Leverkusen – Kolín nad Rýnem 0:1 (kon.) | Dortmund – Bielefeld 1:0 (kon.) | Frankfurt – Bochum 2:1 (kon.)
Fürth – RB Lipsko 1:6 (kon.)
SpVgg Greuther Fürth
1:6 (1:4)
RB Lipsko
Neděle 13.03.2022, 19:30 • Trolli Arena, Fürth • Německá Bundesliga • 26. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (21:21:03)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:8.

Je konec. Lipsko zvítězilo na půdě Fürthu 6:1.
    Ovšem už ve 4. minutě šli domácí do vedení po brance Lewelinga. Hosté se ale posléze probudili a v 17. minutě dokázal srovnat André Silva. Ve 32. minutě otočil vývoj zápasu Forsberg. O dvě minuty později se trefil také Laimer. Následně mohl Hrgota snížit, ale jeho rána letěla nad bránu. V 59. minutě zvýšil vedení Mohamed Simakan. O deset minut později dokonal gólový výprask další brankou Christopher Nkunku.
    Lipsko zvítězilo na půdě Fürthu 6:1.

90

89
    Nepřesná přihrávka ze strany domácích a doufejme, že sudí ukončí zápas okamžitě po 90. minutě, neboť hra nyní připomíná lehkou rozcvičku.

87
    Fürth si nyní užívá balón na kopačkách a následně se vydal dopředu po levé straně, ovšem Dickson Abiama dohrál soupeře a uviděl žlutou kartu.

85
    Timothy Tillman nepustil Poulsena dál a skluzem jej poslal k zemi.

83
    Možná i rozhodčí by už chtěl zapískat konec utkání nyní, ale ještě musí počkat minimálně sedm minut.

82
    Simon Asta si poradil s přihrávkou soupeře na pravé straně a Lipsko bude pokračovat autovým vhazováním.

80
    Lipsko se snažilo něco vymyslet z pravé strany, ale přihrávka skončila jen u domácí obrany.

79
    Zápas nám toho moc nepřináší, jelikož se hraje převážně ve středu hrací plochy a o vítězi je dávno rozhodnuto.

78
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Tyler Adams.

75
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Maximilian Bauer, přichází Simon Asta.

75
    Maximilian Bauer je ošetřován právě po střetu s Poulsenem, který udeřil domácího obránce loktem do obličeje a Bauerovi stéká krev po rukou z úst.

74
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Paul Seguin, přichází Tobias Raschl.

73
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Haavard Nielsen, přichází Dickson Abiama.

72
    Yussuf Poulsen sice upadl uvnitř vápna soupeře, ale zákrok Maximiliana Bauera byl čistý.

71
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Yussuf Poulsen.
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Hugo Novoa.

Michal Raška

Branky: 4. Leweling – 17. André Silva (Angeliño), 32. Forsberg (Nkunku), 34. Laimer (Nkunku), 45. Henrichs (Angeliño), 59. Simakan (Forsberg), 69. Nkunku (Forsberg)

Karty:   23. Willems (FRT), 87. Abiama (FRT)

SpVgg Greuther Fürth: Linde – Meyerhöfer, Viergever, Bauer (75. Asta), Willems (46. Itter) – Seguin (74. Raschl), Christiansen, Green (46. Tillman) – Nielsen (73. Abiama) – Hrgota (C), Leweling.
    Náhradníci: Burchert – Abiama, Asta, Raschl, Itter, Tillman.

Trenér: Stefan Leitl

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan, Orban, Gvardiol (60. Halstenberg) – Henrichs, A. Haidara (60. Szoboszlai), Laimer (78. T. Adams), Angeliño (71. Novoa) – Forsberg – André Silva, Nkunku (71. Y. Poulsen).
    Náhradníci: Martínez, Tschauner – Klostermann, T. Adams, Halstenberg, Mukiele, Novoa, Y. Poulsen, Szoboszlai.

Trenér: Domenico Tedesco

Rozhodčí: Jablonski – Grudzinski, Thielert