruhu měl velkou šanci na holi Radim Šalda, ale výborným zákrokem ho vychytal Málek!

V levém rohu zůstal po střetu s Havlem ležet jeden z hlavních rozhodčích, naštěstí se po chvíli zvedl a dál pokračuje.

47:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Knotek – 2 min., sekání).

47:00
    Tomáš Pšenička se řítil sám na Tichého, ve velké šanci však zamířil mimo!

46:27
    Málek byl ve střehu proti Čápově střele od modré, hru přeruší komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 1117 diváků.

43:28
    Krejčí si sjel od modré a tečoval nabídku Vebera od modré. Před Tichým pak ještě těsně dorážel.

41:37
    Pšenička si po vstupu do útočného pásma urovnal puk a mířil do protipohybu Tichého. Ten ale jeho záměr odhalil a střelu zastavil.

40:27
    Slávistům nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:44.

Dalších dvacet minut v Edenu přineslo další dvě branky Slavie, která tak odskočila už na rozdíl tří gólů. Ve 21. minutě se trefil Lukáš Žejdl, o devět minut později pak Jiří Doležal. Domácí mají jednoznačně větší tlak a zaslouženě vedou.

40:00

39:12
    Sešívaní nevyužili přečíslení dvěma proti jednomu, Veber totiž netrefil Tichého branku!

38:27
    Knotek dostal puk do dobré pozice na středu, nedokázal však prostřelit blokujícího hráče Kozlů.

36:12

36:05
    Knotek vyjel na individuální akci v oslabení a švihem prověřil rameno Tichého.

35:42
    Roman Málek podává jistý výkon v brance Slavie. Teď si v klidu poradil z relativně nebezpečnou střelou Jankovského z prostoru mezi kruhy.

34:26
    Krejčíkova rána z pravého kruhu vyhnala Kolín z útočného pásma do středního.

34:12
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Matyáš Zelingr – 2 min., držení).

33:22

31:47
    Patrik Machač zakončoval ťukes Poletína se Žejdlem přímo u levé Tichého tyčky, puk ale přes jeho beton nedostal.

31:22
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Ondřej Kachyňa – 2 min., faul kolenem).

31:19
    Poletín našel před brankou Žejdla, který však přímo před Tichým minul.

29:51
    Málek musel na poslední chvíli zareagovat na několik tečí kolínských hráčů před brankou, zareagoval však velmi promptně a vyrazil puk do rohu.
    29:06 Jiří DOLEŽAL - 3:0

29:06
    Rychlá a přesná akce přináší třetí branku sešívaných. Kolínští obránci si nepohlídali na levém křídle najíždějícího JIŘÍHO DOLEŽALA, kterého z pravého křídla našel Žejdl. Asistence: Lukáš Žejdl a Mikuláš Hovorka.

28:57
    Málek si povyjel proti Šafránkově prudké střele od mantinelu, z otočky pak ještě z mezikruží dorážel Sklenář.

26:33
    Tlak domácích pokračuje, na kolínskou branku míří jedna střela za druhou. Kolínští se ale nakonec osvobozují vyhozením alespoň do středního pásma.

23:45
    Kolínský brankář si musel dávat pozor na Hovorkovu nenápadnou střelu od modré, ta ale skončila na chráníčích jednoho z před ním stojících spoluhráčů.

22:00
    Sešívaní jsou dál natlačení v útočném pásmu, Tichý ale jejich střely vyráží.
    20:50 Lukáš ŽEJDL - 2:0

20:50
    Slavia v úvodu druhé třetiny odskakuje na rozdíl dvou branek. Krejčího nahození od modré před Tichým tečoval projíždějící LUKÁŠ ŽEJDL a usměrnil puk mimo dosah Tichého. Asistence: Daniel Krejčí a Michal Poletín.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:51.

Hokejisté Slavie vedou po první třetině nad Kolínem 1:0 po brance obránce Mikuláše Hovorky z 10. minuty. Sešívaní měli obecně z úvodních dvaceti minut více ze hry, vytvořili si více šancí a mohli vést i rozdílem dvou gólů. Trefu Tomáše Knotka však rozhodčí neuznali kvůli kopnutí puku.

20:00

18:51

18:35
    Krejčík nebezpečnou kolmicí nabízel puk na teč některému ze svých spoluhráčů před Málkem, ten místo toho jen prosvištěl do rohu.

17:43
    Kolínu se zatím nedaří se probojovat do útočného pásma, teď dokonce vyhodil na zakázané uvolnění.

16:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Veber – 2 min., podrážení).

16:17
    Exslávista Lukáš Krejčík na nic nečekal a hned poté, co domácím uzmul puk, chtěl prověřit Málka. Jeho střelu ale do ochranné sítě zblokoval jeden ze sešívaných beků.

