Akademici Plzeň – HC MUNI 0:3 (kon.) | VUT Cavaliers Brno – BO Ostrava 3:6 (kon.)
Akademici Plzeň
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
HC MUNI
Středa 02.03.2022, 19:30 • LOGSPEED CZ ARÉNA • Univerzitní liga ledního hokeje • 18. kolo
    Bez vstřelené branky si domácí fanoušci počkali na závěrečnou sirénu.

Domácí si v první třetině vytvářeli potřebný tlak, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Naopak ve druhé části velmi rychle skóroval Tomaník, který ještě před druhou sirénou zkompletoval hattrick. Akademici se ve třetí části snažili korigovat brankový stav, ale Holub dnes podal velmi dobrý výkon. (21:30:45)

59:35
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Tomáš Soukup – 2 min., držení).

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:12

57:34
    Střelecký pokus Malého šel pouze mimo branku. Domácí setrvávají v útočném pásmu.

56:18
    Štochlova střela se zastavila kdesi před Holubem a hosté hned na to odpalují kotouč přes všechny čáry.

56:12
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Matěj Drlík – 2 min., vysoká hůl).

54:24
    Hosté se nyní prokombinovali statickou obranou Plzně a byla z toho i střela, která šla těsně za vzdálenější tyč.

53:29
    Přečíslení dva na jednoho řeší Štekr jistým zákrokem. Z následující protiakce Akademici ztratili kotouč ve středním pásmu.

53:11
    Kalus mohl odstartovat plyšákovou vlnu, když si najel mezi kruhy. Jeho následná střela zápěstím byla ale sražena do ochranné sítě.

49:31
    Rána Štochla skončila v náručí pozorného Holuba.

49:08
    Beerovi se podařilo dostat puk skrz brankoviště na pravou tyč, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů z přesilové pětky.

48:36
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Jakub Voříšek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

48:03
    Domácí si teď neporozuměli na útočné modré a sami se připravují o pásmo.

47:50
    Retspies mezi trojicí bránících hráčů dokázal procedit puk na Fořta, jehož pokus srazil Holub do rohu kluziště.

47:04
    Nahození z pravého křídla vyrazil Štekr až do středního pásma, kde se kotouče zmocňují znova hosté.

46:42
    Ani Švecova střela přes bránícího hráče neměla gólové parametry a po zásahu holí skončil kotouč v ochranné síti.

45:20
    Šefl nabral rychlost a šel sám na Holuba! Hráč hnán domácím publikem mířil mezi betony, ale Holub zasáhl pohotově.

42:49
    Obrovská příležitost Matova, který z druhé vlny podpořil útok a z mezikruží hledal svou střelou skulinu mezi betony Štekra.

40:37
    Domácí Akademici vlétli do závěrečné části ve velkém pohybu a měli nějaké příležitosti. Nicméně obrana MUNI si s náporem Plzně poradila.

40:01

40:00

38:51

38:29
    Princl to zkoušel sám, když se natlačil přes bránícího hráče. V těsném závěsu ale neměl klid na koncovku a kotouč z jeho hole skončil v ochranné síti.

37:51
    Čtvrtou branku mohl přidat z levého kruhu Štrauch, ale puk těsně minul bližší tyč.

36:51
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Jan Šefl – 2 min., sekání).

36:51
    Šefl po zakončení neudržel nervy a obdařil Holuba seknutím do výstroje.
    35:30 Pavel TOMANÍK - 0:3

35:30
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Zatím jediný střelec dnešního utkání, který svou třetí brankou kompletuje hattrick! PAVEL TOMANÍK si najel z levého křídla a průjezdem na hranici brankoviště překonal Štekra. Asistence: Tadeáš Jakubec a Jakub Voříšek.

34:13
    Ihned po vhazování Štekr musel dávat pozor na nahození od modré, které šlo příliš vysoko.

33:40
    Oddechový čas pro hosty.

31:40
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Ondřej Bláha – 2 min., napadení).

30:00
    Přesně v polovině utkání Štekr hlídá nahození od modré čáry, kam hosté dostali kotouč po vyhraném vhazování.

28:18
    Dvě inkasované branky značně zamávali s morálkou Akademiků, kterým se nyní příliš nedaří.

