AS Řím – Janov 0:0 (kon.) | Inter – AC Milán 1:2 (kon.) | Fiorentina – Lazio 0:3 (kon.)
Inter Milán
1:2 (1:0)
AC Milán
Sobota 05.02.2022, 18:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán • Italská Serie A • 24. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:11:23)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:14.

Máme za sebou další fantastické derby milánských klubů a Rossoneri jsou šťastnější, neboť porazili Nerazzurri 2:1 a stahují tak náskok Interu na pouhý jeden bod! Nutno dodat, že Inter má ještě jeden zápas k dobru.
    Už v 10. minutě se domácí radovali z branky, kterou dal Dumfries, ale ta nakonec neplatila pro ofsajd, ve kterém se nacházel Perišič. Ve 27. minutě pálil nebezpečně Barella, ale jen vedle brány. O dvě minuty později se Dumfries ocitl ve velké šanci, ale jeho pokus parádně vychytal Maignan. Ve 35. minutě se AC dostalo do první šance, ale Tonaliho pokus skončil na zákroku Handanoviče. Ve 39. minutě jsme se už dočkali úvodní branky, kterou vstřelil po rohovém kopu Ivan Perišić.
    Druhá půle dlouho nic nepřinášela, ale v 75. minutě si Olivier Giroud vybojoval míč, rozjel celou akci a následně ji také dokončil a srovnal na 1:1. O tři minuty později tento kanonýr otočil celý zápas a rozhodl o výhře AC 2:1! V nastavení ještě uviděl červenou kartu Hernández.
    AC Milán zvítězil nad Interem 2:1!

90+6

90+6
    Následný centr Interu ovšem nepřinesl nic nebezpečného a hosté odkopli míč do bezpečí!
    90+5. Červená karta Hernándeze.

90+5
    Theo Hernández uviděl červenou kartu za faul na Dumfriese, který by jinak šel do brejku a Inter má poslední standardní situaci.

90+5
    A opět končí centr Federica Dimarca jen v rukou brankáře Mikea Maignana a AC Milán je blízko k obrovské a důležité výhře.

90+4
    Federico Dimarco se ujal exekuce volného kopu, ale jeho centr letěl hodně nepřesně a skončil pouze v zámezí za bránou AC Milánu.

90+3
    Olivier Giroud se nyní dopustil faulu na Dumfriese a Inter tak bude mít k dispozici další volný kop.

90+3
    Standardní situace hostů ale nepřinesla nic vážnějšího a centr Barelly skončil bezpečně v moci gólmana Mike Maignana.

90+2
    Davide Calabria skvěle zblokoval centr Alexise Sáncheze a následuje rohový kop pro Inter.

90+1
    Rade Krunić se posléze dopustil faulu a uviděl žlutou kartu za zakopnutý balón.

90+1
    Brahim Díaz bojoval o míč s přesilou, ale nakonec se k balónu dostal Inter.

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

90
    Nyní se velmi dlouho diskutovalo a možná dokonce klidnili fanoušci, kteří byli hodně rozběsnění po odpískaném faulu Škriniara.

88
    Znovu je hra přerušená po faulu domácího hráče Škriniara, což se rozhodně vůbec nelíbí fanouškům Interu.