Slávisté už se radovali z gólu, ale branka Tomáše Knotka neplatí, protože jí domácí útočník podle rozhodčích dosáhl kopnutím.

12:37
    Poletín se rozjel na pravém křídle a vyslal prudkou střelu na Tichého. Pár centimetrů mu ale ještě scházelo.

10:01
    Po delší době také práce pro Romana Málka, který však bez problémů chytil do lapačky dalekonosné nahození od modré.

09:44
    V další šanci se po gólu ocitl Jiří Doležal, jeho šanci však Tichý zastavil. Následuje komerční přestávka.
    09:31 Mikuláš HOVORKA - 1:0

09:31
    Slávisté zaslouženě využívají neutichající tlak v útočném pásmu a ujímají se vedení. Žejdl přiťukl puk na pravou stranu MIKULÁŠI HOVORKOVI, který se pohlednou kličkou vyhnul kolínskému hráči a z mezikruží překonal Tichého. Asistence: Lukáš Žejdl a Jaroslav Brož.

08:45
    V tlaku pokračuje první sešívaný útok. Bílek se ale nedokázal úplně přesně zorientovat v prostoru mezzi kruhy a trefil jen zadní mantinel za Tichého bránou.

07:48
    Veber se obtočil kolem branky a hledal skulinku u pravé tyče kolínské branky.

07:09
    Hraje se hodně nahoru dolů, více šancí však mají sešívaní, kteří Tichého opravdu čile prověřují. Hovorka ani Pšenička ale neuspěli.

04:12
    Zatím nejbliž úvodního gólu byl Pšenička, kterého před brankou našel výborně z otočky Brož. Slávistický útočník ale před odkrytou klecí minul.

03:15
    Slávisté tlačí i po konci početní výhody. Prudkou střelou prověřil Tichého od modré střílející Veber.

02:13

02:02
    Nejdřív z pravé strany Hovorka, pak na druhé straně Pšenička vyzkoušeli tvrdými střelami pozornost Tichého.

01:18
    První slávistická formace si vytvořila další šanci, Poletín však Machačovu střelu nasměroval jen do připraveného brankáře hostí.

00:54
    Machač křižnou nahrávkou vybídl ke střele Knotka, který trefil boční tyč Tichého branky.

00:13
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Zdeněk Čáp – 2 min., nedovolené bránění).

00:01

HC Slavia Praha: R. Málek (M. Michajlov) – R. Havel, Zelingr, Daniel Krejčí, Veber, Hejda, Mikuláš Hovorka, T. Duda – T. Knotek, P. Machač, V. Bílek – Poletín, Žejdl, J. Doležal – Jaroslav Brož, T. Pšenička, Šteiner – Kern, D. Petrov.

SC Kolín: Tichý (Sejpal) – Piegl, Čáp, Šalda, Gaspar, Kachyňa, V. Čížek, Zorko – Jankovský, David Šafránek, J. Sklenář – R. Pilař, Morong, L. Krejčík – Matyáš Svoboda, Matějček, Poppel – Síla, Zumr, Petržilka..

POSLEDNÍ 3 VZÁJEMNÉ ZÁPASY:
    22.09.21 Kolín – Slavia 4:3
    17.02.21 Kolín – Slavia 2:5
    16.12.20 Slavia – Kolín 3:5

SC KOLÍN

Kolínští v poslední době střídají výhry s prohrami, což odpovídá i jejich postavení v tabulce, kde se nacházejí s 24 body na 13. místě. V jejich prospěch hraje jak vysoká výhra zz posledního utkání s Litoměřicemi (6:1), tak výsledek prvního vzájemného zápasu se Slavií v letošní sezóně, na druhou stranu můžou doplatit na nejhorší oslabení v lize (oproti nejlepší přesilovce sešívaných) či jedné z nejhorších bilancí ve venkovních utkáních.

HC SLAVIA PRAHA

Slávisté první zápas po reprezentační pauze nezvládli, když v Benátkách nad Jizerou prohráli 1:3. Jinak ale prožívají v poslední době spíše lepší zápasy, před pondělním duelem vyhráli pětkrát v řadě a posunuli se na aktuální desáté místo v tabulce.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 21. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a SC Kolín. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 10. Mikuláš Hovorka (Žejdl, Jaroslav Brož), 21. Žejdl (Daniel Krejčí, Poletín), 30. J. Doležal (Žejdl, Mikuláš Hovorka), 60. Jaroslav Brož (T. Pšenička)

SC Marimex Kolín: Tichý (Sejpal) – Piegl, Čáp, Šalda, Gaspar, Kachyňa, V. Čížek, Zorko – Jankovský, David Šafránek, J. Sklenář – R. Pilař, Morong, L. Krejčík – Matyáš Svoboda, Matějček, Poppel – Síla, Zumr, Petržilka.

Rozhodčí: Petružálek, Skopal – Belko, Bělohlav