25:57
    V souboji mezi kruhy Říha nic nevymýšlel a plácl do kotouče, který Holub musel zastavit svými betony.
    24:23 Pavel TOMANÍK - 0:2

24:23
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Během necelých tří minut PAVEL TOMANÍK přidává svou druhou branku a zvyšuje vedení Masarykovy univerzity. Tomaník si uhlídal kotouč a skrz brankoviště projel na vzdálenější tyč, kde už byl Štekr položený a útočník hostí doklepl puk do odkryté sítě.

23:52
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Tomáš Bartovský – 2 min., sevření puku rukou).

23:02
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Jakub Švec – 2 min., hákování).
    21:50 Pavel TOMANÍK - 0:1

21:50
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku! Do druhé třetiny vstupují hosté ve velké pohodě a otevírají brankový účet. Hratelný kotouč dojel v útočné třetině Jakubec, který před pravou tyčí skvěle pobídl do koncovky PAVLA TOMANÍKA. Asistence: Tadeáš Jakubec a Jakub Voříšek.

20:01

20:00

19:57
    Střela z ostrého úhlu! Brankář Holub byl pohotově přilepen ke své pravé tyči.

19:12
    Šucha se uvolnil ve střední třetině a individuálně si přejel do prostoru mezikruží, ale Holub zasahovat nemusel. Kotouč Šuchovi na poslední chvíli utekl.

18:46
    Nejspíše Bazala předváděl to samé na druhé straně, ale Štekr mohl zůstat v klidu.

18:01
    Za brankou HC MUNI šikovně kryl kotouč Kalus, díky kterému se Akademici usadili v útočném pásmu.

17:43
    Nahození Beera bylo zastaveno na modré čáře a dopředu na malou chvíli vyrazili hosté.

14:35

14:23
    Po přihrávce na levé křídlo měl napřaženo ke střele Štochl, kterému střela příliš nesedla.

12:35
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Jakub Voříšek – 2 min., faul kolenem).

12:13
    Malý šikovně z levé strany modré čáry nahodil puk vedle levé tyče, kde se nabízeli domácí hráči. Obrana Masarykovy univerzity si situaci pohlídali.

10:20
    Nahození ze střední třetiny si Štekr pohlídal a bez přerušení rozehrává kotouč.

09:57
    Domácí uzamkli soupeře v útočné třetině, ale Holub zatím nemá příliš práce.

08:47
    Jeden z hostujících hráčů si sjížděl do předbrankového prostoru, kam byla směřována přihrávka. Kotouč zmiňovaný hráč nedokázal zkrotit.

07:54

06:23
    Holub nyní skvěle zasáhl proti střele z levé strany. Puk vyrazil před svou pravou tyč, kam se musel okamžitě přemístit proti následující dorážce.

05:54
    Vyloučení v týmu HC MUNI (Adam Grman – 2 min., podrážení).

05:20
    Domácím se nepodařilo přejít útočnou modrou, ale ani hráčům Masarykovy univerzity se příliš nezadařilo.

04:44
    Na druhé straně od hrazení pálil po přechodu modré čáry Voříšek na vzdálenější tyč a Štekr musel tasit svou vyrážečku.

04:20
    Chybná rozehrávka byla zastavena domácím Fořtem, který puk přistrčil volnému Šuchovi. Ten pálil z prostoru mezikruží, ale Holub sebevědomě zasáhl.

03:34
    Retspies se šikovně uvolnil na pravém křídle a z těsné blízkosti prověřil hostujícího Holuba.

03:14
    Oba týmy zatím hledají cestu do útočné třetiny. Rozehrávky doprovází řada nepřesností.

00:01

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Beer, Štochl, Marguš, Šimůnek, Malý, Jankovský, Soukup – Říha, Králíček, Kalus, Fořt, Šefl, Rejzek, Princl, Švec, Retspies, Šucha

HC MUNI: Holub (Koval) – Uhříček, Surán, Bláha, Grman, Věžník, Gonos – Matov, Voříšek, Bazala, Mokrohajský, Jakubec, Drlík, Kadlic, Tomaník, Bartkovský, Stodůlka, Novosedlík, Štrauch, Račický

Rozhodčí: Hacaperka – Matys, Deja.

Hezký večer, všechny formy života, a vítejte u posledního kola základní části Univerzitní hokejové ligy! Ve středu tabulky dnes budeme sledovat střet mezi pátými Akademiky Plzeň a šestou HC MUNI!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 22. Tomaník (Jakubec, Voříšek), 25. Tomaník, 36. Tomaník (Jakubec, Voříšek)

Rozhodčí: Hacaperka – Matys, Deja