Everton – Wolverhampton 0:1 (kon.) | Chelsea – Newcastle 1:0 (kon.) | Leeds – Norwich 2:1 (kon.)
Southampton – Watford 1:2 (kon.) | West Ham – Aston Villa 2:1 (kon.) | Arsenal – Leicester 2:0 (kon.)
West Ham United
2:1 (0:0)
Aston Villa FC
Neděle 13.03.2022, 15:00 • Olympijský stadion, Londýn • Anglická Premier League • 29. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:3. (17:10:51)
    Emotivní chvíle po gólu Ukrajince Jarmolenka.

Fotbalisté West Hamu vítězí nad Aston Villou 2:1 a připisují si tak do tabulky důležité tři body. První poločas moc fotbalové krásy nenabídl, ale druhá půle nám to bohatě vynahradila. Nejprve mohli jít do vedení hosté, když Ingsovo zakončení vytěsnil na tyč brankář Fabiański. Na druhé straně vyrazil Martínez hlavičku Zoumy po rohu a dorážející Dawson netrefil prázdnou bránu. Skóre se tak měnilo až v 70. minutě a byl to hodně emotivní moment. West Ham totiž poslal do vedení střídající Ukrajinec Andrij Jarmolenko, který pak nechal dát průchod svým emocím a z očí mu vytryskly slzy. Když pak v 82. minutě skóroval po výtečně sehraném rychlém brejku Pablo Fornals, vypadalo to, že je hotovo. Villans to ovšem nezabalili a v 90. minutě jim ještě trefil naději Jacob Ramsey. K vyrovnání už však birminghamskému celku nepomohlo ani poměrně dlouhé nastavení.

90+8

90+7
    Hammers ale získali míč a dostali se s ním dopředu. Declan Rice pro ně získal autové vhazování.

90+7
    Hosté budou pokračovat v náporu po míči rozhodčího.

90+6
    Rozhodčí Gillett raději přerušil hru po střetu Jermolenka s Buendíou. Po něm zůstali oba hráči otřeseni na trávníku.

90+4
    Závěrečný tlak hostí. Na hrotu se ocitl i stoper Tyrone Mings. Ten držel míč zády od Fabiańského, jenže neměl komu nahrávat. Domácí obrana vzápětí soupeře vytlačila dále od své šestnáctky.

90+1
    Rozhodčí nastaví zápas o šest minut!
    90. Jacob RAMSEY - 2:1

90
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    Villans se přeci jen dočkali gólu naděje! Emiliano Buendía si na pravé straně pokutového území pohrál se Součkem. Poté nahrál do druhé vlny JACOBOVI RAMSEYMU, který se za šestnáctkou opřel do míče z první a Fabiański se za balónem jen otočil – 2:1.
    89. Buendíova šance na snížení.

89
    Hosté měli šanci na snížení! Centr Leona Baileyho před bránou tečoval Emiliano Buendía. Domácí však podržel Fabiański, který balón vyrazil na roh!

87
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Saíd Binrahma, přichází Issa Diop.

86
    Hosté to ještě zkoušejí. Ahsley Young centroval z levé strany na Watkinse, jenž se však k zakončení nedostal.

84
    Držení míče – 49 % : 51 %
    82. Pablo FORNALS - 2:0

82
    West Ham právě vstřelil branku!
    Je dost možná hotovo! Declan Rice vybojoval míč na vlastní polovině a vyvezl ho nějakých 30 až 40 metrů dopředu. Poté nahrál doleva Saídovi Binrahmovi, který adresoval do pokutového území výtečnou přihrávku na PABLA FORNALSE a ten prostřelil Martíneze – 2:0.

81
    Leon Bailey se zbavil Bena Johnsona. Následně z nějakých 18 metrů vystřelil, ovšem s jeho pokusem neměl Fabiański velké problémy.

Martin Augustin

Branky: 70. Jarmolenko (Binrahma), 82. Fornals (Binrahma) – 90. J. Ramsey (Buendía)

Karty:   44. Lanzini (WHU)

Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:3.
    West Ham United: Fabiański – Johnson, C. Dawson, K. Zouma, Cresswell (57. Fredericks) – T. Souček, Rice (C), Lanzini – Binrahma (87. Diop), Antonio (52. Jarmolenko), Fornals.
    Náhradníci: Aréola – Perkins, Masuaku, Noble, Jarmolenko, Okoflex, Král, Fredericks, Diop.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Chambers, Mings (C), Digne (10. Young) – J. McGinn, Douglas Luiz (79. Buendía), J. Ramsey – Coutinho – Ings (69. Bailey), Watkins.
    Náhradníci: Olsen – Carney Chukwuemeka, B. Traoré, Iroegbunam, M. Sanson, Bailey, Buendía, Konsa, Young.

Rozhodčí: Gillett – Mainwaring, Robathan