AS Řím – Janov 0:0 (kon.) | Inter – AC Milán 1:2 (kon.) | Fiorentina – Lazio 0:3 (kon.)
ACF Fiorentina
0:3 (0:0)
S. S. Lazio
Sobota 05.02.2022, 20:45Italská Serie A • 24. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:15. (22:44:53)

Je konec! Lazio díky skvělé druhé půli vítězí na půdě Fiorentiny 3:0. Ve 20. minutě měl první šanci domácí Cabral, ale Strakoša skvěle zasáhl. Následně střílel placírkou Bonaventura, který těsně minul branku. Deset minut před odchodem do kabin mělo šanci také Lazio, ale Ciro Immobile těsně nedosáhl na prudký nástřel na malé vápno. Lazio se dočkalo po změně stran, kdy se po rychlé akci prosadil Sergej Milinković-Savić. Pojitka přišla dvacet minut před koncem z kopačky Immobileho. Třetí branku si pak nešťastně vsítil Cristiano Biraghi.

90+2

90+1
    Nastavují se dvě minuty!

90
    Hosté si dokonce troufli na kombinaci ve vlastním pokutovém území. Domácí fotbalisté musí ve druhé půli snášet opravdu hodně.

89
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Sofján Amrábat.

88
    Lazio už se v závěru nikam nežene. Fotbalisté v modrém kombinují s míčem na kopačkách a užívají si luxusní náskok.

87
    Domácí celek je zralý na ručník. Fotbalisté ve fialovém jsou hodně frustrovaní a z jejich strany přibývá nedovolených zákroků.
    86. Červená karta po 2. žluté

86
    Torreira dostává druhou žlutou kartu a musí do sprch! Fiorentina druhou půli vůbec nezvládla.

85
    Immobile se opět hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale obránce ve fialovém se k němu tentokrát stáhl a odehrál míč do bezpečí.

84
    Žlutou kartu dostává Patric (S. S. Lazio).

83
    Nakonec bylo vše v pořádku a Lazio vede 3:0.

83
    Tak pozor! Celou situaci zkoumá VAR. Řeší se, zda brance nepředcházel faul.
    81. Cristiano BIRAGHI - 0:3

81
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Lazio v závěru utkání přidává i třetí branku! Ciro Immobile po špatné rozehrávce soupeře dostal přihrávku za obranu, obešel brankáře a vrátil míč před branku. Nešťastný CRISTIANO BIRAGHI si míč ve skluzu srazil do branky!

80
    Do konce utkání zbývá posledních deset minut a Lazio si s přehledem drží svůj dvoubrankový náskok. Defenziva římského celku po změně stran hraje skvěle.

79
    Felipe Anderson dostal přihrávku na pravou stranu, ale nedokázal poslat přihrávku za domácí obranu.

Tomáš Kubečka

Branky: 54. S. Milinković-Savić (Zaccagni), 71. Immobile (Patric), 81. Biraghi (vla.)

Karty:   51. Bonaventura (FIO), 57. Torreira (FIO) – 31. Lazzari (LAZ), 33. Lucas Leiva (LAZ), 45+2. Pedro (LAZ), 84. Patric (LAZ)   86. Torreira (FIO)

Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:15.
    ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti, Milenković, Nastasić, Biraghi – Bonaventura (77. Ikoné), Torreira, Duncan (59. Castrovilli) – Callejón (59. N. González), Cabral (76. K. Piątek), Sottil (89. S. Amrábat).
    Náhradníci: Drągowski – S. Amrábat, Castrovilli, N. González, Igor, Ikoné, Kokorin, Maleh, Lucas Martínez, K. Piątek, Saponara, Terzić.

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari (69. Hysaj), Luiz Felipe, Patric, Marušić – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (60. Cataldi), Luis Alberto – Pedro (60. Felipe Anderson), Immobile, Zaccagni.
    Náhradníci: Adamonis, Reina – A. Anderson, Felipe Anderson, Bašić, Floriani, Cataldi, Hysaj, Moro, Romero, S. Radu.